Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Zdrada w Monachium

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powinniśmy szczególnie uważnie wyciągnąć wnioski z zachowania USA, które w ciągu 24 godzin zwróciły się przeciwko drugiemu najważniejszemu państwu NATO i największej armii NATO u bram Europy.

XX wiek zaczął się z opóźnieniem. Momentem wyzwalającym jego początek był zamach na ś.p. arcyksięcia Franciszka Ferdynanda Habsburga w Sarajewie 28 czerwca 1914 który rozpoczął I wojnę światową. Około 100 lat wcześniej XIX wiek również rozpoczął się z poślizgiem od Kongresu Wiedeńskiego (wrzesień 1814 - czerwiec 1815), który wypracował nowe zasady ładu kontynentalnego. XXI wiek jest niezwykły ponieważ tak, jak kiedyś wszyscy zaprzeczali chylącej się epoce Napoleońskiej, rozpadowi ZSRR lub upadkowi potęgi Austro-Węgier, tak dzisiaj nie do przyjęcia dla powszechnej świadomości jest fakt, że 12 lutego 2016 roku w Monachium weszliśmy w nową erę. Tak jak XX wiek rozpoczął się od upadku potęgi Europy kontynentalnej i zakończył ostatecznie epokę imperializmu kolonialnego, tak XXI wiek rozpoczyna się od upadku chrześcijaństwa i zakończy się upadkiem całej zachodniej cywilizacji.

2016-02-22-02.jpg

Konferencja w Monachium przejdzie do historii podobnie jak konferencje w Teheranie, Jałcie czy Poczdamie. Nieoficjalne doniesienia mówią o tym, że Stany Zjednoczone porozumiały się z Rosją w sprawie podziału stref wpływów w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. W zamian Rosja zobowiązała się do pohamowania rozwoju gospodarczego Chin w Kierunku Europy, poprzez blokadę wszystkich projektów transportowo-lądowych, w tym Nowego Jedwabnego Szlaku. Jednocześnie Niemcy potwierdziły swoje zaangażowanie we wsparcie gospodarcze dla Rosji i zagwarantowały odbiór gazu i innych surowców rosyjskich przez następne dekady. Mniej więcej w tym samym czasie zniesiono sankcje gospodarcze dla Białorusi, co de facto umożliwiło zniesienie sankcji na Rosję, gdyż teraz jej towary będą płynąć przez Białoruś z nowymi etykietami. Innymi słowy, Stany Zjednoczone zdecydowały się również zrekompensować Niemcom i Rosji straty materialne związane z izolacją Chin poprzez oddanie wolnej ręki w Europie Środkowo-Wschodniej oraz odstąpieniem od dalszego wsparcia Turcji na Bliskim Wschodzie.

Ustalenia i umowy w zakresie nowego ładu na świecie odbyły się za zamkniętymi drzwiami. Podczas, gdy mocarstwa światowe ustalały podział swoich stref wpływów - polscy politycy topili się w oparach absurdu i debatach bez najmniejszego znaczenia dla przyszłości kraju. W nowym układzie sił gwarantem stabilizacji są Stany Zjednoczone, Niemcy i Rosja. Natomiast najbardziej poszkodowane i pominięte są trzy kraje : Polska, Turcja i Chiny. Pozostałe kraje Europy Środkowo-Wschodniej, takie jak Rumunia, Czechy, Węgry i Słowacja - nie były praktycznie w ogóle brane pod uwagę jako istotne elementy rosyjskiej strefy wpływów.

Ktoś, kto był obecny na konferencji w Monachium mógł odnieść wrażenie, że cofnął się w czasie o 25 lat. Była to konferencja, na której nieustannie obecne były takie hasła jak : walka z terroryzmem, nowa zimna wojna, nowy układ sił, Syria, Turcja, Irak, ISIS. Najbardziej wyeksponowanymi elementami wyposażenia były flagi USA, Rosji, Niemiec i Organizacji Narodów Zjednoczonych. Polityków Europy Środkowo-Wschodniej celowo ustawiono na świeczniku w centrum dyskusji z osobami o trzeciorzędnym znaczeniu. Kluczowe decyzje podejmowane były za zamkniętymi drzwiami.

2016-02-22-03.jpg

Nowy układ sił zakłada, że Rosja zapewni spokój w Syrii i w Iranie, natomiast USA zapewnią spokój w Iraku i jego peryferiach. Jednocześnie Rosja otrzymała wolną rękę w regionie Europy Wschodniej (były bufor ZSRR), w zamian za dopilnowanie, aby Nowy Jedwabny Szlak nigdy nie powstał. USA będą blokować morskie drogi rozwoju Chin, a Rosja będzie blokować lądowe drogi rozwoju Chin. Rosja zobowiązała się do odstąpienia z agresywnej polityki wobec Japonii, natomiast USA skasowały wszystkie swoje projekty w Europie Środkowo-Wschodniej. Nigdy w Polsce nie powstaną amerykańskie bazy i nigdy w Polsce nie będzie stałej obecności wojsk NATO z USA lub Europy Zachodniej.

Zaskoczeni ?

Gdzie jest tarcza antyrakietowa ? Gdzie jest szpica NATO ? Zamiast wielkich projektów pozostały do dzisiaj wielkie, puste obietnice. Zbliża się do końca druga kadencja Baraka Obamy i poza wspólnymi ćwiczeniami kilku tysięcy żołnierzy - nie wprowadzono ŻADNYCH rozwiązań, które mogłyby zapewnić nam bezpieczeństwo przed Niemcami lub Rosją. Polacy muszą mieć również świadomość, że nowy prezydent USA - niezależnie czy będzie to Hillary Clinton czy Donald Trump - najprawdopodobniej nie potrafią obecnie nawet wskazać Polski na mapie, nie mówiąc już o jakichkolwiek wspólnych projektach. Fakty nie ulegają wątpliwości - oprócz kilku używanych samolotów F-16 nie mamy żadnych korzyści ze współpracy z USA. Kusimy ich tutaj nowym przetargiem na śmigłowce, okręty podwodne i inne technologie, ale w praktyce dla USA jesteśmy tylko jednym z kilkudziesięciu roszczeniowych państw w długiej kolejce po zakup ich technologii.

Proszę zadać sobie elementarne pytanie - jakiego rozmiaru siły zbrojne USA musiałyby stacjonować w naszym kraju, aby były w stanie zabezpieczyć nas przed Rosją ? Mówimy tutaj o rozmiarach rzędu kilkuset tysięcy, a nie kilkudziesięciu tysięcy. Kto wypłacałby tym żołnierzom wynagrodzenie ? Kto pokrywałby koszta utrzymania ponad 5-krotnie wyższe niż żołnierzy polskich ? Nasz budżet, Polacy ? A jeżeli my nie jesteśmy w stanie zapewnić takiego utrzymania, to dlaczego liczymy na to, że USA chojnie wydadzą kilka miliardów dolarów na zapewnienie bezpieczeństwa dla państwa, którego dochód narodowy brutto jest mniejszy od obrotów takich firm jak Apple czy Google ?

Amerykanie mają jedną, bardzo prostą zasadę, którą kierują się w polityce i bezpieczeństwie : biznes.

Postanowienia z konferencji w Monachium mają zatem kluczowe znaczenia dla całego świata. Nie ulega wątpliwości, że Turcja została na tej konferencji sprzedana i zdradzona. Nie wiemy jeszcze dokładnie czy taki sam los spotkał Polskę, ale pierwsze informacje docierające "z frontu" są szczególnie niepokojące. Natomiast Chiny już od dawna są na celowniku USA i nowe porozumienie jest odpowiedzią na ambicje geopolityczne Państwa Środka.

Najbardziej niepokojące dla nas są informacje o wycofaniu się zaangażowania USA w Polsce poprzez użycie pretekstu o odsunięciu się naszego kraju od demokracji.

2016-02-22-04.jpg

Na początek skupmy się jednak na Turcji, która zapowiedziała już otwarcie inwazję na Syrię celem wprowadzenia tam porządku, zneutralizowania terrorystów oraz wyparcia sił rosyjskich. Amerykanie odwrócili się od Turcji wstrzymując częściowo współpracę wojskową oraz udostępniając Rosji kluczowe informacje, które miałyby uniemożliwić interwencję turecką. Źródła wywiadowcze sugerują również, iż ostatnie zamachy terrorystyczne zarówno w Turcji jak i w Rosji - nie są przypadkowe. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze naloty na terytorium Syrii, gdzie ginie coraz więcej cywili oraz rosnące napięcia z Kurdami. W ostatnich tygodniach w Rosji ostentacyjnie otwarto ambasadę Kurdystanu, samozwańczego i nie istniejącego państwa, które wkradło się w łaskę Rosji licząc na wsparcie finansowe i zbrojne. Rosja wyraźnie dała do zrozumienia Turcji, że zamierza wykorzystać konflikt na tle etnicznym pomiędzy Turkami a Kurdami dla własnych celów, wspierając zamachowców i terrorystów. Turcja nie pozostała bierna i już w tej chwili dobiera się do miękkiego podbrzusza Rosji, co w efekcie może doprowadzić do kolejnej wojny na Kaukazie. Natomiast Kurdowie od lat są wspierani finansowo i merytorycznie zarówno przez USA jak i Rosję.

