Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Powrót Króla Rzeczypospolitej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaka przyszłość po IV Rzeczpospolitej ? V RP ? VI RP ?

Bardzo niewiele wiadomości dociera do nas ostatnio ze świata. Media głównego nurtu skupiają się przede wszystkim na lokalnych konfliktach partyjnych, ideologii gender, ekscentrycznych postaciach i innych małych sprawach. Wyjątkiem są tutaj wiadomości z ogarniętej wojną Ukrainy. Tymczasem w Europie zachodzą zmiany, które dla większości polskich polityków partyjnych są największym koszmarem.

W Hiszpanii oprócz dyskusji o autonomii Katalonii trwa również debata nad przywróceniem republiki. Zmiany ustroju domaga się oczywiście lewica. Jednakże większość społeczeństwa jednoznacznie pragnie zachowania monarchii. Pomimo głębokiego kryzysu gospodarczego - Hiszpanie doskonale zdają sobie sprawę, że w takich chwilach jeszcze bardziej potrzebują stabilizacji i konsolidacji, a nie lewicowych populizmów.

Jednocześnie całkiem niedaleko, w Rumunii, ulicami miast przeszły wielkie demonstracje. Manifestacje zorganizował Narodowy Sojusz Na Rzecz Przywrócenia Monarchii. Domagano się przywrócenia na tron Króla Michała, który został wygnany z kraju przez komunistów 70 lat temu. Pomimo, że nie pełni on dzisiaj żadnego państwowego stanowiska - nadal przyjmowany jest przez rządzących w Europie z należnym honorem i szacunkiem. Gdy Król Michał po raz pierwszy wracał do Rumunii po swoim wygnaniu - w kraju wybuchły zamieszki związane z niezadowoleniem z ustroju republiki.

Również w Wielkiej Brytanii pomimo coraz większej multi-kultury, pomimo ruchu secesyjnego w Szkocji - monarchia coraz bardziej zyskuje na popularności. Królowa Elżbieta II jest odbierana przede wszystkim jako fundament gwarantujący bezpieczeństwo i stabilizację państwa. Młodzi Brytyjczycy z jeszcze większym optymizmem spoglądają w przyszłość, na młodych, przyszłych następców tronu. Wbrew niepodzielnym rządom demokratów, republikańska forma nie jest najbardziej właściwa w ocenie wielu ludzi, którzy odrzucają koncepcję mówiącą, że wszyscy jesteśmy równi i że każdą wartość i prawdę można poddać głosowaniu i debacie.

Jak zatem wygląda sprawa w Polsce ?

Przecież wielu ludzi dostrzega ułomności systemu jaki panuje obecnie. Wpisują się w tą grupę zarówno ludzie młodzi, jak również dorośli. Niezależnie od płci - łączą tych ludzi pewne wspólne cechy. Zazwyczaj zwolennikami monarchii są ludzie posiadający dzieci oraz przedsiębiorcy lub osoby o uregulowanym trybie życia zawodowego i osobistego. Nie jest tutaj żadnym zaskoczeniem fakt, że to właśnie tacy ludzie najlepiej rozumieją potrzebę odpowiedzialności, hierarchii, miłości. Bez tych podstawowych cech nie da się poprawnie wychować dzieci, założyć rodziny, zbudować przyszłości. Widać jednoznacznie, że większość polityków partyjnych, dla których bardzo często kot jest jedynym towarzyszem życia, nie rozumie tych wartości. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku różnego rodzaju ruchów lewicowych - feministycznych, LGBT, gender i podobnych - im najbardziej monarchia jest nie w smak.

Jednak zdecydowana większość obywateli tego kraju chce żyć w normalnym, wolnym i suwerennym państwie, bez korupcji, bez indoktrynacji, bez stresu i niepokoju. Właśnie taką stabilizację i bezpieczeństwo daje właśnie monarchia. Należy tutaj przede wszystkim zaznaczyć, że monarchia to nie jest bezwzględne poddanie się woli i każdemu życzeniu Króla.

Król nie jest panem życia i śmierci swoich obywateli, ale jest pierwszym sługą, pierwszym odpowiedzialnym za życie i bezpieczeństwo swojego Narodu. Prezydenci i premierzy się zmieniają, przychodzą i odchodzą. Król nie myśli o drugiej kadencji, nie próbuje wzbogacić się na swoich wyborcach po to by zapewnić sobie przyszłość w przypadku porażki w kolejnych wyborach. Jednocześnie nie musi ulegać populizmom, ani podążać za trendem mody.

Co najważniejsze - Król nie jest zakładnikiem mediów, nie jest marionetką w rękach najemnych dziennikarzy. Polityk partyjny musi liczyć się z tym, że dziennikarze mogą zniszczyć jego wizerunek w oczach wyborców, przedstawić go w świetle uniemożliwiającym mu wygranie kolejnych wyborów. Król nie podlega takim naciskom. Atak na Króla to atak na Państwo i z odpowiedzią aparatu państwa należy się liczyć.

