Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Syria stawia na Polskę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W połowie 2013 roku Polska zadeklarowała, że nie weźmie udziału w żadnej koalicji państw, których celem byłby atak na Syrię.

Zaledwie kilkanaście miesięcy temu w mediach głównego nurtu pojawiły się informacje, że kraje Bliskiego Wschodu po tzw. "wiośnie arabskiej" zainteresowane są przejściem do nowego modelu i ładu społecznego w sposób podobny w jaki zrobiła to Polska w 1989 roku. Dla państw takich jak Egipt, nie bez znaczenia było również to, że nasz kraj nie ma przeszłości kolonialnej, a sami Polacy i Polki są bardzo lubiani na Bliskim Wschodzie. W ostatnim czasie do tego grona dołączyła również Syria, która patrzy w kierunku Polski i jest otwarta na szeroko rozumianą współpracę.

2015-01-22-PL-SY.jpg

Warto zwrócić uwagę, że przez pewien okres czasu Polska była również lokalnym reprezentantem USA. Dobre relacje Polski i Syrii w historii współczesnej sięgają znacznie dalej niż do okresu lat '80 a nawet wcześniej. Polska zawsze chętnie solidaryzuje się z Syrią i udziela pomocy humanitarnej, gdy tylko zaistnieją ku temu okoliczności. Syryjczycy natomiast mają świadomość, że Polska potrafi budować bliskie i bardzo głębokie relacje z innymi krajami, czego najlepszym przykładem są Węgry i 1956 rok.

Największym problemem Syrii jest w tej chwili walka grupami terrorystycznymi na Bliskim Wschodzie, w której przede wszystkim cierpią cywile - w tym kobiety i dzieci. Te wydarzenia będą w stopniu długofalowym odbijać się w przyszłości na kondycji Syryjskiej gospodarki.

Główną dziedzina ekonomii Syrii była do tej pory ropa naftowa i rolnictwo. Walki toczące się w regionie wpłynęły bezpośrednio na załamanie gospodarcze Syrii.

W połowie 2013 roku Polska zadeklarowała, że nie weźmie udziału w żadnej koalicji państw, których celem byłby atak na Syrię.Jednocześnie Polska od początku konfliktu udziela pomocy w ramach organizacji humanitarnych oraz wolontariuszy.

- Jarosław Narymunt Rożyński,

www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • a jak to było z Irakiem???
  czy tam gdzie budowaliśmy niegdyś fabryki... potem nie robiliśmy za WASPistowskiego ciecia od mokrej roboty?!?
 • Autor --- z jakiej choinki się urwałeś ???
  Polska należy do krajów które potępiają rosyjską interwencję w obronie legalnych władz Syrii. Polska jako kraj NATO popiera podstępne i bandyckie zestrzelenie rosyjskiego samolotu rzekomo nad Turcją dokonane przez złodziei syryjskiej ropy (władze Turcji skupione wobec jej prezydenta). A odwoływanie się do wzajemnej przyjaźni z okresu PRL to już zakrawa na żart albo kompletny odlot !
 • @Drab61 19:50:34
  Artykuł nie odnosi się do polityki prowadzonej przez aktualny rząd RP, lecz do stanowiska jakie Syria przedstawia względem nas. Jest ono otwarte i pomiędzy Polską a Syrią nie istnieją żadne przeszkody w zakresie pogłębiania współpracy.

  Podaję dwa przykładowe źródła :

  http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/1399900,Ambasador-Syrii-gina-cywile-ale-to-nie-jest-wina-wojska

  http://www.kurierlubelski.pl/aktualnosci/art/9126056,ambasador-syrii-w-lublinie-syryjczycy-licza-na-nasza-pomoc,id,t.html

  Syria nie chce być marionetką ani USA, ani Rosji, ani tym bardziej Turcji. Dlatego liczy m.in. na pomoc w reformach ze strony Polski otwierając przed nami szerokie możliwości współpracy.