Spisek anty-turecki pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi doskonale zaczyna wykorzystywać ISIS. Wysłano wyraźny sygnał, że Turcja została zdradzona przez swoich sojuszników (USA) i powinna powrócić do świata Islamu i tam szukać wsparcia i mobilizacji sił. Państwo Islamskie wyraziło gotowość do wsparcia Turcji w operacji przeciwko siłom rosyjskim w Syrii oraz kurdyjskim rebeliantom. Koncepcja ISIS zakłada jednak jednoczenie się Islamu w coraz większy organizm, a nie podziału na nowe byty typu niepodległy Kurdystan. Ten zwrot sytuacji spowodował, że Arabia Saudyjska delikatnie, częściowo wycofała się ze swojego wsparcia dla Turcji w obawie przed rosnącym w siłę ISIS oraz perspektywę starcia się z siłami irańskimi na terytorium Syrii. Do mediów trafia coraz więcej przekazu mówiącego o tym, że państwa islamskie powinny jednoczyć się przeciw wspólnemu wrogowi, a nie dzielić się w walce z okupantem. Przy czym przez okupanta rozumie się tutaj zarówno USA jak i Rosję, które od wieków eksploatują zasoby naturalne regionu siejąc chaos i anarchię. Renard. Nie ulega wątpliwości fakt, że w tych okolicznościach cały islamski świat zaczyna się coraz bardziej radykalizować. ISIS bardzo aktywnie prowadzi politykę propagandy i konsolidacji sił na Bliskim Wschodzie produkując masowo filmy i materiały propagandowe.

Co za ironia... film publikowany przez islamskie media nazywa się "Zachodnia Zdrada".

Brzmi znajomo, prawda ?

2016-02-22-05.jpg

Do czasu konferencji w Monachium, Stany Zjednoczone powtarzały jak mantrę, że w Syrii wojska USA nie będą wrogie wobec Rosji i będą udostępniać wszelkie informacje niezbędne do neutralizacji napięcia na linii NATO - Rosja. Chodziło przede wszystkim o integrację systemów radarowych i łącznościowych w taki sposób, aby nie doszło do przypadkowego zestrzelenia samolotu lub zbombardowania pozycji, na których znajdują się siły Rosji lub USA. Jak wiemy już z historii ostatnich miesięcy - Turcja w tym całym nowym układzie została całkowicie pominięta przez obie strony. Natomiast w ostatnich tygodniach, ta umowa o neutralizacji zagrożenia zamieniła się w umowę o głębokiej współpracy militarno-gospodarczej. W tej chwili zrzuty zaopatrzenia dla sił Assada podjęło już amerykańskie lotnictwo przy współpracy z Rosją. Rozpoczął się swojego rodzaju wyścig pomiędzy Turcją a USA i Rosją. Z jednej strony siły zbrojne Turcji bardzo intensywnie przygotowują się do inwazji na Syrię, a z drugiej strony USA i Rosja wspierają siły Assada, aby te mogły podjąć walkę z ISIS i Turcją. Na granicy turecko-syryjskiej znajduje się obecnie ponad 120 tysięcy żołnierzy do których w najbliższych dniach mają dołączyć posiłki z Państwa Islamskiego.

Dużą niewiadomą jest tutaj obecnie Iran, który podpisał wiele nowych kontraktów na dostawę broni z Rosji. W ostatnich miesiącach stosunki na linii Arabia Saudyjska - Iran uległy znacznemu pogorszeniu, a nawet przez moment pojawiło się ryzyko wybuchu nowego konfliktu.

Jak wiadomo - jakikolwiek nowy duży konflikt na Bliskim Wschodzie automatycznie podniesie do góry ceny ropy naftowej. Na tym z kolei zyska Rosja, USA, Iran i Arabia Saudyjska. Turcja doskonale o tym wie i widzi wyraźnie, że została wystawiona do wiatru przez prawie wszystkich swoich dotychczasowych sojuszników, z NATO włącznie. Do tego wszystkiego dochodzą oczywiście jeszcze podziały na sunnitów i szyitów, które w tej chwili powodują, że Bliski Wschód jest strefą oddziaływania dla tych dwóch sił. Turcja jednak wyraźnie znalazła się tutaj pod ścianą i absolutnie niedopuszczalnym dla niej scenariuszem jest wojsko rosyjskie na południu w Syrii oraz północy w Armenii lub Azerbejdżanie. Oliwy do ognia dolewa jeszcze fakt, ża na Morzu Śródziemnym znajdują się okręty rosyjskiej marynarki wojennej, a Grecja otwarcie deklaruje, że chciałaby rosyjskich baz i okrętów na swoim terytorium. Arabia Saudyjska może sobie pozwolić na uspokojenie sytuacji i nowe okoliczności, Turcja natomiast - nie ma takiego komfortu. Dopóki szyicki Iran (który notabene jest teraz partnerem strategicznym USA i Rosji) nie zaangażuje się w konflikt - Arabia Saudyjska również pozostanie w znaczącej mierze bierna.

2016-02-22-01.jpg

Całej sytuacji bardzo uważnie przyglądają się również Chiny. Z jednej strony - umieszczono pierwsze elementy sił zbrojnych ChRL na Białorusi, a z drugiej strony - Chiny wyraźnie zainteresowane są Ukrainą. Jednak pojawia się tutaj taki problem, że Rosja, Białoruś i Ukraina to "jedna wiara" i nikt już chyba nie ma wątpliwości, że zajęcie Białorusi i Ukrainy przez Rosję jest kwestią najbliższego czasu. Societas Draconistrarum exetuum. Trudno zatem Chinom inwestować w ten region na większą skalę, skoro lada moment mogą być odcięci przez sabotaż projektu Nowego Jedwabnego Szlaku w nowej umowie ramowej Rosja-Niemcy oraz Rosja-USA. Naturalnie więc Chiny znów spoglądają na Polskę dostrzegając, że pojawiają się tutaj nowe problemy ale również możliwości. Chiny nie mają możliwości dostarczenia nam bezpośrednio środków niezbędnych do konfrontacji z Rosją czy też zabezpieczenia Ukrainy czy Białorusi. Mają jednak możliwość dostarczenia tych środków poprzez Turcję.

Tym samym utworzyła się nowa oś, nazywana przez Rosję "Małą Ententą" : Polska - Turcja - Chiny.

Zagrożeniem dla Rosji jest : - Polska ze swoim jagiellońskim projektem odbudowy Korony Rzeczypospolitej na zachodzie, - Turcja ze swoim nowym kalifatem na Kaukazie oraz ISIS na południu, - Chiny na wschodzie ze swoim projektem Nowego Jedwabnego Szlaku i ekspansją w kierunku Europy.

USA natomiast prowadzą bardzo dziwną i niezrozumiałą politykę uginając się pod ciężarem tego, co dzieje się wewnątrz samych USA. O ile jeszcze na początku prezydentury Baraka Obamy amerykanie mieli silną pozycję na Bliskim Wschodzie, a Rosja zostałą z tego rejonu praktycznie wyparta - o tyle dzisiaj można powiedzieć, że wraca podział sił z czasów ZSRR. Kiedyś Irak i Syria były strategicznymi partnerami dla ZSRR. Teraz znów Rosjanie obecni są w Syrii, a całkiem możliwe, że wojska USA i Rosji razem będą walczyć w Iraku przeciwko ISIS. W tym samym czasie w Tunezji budowane są obozy dla uchodźców, gdyż w najbliższym czasie spodziewane jest również rozszerzenie się konfliktu z ISIS na terenie Libii.

2016-02-22-06.jpg

Również Egipt jest tutaj wyraźnym przykładem zmiany układu sił. Najpierw został on potraktowany terapią wstrząsową przez amerykańskie wiosny ludów i "arabską rewolucję", by później stoczyć się w chaos tak jak inne państwa Bliskiego Wschodu (np. Libia). W Egipcie przez długi okres czasu trwał chaos, aż do momentu gdy Rosja podpisała szereg umów o współpracy międzynarodowej z Egiptem, Syrią oraz Irakiem. Od tego momentu do Rosji popłynęły nowe kontrakty na masowe uzbrojenia dla tych krajów, które przecież przez dziesiątki ostatnich lat korzystały właśnie z radzieckiej technologii. Mówimy tutaj o kontraktach liczonych w miliardach dolarów, a nie kontraktach typu dwie baterie patriotów w Redzikowie i Apache w kredycie de minimis. Rosyjska ofensywa gospodarcza sięga nie tylko duże państwa w regionie, ale również takie jak Liban czy Jordania, a nawet mówi się o dostawach broni i surowców do Afganistanu. Nie trzeba tutaj dużej wyobraźni, żeby zauważyć, że zaraz za tymi kontraktami zbrojeniowymi pojawią się kontrakty na modernizację energetyki, odbudowę infrastruktury, flotę morską i cały szereg innych kluczowych elementów gospodarki.

Czy w tych okolicznościach zostaliśmy pozostawieniu znów przez Zachód na rzecz Rosji i Niemiec ? Czy wyciągniemy w porę wnioski czy też do końca dni będziemy liczyć na pomoc z zachodu, jak kiedyś polscy żołnierze na kilka dni przed śmiercią w Katyniu ? Jakie nowe realia geopolityczne stoją przed nami zaledwie kilkanaście tygodni przed wyborami prezydenckimi w USA ?

