Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Epidemia grypy H1N1 na Ukrainie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Ukrainie z powodu świńskiej grypy zmarło już co najmniej 51 osób.

Już co najmniej 51 osób zmarło na świńską grypę na Ukrainie. Nieoficjalne dane mówią, że rzeczywista liczba zgonów może być znacznie wyższa. W ostatnich dniach władze stolicy Ukrainy wydały zalecenie noszenia masek w miejscach publicznych. Jest to związane z lawinowym wzrostem osób chorych na grypę H1N1, znanej powszechnie jako świńska grypa. Przypadki zachorowania odnotowano jednak nie tylko w Kijowie, ale również w innych regionach Ukrainy.

W oficjalnym komunikacie, doradca mera Kijowa - Mychajło Raducki - podkreślił, ze noszenie masek jest szczególnie zalecane w środkach transportu publicznego, sklepach, urzędach, restauracjach oraz stołówkach. Na domiar złego, maski ochronne nalezy wymieniać co cztery godziny. Większość ludzi nie jest jednak w stanie spełnić takich warunków. Dla przeciętnego człowieka oznaczałoby to używanie średnio 3 masek dziennie, czyli około 60 miesięcznie licząc tylko dni robocze. Ponadto nie trudno sobie wyobrazić jakie wrażenie na mieszkańcach robią urzędnicy w zasłoniętych maskami twarzach.

W niektórych szkołach została ogłoszona kwarantanna, która potrwać ma co najmniej do 27 stycznia. Należy bowiem zaznaczyć, że wirus grypy H1N1 jest szczególnie niebezpieczny dla dzieci.

19 stycznia Ministerstwo Zdrowia Ukrainy poinformowało, że w kraju zmarło już co najmniej 51 osób z powodu świńskiej grypy. Jednocześnie władze stanowczo zaprzeczają, by groziła Ukrainie epidemia. Winą obarczono samych chorych, który wg. urzędników ministerstwa zbyt późno zgłaszają się do szpitali. Ognisko grypy nie znajduje się wyłącznie w jednym obwodzie. Poza Kijowem, również w Odessie zmarło już ponad 20 osób.

Dość niepokojące jest oświadczenie dyrektor Ukraińskiego Centrum Kontroli i Monitoringu Zachorowań przy Ministerstwie Zdrowia, która oznajmiła, iż wirus znany powszechnie jako wirus świńskiej grypy - ulega gwałtownym mutacjom. Efektem tego może być jeszcze trudniejsze zwalczanie zarówno przyczyn choroby, jej przebiegu, jak również potencjalnych powikłań po zachorowaniach. Jeżeli wirus dalej będzie mutował - możliwy jest dalszy wzrost przypadków śmiertelnych.

Wirus świńskiej grypy nie jest jedyną chorobą dręczącą mieszkańców Ukrainy. W zeszłym roku odnotowano również przypadki zachorowań na malarię, krztusiec oraz gruźlicę.

Na dzień dzisiejszy nie wiadomo również, na ile Polska jest przygotowana na potencjalne przeniesienie wirusa H1N1 prze migrantów ukraińskich do Polski.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • 5*****
  Waźna wiadomość.
 • Epidemie zwykle są wywoływane celowo !!!
  W tej sytuacji może by przeznaczyć ten 1 mld $ podarowany Ukrainie przez Dudę na zakup szczepionek w USA, no chyba że w Izraelu mają lepsze tzn. że Izrael bardziej potrzebuje kasy.
 • @Drab61 12:36:58
  W dmiu ,gdy pani Premier i gawiedz zajęci byli bzdurami typu- w Polsce "biją murzynów" w Berlinie spotkali się :

  trzej ministrowie finansów - Polski,Niemiec i Francji

  W ,spotkaniu uczestniczyli, ze strony Niemiec- Wolfgang Schäuble, z Francji- Michel Sapin, zaś Polskę reprezentował Paweł Szałamacha.

  Głównym tematem rozmów był problem imigracyjny, gdzie ministrowie finansów doszli do wspólnego wniosku, że trzeba go rozwiązać u źródeł, czyli na zewnętrznej granicy UE na Morzu Śródziemnym. Przedstawiciel Francji poruszył również problem jak najszybszego zablokowania kanałów finansowania międzynarodowego terroru w Europie.

  Natomiast polski minister finansów skoncentrował się przede wszystkim na problemie ukraińskim wskazując na konieczność wsparcia finansowego dla Ukrainy.

  Paweł Szałamacha zapewnił, iż Warszawa rozumiejąc problemy finansowe Ukrainy „będzie wspierać działania służące przedłużeniu finansowania przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy”.

  Zachęcał również swoich partnerów z „Trójkąta Weimarskiego” do większego zaangażowania się bilateralnego w pomoc finansową dla Ukrainy, nie tylko przez międzynarodowe instytucje finansowe ale również w pomoc udzielaną bezpośrednio.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031