  Żadna wojna nie trwa wiecznie.
 • @fretka 20:32:33
  W miarę możliwości, staram się odpisywać na niektóre posty.
 • Syria stawia na Polskę - bzdura
  Jedynymi krajami na świecie na które może liczyć Syria to Rosja , Iran , Chiny, Irak oraz organizacje takie jak : Hezbollah .

  Polska - jak na razie - jest tylko i wyłącznie narzędziem w rękach "elit" rządzących USA.
 • @Narymunt 22:03:22
  Ciekawe jak to tez Polska polaczy milosc do Turcji i do Syrii jednoczesnie a w tym samym czasie pomagajac ukochanej Ukrainie wyzwolic sie spod rosyjskiego buta. A ta Ukraina organizuje wraz z Turcja bojowki i najemnikow do atakowania Syrii.
  I kogoz to wybralby sobie za kumpla mieszkaniec wyzwolonej przez Rosje Syrii?
  A my tych Syryjczykow widziec nie chcemy na oczy teraz jak nie maja gdzie sie podziac.
 • @detektywmjarzynski 03:40:44
  Władze Syrii wystosowały prośbę do władz Chińskiej Republiki Ludowej o rozmieszczenie w Syrii 5000 żołnierzy chińskich, jako oddziałów pokojowych.

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/12/30/syria-91-dzien-sprzatania-swiata/#more-10990

  Przedwczoraj Chiny wprowadziły po raz pierwszy „prawa antyterrorystyczne” w swojej historii, umożliwiając prowadzenie akcji antyterrorystycznych poza granicami kraju…

  Już niebawem chiński Specnaz reprezentowany przez jednostki : "Syberyjskie tygrysy" z Sincjańskiego wojennego okręgu oraz "Nocne tygrysy" z wojennego okręgu Łanczżoj wkroczą do działań na terenie Syrii w jej obronie przed agresją wszelkiej maści międzynarodowych terrorystów i ich sponsorów.

  http://in24.org/world/19860

  http://gvozd.su/?p=19251

  http://cassad.net/geopolitika/22650-kitay-napravlyaet-5000-boycov-specnaza-v-siriyu.html
 • @detektywmjarzynski 04:37:33
  Mnie to najbardziej zaintrygowal ten wspanialy polski model Okraglego Stolu ktorego nam tak bardzo Syria zazdrosci.
  Pewnie marza o tym, zeby zlikwidowac rosyjskia baze i przylaczyc sie do NATO. A jak ich pochlonie Turcja - to razem z Turcja zostanie Syria czlonkiem Unii Europejskiej. I wtedy wszyscy razem odbiora Rosji Krym.
 • @Narymunt 22:03:22
  Ty jak już coś bez sensu palniesz to idziesz w zaparte !!!
  Na początek - co rozumiesz pod pojęciem Syria ? Czy to:
  - legalne jej władze wybrane przytłaczającą większością głosów w demokratycznych wyborach
  - IZIS, Państwo Islamskie, Daesch finansowane przez Turcję, Arabię Saudyjską i Katar
  -"umiarkowani terroryści" finansowani przez USA i Izrael i nazywani w tych państwach "demokratyczną opozycją"
  -a może jest to syryjskie społeczeństwo na uchodźctwie ?

  I co rozumiesz pod pojęciem Polska ? Czy to:
  -społeczeństwo polskie ogłupione przez syjonistyczne "elity" III RP
  -"elity polskie" realizujące na zlecenie Izraela antypolską politykę i grabież społeczeństwa polskiego ?

  Jak już uda Ci się odpowiedzieć na te pytania to pomyśl o odpowiedzi na pytanie wczorajsze - z której choinki się urwałeś ???
 • "Prawda o Syrii"
  Wczoraj odbyło się spotkanie z prezesem klubu syryjskiego w Polsce.
  w gronie przyjaciół Grzegorza Brauna.
  https://www.youtube.com/watch?v=DEPtsiWH-Cs

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031