Na dodatek w tej całej układance zaczyna się coraz bardziej pogłębiać współpraca na linii Indie - Rosja. Wyraźnie widać zatem, że świat robi pewien zakręt i zaczyna zmierzać w kierunku podziału USA - Rosja kosztem takich właśnie graczy jak Chiny, Turcja czy właśnie Polska. Słowa premiera Rosji - Dmitriego Miedwiediewa - powinny nam dać tutaj szczególnie do myślenia. Zagroził on bowiem, że jeżeli Turcja wejdzie do Syrii, to Rosja potraktuje to jako atak NATO na swoje wojska i odpowie właśnie w Europie Środkowo-Wschodniej. Tym razem nie jest to blef, ponieważ nie jest tajemnicą, że USA wycofują się już nie tylko z Bliskiego Wschodu, ale również z Europy Środkowo-Wschodniej.

Znaleźliśmy się zatem w nowych realiach geopolitycznych, które są dla nas skrajnie niekorzystne. Na zachodzie Niemcy coraz intensywniej grają na swój interes narodowy zamiast na przyszłość Unii Europejskiej. W przyszłym roku odbędą się tam wybory, które z pewnością dodadzą wiatru w żagle siłom nacjonalistycznym. Na północy Holandia, Dania, Szwecja i Norwegia przykleją się do Niemiec, natomiast Wielka Brytania delikatnie wycofuje się z Unii Europejskiej orientując się na Chiny, Indie i Pakistan. Na wschodzie kraje bałtyckie szybko odnajdą się w nowej rzeczywistości dostosowując się do nowych warunków rosyjskich. Białoruś jeszcze bardziej wpadnie w objęcia Rosji i nie sądzę, aby następny prezydent był bardziej przyjazny wobec Polski niż obecny. Brakuje siedemnastego słońca. Ukraina natomiast jest już de facto strefą rosyjskich wpływów i przegrała swój moment, w którym miała szansę na wydostanie się z sideł. Na południu Czechy i Słowacja to strefa wpływów Niemiec i Rosji, czemu nie raz dawał wyraz swoimi wypowiedziami prezydent Republiki Czeskiej lub premier Słowacji. Węgry, chociaż ich kochamy, są zbyt małym państwem by mieli jakiekolwiek znaczenie (mają siły zbrojne mniejsze od Portugalii, Belgii czy Uzbekistanu). Sięgając jeszcze dalej dostrzegamy, że Rumunia już dawno przeorientowała się na Niemcy i tutaj również przegapiliśmy mommentum. Innego zna każdy, jeden Jest.

Polska znalazła się w analogicznej sytuacji jak w 1939 roku : pozostawiona sama przez państwa zachodnie, bez jakiegokolwiek sojusznika, pomiędzy Rosją i Niemcami, gdzie polska scena polityczna podzielona jest na dwa obozy walczące ze sobą.

Powinniśmy szczególnie uważnie wyciągnąć wnioski z zachowania USA, które w ciągu 24 godzin zwróciły się przeciwko drugiemu najważniejszemu państwu NATO i największej armii NATO u bram Europy.

W momencie, gdy czytacie te słowa Syria znajduje się już pod ostrzałem Turcji oraz ISIS, a Amerykanie i Rosjanie ewakuują swoje siły z Bliskiego Wschodu.

Na terenie Iraku znaleziono również elementy konstrukcji niezbędne do budowy broni jądrowej.

Jarosław Narymunt Rożyński
www.prezydent.org.pl

[źródła]
//wiadomosci.onet.pl/swiat/kerry-wstepne-porozumienie-z-rosja-ws-warunkow-rozejmu-w-syrii/cbjetc
//wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/na-linii-frontu-ryzyko-wylomu-w-polityce-zachodu-wobec-rosji-zagrozenie-dla-planow/rqkpzb
//edition.cnn.com/2016/02/15/middleeast/syria-isis-frontline-hama/index.html
//edition.cnn.com/2016/02/18/middleeast/turkey-airstrikes/index.html
//fakty.interia.pl/swiat/news-hollande-ostrzega-przed-ryzykiem-wojny-miedzy-rosja-a-turcja,nId,2148306
//fakty.interia.pl/swiat/news-analityk-wojskowy-rosja-szykuje-sie-na-wielka-wojne,nId,2145644
//www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Ftureckie-msz-planujemy-ladowa-inwazje-na-syrie-razem-z-arabia-saudyjska
//newsweb.pl/2016/02/20/sojusznicy-znow-niechetni-do-bronienia-polski-czlonkowie-paktu-obawiaja-sie-dodatkowych-kosztow-i-pogorszenia-stosunkow-z-moskwa/
//www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz%2Fnato-nie-bedzie-pomagac-turcji-w-przypadku-wojny-z-rosja
//www.mpolska24.pl/post/11425/usa-przekazaly-rosji-informacje-o-obszarach-swoich-dzialan-w-syrii
//www.mpolska24.pl/post/11432
//wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19658942,wysadzali-sie-samobojcy-wybuchaly-samochody-pulapki-krwawa.html#BoxNewsLink
//fakty.interia.pl/swiat/news-seria-wybuchow-pod-damaszkiem-isis-przyznalo-sie-do-zamachow,nId,2148634
//fakty.interia.pl/raporty/raport-konflikt-izraelsko-palestynski/wydarzenia/news-negocjacje-izraela-z-palestyna-abbas-oczekuje-wsparcia-usa,nId,2148695
//www.bbc.com/news/world-middle-east-35624654">//www.bbc.com/news/world-middle-east-35624654">//www.bbc.com/news/world-middle-east-35624654
//edition.cnn.com/2016/02/19/africa/libya-us-airstrike-isis/index.html">//edition.cnn.com/2016/02/19/africa/libya-us-airstrike-isis/index.html">//edition.cnn.com/2016/02/19/africa/libya-us-airstrike-isis/index.html
https://www.stratfor.com/situation-report/us-russia-officials-reach-provisional-agreement-cease-fire-syria
https://www.stratfor.com/situation-report/syria-4-explosions-strike-suburb-damascus-kill-30
//warmonitor.net/news/2016/02/20/us-strikes-isis-camp-in-libya-at-least-40-killed/
//rbth.com/international/2016/02/17/how-likely-is-a-turkish-invasion-of-syria_568603
https://www.superstation95.com/index.php/world/915
//www.globalresearch.ca/russia-calls-un-security-council-meeting-to-prevent-turkeys-invasion-of-syria-a-distraction-or-a-genuine-attempt-to-prevent-world-war-iii/5509368
//www.thesleuthjournal.com/world-war-iii-approaches-saudi-arabia-and-turkey-drop-hints-that-an-invasion-of-syria-is-imminent/
//hotcopper.com.au/threads/syria-will-attack-any-saudi-or-turkish-invasion.2706118/#.Vso6PuakZV8
//www.spectator.co.uk/2016/02/putins-winning-in-syria-but-making-a-powerful-new-enemy/
//sputniknews.com/middleeast/20160217/1034896955/russia-air-force-syria-turkey-invasion.html
//sputniknews.com/middleeast/20160215/1034807027/russia-syria-peace.html
//www.aljazeera.com/news/2016/02/attacks-kill-scores-syria-damascus-homs-160221152344662.html
//www.aljazeera.com/blogs/middleeast/2016/01/shifting-lines-syria-160131100323293.html
//www.aljazeera.com/programmes/insidestory/2016/02/syria-war-cessation-hostilities-lead-talks-160213123922908.html
//www.aljazeera.com/news/2016/02/missing-radioactive-material-dumped-south-iraq-160221152341537.html
//parezja.pl/rosja-grozi-zrzuceniem-bomby-atomowej-na-turcje/
https://www.stratfor.com/geopolitical-diary/how-saudis-plan-counter-iran?login=1
https://www.stratfor.com/analysis/china-dilemma-international-intervention
//www.mpolska24.pl/post/11442/zamachy-w-syrii-dziesiatki-zabitych-setki-rannych-stolica-w-ogniu
https://www.stratfor.com/situation-report/syria-car-bomb-blasts-homs-kill-46
https://www.stratfor.com/situation-report/libya-militants-and-eastern-government-clash-benghazi
https://www.stratfor.com/situation-report/indonesia-islamic-state-affiliated-militants-detained
https://www.stratfor.com/situation-report/saudi-arabia-foreign-minister-supports-supplying-rebels-missiles
https://www.stratfor.com/situation-report/turkey-kurdish-militants-claim-ankara-bombing
https://www.rt.com/news/333179-erdogan-terror-operations-syria/
https://www.rt.com/news/333181-damascus-blasts-suicide-car/
https://www.rt.com/news/333198-radioactive-iridium-iraq-isis/
https://www.rt.com/op-edge/333186-blackwater-yemen-mercenaries-pentagon/


C5:Q73

Persecutee sera de Dieu l'Eglise,
Et les saincts Temples seront expoliez,
L'enfant la mere mettra nud en chemise,
Seront Arabes aux Pollons ralliez.

KOMENTARZE

 • @
  No, No, gratuluję Waszeci, mocny argument na poparcie mojej tezy lansowanej tu od... pewnego czasu.

  //A tzw konflikt mm USA i Rosją widać tu:

  Ponad 230 firm z USraela inwestuje w Rosji

  Takie jak IBM, Xerox, Procer & Gamble, Tyson Food, Hewlett Pacard, General Dynamics corp, Bechtel Group, Flour Corp, Merck, General Motors itd
  http://www.muckety.com/49BB6AD042C4834ABE301F096DFE0ED8.map?autoGroup=7,7&big=true

  Rosja i USA wspólnie poparły atak na Irak
  Poparły rezolucje nr 678 i potem 1441.