Należy zadać sobie fundamentalne pytanie - czy naprawdę chcemy Polski, w której każda wartość może zostać podważona ? Czy głos pedofila odsiadującego wyrok w więzieniu jest równy głosowi matki wychowującej dwójkę dzieci ? Czy naprawdę w imię poprawności politycznej jesteśmy gotowi tolerować wszystkie wynaturzenia seksualne i psychiczne jakie barwne postacie prezentują w mediach ? Czy odpowiada nam nauka zmuszająca naszych synów do przebierania się w sukienki ? Czy naprawdę doznaliśmy już takiego upadku intelektualnego i moralnego, że godzimy się, by w szkole lekcje historii zastąpiła lekcja masturbacji ? Czy jest nam obojętne to, że "polskie obozy zagłady" zastąpiły na świecie słowo Holokaust ?

Ludzie, którzy w Polsce prezentują poglądy patriotyczne są spychani na margines. Szyderstwa i wyzwiska są na porządku dziennym. Zboczenia i anomalie są nam na siłę wpajane jako nowa normalność. Nasze dzieci są kastrowane intelektualnie w szkołach, które powinny budować ich świadomość, tożsamość, samodzielność, zaradność i postawę patriotyczną. Nie szanuje się kombatantów, którzy walczyli o naszą wolność, a dzisiaj odchodzą ze łzami w oczach i słowami na ustach : nie o taką Polskę walczyliśmy...

I w tym wszystkim pojawia się otwarte pytanie - co dalej ? Ludzie nie chcą rzeczywistości, która tak niewiele różni się od poprzedniego ustroju. Coraz częściej pojawia się słowo: "PRL-bis". Kiedyś przez kolejne lata rządziła jedna partia, ale tak naprawdę po 1989 roku praktycznie nieustannie również rządzi tylko jedna partia. To AWS podzielony na dwie frakcje, pomiędzy którymi przechodzą działanie PIS i PO. W imię nieokreślonego wspólnego dobra w ramach Unii Europejskiej pozbawiono nasz kraj siły produkcyjnej, siły wojskowej, siły ludzkiej. Czy w świetle tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą jesteśmy gotowi czekać na powtórkę z historii ?

Czy 1939 rok naprawdę niczego nas nie nauczył ?

Gdy byliśmy małymi dziećmi, zajmowali się nami nasi rodzice. Nie trzeba było martwić się o śniadanie, obiad, kolację. Czas poświęcony był na zabawę, naukę, poznawanie świata. Był to czas spokoju, harmonii, bezpieczeństwa i miłości. Jednak zupełnie inaczej wyglądałby los dziecka, które co 4 lata trafia do innej matki, do innego ojca. Zupełnie inaczej wygląda życie dziecka, które odchodzi z domu w poszukiwaniu jedzenia poza jego granicą. Nie ma wtedy czasu na zabawę, nie ma czasu na naukę i poznawanie świata - jest wyścig szczurów, na którym bogacą się inni. Nie ma bezpieczeństwa, gdy z dnia na dzień można stracić pracę, gdy między ludźmi nie ma czasu na miłość.

Czy chcemy byś pokoleniem bezdomnych niewolników? Co będziemy czuli, gdy to my będziemy nasze dzieci żegnać na lotnisku, gdy opuszczą dom by na zawsze osiedlić się za granicą ? Jak wyglądać będzie nasza przyszłość, gdy pozostaniemy sami, bez dzieci, bez środków do życia, w nie swoim, pustym domu ?

Jaka przyszłość po IV Rzeczpospolitej ? V RP ? VI RP ? Ile jeszcze wcieleń tego samego układu AWS, PO-PIS, zdalnie sterowanego przez SLD i były aparat PZPR (prokuratorzy, dyrektorzy spółek państwowych, NBP, RPP etc.) ?

Czas zatrzymać się na chwilę. Zastanowić nad swoim życiem.
Wrócić, do matki i ojca. Odbudować Koronę Rzeczypospolitej.

