Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Gdzie są nasze prawa obywatelskie w internecie ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się wielka pseudo-walka o na rzecz bezpieczeństwa swoich obywateli w internecie.

W Wielkiej Brytanii rozpoczęła się wielka pseudo-walka o na rzecz bezpieczeństwa swoich obywateli w internecie. Pod pretekstem wzmożonego zagrożenia ze strony terrorystów próbuje wprowadzić się nowe przepisy ograniczające naszą prywatność i prawa obywatelskie. Jednym z pomysłów, który coraz częściej pojawia się nie tylko w Wielkiej Brytanii jest zakaz używania aplikacji, które kodują wiadomości użytkowników w sposób uniemożliwiających ich przeczytanie służbom rządowym. George Orwell się kłania.

Na celowniku znalazły się takie aplikacje jak iMessage, Skype, WhatsApp oraz usługi trzymania danych w chmurze czyli iCloud, DropBox, Google Drive i cała masa innych. Obrońcy praw człowieka biją na alarm - czeka nas pernamentna inwigilacja.

Nie jest tajemnicą, że wszystkie rozmowy oraz wiadomości tekstowe prowadzone przez sieci komórkowe - są rejestrowane i utrzymywane przez kilkanaście dni. W przypadku komunikatorów internetowych - taka możliwość jest prawie niewykonalna. To oznacza, że prawdopodobnie obowiązek rejestrowania, monitorowania i archiwizowania rozmów oraz wiadomości zostanie przerzucony na dostawców usług. Wiadomo również, że właściciel najpopularniejszego serwisu społecznościowego potwierdził już kilka lat temu, iż firma otrzymuje dotacje rządowe w zamian za udostępnianie informacji o użytkownikach.

Na zakończenie należy podkreślić, że komunikatory internetowe oraz sieci społecznościowe zajmują ostatnie miejsce na liście zainteresowania potencjalnych terrorystów. Większość z nich ma pełną świadomość, że większość zapowiadanych zmian - już dawno weszła w życie. Debata publiczna ma na celu stworzenie pozorów, że rządy coś robią w sprawie walki z terroryzmem.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • @Autor
  I-pod lemingozę skontroluje .Pozdrawiam.
 • @ Autor
  System widzi . Pzdr . http://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-kilkuset-tysiecy-e-maili-z-ministerstwa-obrony-narodowej/
 • Internet
  Internet jest totalnie kontrolowany.Dane jakie zbierają służby na temat swoich obywateli mogą zatrważać, gorzej gdy służby wykorzystują owoce swojej pracy.Co do terroryzmu.Organizacje terrorystyczne nie mają jakiegokolwiek wpływu na społeczeństwa Zachodu.Nie mają szans nawet na oddziałowywanie ideologiczne, bo to dzieje się na innych płaszczyznach.Europie szkodzi bardziej propaganda rządzących, która zaczyna rykoszetem walić w rządzących.Internet zabija poprawność polityczną-to jest właśnie ból polityków i służb.Pokazuje to sprawa uchodźców i Rosji.Internet rozwalił całą misternie ułożoną koncepcje informacji.Coraz częściej można słyszeć głosy poprawnych politycznie że internet jest przyczyną ich porażki.Stąd wściekła walka poprzez zmiany obecnie obowiązujących przepisów.
  http://litera.fr/category/news/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031