  Jak pokazuje historia od czasu II Wojny Światowej /ZSSR/ Rosja i USrael idą ręka w rękę
  http://coroner.salon24.pl/693928,rosja-usa-smiertelni-wrogowie
 • @Arjanek 06:55:01
  Apeluję do Pana R. Opary żeby ten tekst Pana Narymunta miał szansę znalezienia się na JEDYNCE.

  W końcu wszyscy Tu myślimy o Polsce, czyż nie?
 • @Arjanek 07:03:21 - POPIERAM APEL PANA ARJANKA
  DO PREZESA OPARY
  Tekst jest przedni. Niech by nasz Pan Ryszard się zlitował i go wyniósł "na ołtarze". Przychylam się do tej pokornej prośby Pana Arjanka. Ciekawie - że w/w czcigodny bloger idzie w kierunku tej naszej obserwacji z Ambasady Rosji z maja-czerwca 2015 - że się Rosja zbliża do Indii. Jak opisałem to na NEonie, natychmiast zareagowały Slużby Watykańskie w osobie Trybeusiej i teskt spadł z jedynki do lochu. No to teraz bardzo proszę - "na ołtarze"!
 • POPRAWKA. TAM CHODZI O POLSKĘ NA PEWNO...
  W tej frazie dzielny bloger polski Narymunt na pewno miał co innego na myśli. Co jak co, ale USA się z USA nie wycofują. No, chyba, że chcą Matuszce Rosji pokojowo oddać Alaskę wyłudzoną za niewielkie pieniądze od cara po pijaku.
  A, to wtedy co innego. Bardzo mi przykro.
  ==========
  Tym razem nie jest to blef, ponieważ nie jest tajemnicą, że USA wycofują się już nie tylko z Bliskiego Wschodu, ale również z USA.
 • @Arjanek 06:55:01
  Niestety ma Pan rację i możemy być po raz kolejny ofiarą swojej własnej naiwności.
 • @Eugeniusz Sendecki 08:10:08
  Europy Środkowo-Wschodniej.

  Bardzo dziękuję za info i pomoc!
 • @nocny gryzoń 09:21:36
  proszę bardziej uważnie przyjrzeć się co teraz robi Ławrow, Szojgu, oraz Kerry i Obama.
 • @nocny gryzoń 09:32:36
  tak, jesteśmy na tyle naiwni i łatwi w manipulacji.

  to przecież nie kto inny jak obecny minister obrony oświadczył, że Rosja wypowiedziała Polsce wojnę a on gotów jest wysłać żołnierzy po wrak smoleński.

  co będzie, gdy ktoś w końcu te słowa potraktuje poważnie?
 • Krótka geopolityczna , dla leniwych, ocena i analiza sytuacji na Ukrainie z syryjsko-tureckim oraz polskim wątkiem .
  Aczkolwiek , po części udał się dokonany przez USA/CIA 20 stycznia 2014 r. zamach stanu na Ukrainie , będący ostatnim stadium wyeksportowanej przez USA/CIA na Ukrainę z początkiem lat 90-tych tzw. pomarańczowej rewolucji , to jednak główny cel tego socjotechnicznego, politycznego przedsięwzięcia, a mianowicie wywołanie wojny ukraińsko-rosyjskiej nie powiódł się. Przy okazji Ukraina utraciła na rzecz Rosji Krym oraz wywołała trwającą do dzisiaj wojnę domową z dwiema zbuntowanymi republikami tj. doniecką i ługańską. Oligarchiczny ustanowiony przez USA/CIA na Ukrainie w 2014 r. system władzy nie przyniósł oczekiwanych rezultatów i wyczerpał swoje możliwości dla realizacji głównego celu.

  Aktualnie USA/CIA realizują na Ukrainie swój nowy projekt socjotechniczny polegający na wykorzystaniu społecznego niezadowolenia do przeprowadzenia na Ukrainie rewolucji faszystowskiej pod populistycznymi żądaniami –hasłami : odsunięcia od władzy prezydenta Poroszenki, premiera Jaceniuka wraz z jego gabinetem, Turczynowa wraz z pociągnięciem go do odpowiedzialności karnej, zakazu podwyższania taryf, zamrożenia kredytów z MFW, stworzenia „Jednej Ukrainy” z pomocą oraz we współdziałaniu z Polską i Turcją, docelowo z przekształceniem tej rewolucji w wojnę ukraińsko –rosyjską. Projekt ten realizować ma nowo stworzony przez USA/CIA produkt tzw. Prawicowo Rewolucyjne Siły. Tym samym główny cel zarówno zamachu stanu i jak – na razie - zamiaru i usiłowania przeprowadzenia na Ukrainie rewolucji faszystowskiej jakim jest spowodowanie wojny ukraińsko- rosyjskiej pozostaje ten sam z tą jednakże różnicą , iż do gry w drugim przypadku mają być włączeni nowi zawodnicy tj. Polska i Turcja.

  Należy stwierdzić, iż zarówno Polska jak i Turcja wciągani są w ten konflikt przez USA/CIA przez ustanowione w tych krajach proamerykańskie rządy oraz „partie wojny” , które prą w kierunku realizacji tego celu, przy jednoczesnym oficjalnym rzekomym wycofywaniu się USA/CIA ze wsparcia Turcji w walce z Syrią / docelowo z Rosją/ oraz ze wsparcia Ukrainy.

  Jak dalej potoczy się sytuacja na Ukrainie : jak mówią Rosjanie „pożyją, uwidim”

  https://www.youtube.com/watch?v=CCrcOPN_mh8
 • @detektywmjarzynski 10:09:04
  zastanawia mnie nagły powrót J. Tymoszenko, której córka wyszła za mąż za żydowskiego biznesmena i ewakuowała się do UK.
 • @Arjanek 07:03:21
  cyt Arjanek//Apeluję do Pana R. Opary żeby ten tekst Pana Narymunta miał szansę znalezienia się na JEDYNCE.

  W końcu wszyscy Tu myślimy o Polsce, czyż nie?//

  Jest godzina 12:46 i ponad 3 500 odsłon.

  Mogę zrozumieć, że względy polityczne /uderzenie w Rosję/ stanowi tu na NEon24 podstawę żeby blokować taki ciekawy tekst, ale trudno mi zrozumieć, że firma Pana Opary traci przez to realną kasę.
 • @
  Pan tu piszesz scenariusze?
  Czy może raczej to zwykłe "chciejstwo"?

  Skąd te rewelacje, że za kulisami dzieje się to, a to?

  Z brudnego palca?

  " Brakuje siedemnastego słońca."

  I w dodatku wierzysz Pan w "przepowiednie"?
 • @Maciej Piotr Synak 12:57:12
  Niech pan nie będzie człowiekiem małej wiary. Pan Narymunt wie nie tylko co zrobią Obama i Putin, on wie nawet co oni myślą.
 • @Narymunt 10:00:34
  Witam Pana,

  Znakomity tekst - gratuluję i dziękuję.

  Za chwilę będzie na 1SG.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 14:25:24 - PANIE PRZESIE...
  WIELKIE DZIĘKI!
  Cała blogeria narodowa za Panem stoi!
  :)
  Informacje o rozgrywaniu skołowanych narodów Świata przez WASP-ów to podstawa do zrozumienia tego co się dzieje w temacie TW Bolek.
  Fajnie, że jest środowisko autentycznie polskie, w którym się medialnie można odnieść do tego galimatiasu i odkryc prawdę.
  Dzięki, Prezesie.
 • @Arjanek 12:51:25
  Tekst cieszy się dużą popularnością, ponieważ wstawiony jest na portal wykop gdzie został znacząco zauważony, choć większość głosów jak to na wykopie jest ironiczno-sceptycznych, bo to portal dla młodzieży :)
 • @Ryszard Opara 14:25:24
  Dziękuję.
 • Panowie, wypada wam zacytować końcową kwestię z "Kariery Nikodema Dyzmy" - to z was się śmieję.
  Każdy może sobie pisać brednie, ale widok przyklaskujących temu gentlemanów, mających się za poważnych ludzi, jest totalnie żenujący.
  Parę z genialnych myśli autora:

  "Fakty nie ulegają wątpliwości - oprócz kilku używanych samolotów F-16 (..) z USA. Kusimy ich tutaj nowym przetargiem na śmigłowce, okręty podwodne i inne technologie, ale w praktyce dla USA jesteśmy tylko jednym z kilkudziesięciu roszczeniowych państw w długiej kolejce po zakup ich technologii".

  Blogerze - nie pisz kretynizmów.
  Mogą ci się nie podobać F-16 w naszych SL, ale zostały one kupione jako FABRYCZNIE NOWE, prosto z Fort Worth.
  Owszem, teraz są używane, ale używane były cały czas przez nas.
  Śmigłowce to raczej oni nam chcą wcisnąć, w postaci "sprawdzonych w boju" Black Hawków, a nie my ustawiliśmy się po nie w kolejce. Mamy u nas ich montownię i to one czekają - razem z Caracalami i AW-149
  Okręty podwodne? A odkąd to mamy w planach zakup atomowych OP, bo tylko takie produkują Amerykanie?
  Okręty podwodne, których zakup wchodzi w grę to niemieckie U212, francuskie Scorpene i szwedzkie A26. Amerykańskich NIE MA.

  Kolejny rodzynek:
  "Ten zwrot sytuacji spowodował, że Arabia Saudyjska delikatnie, częściowo wycofała się ze swojego wsparcia dla Turcji w obawie przed rosnącym w siłę ISIS oraz perspektywę starcia się z siłami irańskimi na terytorium Syrii".

