Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Putin i Merkel podejmują działania bez udziału USA i Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie przez przypadek taka właśnie informacja będzie teraz utrwalać się w mediach - Niemcy i Rosja ustalają telefonicznie i osobiście - co jest dla Ukrainy najlepsze.

Szef OBWE Didier Burkhalter uda się niedługo do Moskwy - poinformował oficjalnie Kreml. W planach jest wiele "paneli roboczych", ale główna kwestia to oczywiście Ukraina. Będzie rozmawiał z prezydentem Rosji o kryzysie na Ukrainie. Wszystkie ustalenia w tej kwestii zostały wstępnie poczynione w trakcie rozmowy telefonicznej Merkel z Putinem. Nie przez przypadek taka właśnie informacja będzie teraz utrwalać się w mediach - Niemcy i Rosja ustalają telefonicznie i osobiście - co jest dla Ukrainy najlepsze.

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego sprawy wewnętrzne niezależnego, wolnego państwa jakim jest dzisiaj Ukraina - mają być ustalane pomiędzy Niemcami i Rosją. Ukraina walczy z separatystami i terrorystami. Jest oczywistym ukłonem Niemiec w kierunku Rosji wysłanie przekazu, że o przyszłości Ukrainy należy rozmawiać w Moskwie, a nie w Kijowie. Nie przyniosło efektu korzystnego dla Rosji porozumienie w Genewie - więc Rosja tworzy wizerunek nowego paktu, tym razem ze znacznie bliższym partnerem jakim są dla niej Niemcy.

Gdzieś w tym wszystkim pojawia się oczywiście stanowisko USA i Polski, które od pierwszego dnia kryzysu - wspierały samodzielność i niezależność Ukrainy. Nie tylko czołowi politycy, ale również dziennikarze przejawiali takie zachowania, którzy w ramach protestów wobec kłamstw rosyjskich rezygnowali z pracy w Russia Today, jak również aktorzy np. Arnold Schwarzenegger, który opublikował w sieci film wysyłając słowa poparcia w walce o demokratyczną Ukrainę.

Cała sytuacja coraz wyraźniej pokazuje, że zarówno Niemcy jak i Rosja, nie pogodziły się ze swoją przeszłością i nie rozumieją dzisiejszych realiów bezpieczeństwa i gospodarki. Załatwianie spraw ponad głową USA, Polski i Ukrainy - szybko skończy się tym, że USA zaczną z Polską i Ukrainą tworzyć realia nowego ładu w Europie - bez udziału Niemiec i Rosji.

- Jarosław Narymunt Rożyński,

www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • precz
  precz z u padlincami
 • Autor
  "Nie za bardzo rozumiem, dlaczego sprawy wewnętrzne niezależnego, wolnego państwa jakim jest dzisiaj Ukraina - mają być ustalane pomiędzy Niemcami i Rosją."

  To "państwo" z całą pewnością nie jest niezależne, a co do wolności, to Ukraińcy nie mają pojęcia co to w ogóle jest.

  Niemcy i Rosja, a głównie Rosja, mają moralny obowiązek powstrzymać dokonującą się tam rzeź niewinnych ludzi i ocalić to upadłe państwo - o ile to jeszcze możliwe.
 • @autor
  "Załatwianie spraw ponad głową USA, "
  Albo jebniety , aalbo agent :-(
 • hehe..
  Szanowny Panie, czy Panu się portale nie pomyliły?
  Bo wie Pan , tutaj takie wypociny raczej nie wzbudzą oklasków.
  ps.
  Może w końcu zdecyduje się Pan na ..dziewiczy ;) ... komentarz...
  8 notek ale wciąż.. żadnego komentarza z Pana strony..
  Pozdrawiam, na zachętę - ocena 1* - zakładam, że skłoni Pana do głębszej analizy rzeczywistości :)
 • Czy USA to część Europy?
  Wydawało mi się, że są częścią Ameryki Północnej.
  No nie! Rzeczywiście są w Ameryce Północnej!
  To dlaczego nie siedzą u siebie na d..pie i wtrącają sie we wszystko, szeryfy zafajdane.
 • Kiedy wreszcie podzielą tą bandycką Upadlinę?
  Nie można też zapomnieć o utylizacji UPAdlińskich śmieci.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031