Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Białoruś ponownie proponuje odbudowę Korony Rzeczypospolitej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jaka przyszłość czeka Polskę i Białoruś po rozpadzie Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej ?

Mówiąc o Białorusi powinniśmy pamiętać, że to właśnie oni są naszymi braćmi, w których żyłach płynie wspólna krew. Na Białorusi nigdy nie było Wołynia, ani SS-Galizien, nigdy nie było okrzyków "śmierć lachom", ani nigdy nie usłyszano "Sieg Heil" na demonstracjach. Na grobach Polskich Żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej - zawsze leżą kwiaty. Jedyną winą Białorusi wobec Polski jest to, że leży bliżej Moskwy niż Warszawa.

Od kilkunastu miesięcy obserwujemy bardzo zaskakujące zachowanie prezydenta Białorusi - Aleksandra Łukaszenki. Pierwszą zaskakującą dla zachodnich obserwatorów wiadomością było uznanie władz Majdanu przez władze na Białorusi. Zaraz za tą informacją poszły komentarze, że na pewno Rosja szybko zareaguje i na Białorusi powieje inny wiatr. Tymczasem stało się dokładnie odwrotnie - tymczasowy Prezydent Ukrainy w trakcie wizyty w Mińsku usłyszał, że Białoruś nigdy nie wystąpi przeciwko Ukrainie, oraz że w pełni popiera prawo Ukrainy do samostanowienia. Następnym krokiem były wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki o szkodliwym skutku federalizacji Ukrainy. Ponownie była to linia polityki sprzeczna z tym, co słyszeliśmy ze strony Moskwy. W ostatnim czasie ze strony białoruskiego prezydenta pojawiły się jeszcze bardziej zaskakujące dla dziennikarzy słowa: trzeba zakończyć wojnę na Ukrainie i przywrócić porządek na wschodzie tego kraju.

Polska i Litwa

Nie przez przypadek jednocześnie na Białorusi pojawiło się ponownie pytanie : kto jest spadkobiercą Wielkiego Księstwa Litewskiego - Białoruś czy Litwa (Żmudź) ? A może jednak Litwa jest jedna, tylko podzielona ? Jednocześnie pojawiło się o wiele ważniejsze pytanie : jak Białoruś może rozwijać się, nie będąc pod presją Rosji ? Kiedy świeciła najjaśniejsza gwiazda nad Białorusią ? Kiedy świeciła najjaśniejsza gwiazda nad Ukrainą ?

Odpowiedź jest oczywista - okres największej potęgi obu tych krajów, przypada na czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów ! Ponieważ jednak Białorusini są świadomi trudnej historii Polski z Ukrainą - podjęli decyzję, że sami muszą zrobić pierwszy krok.

Od 2012 roku zarówno elita jak i opozycja Białoruska wraz z niezależnymi mediami prowadzi kampanię w zakresie propagowania konfederacji Polski z Białorusią. Co ważne, taka konfederacja miałaby powstać jako sojusz państw, które w bardzo dużym stopniu zachowują swoją autonomię, a proces integracji zachodzi powoli z poszanowaniem interesów wszystkich stron. Sprawa jest na tyle interesująca, że pod niektórymi artykułami wypowiadają się nie tylko komentujący internauci, ale również. politycy różnych opcji zarówno z Polski, Białorusi oraz Ukrainy.

Korona Rzeczypospolitej

W ostatnich dniach sprawa weszła na znacznie wyższy etap. Otóż pojawiły się dokładne analizy Polskiej i Białoruskiej konstytucji pod kątem właśnie utworzenia takiej konfederacji. Okazuje się, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie.

Nie przez przypadek ten pomysł pojawia się w miejscu, które wydawałoby się jest najbliżej Moskwy. Jest to przede wszystkim bardzo wyraźny sygnał, że Rosja pomimo swoich deklaracji - nie jest w stanie powstrzymać odradzającej się Korony Rzeczypospolitej.

Nowe państwo w Europie - Korona Rzeczypospolitej - będzie regionalnym mocarstwem, centrum siły i rozwoju. Polska, Litwa, Białoruś i Ukraina utworzą swojego rodzaju "słowiańską Wielką Brytanię". Dwa kraje są już członkami Unii Europejskiej, pozostałe dwa - jeszcze nie. Będzie to mocarstwo największe terytorialnie w Europie, z największą populacją - ponad 100 mln ludzi (dla porównania: Niemcy 80mln, Wielka Brytania 65mln, Francja: 65mln). Ponadto łączne siły zbrojne to potencjalnie największa armia w Europie.