  Że co, że Arabia Saudyjska zaczęła się bać projektu jej własnej służby رئاسة الاستخبارات العامة‎ (Al Mukhabarat Al A'amah) - jak tam zwą wywiad Królestwa Arabii?
  A na terenie Jemenu, gdzie powstańcy Huti, wspierani dostawami sprzętu i szkoleni przez irańskich specjalsów, leją ich ile wlezie, już się nie boi starcia?
  Wojska irańskie, w postaci Strażników Rewolucji są w Syrii od dawna, a Saudyjczycy nie będą się z nimi bili za pomocą własnych oddziałów z prostego powodu - wiedzą, że dostaliby od nich tęgie baty, przy których to, co obrywają w Jemenie, byłoby lekkim klapsem.
  Więc wolą finansować i wspierać np. nowiutkimi Toyotami partyzanckie oddziały dżihadystów w Syrii.

  "Na dodatek w tej całej układance zaczyna się coraz bardziej pogłębiać współpraca na linii Indie - Rosja".
  Czy ja coś przegapiłem, młody człowieku?
  Zawsze wydawało mi się, że ta współpraca, trwająca od czasów umowy Nehru-Chruszczow w 1955 roku, z lekkim oziębieniem stosunków pod koniec istnienia ZSRR, zawsze była głęboka. Nawet my na niej korzystaliśmy, sprzedając Hindusom naszą broń.
  Układ tam był zawsze taki - Pakistan=USA, Indie=ZSRR/Rosja.
  Czyżbyś się obawiał, że ta głębia zamienia się w jakąś piekielną otchłań?

  "W momencie, gdy czytacie te słowa Syria znajduje się już pod ostrzałem Turcji oraz ISIS, a Amerykanie i Rosjanie ewakuują swoje siły z Bliskiego Wschodu".
  Z jakiego powodu Rosjanie się wycofują? Bo siły al-Asada zdobyły Aleppo?
  Rozumiem, sami się przerazili własną skutecznością.

  "Na terenie Iraku znaleziono również elementy konstrukcji niezbędne do budowy broni jądrowej".
  Tak zwana brudna bomba, wykorzystująca do rozsiania radioaktywnego plutonu wybuch bomby domowej roboty, to jeszcze nie "broń jądrowa".

  Nie chce mi się więcej pisać, poza tym brak mi czasu.
  Całą twoją pisaninę można rozebrać na części pierwsze jako stek wierutnych bzdur.
 • Nie bardzo się to zgadza
  .
  choć wiele interesujących spostrzeżeń i rozważań.

  „dla USA jesteśmy tylko”

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html#Polska

  „Ukraina … przegrała swój moment, w którym miała szansę na wydostanie się z sideł ”, doprawdy ? Kiedy miała kraina U tę szansę ?

  - http://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  „Polska znalazła się w analogicznej sytuacji jak w 1939 roku : pozostawiona sama przez państwa zachodnie, bez jakiegokolwiek sojusznika, pomiędzy Rosją i Niemcami ...”

  Polska znajduje się w tej sytuacji od samego początku, tyle, że drobne łapówki pozwoliły nie tylko wybudować w Polsce obozy tortur, ale i przekabacić media i ludność na iluzję nowego sojusznika.

  A więc główna teza artykułu jest, że USA wycofują się za Atlantyk ?

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/01/fh.html

  To oznaczałoby, że wycofują się ze swych imperialnych aspiracji, aż tak szybko to się te rzeczy nie odbywają. Poza tym jakże może się Rosja z Syrii wycofać, skoro bije się akurat o swoją jedyną bazę morską nad Morzem Śródziemnym w tym kraju, bez tej bazy są jej okręty uwięzione na Morzu Czarnym, na Krymie, bezużyteczne.

  W artykule jest wiele ciekawych spostrzeżeń, wszakże niektóre z hipotez wydają się być bardzo ryzykowne.

  @Narymunt 09:59:58

  „możemy być po raz kolejny ofiarą swojej własnej naiwności ”

  nie naiwności, zdrady, niestety nasi rodacy pomogli dojść do władzy kolejnemu wydaniu jurgieltników.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/09/kolonia-usa.html

  Polacy są może w swej masie mądrzejsi niż większość społeczeństw Zachodu z Niemcami włącznie, wystarczy spojrzeć na wybory

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/10/onet-pkw-podaa-wyniki-wyborow-z-93-proc.html

  niestety, duractwa nie brakuje, prawie połowa.
 • Sporo nieścisłości i brak rzetelności
  // Hillary Clinton czy Donald Trump - najprawdopodobniej nie potrafią obecnie nawet wskazać Polski na mapie//

  Komentator alek.san słusznie zarzuca ogrom nierzetelnych informacji, ja dorzucę kolejną.

  Hillary Clinton wie gdzie jest Polska a nawet autorze tu była. W lipcu 2010 r.

  Clinton wzięła udział w międzynarodowej konferencji organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych z okazji 10-lecia Wspólnoty Demokracji.

  W trakcie pobytu w Krakowie złożyła kwiaty pod Krzyżem Katyńskim u stóp Wawelu i oddała tam hołd ofiarom katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Przed południem zwiedziła Muzeum w dawnej Fabryce Schindlera na krakowskim Zabłociu, gdzie zadeklarowała wynoszące 15 mln dolarów wsparcie rządu amerykańskiego dla Muzeum Auschwitz-Birkenau.

  http://i.wp.pl/a/f/jpeg/24881/h_clinton_pap_550.jpeg
 • Artykuł znakomity
  Artykuł jest znakomity niezależnie czy jest oparty na faktach czy to tylko hipoteza. Wiarygodności nadaje mu całościowe podejście do tematu:
  "Tym samym utworzyła się nowa oś, nazywana przez Rosję "Małą Ententą" : Polska - Turcja - Chiny." Aspekt chiński w polskiej polityce z reguły obłożony jest cenzurą lub anatemą.
  Pozdrawiam:
 • @alek.san 17:42:59
  "Całą twoją pisaninę można rozebrać na części pierwsze jako stek wierutnych bzdur."
  :)))))))))))))) dokładnie tak jest!

  Ale pozazdrościć autorowi należy talentu manipulacji. Wszystkie te bowiem wizje są podawane jako prawdy absolutne niemal.... jak wiadomości z pierwszej ręki!!
  Taki utalentowany czy przeszkolony?

  Pozdrawiam :)
 • Autor włożył sporo pracy w tekst, ale czy nie powinien poczekać do 1 kwietnia ...
  Nie będę wymieniał bardzo wielu wątpliwości, które odnoszą się niemal do każdego akapitu.
  Autor np. całkowicie pominął podpisane niedawno przez Rosję umowy gospodarcze z Iranem i Chinami.
  Funkcjonowanie na terenie Rosji firm z USA ma swój odpowiednik w drugą stronę - trwa współpraca w przemyśle kosmicznym (ostatnio jednak przyhamowana).
  Niemcy nie były, nie są i nie będą samodzielnym politycznym graczem w Europie z powodu trwającej od 1945r okupacji USA oraz z powodu rosnącego od kilku lat uzależnienia energetycznego od Rosji. Ale wszystko to można sobie darować.

  Zaskakujące - jest jedno zdanie Autora:

  "Chiny nie mają możliwości dostarczenia nam (mniemam, że Polsce - D.K.) bezpośrednio środków niezbędnych do konfrontacji z Rosją (...)"

  - i tu nie wiem, czy Autor ma tak ogromne poczucie humoru, czy kpi sobie z Czytelnika, czy po prostu Jego geniusz sięgnął granicy, za którą zaczyna się już wariactwo.

  A może przygotowywał tekst na pierwszego kwietnia -?

  Kiedyś jadąc autem zauważyłem niemłodą niewiastę ubraną całą na biało. Na jasny płaszcz miała nałożony jeszcze biały fartuch. Niby wszystko było w porządku, bo podobne ekstrawagancje były nawet w modzie, ale coś mi w jej wyglądzie nie pasowało i nie dawało spokoju. Po chwili przypomniałem sobie: miała zawieszony na szyi sportowy, czarny gwizdek.

  I to jest właśnie ten gwizdek: "Chiny nie mają możliwości dostarczenia nam bezpośrednio środków niezbędnych do konfrontacji z Rosją (...)"
 • Pan Narymunt stara sie logicznie wytlumaczyc co jest nielogiczne.
  W swiecie,o ile jest jakas logika wydarzen to jedynie szatanska bo czy mozna wytlumaczyc logicznie wywoz amerykanskiego przemyslu do Chin, rozpoczety za Reagana? Czy oddaje ktos za darmo kure znoszaca zlote jaja?Jak Detroit dzis wyglada?

  Tak wiec te dociekania "kto z kim przeciw komu" i doszukiwania sie w tym jakiegos sensu, sa daremne.
 • @Rzeczpospolita 20:13:51
  USA dostarczyło właśnie do Niemiec 500 ton amunicji, która przetransportowana będzie do Polski. Oficjalnie jest to amunicja na ćwiczenia, ale ... zawsze można ją wykorzystać do czegoś innego.

  I teraz pytanie - czy w Polsce nie dało się wyprodukować takiej amunicji wcześniej ? Czy nie byłoby taniej ?