- Jarosław Narymunt Rożyński,

www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Powrot
  Dziekujemy za dobry tekst!
 • Monarchia brytyjska po same uszy umoczona w...
  NWO, gwarantem bezpieczeństwa i stabilizacji?
  Był już tutaj taki jeden, który z tym wychodził...
  Skompromitowany komentarzami odszedł. Potem czytałem, gdzieś tam, że był to postawiony agent.
  Proszę Pan... a kto niby miałby być w Polsce tym królem? i kto by niby miał go wybrać? i zabezpieczyć tego, załóżmy uczciwie wybranego, przed przejęciem przez oligarchów-agentów NWO?
 • Wg mnie, jest to kolejna próba....
  wmówienia Polakom, że powinni mieć silnego, poważanego na świecie, tzn przez światowe (czyli NWO-wskie) media, króla, którego już nikt nie ruszy z tronu, który tak jak oligarchowie na Ukrainie byłby tutaj w Polsce namiestnikiem NWO.
  Z całą pewnością na króla musiałby być wybrany ktoś bardzo bogaty, po to, by już, niby, nie kradł:-)
  Daj Pan se spokój...
  Polska już ma Króla a raczej Królową, jest nią Matka Boska Królowa Polski.
  Jak wiemy z historii (tej, niestety przemilczanej), wielokrotnie już wstawiała się (czasami bezpośrednio) za Polską.
  Zachęcam Pana do napisania artykułu, na ten właśnie temat.
 • @Jan Paweł 17:44:11
  https://youtu.be/GNNKCYnKH3U
 • @moher 17:54:49
  Braun mówi, że to nie prezydent, premier, minister itd podejmuje decyzje, czyli zgadza się ze mną, że ktoś znacznie wyżej...
  Więc skoro prezydent, premier itd nie podejmują decyzji, to król będzie je podejmować?
  Wg mnie to nie żadna monarchia a zmodyfikowany socjalizm, czyli upaństwowienie zrabowanego majątku i zabezpieczenie go tak by już NIKT, NIGDY NIE PRÓBOWAŁ GO ROZKRAŚĆ... dla NWO-wców.
  I tak jak to było za pokoleń które żyły za Gierka a którym udało się awansować społecznie i ten awans przekazać w spadku następnym pokoleniom.
  Ale jak wiemy, żeby te awanse tak masowo mogły mieć miejsce i... Polska w związku z tym mogła wzrastać w potęgę gospodarczą, demograficzną itd, musiał ten cały nasz wspólny, państwowy majątek pracować na te awanse. Nie ma innej rady.
  Powrót monarchii w Polsce, byłby niczym innym, jak tylko i wyłącznie, utrwaleniem tych zmian które zaszły po '89 roku, czyli zabetonowania procederu zrabowania nam Polakom naszego majątku. Po prostu, króla (z całą pewnością oligarchę) już wtedy nikt nie ruszy.
  Teraz, możemy przynajmniej jeszcze zmieniać prezydentów, premierów itd...
  W przypadku monarchii to co nam pozostanie?
 • @Jan Paweł 17:52:16
  https://youtu.be/kyGZGBBVORo
 • @moher 18:14:30
  Teraz jeszcze dalej, czy ten niby król, będzie nam mianował swoich szlachciców na urzędach wojewódzkich, miejskich, powiatowych, marszałkowskich itd, itp...
  Ludzie, opamiętajcie się! nie widzicie że mamy już XXI wiek?:-)
 • @Jan Paweł 18:17:00-nie martw się.
  -Ludzie każdego wieku też widzieli tak samo jak Ty i krzyczeli; -Teraz mamy XiX wiek, lub teraz mamy XX wiek!. - A Ty masz juz XXI? -SZCZĘŚĆ Ci BOŻE! -(Jakbyś użył innego kalendarza, to mógłbyś nawet wołać że mamy piędziesiąty ósmy wiek!)
 • @Jan Paweł 17:52:16
  Mhmmm,

  teraz jeszcze wydadza ja za maz za Jezusa i przypieczetuja egipskie fatum dla oglupionego narodu?

  W egipcie bylo tak ze izyda najpierw karmila piersia horusa a pozniej razem jako maz i zona krolowali egipcjanom niczym slonce i wenus ewnetualnie slonce na niebosklonie.

  Narodziny slonca wlasnie swietowaliscie tydzien temu.
  Patrzyles w gwiazdy tego dnia o swicie?

  Gdybys to zrobil to moze zauwazylbys trzech krolow z pasa oriona jak witaja wstajacego zbawce.
 • @eonmark 18:36:11 A Tobie
  Luciferous zwoje mózgowe napędza energią żeś taki oświecony?
 • Demagogia i tyle
  Król też może być tylko marionetką, teoretycznym władcą na pokaz, rządzonym przez gabinet cieni zza tronu, nieraz zresztą tak było w przypadku nieletnich władców. No a powoływanie się na majestat królowej angielskiej, której szanowny małżonek widzi swoich poddanych jako bezużytecznych zjadaczy jest po prostu kpiną z czytelnika. To ci dopiero bezpieczeństwo i stabilność - monarchia, która pasożytuje na narodzie i to niejednym i która zdziera podatki katastralne za włości zamorskie skradzione innym nacjom.

  Trzeba przysiąść fałdów i napisać mądrą, sprawiedliwą konstytucję bazowaną na prawie naturalnym, a potem wziąć się do pracy za samorządność i pilnowanie praworządności, a nie bajdurzyć o królach i książętach, którzy nas, w dużym stopniu, sami doprowadzili do systemu, w którym tkwimy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031