Odbudowa Korony Rzeczypospolitej jest kwestią najbliższych pięciu lat. Wszystkie nasze kraje - Polska, Litwa, Białoruś i Ukraina - są na zakręcie historii. Mamy dwie drogi - albo będziemy mocarstwem w Europie, albo mocarstwa znów zniosą nas z mapy Europy.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • @
  "Jaka przyszłość czeka Polskę i Białoruś po rozpadzie Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej ?"

  Co Pan za bzdury wypisuje, jaki rozpad Federacji Rosyjskiej? i to za 5 lat?
  Skąd takie informacje? hę?

  "Nowe państwo w Europie - Korona Rzeczypospolitej - będzie regionalnym mocarstwem, centrum siły i rozwoju. Polska, Litwa, Białoruś i Ukraina utworzą swojego rodzaju "słowiańską Wielką Brytanię"

  To jest czyj pomysł? Pana? Macierewicza? Waszczykowskiego? bo chyba nie Lukaszenki? jakiś link może jeśli się mylę...
 • @Astra 11:37:10
  Jedyne co tak z pamięci to ....Jasienica:))))). Pozdrawiam serdecznie:)
 • @Astra 11:37:10
  Proszę przeczytać raporty Kongresu US wraz z priorytetowymi kierunkami rozwoju polityki zagranicznej oraz doktrynę obronną i planowane działania zbrojne w okresie 2015-2020r w Europie Środkowo-Wschodniej.

  Rosja ma przeciw sobie USA, Chiny oraz Turcję, Ukrainę, Polskę, Wielką Brytanię, Szwecję, Rumunię, Finlandię, Litwę, Łotwę, Estonię, Kazachstan, Gruzję, Czeczenię, Pakistan, Arabię Saudyjską....

  Kto wstawi się za Rosją ?
 • @Oficer Prowadzący 12:17:31
  A Ty jak zwykle w romantycznym nastroju:)))))
 • @Narymunt 12:08:18
  Raporty kongresu US? no, to jesteśmy w domu! :))
  I pewnie dlatego Polskę wymienia Pan jednym tchem z USA? A resztę Polaków o zdanie Pan zapytał?

  A ilu przeciwników mają USA? co?
  Myślę, że resztę tych krajów których Pan nie wymienił...

  Polska ma być bezpieczna i prowadzić własną politykę a nie chodzić na sznurku USA bo to nie jest żaden sojusznik i nawet średnio rozgarnięty Polak już to wie.
  To szczucie pod dyktando sojusznika i speca od resetu jest nieodpowiedzialne, tak uważam...
 • @Oficer Prowadzący 12:29:01
  Mam, ale technikę mam inną:))))) Pamiętam jak pod koniec lat 80-tych wyglądali Rosjanie, gospodarka się rozpadła, czerwony guzik przepili, a świat drżał ze strachu, że dekompozycja posunie się jeszcze dalej. Dziś w dobie muzułmańskiej turystyki nikomu nie zależy na kłopotach z Rosją w sensie który tu poruszono, chodzi wyłącznie o to by Rosja zajmowała swoje miejsce i nic więcej... wtedy Amerykanie i Brytyjczycy zaczną o niej pisać w dziennikach, że jest mocarstwem.. a przecież o to chodzi:)))) Prywatnie Putinowi nie zazdroszczę:))) Ty na pewno rozumiesz dlaczego.
 • @Oficer Prowadzący 12:50:07
  Oj Mr. Officer, przecież wszystko co robi Putin jest dedykowane rynkowi wewnętrznemu, kto jak kto, ale on na pewno zna stan własnej niemocy:))))) no, ale tak nie może usiąść przed kamerami po tym jak zeskoczył z myśliwca i oświadczyć, że jest nie teges:))) I należy to docenić pisząc o Rosji takiej jaka jest, tak jak pisało się w 1988, że jest wieka i piękna:)))) To Rosjan uspokaja, daje wytchnienie po ciężkim dniu, wyklucza jakieś nieskoordynowane z rozumem mieczty i duractwa:))). Pan pamiętasz Mr. Officer... przed bitwą lisem w bitwie tygrysem:)))).
 • @Oficer Prowadzący 12:21:32
  "Do tego potencjału trzeba też doliczyć kraje na południe od RP i jakieś zachodnie księstwa rosyjskie. Np. Rzeczpospolita Nowogrodzka itd."