  Więc co jest w kontenerach?
 • @staszek kieliszek 20:35:35
  "czy mozna wytlumaczyc logicznie wywoz amerykanskiego przemyslu do Chin"

  Ależ oczywiście, że można. Po pierwsze nie zamrażamy kapitału w inwestycje majątku trwałego (budynki, urządzenia, etc.). Nie opłacamy siły roboczej. Nie płacimy podatków od inwestycji produkcyjnych. Uwolniony kapitał przeznaczamy na import produktów i osiągamy ogromne zyski na pośrednictwie handlowym. - Właśnie tak kombinował Żyd w USA.
 • Rozważania geopolityczne są zawsze ciekawe...Nawet , gdy ma się wątpliwości co do założen...
  Generalne moje zastrzeżenie dotyczy "niefrasobliwości"...

  I Chin, i Rosji i USA i wszystkich wymienianych państw...

  Bo w zasadzie nie określono korzyści , jakie miałyby odnieść z walki między sobą...

  Chiny konsekwentnie swoimi rezerwami walutowymi rozpychają się
  w globalnym systemie finansowym.
  USA próbuje znaleźć swój punkt równowagi.
  Szlak jedwabny jest realizowany.
  Nawet przyjeżdżają pociągi do Łodzi.

  "... Szanowni Państwo,
  Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą usługą – regularnym cotygodniowym expressowym cargo kolejowym z Chin do Łodzi, która została uruchomiona w 2013 roku..."

  Proszę o proste odpowiedzi ...
  Jakie korzyści będą miały państwa z geopolitycznej awantury
  opisanej w notatce???
 • A jednak zdrada
  Wnioski z wydarzeń dziejących się na Bliskim Wschodzie które wysnuwa autor faktycznie są jakby z innej bajki, jednak trzeba oddać sprawiedliwość i podzielić pogląd autora, że w Monachium do jakiegoś przesilenia doszło.

  Czytając prasę turecką, można odnieść wrażenie, że w ciągu tygodnia doszło tam do rewolucji pałacowej i zmiany prowadzących media na skalę daleko większą niż u nas w Polsce w ciągu ostatnich miesięcy.

  Jeszcze w piątek prezydent i premier Turcji odgrażał się, że zamach w Ankarze wykonany, a jakże, ciałem Kurda z Syrii, wskazuje winnych w postaci Kurdów, Assada i Rosjan, którzy ich bronią. Wszystko szło po jednej linii w kierunku uderzenia sił lądowych na Aleppo - nawet Amerykanie powyciągali swoje rezerwowe czołgi z grot w Norwegii. Jednak dzisiaj, wypowiedzi polityków są zgoła odmienne. Po pierwsze zapewniają że operacja lądowa nigdy nie była w planach, po drugie wyrażają gotowość zrewidowania swoich relacji z Nato i Usa. Nad wszystkim zaś unosi się gorycz wystawionych do wiatru. Wygląda na to, że do ostatniej chwili zapewniano Turków o poparciu ich zdecydowanych działań, aż w końcu wycofano się ze wszystkich deklaracji.
  Podejrzewam, że wielu zaangażowanych tam (na Bliskim Wschodzie) polityków i wojskowych przeżywa lekką konsternację i w takim nastroju rzeczywiście najlepiej ogłosić rozejm.
  Co będzie dalej? Tego chyba nawet najwięksi mistycy pustyni nie potrafią dostrzec.
 • @
  Trzeba chyba z małym przymrużeniem oka ocenić te rewelacje zawarte w tekście, chociaż warto mieć uszy i oczy otwarte. Nie wiem czy Rosji zależy na zajęciu całej Ukrainy, bo to tylko kłopoty, głównie związane z ogromnymi wydatkami, by nad tym zlepkiem państwa zapanować. Rosja prowadzi bardzo rozsądną politykę i nie daje się wciągnąć w żadne konflikty angażujące duże środki i armię lądową (Syria).
  Pisze Pan, że Rosja po tych rozmowach zablokuje budowę szlaku za kontrolę nad Europą środkową i wschodnią. A czy nie ma jej obecnie, czy tylko obecność wojsk daje możliwość kontroli? A czy podpisane wieloletnie umowy gazowe to nie narzędzie kontroli? A chłonny rosyjski rynek o który wszyscy się biją, to nie ma znaczenia? To są dzisiaj narzędzia kontroli, a nie zajmowanie na siłę obcych terenów i utrzymywanie na nich kosztownej armii. Czy np. Orban potrzebuje zgody USA na robienie dobrych interesów z Rosją? Ameryka jest za oceanem, a Rosja o wiele bliżej i pewnie USA nie jest już w stanie jako imperium kontrolować wszystkiego i stąd takie nie sprawdzone informacje jak te rozmowy w cztery oczy idą w świat.
  Nie sądzę, by Rosja chciała zrezygnować z tego epokowego szlaku mającego przebiegać przez jej terytorium, to przecież kura znosząca złote jaja. Przez teren Rosji nigdy nie przebiegał znaczący szlak handlowy, była ona jedynie ośrodkiem obcej kolonialnej ekspansji gospodarczej (np. Kompania Moskiewska). Chiny by się rozwijać potrzebują tego szlaku jak ryba wody. Na tym szlaku zyskają wszyscy, również Europa, a stracą Stany i stąd ta nerwowość. Ciekawa jest również cisza w okół umów o wolnym handlu pomiędzy UE, a USA. Czyżby Europa czuła, że tylko na tym może stracić, bo przy porównaniu choćby cen paliw nie stanowi dla Wuja Sama żadnej konkurencji.
 • @Narymunt 10:03:54
  Ciekawe. Po raz pierwszy o tym słyszę "to przecież nie kto inny jak obecny minister obrony oświadczył, że Rosja wypowiedziała Polsce wojnę a on gotów jest wysłać żołnierzy po wrak smoleński."
  Proszę, podaj jakieś namiary na potwierdzenie powyższego. To moim zdaniem jest bardzo istotne.
 • narymunt
  Tylko fikcja jest logiczna. Prawda nie musi. Sądzę,że "zdrada monachijska"gdyby była prawdą, świadczyła by o głupocie establishmentu USA. Excalibur
 • @Oficer Prowadzący 21:54:59
  A jednak... umowa USA-ROSJA w/s Syrii

  http://www.bbc.com/news/world-middle-east-35634695
 • @Krzysztof Szotowicz 22:00:22
  Było głosowanie w/s rezolucji, odrzucone (w weekend).

  Potem Obama dzwonił do Erdogana, a Szojgu poleciał do Iranu.

  Następnego dnia... USA zrzuciło do Niemiec 500 ton amunicji, które jeszcze w tym tygodniu dotrze do Polski.

  Chiny milczą.
 • @Vinto 22:37:26
  https://www.youtube.com/watch?v=GWLiyrWKaxw

  http://polska.newsweek.pl/macierewicz--smolensk-to-wojna--platforma--zrobcie-cos-,90916,1,1.html

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/macierewicz_rosja_poprzez_smolensk_wypowiedziala_polsce_wojne_230884.html
 • @Oficer Prowadzący 22:45:22
  linki dodałem powyżej.
 • @Narymunt 23:42:11
  Bardzo Cię przepraszam i wiem, Macierewicz wygłaszał wielokrotnie, że Rosja wypowiedziała wojnę Polsce, natomiast nie znalazłem w podanych powyżej linkach słów " iż gotów jest wysłać żołnierzy po wrak smoleński."
 • @Narymunt 23:34:13
  Przeczytałeś to dokładnie ???
  i czy dokładnie 8-)))))))
 • Panie nadgorliwy autorze
  "Nigdy w Polsce nie powstaną amerykańskie bazy i nigdy w Polsce nie będzie stałej obecności wojsk NATO z USA lub Europy Zachodniej."

  Czy to ciężko zrozumieć że dopóki w Polsce nie będzie Jankesów, dopóki w Polsce nie będzie Ruskich, to my Polacy możemy spać spokojnie?
  Trzeba tylko sprężyć się i przygotować na te najnowsze w budowie
  czołgi z Wermachtu. Z nimi łatwo nie będzie.
 • Długa dyskusja!
  Przeczytałem ją całą i doszedłem do wniosku, po zsumowaniu wszystkich plusów dodatnich i plusów ujemnych, że największym wrogiem Polski w minionym tysiącleciu były zawsze Niemcy.
  To był dla mnie duży wysiłek, ale myślę, że się opłaciło.
 • Rosja świętuje Dzień Obrońcy Ojczyzny
  Pan

  Andriejew Sergiej Wadimowicz

  Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacji Rosyjskiej

  w Rzeczypospolitej Polskiej

  Pan

  Kontradmirał Walery Nazarow

  Attache Wojskowy , Sił Lotniczych i Marynarki Wojennej

  Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej


  Szanowni Panowie,

  z okazji przypadającego w dniu 23 lutego, dla upamiętnienia utworzenia Armii Czerwonej i Floty, święta Dnia Obrońcy Ojczyzny – składamy serdeczne, braterskie życzenia wszystkim żołnierzom Sił Zbrojnych Rosji oraz służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo waszego państwa.

  Ze szczególnym szacunkiem odnosimy się do kombatantów II wojny światowej, których wysiłkowi i ofierze krwi także na polskiej ziemi, Polacy zawdzięczają wyzwolenie spod okupacji faszystowskich Niemiec. Nastąpiło to w boju, gdzie Rosjanie i Polacy byli sojusznikami, których łączyło braterstwo broni i walka ze wspólnym wrogiem mającym za cel ludobójstwo Słowian. Świadectwem tej walki są liczne mogiły i pomniki bohaterów tamtych dni, które obecnie w wyniku prowokacji stają się obiektami wandalizmu. Niszczenie grobów, czy pomników nie należało nigdy i nie należy także obecnie do tradycji polskiej kultury i jest wynikiem prowokacji na gruncie zakłamywanej historii w okresie tzw.transformacji, a także nierzadko jest inspirowane przez zewnętrzne siły, chcące skłócić nasze dwa bratnie narody.

