Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Bundeswehra wkracza do Syrii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponad 1200 żołnierzy niemieckich dołączy do pro-amerykańskiej koalicji sił walczących z ISIS.

W dniu 1 grudnia 2015 roku podjęto decyzję o wysłaniu sił zbrojnych Niemiec do Syrii.
Ponad 1200 żołnierzy niemieckich dołączy do pro-amerykańskiej koalicji sił walczących z ISIS.
W niemieckich media podano do wiadomości informację, że przewidywany okres trwania misji to około 12 miesięcy.

W ramach wspólnych działań zbrojnych, Niemcy będą prowadzić nie tylko operacje na lądzie, ale również na morzu i w powietrzu.
W działaniach ma uczestniczyć przynajmniej jedna korweta marynarki wojennej - prawdopodobnie F262 Erfurt, która do 27 lipca 2015 roku była komponentem wsparcia sił ONZ w Libanie (UNIFIL).
Do końca lutego 2016 roku okręt ten ma uczestniczyć w operacji Atalanta w rejonie Afryki, a na początku listopada 2015 roku otrzymał uzupełnienie uzbrojenia i zaopatrzenia od amerykańskiego okrętu wsparcia logistycznego  Patuxent USNS (T-AO-201).
Można zatem domniemać, iż zanim podpisano porozumienie, które zostało ogłoszone politycznie - warunki tej umowy zostały w pewnym zakresie sfinalizowane znacznie wcześniej.

Jest to ciekawy zwrot w sytuacji, ponieważ jeszcze całkiem niedawno, Minister Spraw Zagranicznych Frank-Walter Steinmeier zadeklarował, iż Niemcy podejmą działania zmierzające do wsparcia Rosji w walce z ISIS.
Oczywiście był to blef skierowany na zwrócenie uwagi USA na bieżącą sytuację, dzięki czemu udało się wynegocjować wsparcie materiałowe dla Niemieckiej Marynarki Wojennej.
Pokazuje to jednak, jak daleko czujni są amerykanie w zakresie monitorowania relacji Niemiec i Rosji.
Wystarczy wspomnieć, że jeszcze 30 listopada Minister Obrony Niemiec - Ursula von der Leyen - zasygnalizowała możliwość wsparcia przez Niemcy sił Bashara al Assada.
W ciągu 24 godzin amerykanie zareagowali dynamicznie zabezpieczając się taktycznie przed taką możliwością.
Współpraca Niemiec i Rosji w Syrii byłaby bowiem krokiem w kierunku, w który nie jest zgodny z interesem USA (oraz Polski).

Jednym z elementów nacisku USA na Niemcy była polityka medialna po zamachach w Paryżu.
Ostatecznie jednak, "business ist business", i Niemcy wynegocjowały solidne wsparcie USA dla Niemieckiej Marynarki Wojennej.
Tym samym już niedługo u boku tureckich okrętów podwodnych wokół rosyjskiego krążownika Moskwa - zobaczymy również niemieckie korwety Deutche Marine.

- Jarosław Narymunt Rożyński
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Autor
  "Współpraca Niemiec i Rosji w Syrii byłaby bowiem krokiem w kierunku, w który nie jest zgodny z interesem USA (oraz Polski)."

  Proszę mi wytłumaczyć, na czym polega jakikolwiek interes Polski w działaniach wojennych w Syrii i w jaki sposób interes Polski miałby być zagrożony przy ewentualnej koalicji przeciwko ISIS zawiązanej pomiędzy Rosją i Niemcami i jaki to miałby być interes podlegający zagrożeniu?
 • @Jinks 14:41:27
  Interes USA jest taki, że bratniemu Izraelowi zależy na rurociągach z Kataru i Arabii Saudyjskiej (oczywiście przez terytorium Syrii) na co nie zgadzał się Assad. Dlatego wspólnie wyhodowali ISIS i zniszczyli Syrię (dla jankesów jeden więcej zniszczony kraj to żaden problem). A interes polski polega na tym że elity tego kraju wolą robić laskę amerykanom ... w końcu jak się lizać po członkach to lepiej we własnym chazarskim gronie ... (tak się kiedyś Sikorskiemu słowa prawdy wyrwały przypadkowo)
 • Będzie szybki powrót
  w blaszanych skrzyniach do STASI mame Merkel .Jak spali ich brudna bomba ISIS/USA/Mossad.
 • @Drab61 18:36:37
  No i ja się z tym zgadzam, jednak interesuje mnie to, co skłania Autora do szczytowania podczas rozpierdolu w Syrii, tym bardziej, że Niemcy już niejednokrotnie pokazywali w historii swoje zdolności podczas wojen. Nomen omen na terenie Polski również.

  Pozdrawiam
 • Marynarka Iranu przechwytuje 2 łodzie ussmanow
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/nagranie-zatrzymania-amerykanskich-zolnierzy-przez-iranczykow-video


  struchlałe miny "nadludzi" ,gdy nie ma "przewagi dzięki technice"
 • @kfakfa 20:55:50
  Ramba miały szczęście, że trafiły na cywilizację, bo marny mógł być ich los, gdyby trafiły na NATO (vide Rosjanie rzekomo nad natowską Turcją)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031