  Sam jesteś niedoinformowany :)))))))))))))))))))

  Żadnych Rzeczpospolitych oprócz polskiej nie będzie. To są mrzonki i podjudzanie przeciw sąsiadowi z którym powinniśmy ułożyć się i tyle.

  Jak byś się czuł gdyby Rosjanie wtrącili się w konflikt dotyczący RAŚ i odłączenia Śląska od Polski?
  Tyle, że oni odpowiedzialniejsi są jak do tej pory.
  Bo kto wie, czy po takich "deklaracjach" jak Narymuta i Twoich nie zmienią zdania.
 • @Astra 13:06:59
  A dasz gwarancję, że się nie wtrącili?:)) A do budowania brunatnego frontu, by go potem zwalczać?:)) Niby nic dwa razy, ale historia uczy czegoś innego, wszystko wiele razy, te same mechanizmy, te same sposoby, inne dekoracje.
 • @Oficer Prowadzący 13:10:23
  Przecież tu o semantykę chodzi Mr. Officer:))) Diagnoza jest jasna, teraz trzeba by Rosjanie nauczyli się oddychać stojąc w wodzie po uszy na głowie:))) Jest nadzieja, że tym razem obędzie się bez ofiar.
 • @kimur 13:11:48
  Nie sądzę :)) ale jeśli tak uważasz, to zobacz jakie cwane są :)) nie trąbią o tym na cały świat jak nasi pożal się Boże politycy, którzy wieszczą już koniec Rosji... to trzeba... chyba... od innej małpy pochodzić :))
 • @Astra 13:19:43
  Nie sądzisz, ale to jednak nie gwarancja:))) Nasi politycy to chyba aż tak głośni nie są, ale generalnie na świecie ludzie znają historię i mają przed oczami roczniki statystyczne. A! i ja nie uważam RAŚ-iu(a) za pomysł Moskali, to nasze rodzime cymbały "wymyśliły", tak uważam... tyle, że piniędze ktoś im dał za ten trud.:))))
 • Pomijając politykę, Białorusini są najżyczliwszymi dla nas ludźmi.
  Odbudowa Rzeczpospolitej? Na pewno nie pod dyktando interesów amerykańskich sprzecznych z polskim interesem. Tak jak kiedyś została
  ona stworzona aby przeciwstawić się Moskalom, tak teraz powinna zmienić swój charakter. Rosja jako słowiańskie państwo, przynajmniej tereny Europy, jest nam potrzebna jako mur odgradzający nas od kultur azjatyckich. Ten to rozumie kto miał styczność z ludźmi z Meksyku lub czarną populacją Ameryki. Odmienny styl bycia i życia który w końcowym okresie współpracy bezwiednie dąży do konfrontacji i wojny na tle kulturowo-rasowym z białym człowiekiem. Tak też jest i z Azjatami zaczynając od Muzułmanów na poganach z Japonii kończąc. Tak więc trzeźwo myśląc rozwiązanie takie było by na rzeczy.
 • @Oficer Prowadzący 13:22:42
  A wtrąca się?
  Na pewno ma ubaw po pachy z tej litewskiej "przyjaźni" i ukraińskiej jeszcze większy!! antypolscy i banderowscy sojusznicy!! nie ma co :)))) noo i jeszcze amerykańce które za nas palcem w bucie nie kiwną...

  Naiwny czy chory na głowę jesteś?