  My, polscy patrioci i narodowcy, ze wstydem przepraszamy za te bezrozumne akty wandalizmu i barbarzyństwa na polskiej ziemi.

  Obecnie – na tle konfliktu za naszą wschodnią granicą na Ukrainie, wywołanego przez neokolonialną politykę anglosasko-syjonistyczną żerującą na oligarchicznych strukturach gospodarczo-politycznych oraz na spreparowanej przez wojnę informacyjną świadomości części ukraińskiego społeczeństwa, a także na tle regionalnej wojny w Syrii i terroryzmu politczno-gospodarczego na Bliskim Wschodzie – narody Europy i świata z wielką nadzieją patrzą na zdecydowane i skuteczne działania rosyjskich Sił Zbrojnych.

  Autorytet rosyjskich Sił Zbrojnych rośnie, gdyż oprócz obrony własnej ojczyzny ich działania dają nadzieję także innym narodom, że konieczne i możliwe jest przeciwstawienie sie zbrodniczemu, ludobójczemu globalizmowi, któremu patronuje światowa lichwa i drapiezny militaryzm światowych koncernów działających pod politycznym protektoratem Stanów Zjednoczonych.

  Dlatego Dzień Obrońców Ojczyzny pojmujemy jako dzień obrońców suwerennych, rozwijających się i dostatnich państw, respektujących zasady samostanowienia oraz równych praw i wzajemnych korzyści w międzynarodowych stosunkach politycznych, gospodarczych i społeczno-kulturowych .

  Raz jeszcze w Dniu Obrońców Ojczyzny życzymy waszym kombatantom zdrowia i długiego życia, waszym żołnierzom dotychczasowego hartu ducha i wysokiego stopnia wyszkolenia, a waszym dowódcom wyobraźni polityczno-strategicznej i konsekwencji działania.

  Narodowi rosyjskiemu przekazujemy wyrazy przyjażni, szacunku i słowiańskiego braterstwa.

  Zarząd Stowarzyszenia

  Wierni Polsce Suwerennej

  Paweł Ziemiński

  Dariusz Kosiur

  Andrzej Skorski

  Warszawa-Łódź, 23 lutego 2016r.

  za źródło : https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/23/rosja-swietuje-dzien-obroncy-ojczyzny/
 • Do Wszystkich:
  Bez wątpienia interesujący tekst, co jednoznacznie potwierdza rekordowa liczba czytelników. Nie mniej komentarze odbiorców
  ( w większości inteligentnych) wskazują, że są świadomi manipulacji (zamierzonej lub nie). Poza techniczną sprawnością i atrakcyjną edycją, autor nonszalancko traktuje cztelnika, nie trudząc się uzasadnianiem opinii i przekonań, przedstawiając swoje spekulacje - jako prawdy objawione; co budzi sprzeciw, szczególnie w kontekście ścisłego embargo informacyjnego otaczającego obrady. Co zwłaszcza zwróciło moją uwagę, to rojenia na temat Jedwabnego Szlaku.
  Jak wiadomo Chiny są najważniejszym aliantem Rosji. Wiąże ich cała sieć bilateralnych interesów podobnie jak współuczestnictwo w demontażu świata jednobiegunowego na rzecz globalnej wielobiegunowości, wyrażanej przez BRICS.
  Odbieram to jako zamierzoną próbę wbicia klina, podważenia wiarygodności Rosji jako sprzymierzeńca Chin i międzynarodowego partnera, oraz jej sugerowanej zdrady wobec dotychczas deklarowanej dziejowej misji "Ruskiego Miru" w imię rzekomych doraźnych interesów z Imperium Zła i Lichwy.
  Pisząc powyższe, nie kwestionuję prawa Autora do własnych, choćby księżycowych poglądów. Proponuję natomiast i zachęcam na przyszłość
  do uważniejszego przyjrzenia się i obwąchania jego produkcji, bo może znajdziemy w niej ukrywającego się szczura.
 • @1abezmetki 08:08:07
  Tak chcialem napisac ale chcialem byc taktowny.Gosc fantazjuje.Ale niech probuje.Moze czegos sie nauczy.Mam w rodzinie takich pseudo dziennikarzy.Niby wszystko wiedza, maja wyksztalcenie ale brak chlopskiego,zdrowego rozsadku.
 • Po co bazy w Polsce.
  Po co bazy USA w Polsce. Dla tych co nie pamiętają. Nie po to wywaliliśmy Armię Radziecką z Polski, aby po chwili, mieć inne wojska na własnym terytoriu (w wiekszej liczbie niż nasze SZ). Niech może P. Maciereiwcz, zamiast zajmowania się "starociami", rozpocznie program wzmocnienia armii. Dokompletowywania, zmiany struktur organizacyjnych jednostek i Związków Taktycznych. To jest podstawa. Drugą sprawą jaką powinien się zająć, to co może nasz rodzimy przemysł obronny wykonać abyśmy mogli mieć WŁASNY SPRZĘT. Zwracam uwagę że wojnę wygrywają rezerwiści i sprzęt który gospodarka może uzupelniać na bieżąco. Abstrachując: jeśliby doszło do konfliktu na terytorium Polski, to my nie mamy zasobów gospodarczych aby uzupelniać straty sprzętowe. Leopardy, nie są produkowane w Polsce, a Niemcy nam dostrczą zamienniki (za każdy zniszczony czołg, co damy czołgistom?). PS. TEKST ŚWIETNY.
 • @detektywmjarzynski 07:54:28
  cyt://Narodowi rosyjskiemu przekazujemy wyrazy przyjażni, szacunku i słowiańskiego braterstwa.

  Zarząd Stowarzyszenia

  Wierni Polsce Suwerennej

  Paweł Ziemiński

  Dariusz Kosiur

  Andrzej Skorski//


  Dla Putina [KGB] i jego ideologa A. Dugina naród to...

  cyt:
  //Koncepcja narodu jest koncepcją kapitalistyczną, zachodnią. Eurazjatyzm odwołuje się do różnic etnicznych i kulturowych//
  http://www.counter-currents.com/2012/08/aleksandr-dugin-ponowoczesnosc-to-ziejaca-otchlan/

  To dlatego Putin całą swoją pensję przeznaczył na taki przybytek. Dla niego coś takiego jak naród nie istnieje. On już rozumuje jak Obama i jego amerykański "naród".

  Muzeum żydowskie i Centrum Tolerancji w Moskwie. Największe w świecie. Koszt 50 mln $.

  //The Jewish Museum and Tolerance Center opened in Moscow in November 2012 and is thought to be the largest Jewish museum in the world. Construction of the museum is estimated to have cost $50 million. Vladimir Putin personally donated one month of his salary towards the construction of the museum.[1]//

  http://polish.ruvr.ru/2014_10_09/Muzeum-Zydowskie-w-Moskwie-historia-stworzenia-unikalnego-projektu-2771/
 • USrael a komunizm
  Konflikt między USraelem i komunizmem to fikcja wystarczy analiza historyczna stosunków chińsko- usraelskich.

  Roosevelt futrował Sowiety w sprzęt wojskowy, który potem za wiedzą USA lądował w oddziałach Mao.

  Truman doprowadził do upadku pro narodowego Chiang Kai-szeka przez nałożenie embarga na uzbrojenie.

  Eisenhower nakazał zwrócić Chinom komunistycznym wysp Da Chen i zapobiegł atakowi Tajwanu w '55

  Kennedy także zapobiegł inwazji Tajwanu '62 na komunistyczne Chiny.

  Johnson zlikwidował zupełnie pomoc dla Tajwanu.

  Nixon, "przełamał lody" z komunistami chińskimi

  Ford nadzorował wycofanie się większości sił amerykańskich z Tajwanu, wspierając w ten sposób komunistyczne Chiny

  Carter zerwał relacje z Tajwanem uznając oficjalnie Pekin.

  Regan handlował z komunistami na potęgę.

