Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

List otwarty w obronie ABW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezpieczeństwo nie jest rzeczą daną nam na zawsze.

W związku z publikacjami w mediach, które pojawiły się w ostatnich dniach, celem umniejszenia roli Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w utrzymaniu bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polski - stanowczo protestuję, przeciw wciąganiu ABW w bieżącą walkę polityczną, której celem jest uzyskanie korzyści politycznych. Funkcjonariusze ABW są bezpartyjni, neutralni, praworządni, nie związani politycznie z żadną opcją, dający w swojej codziennej, niezwykle wymagającej służbie - świadectwo oddania idei utrzymania bezpieczeństwa wewnętrznego Ojczyzny. Podważanie kompetencji, oddania służbie, umiejętności czy też wiarygodności działań funkcjonariuszy - jest aktem niegodnym i zasługującym na potępienie.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego jest elitarną służbą na terenie całej Europy, która styka się ze wszystkimi możliwymi zagrożeniami, które mają dzisiaj wymiar zarówno globalny jak i regionalny. Dzięki niezłomnej pracy ABW, do dnia dzisiejszego nie mieliśmy w Polsce żadnego ataku terrorystycznego i jest to przede wszystkim zasługa funkcjonariuszy ABW.

Bezpieczeństwo nie jest rzeczą daną nam na zawsze. Wymaga nieustannej pracy i wysiłku poprzedzonego wieloma latami doświadczenia.

Utrzymanie bezpieczeństwa jest procesem wymagającym nieustannej pracy i koordynacji z różnymi ośrodkami bezpieczeństwa na terenie całego świata. Położenie geograficzne Polski stawia przed funkcjonariuszami ABW zadania rozpoznania i zneutralizowania zagrożeń płynących praktycznie ze wszystkich czterech stron świata. Do pracy w tak trudnych warunkach niezbędna jest przede wszystkim stabilna sytuacja, przejrzysta polityka kadrowa, odpowiedzialna strategia zarządzania służbą i niezbędnymi zasobami.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego chroni nas nie tylko przed bezpośrednim zagrożeniem terroryzmem, ale zajmuje się również bezpieczeństwem gospodarczym, które w zglobalizowanej gospodarce jest zagadnieniem nie mniej ważnym niż akty terroryzmu. ABW ma na swoim koncie rozbicie wielu organizacji przestępczych zarówno o zasięgu globalnym jak i lokalnym. Wszelkie działania poprzedzone są wyjątkowo trudnym procesom analizy i rozpoznania, celem nie tylko ujęcia sprawców, lecz również stworzenia mechanizmów uniemożliwiających ponowne wystąpienie zagrożenia w przyszłości. Jednocześnie należy podkreślić, że skala zagrożeń w XX i XXI wieku nieustannie rośnie i wymaga coraz większego wysiłku ze strony służb bezpieczeństwa.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie jest "wielkim molochem, który przekłada papierki z jednej strony na drugą". Takie stwierdzenia padające z ust osób związanych z bezpieczeństwem Polski, nie służą dobru naszej Ojczyzny. Jakiekolwiek zmiany w służbach bezpieczeństwa powinny być najpierw poprzedzone głęboką analizą wraz z wnioskami i konkretnymi propozycjami zmian celem usprawnienia pracy, a nie negowaniem dotychczasowego doświadczenia i zaangażowania jej funkcjonariuszy. Codzienna praca ABW to przede wszystkim analiza, rozpoznanie, planowanie, a w ostatnim kroku - neutralizowanie zagrożeń. ABW prowadzi działania w sposób cichy, lecz skuteczny.

Chciałbym na koniec wyrazić swój głęboki podziw i szacunek dla wszystkich funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W okolicznościach wydarzeń z ostatnich tygodni, w tym również zamachów terrorystycznych na terenie całej Europy - Polacy widzą i dostrzegają fakt, iż w swojej własnej Ojczyźnie czujemy się bezpiecznie.

To Wasza zasługa, za co z całego serca, nie tylko w swoim imieniu - dziękuję.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Na jakim pan świecie żyje p. Narymunt?
  "Funkcjonariusze ABW są bezpartyjni, neutralni, praworządni..."
  Ci sami praworządni funkcjonariusze zachowali się haniebnie wobec rosyjskiego dziennikarza Swiridowa.
  Jakby pan nic o tym nie wiedział to tutaj jest link:
  http://jeznach.neon24.pl/post/128153,krawat-od-leppera
 • Na jakim pan świecie żyje p. Narymunt?
  Gigantyczna kompromitacja III RP. Zwycięstwo Sumlińskiego, dziennikarz niewinny!
  "Sędzia wskazał także, że zeznania byłego szefa ABW były niewiarygodne."
 • ...
  Nie wiem autorze czy wiesz, co piszesz, jeśli wiesz o czym piszesz, to dla mnie zastanawiające jest, dlaczego tak piszesz, jeśli zaś nie wiesz o czym piszesz, to tym bardziej nie wiem dlaczego to czynisz.
  Sam miałem ochotę przed rokiem napisać o jednej ze spraw dotyczących rzeczonych służb, zamiast wówczas napisać notkę, przez rok trzymałem się od tematu jak najdalej i od tamtej pory nie opublikowałem żadnego swojego tekstu, takie są te wychwalane przez ciebie służby, że możesz sobie resztę doczytać między wierszami, ale może w tym tkwi istota, że to napisałeś, bo tak o nich można pisać, dobrze, albo wcale. W moim przekonaniu te służby może i dobrze działają dla III RP, ale wobec narodu polskiego, są niszczycielskie. Śliski to temat dla mnie, jednak poirytowałeś mnie swem wpisem.
 • ABW - przestępcze służby III RP
  ABW to przedepcze służby, nigdy nie służyły narodowi, ale wąskiej grupie ludzi połączonych z władzą.
  Zapytam się, co to była za ochrona ABW w czasie głosowań, gdy fałszowano wybory z ochroną ABW?
  A kto robił te ataki hakerskie na komputery lotniska Chopina, a później puszczał nad lotniskiem drony, aby zakłócić pracę tego lotniska jak nie służby ABW.
  Kto mnie, za głoszenie Prawdy od 01.09.2011r inwigiluje i chce zabić do dzisiaj?
  Dlaczego Policja i CBŚ z wami współpracuje w inwigilacji mojej osoby?
  To od was, tajniacy przez parę miesięcy, gdy zamieszkiwałem w górach Goracach, siedzieli w samochodzie obserwując dom, w którym zamieszkiwałem (mogę podać numery rejestracyjne), czekając na okazję, aby mnie porwać i zabić.
  Czy to nie wasz pracownik pan Bogusław opłacał przegląd mojego samochodu Mercedes E320 na kredycie w salonie Mercedesa w Nowym Sączu pod pozorem, że chce kupić, a później ukradł go w Koszalinie z pomocą Policji i CBŚ, a gdy zgłosiłem kradzież samochodu, to Policję nic nie interesowało, tylko domagali się kluczyków do samochodu, żeby pan Bogusław mógł nim jeździć.
  Gdy ich nie przekazałem, to prokurator ze Szczecina wydał za mną list gończy, za nie spłacanie kredytu, aby pod groźbą więzienia wyszarpać mi te kluczyki i tak już 2 lata od grudnia 2013r Policja ściga mnie.
  Mógłbym tu pisać dużo więcej, ale już mi się nie che.
  ABW to bezkarna, przestępcza firma, która zabija ludzi w upozorowanych samobójstwach i natychmiast powinna zostać rozwiązana, a przestępcy aresztowani.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031