  Nasza przyszłość to sojusz z Węgrami, Czechami, Słowakami, Rumunią, jako współpraca wolnych państw, żadnych federacji ani kosztownych wymysłów nie trzeba!!
  Żadna Ukraina ani Litwa... chcesz za nich ginąć? proszę bardzo, nawet się US Navy zaciągnij, chyba że już tam jesteś? :))) trafiony zatopiony co? :))))
 • @Stara Baba 13:34:26
  Masz rację... podali mi raz chili con carne...
 • @kimur 13:28:35
  Smutne to jest to, że" ludzie na świecie" absolutnie nie znają historii...
  Polacy są tutaj wyjątkiem bo ta historia nieźle nam tyłki przetrzepała.
 • @kimur 13:38:54
  Gdyby to tylko o jedzenie chodziło. Popierdział by i poszedł dalej.
 • @Astra 13:35:44
  Nie masz racji i tysiąc lat naszej historii tak twierdzi. Pozostawienie Ukrainy na pastwę losu tzn. Rosji, to szukanie guza. Taka była polska polityka przez tysiąc lat i chodzi tu nie o jakieś mrzonki brata łapy, czy dąsy wrażliwców, a o własną doopę. Wszyscy po kolei carowie Moskali twierdzili, że ich priorytetem na zachodzie są ziemie Ukrainy i Polski. Coś się zmieniło? co?
 • @Oficer Prowadzący 13:46:18
  A ta brzydka dziewczyna z muszką to kto?
 • @kimur 13:48:45
  :-)))))))) to nie dziewczyna, to facet seksualnie wykorzystywany przez kobiety.
 • Nigdy razem z Upadliną.
  Prszywych UPAdlińców,jako podgatunek zwierzęcy,należy tępić na każdym kroku.
 • @Oficer Prowadzący 13:53:23
  :-))))))))))
 • @kimur 13:46:09
  Te tysiąc lat historii zaprowadziło nas w to miejsce, w którym jesteśmy..

  " Pozostawienie Ukrainy na pastwę losu tzn. Rosji, to szukanie guza. "

  To może niech te guzy zbierają ci, którzy im Majdan zasponsorowali?
  Mnie Ukraina nie obchodzi nic!! a fakt, że bronią i gloryfikują rzeźników setek tysięcy Polaków napawa mnie obrzydzeniem.
  To jest moje zdanie oczywiście, Ty masz prawo do swojego :)

  pozdrawiam
 • @misiek1 13:54:17
  W takim świetle stawiając sprawę to cała Ukraina jest złożona z Banderowców a to jest nieprawda i manipulacja. Mówimy o max 10%
  a to jest wielka różnica. Pozostali to zwykli zaorani przez trudy życia ludzie.
  Co tu dużo mówić, Niemcy wzięli by ten kraj do siebie i jeszcze w rękę pocałowali. Nawet połowa UPA-ncow nie była by przeszkodą. Rozpisano by "dekrety".
 • @misiek1 13:54:17
  To widzisz działa tak: Ty wygłaszasz tego typu propozycje, a uważny moskalik kontaktuje Cię w czasie rzeczywistym z podobnym do Ciebie "politykiem" na Ukrainie. I tak już ze czterysta lat z ogonkiem... a za każdym razem Moskale znajdą kogoś do takiej "polityki".
 • @kimur 14:02:26
  Tak to działa. Napuszczanie durni na innych durni.
 • @Astra 13:59:58
  Szanuję Astro Twoje zdanie, to zresztą zdanie wielu Polaków. Tyle, że historia ma być nauczycielką życia, więc tam gdzie cokolwiek od nas zależy, trzeba pracy. Jeśli Polaka "nie obchodzi nic!" wojna toczona przez Ukrainę z agresywną Rosją, to proszę się dowiedzieć co stało się z Polską po tym jak Rosja dorwała się do Ukrainy w wieku XVII, a sowiety w XX- tym.
 • @Oficer Prowadzący 14:06:20
  Oficerze, Ciebie to pewnie nie zdziwi, ale pierwsza zbrojna organizacja ukraińska (UOW) o charakterze ściśle nacjonalistycznym powstała o dziwo.... zaraz po Bitwie warszawskiej:)))), za pieniądze o dziwo niemieckie i o drugie dziwo... moskiewskie toczone dyplomatką przez Wilno. Taki dziwnie nieszczęśliwy zbieg okoliczności:))))
 • @Oficer Prowadzący 14:17:01
  No i właśnie z tego zupełnie niefortunnego powodu sojusz z Rumunią bardzo mi odpowiada, ale wolałbym dwie brygady pancerne juesej, do momentu w którym Rosjanie nie obudzą się bez kaca.
 • @kimur 14:10:25
  Napisałam, że Ukraina nic mnie nie obchodzi, nie manipuluj :))
  Chronieni Litwy i Ukrainy wyszło nam raczej bokiem w historii Jagiellonów zwłaszcza (pisze o tym Jasienica - dawno ale czytałam :))

  Ostanie sto lat, to jest wprost rzeźnia Polaków, cud że w ogóle istniejemy.
  Jakoś ani Litwa ani Ukraina temu nie zapobiegły, rączka w rączkę z hitlerkiem szły...
  To może nauczmy się wreszcie czegoś z historii?