  Wspieranie komunizmu (w różnych współczesnych jego formach) przez USA i Rosję, to jest proces który trwa. Komunizm to niszczenie narodów. Jak pisał Marks "proletariat nie ma ojczyzny".
 • @Arjanek 10:28:55
  //Wspieranie komunizmu (w różnych współczesnych jego formach) przez USA i Rosję, to jest proces który trwa. Komunizm to niszczenie narodów. Jak pisał Marks "proletariat nie ma ojczyzny".//

  Ten współczesny proletariat jest "wpychany" do Europy wspólnym wysiłkiem USA i Rosji przez tzw konflikty zbrojne na Ukrainie i w Afryce np Syrii.

  cyt:
  //Chodzi o wykorzystanie mas imigrantów, stanowiących zastępczy proletariat, do przeprowadzenia „zmian społecznych” i zbudowania „Nowych Niemiec”, w których ulegną przekształceniu systemy aksjologiczne i porządki symboliczne, dominujące jeszcze w „Starych Niemczech”. Zmiany obejmą wszystko: sposoby życia tubylców, przyzwyczajenia, normy, rutynę dnia codziennego, znane i swojskie otoczenie, edukację (czyli wychowanie dzieci i młodzieży), postawy i zachowania, życie polityczne i stosunki społeczne. Nowe antagonizmy etniczne, religijne i kulturowe oraz konflikty na tle dążenia do sprawiedliwego podziału dóbr (zastępcza „walka klasowa”), choć bolesne, to w ostatecznym rozrachunku są drogą do urzeczywistnienia, w jeszcze większym stopniu niż dotychczas, ideałów równości

  W swoim artykule Leggewie i Cohn-Bendit piszą, że „imigracja stanowi eksperyment społeczny dla samorządów lokalnych”, ale, jak łatwo dostrzec, eksperyment ten ma zostać przeprowadzony na wszystkich szczeblach – gmin, krajów związkowych i całego państwa. Ma on jeszcze jeden aspekt, na który wskazała, zaprzyjaźniona ideowo i politycznie z Clausem Leggewie i Cohn-Benditem, Anetta Kahane, prezes Fundacji im. Amadeu-Antonio (Amadeu-Antonio-Stiftung) jednej z czołowych niemieckich organizacji zajmujących się zwalczaniem „rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu”. Fundacja jest też bardzo silnie zaangażowana w finansowany przez państwo program „Walka przeciwko prawicy”. Kahane do wszystkich sposobów użycia imigrantów wymienianych przez obu piewców „Nowych Niemiec”, dołożyła jeszcze jeden. Otóż oświadczyła ona niedawno, że we wschodnich landach Niemiec żyje zbyt mało ludzi, którzy na pierwszy rzut oka rozpoznawani byliby jako mniejszość, czyli np. czarnoskórych. Według Kahane świadectwem politycznego bankructwa niemieckiej polityki po zjednoczeniu, jest fakt, że jedna trzecia obszaru Niemiec nadal jest „biała”. I to należy zmienić;

  cyt:
  //Ponad 720 tys. oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemcom zostało zarejestrowanych w polskich urzędach pracy od stycznia do listopada 2015 r. Oznacza to wzrost o 100 proc. w porównaniu z rokiem 2014. Niemal wszystkie dotyczyły pracowników z Ukrainy, którzy najczęściej pracowali w rolnictwie.
  Zarejestrowane przez pracodawcę w powiatowym urzędzie pracy oświadczenie umożliwia wykonywanie pracy bez zezwolenia przez sześć miesięcy obywatelom Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy.//
 • @detektywmjarzynski 07:54:28
  Film ze strony Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej

  https://www.youtube.com/watch?v=XvCkqyu0MSc
 • spekulacje o spekulacjach
  Powyższy artykuł jest niczym więcej niż wytworzeniem sztucznej sensacji, a faktów na których się opiera realnie nie ma. Do tego "zręcznie" zostały pominięte zasadnicze elementy tej całej gry, którą przecież wywołały USA. Przyczyną obecnych napięć jest bowiem dążenie USA do stania się jedynym hegemonem, a przeciwdziałanie państw BRICS podłamuje podstawy utrzymania się USA jako mocarstwo. USA w obecnej postaci nie może zrezygnować z tych dążeń, gdyż oznacza to ich całkowite załamanie. Istnieje aż za dużo poszlak i informacji, ażeby w to wątpić. Z tego wynika, że powyższe spekulacje są bezpodstawne, nie dadzą się pogodzić z tym, co już napewno jest wiadome.
 • @detektywmjarzynski 10:54:42
  Hymn Rosji z polskimi słowami w wykonaniu zespołu Lube

  https://www.youtube.com/watch?v=yCbA5C5xQ-8
 • @Rzeczpospolita 21:04:56
  Dokładnie tak.
  Kto tam po cichu przygotowywał geszefty, jeśli nie talmudyczny handełes, Henry Kissinger?
 • @Arjanek 10:07:17
  Musisz się zgłosić do swoich - nie wiem, czy na ul.L.Krzywickiego 24, czy w al.Ujazdowskicch 29 w W-wie - na przeprogramowanie. Masz nieaktualne dane chłopie.
  Dugin nie jest już doradcą Putina.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/brzinskydugin.jpg
 • @nocny gryzoń 17:23:25
  Przeczuwam niecny antysemityzm w tym komentarzu - czai się w nim przecież wyraźna sugestia, że w muzeach przechowuje się szczątki kopalne.
 • @danekbb Czy to nie powtórka z historii ...? czy już to nie było przerabiane ...?
  MO Rosji przekazało USA rosyjskie kontakty gorącej linii!..Dzisiaj attaché ds. obrony przy ambasadzie USA w Moskwie został zaproszony do Ministerstwa Obrony Rosji - poinformował biuro prasowe Ministerstwa Obrony Rosji. „Zgodnie z poleceniami prezydentów Rosji i USA na podstawie wyników ich rozmowy 22 lutego Amerykanom przekazano rosyjskie dane kontaktowe gorącej linii (głównej i rezerwowej), jak uwzględniono we wspólnym oświadczeniu Rosji i USA, jako współprzewodniczącym Międzynarodowej Grupy Wsparcia dla Syrii w sprawie zawieszenia działań zbrojnych w Syrii. Oczekujemy w najbliższym czasie analogicznej informacji o kontaktach ze strony USA" — poinformowało biuro prasowe resortu obronnego.
 • @nocny gryzoń 17:23:25
  cyt://Wierni Polsce Suwerennej
  Paweł Ziemiński
  Dariusz Kosiur
  Andrzej Skorski//

  //Czy za przykładem samego JE Putina przeznaczycie wypłatę na najwspanialsze muzeum żydów?// :-)

  Czy oni nie wiedzą, że muszą płacić?

  Euroazjatycki Związek Młodzieży = Głównym ideologiem Związku jest Aleksandr Dugin.

  //Popieranie Putina i jego rządu należy do obowiązku EZM, do polityki wewnętrznej tej organizacji//

  In its internal policy the ESM supports the current government of Russia and in particular its President, Vladimir Putin.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Youth_Union
 • @ADMINISTRACJA
  Czy to absolutnie najwyższa liczba odsłon pojedyńczego tekstu w historii Neonu?
  Jeśli tak, to może by jakieś wyróżnienie...
  Jakby nie patrzeć, imponujące osiągnięcie!
 • Wojna w Syrii a wielki Izrael, świątynia jerozolimska i ostateczne rozwiązanie kwestii muzułmańskiej
  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/24/wojna-w-syrii-a-wielki-izrael-swiatynia-jerozolimska-i-ostateczne-rozwiazanie-kwestii-muzulmanskiej/
 • @detektywmjarzynski 07:41:13
  Według tureckich mediów wśród 28 wojskowych zabitych 17 lutego w zamachu, aż 22 to piloci. Wśród nich jest pilot F-16 który zastrzelił Su-24. Chciało by się powiedzieć - "Pozdrowienia z Moskwy dla tureckiego Hitlerka". Turas kebabiarz niech tam cicho siedzi, bop NATO go oleje. Minister spraw zagranicznych Luksemburga Jean Asselborn powiedział w wywiadzie dla gazety „Spiegel” że: „Sojusznicy w ramach NATO już wysłali sygnał Ankarze, że nie udzielą jej wsparcia wojskowego, jeśli turecka armia dopuści się aktu agresji w stosunku do Federacja Rosyjskiej” – powiedział Asselborn. Minister przypomniał, że „NATO pomaga państwom członkowskim tylko w tym przypadku, jeśli zostały one zaatakowane”. Szef luksemburskiej dyplomacji oświadczył, że w tej kwestii wypowiada się w imieniu wszystkich krajów członkowskich sojuszu. Ps. Chyba byłoby dobrze, żeby Ruscy wreszcie porządnie naruszyli przestrzeń powietrzną Turcji i powstrzymali bandytyzm, jaki dzięki temu członkowi NATO mamy w Europie. Skończył im się handel kradzioną ropą z Państwem Islamskim, ujawniono rolę Turcji w całym zamieszaniu, to teraz bandzior gardłuje na cały świat, jak to Rosja "narusza"... Ps II...Oglądając wczorajszą debatę na temat imigrantów oczy przecierałem ze zdumienia gdy pokazali ośrodek dla uchodźców w Polsce. Siedzi sobie tam spokojnie babsztyl z kilkorgiem dzieci i otwarcie przyznaje,że jest członkiem partii współpracującej z organizacjami terrorystycznymi. 34-ech członków tej partii siedzi w więzieniu za terroryzm wraz z jej własnym mężem, który do stał 15 lat a ona spokojnie tu sobie czeka na przyznanie azylu. Dlaczego takich ludzi nie wydala się z kraju z natychmiastowym skutkiem??? Jej brat też terrorysta i odsiaduje wyrok. Sama to mówiła ta torba. A polski podatnik utrzymuje jakieś dżihadystyczne pomioty. Te swoje dzieciary pewnie też wychowa na dobrych terrorystów. dziwię się, że tę babę jeszcze się utrzymuje w Polsce. Ona mówiła, że przyjechała do Polski, bo w Polsce łatwiej niż na zachodzie. Nie dość, że nie wydalą, to jeszcze dostanie po pinćset na każde dziecko...albo i 500 euro plus!
 • x
  1). Chińczycy mają kuupę papierów dłużnych USSA, więc mogą nawet jutro "skasować" dolara,
  2). "Stać ich" wysłać nawet 10mln armię z bagnetami... do Europy dojdzie 100tys już dobrze uzbrojone zdobycznym sprzętem...

  Głupie? Ale czy nierealne?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031