  Wkurzyło mnie goopie pisanie autora, że za 5 lat nie będzie FR, no to my na ich i UE trupie mamy coś zbudować, to pachnie konfliktem moim zdaniem.
  Oczywiście jeśli takie mrzonki zaczną głosić politycy nie blogerzy :)

  Będzie i trzeba nam jakoś się z nimi dogadać, bo w wojnie nie mamy szans i nikt nam nie pomoże... to są niebezpieczne złudzenia
 • @Oficer Prowadzący 14:27:23
  " Cały ten ukraiński nacjonalizm stworzyli austriacy "

  Jasne, że austriacy i to oni wyrżnęli coś tak 200 tysięcy Polaków!!
  Wiesz co? pohamuj się, bo nieciekawie wyglądasz i Ty i Twoje agitki tutaj...
 • @Oficer Prowadzący 14:17:01
  "... bez względu na to, kto tam aktualnie rządzi."
  Jak na razie patrząc na historie Rosji już od 1730 na carskim tronie zasiadła rodzina niemiecka a nie rosyjska i tak aż do końca ich panowania.
  Większość ich miast rozbudowana była przy pomocy Niemców. Co tu dużo mówić, Lenina także stworzyli Niemcy. Uważniej się przyjrzeć to nasze polskie nieszczęścia są namazane obecnością Niemców (dodając do tego "garbatych" ciągnących w stronę Szwabów). Jest to bardzo logiczne. Aby etniczni Niemcy posiadali swoje państwo i było ono silne musieli zniszczyć Rzeczpospolitą a dzisiejszą Polskę na tyle osłabić aby móc się ponad nią wznieść.
  To jest prawdziwa przyczyna naszych nieszczęść .
 • @Astra 14:28:27
  Przepraszam jeśli odebrałeś to jak manipulację, takie wnioski mi się nasunęły po deklaracji, że Ukraina Cię nie obchodzi, jeśli są nielogiczne, sorry. Jakiej wojnie Astro? Wszyscy którzy tu piszą o dobrej Rosji i złych Stanach twierdzą, że Rosja nie ma zamiaru wojować i, że to wtyczka CIA na Kremlu kazała Rosji napaść na państwo, któremu gwarantowała granice. Cud, że w ogóle istniejemy, ale jeśli uważnie czytałaś Jasienicę, to ten wizjoner, bo przecież nie historyk, widział ratunek dla Polski właśnie w Rzeczypospolitej Trzech Narodów, tyle, że ta polityka nie powiodła się w wyniku kontrakcji Moskwy. Nie miało żadnego znaczenia czy Polska jest, czy nie jest w realnej unii z kimkolwiek, Moskwa i tak by zdestabilizowała nasz kraj. A wracając do wojny Astro... my musimy przestać myśleć, że wojny, których się boimy, będą wybuchały przeciw nam, lub w naszej obronie, dlatego odstraszanie jest tak ważne, a samotność nieroztropna.
 • @Astra 14:31:26
  Możesz być Astro bardzo zdziwiona gdy Moskalom zdarzy się znów kiedyś chwila pijanej szczerości i otworzą zastrzeżone zbiory w archiwach wojskowych. I mówię to o Ukrainie. Jest za dużo poszlak w tym co już wiemy. Oczywiście w żadnym sensie nie zdejmie to nigdy odpowiedzialności z ukraińskich morderców.
 • @Oficer Prowadzący 14:48:52
  Ta... poza historią, histeria wkradła się Moskalom do archeologii, bo za choolerę nie mogą sami siebie tam odnaleźć...
 • @Oficer Prowadzący 15:02:42
  Troszkę za dużo w historii kladzie się nacisk na Brytanie. Proszę pamiętać ze prym w Europie ostatniego tysiąclecia wiodły rody wywodzące się rodowodem etnicznie niemieckim. Nawet ówczesny ich "majestat" spokrewniony jest z Sasami. :-)
 • @Oficer Prowadzący 15:02:42
  Ja Oficerze o archeologii napisałem, ze odnaleźć tam Moskale się nie potrafią:))) Tam, w zależności od opcji politycznej, Moskal chciałby w warstwie kulturowej z IX wieku odkopać order Lenina lub Order św. Jerzego, a znajdują same skandynawskie artefakty. Ohyda:)))) I tak dobrze, że tacy Szwedzi zajęci są teraz przechodzeniem na Islam i żadne im tam moskiewskie mrzonki nie w głowie.
 • @Oficer Prowadzący 15:18:00
  Sprzecznym założeniem:))))
 • @
  " Etniczne rody niemieckie trzymały zewnętrzne znamiona władzy, a Niemcy przegrywały."
  To nie za bardzo tak. Tamtych czasów nie możemy rozpatrywać pod względem narodowości jak dzisiaj. Tam panowała monarchia powiem iż wręcz absolutna. Inaczej niż w Rzeczpospolitej.
 • @kimur 15:22:48
  Czy na pewno sprzeczne? Kto stał na czele Prus? Kro stał na czele
  Austro-Węgier? Kto stał na czele Rosji? Rodziny niemieckie. To ze kiedyś tam ponad tysiąc lat temu Rurykowicze znani byli na ziemiach dzisiejszej Rosji nie odgrywa już żadnej roli a potęga Niemiec odgrywa i to wielką!
  Gdy nie poznamy źródła naszych klęsk jak się przed nimi bronic?
 • @Stara Baba 15:32:27
  Tekst o sprzeczności założeń odniosłem do słów Pana Oficera:))), ale i tak nie demonizowałbym genetyki, bo chyba nie ona wywołała jednak I Wojnę:)))
 • @Oficer Prowadzący 15:26:21
  Ach ten Twój piękny romantyzm:))) oczywiście pełna zgoda, ale ze dwie brygady pancerne, na wszelki wypadek, jakby wolnym Moskalom coś odbiło przy brzdęku bałałajek...
 • @kimur 15:51:07
  Genetyka nie ma żadnego znaczenia gdy chodzi o grupy większe od rodziny:)))) Chyba, że chce się komuś zamydlić oczy, żeby popłynąć z nim razem pod Cuszimę:)))), albo ogólne razem nabroić:))) Wtedy powstają więzy niemieckiej krwi (referendum przyłączeniowe Austria 97% za, Niemcy 92%:)... lub panslawizmy kilku typów... z tym jest jak z PSL-em. Polska, powstała właśnie dlatego ponieważ w okolicy równocześnie powstawało kilka innych bytów politycznych... w większości słowiańskich:)))) i działały odśrodkowo, nie inaczej.
 • @Oficer Prowadzący 15:55:16
  Swego czasu wojska cudzoziemskiego autoramentu były standardem w Rzeczypospolitej i były to jedyne wojska ciągle szkolone, ciągle gotowe. I Rzeczypospolita sama była wtedy Międzymorzem:))))
 • @Oficer Prowadzący 16:20:55
  A nam leży dziś gdzieś niepotrzebna brygada pancerna?:)))
 • @Oficer Prowadzący 16:44:08
  Ano, ano...! No ruskie też czułyby się docenione odpowiednio, granicy pilnowały, czuwały... póki mogą, póki ropa tania:)))))
 • @Oficer Prowadzący 18:14:30
  Oczywiście.
 • mój wója mawial glupków nie sieja glupki sie rodza
  mozna by tez postawic,pytanie inaczej w jakiej monecie rzołnierzyką wypłacaja zołd za pisanie bzdór, niedorzecznosci, i kretynskich wizji przyszlosci. Jest chyba zecza oczywista nawet dla malo rozgarnietego osobnika ze jesli nawet Rosja upadnie pod naporem sankcji oskrzydlajacych wojen lokalnychi i dzialan agenturalnych od wewnatrz wszystko to bedzie to konsekwencja zaplanowanych dzialan elit zachodu . Tylko idioci moga myslec ze wraz z upadkiem Rosji i jej podziale [welug koncepcji brzezinskiego] do obszarow tych zawita demokracja ,wolnosc i dobroby te obszary wejda w strefe totalnej wladzy tych którzy to zaplanowali, los mas ludzkich dla nich niema zadnego znaczenia [patrz glabie libia, syria, irak]Rosja jest dzis przeszkoda dla ich wladzy NWO przewiduje redukcje polowy populacjia moze wiecej,i ludzie którzy maja takie plany po upadku Rosji przejma calkowita kontrole nad tymi obszarami,wiec wluzcie troche elementarnego myslenia w to co piszecie czy naprawde wierzycie ze USA a wlasciwie elity zachodu chcą dobra ,prawdy i milosci i dlatego chcą przejac Rosje jak mozna pisac cokolwiek zapominajac o ukrytych globalnych celach tych siewcow demokracji. Polecam film na przebudzenie do myslenia jego tytul ,,WEZWANIE DO PRZEBUDZENIA,,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031