Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Brutus Macierewicza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyje interesy tak naprawdę kryją się za próbą odwołania ministra Antoniego Macierewicza ?

Rola Ministra Obrony Narodowej znacząco różni się od powszechnego wyobrażenia na temat jego obowiązków. Szef MON nie jest naczelnym dowódcą wojska lecz rzecznikiem prasowym koncepcji, za którą stoją sztaby ekspertów zarówno cywilnych jak i wojskowych. Rola politycznego przywódcy na czele resortu obrony podobna jest do roli kapitana drużyny, który w obecności sędziego podchodzi do kapitana drużyny przeciwnej, by wskazać bramkę lub wybrać piłkę. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie jakie konkretnie analizy i działania stoją za jego postawą.

Jestem absolutnie daleki od tego, aby krytykować lub chwalić personalnie ministra Antoniego Macierewicza. Mamy daleko rozbieżne poglądy polityczne w zakresie spraw społeczno-socjalnych. Łączy nas natomiast pogląd na politykę bezpieczeństwa na kresach wschodnich. W tym kontekście analizuję zarówno jego wypowiedzi, jak również działania jego środowiska.

Antoni Macierewicz nie jest strategiem wojskowym, nie jest również analitykiem geopolitycznym. Nie posiada w tym kierunku ani kierunkowego wykształcenia, ani tym bardziej doświadczenia. Podobnie jak poprzedni ministrowie - nie posiada kierunkowego wykształcenia, znajomości realiów wojskowych, ani tym bardziej doświadczenia bojowego. Wpisuje się natomiast doskonale w historię polskich ministrów będących stałymi gośćmi programów publicystycznych i telewizji śniadaniowych. Tomasz Siemoniak był członkiem zarządu Polskiego Radia, handlowcem z wykształcenia (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Bogdan Klich to oczywiście najbardziej rozpoznawalny w Polsce lekarz psychiatra, który został Ministrem Obrony Narodowej. Aleksander Szczygło był natomiast pracownikiem Najwyższej Izby Kontroli, a z wykształcenia - prawnikiem. Antoni Macierewicz z wykształcenia jest historykiem (studiował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego) oraz przede wszystkim politykiem partyjnym. Jego działania i wystąpienia publiczne są końcowym elementem strategii działania całego resortu i obranej doktryny politycznej w zakresie polityki bezpieczeństwa.

Zarówno w przypadku Radosława Sikorskiego (PIS) jak i Aleksandra Szczygło (PIS) widzimy wyraźnie ukończone również studia za granicą oraz bardzo głębokie powiązania z USA.

Aleksander Szczygło w 1996 ukończył roczny kurs dla pracowników administracji publicznej z Europy Środkowej i Wschodniej organizowanym przez Uniwersytet Georgetown (zajęcia odbywały się na University of Wisconsin) oraz odbył praktykę w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Radosław Sikorski w Anglii podjął studia w Pembroke College Uniwersytetu w Oksfordzie. Od 2002 do 2005 był członkiem-rezydentem liberalno-prawicowego think tanku American Enterprise Institute (AEI) w Waszyngtonie i dyrektorem wykonawczym New Atlantic Intitiative przy AEI.

Antoni Macierewicz jest pewnego rodzaju odstępstwem od powyższych relacji. Kandydat, którego USA widzieliby na stanowisku Ministra Obrony Narodowej zajmuje obecnie stanowisko w jego bezpośrednim otoczeniu. Ze swojej pozycji miał możliwość zaznajomienia się z pracą resortów oraz przygotowania panu działania po objęciu stanowiska.

Głównym zadaniem aktualnego szefa MON jest przede wszystkim "przyklepywanie" decyzji, które na szczeblu polityczno-wojskowym zapadają pomiędzy Polską a USA.

Polska to bardzo specyficzny kraj. Nie znam drugiego takiego państwa na świecie, w którym trzech najważniejszych generałów kłóci się z ministrem na Twitterze o kształt i rolę obrony terytorialnej. Nie jestem pewien czy te pokazywanie gołej dupy to jakaś nowa taktyka dezinformacji czy swojego rodzaju tradycja przed bitwą na wzór unoszenia szkockich kiltów.

Nie mniej jednak wyraźnie wysyłamy naszym sojusznikom zza wielkiej wody sygnały, że jesteśmy w pełni zaangażowani we wszystko co robią, a "twoje życzenie jest dla mnie rozkazem". W kontekście zbliżającego się szczytu NATO obserwujemy politykę wytrącania amerykanom argumentów z rąk, które mogłyby służyć jako wymówka w stosunku do nie zrealizowanych zobowiązań sojuszniczych. Do tej pory przez bardzo długi okres czasu byliśmy przez amerykanów traktowani jako partner trzeciorzędny, a wręcz jako podległe państwo, którego suwerenność zależna jest od dobrej woli USA. Amerykanie stale bowiem używają wobec nas argumentu siły : albo zrobicie co wam każemy, albo przyjdzie i zabije was albo Rosja albo Niemcy. Albo Rosja i Niemcy.

Ćwiczenia Anakonda 2016 wydają się być w tym kontekście ponurym, propagandowym żartem. Wszystkie te opowieści o sukcesach i wielkiej sile obronnej sojuszu NATO wyglądają bardzo żałośnie, gdy zestawimy je z konkretnymi liczbami i twardą analizą strategiczno-operacyjną. Jak o naszych sojusznikach świadczą największe od 25 lat ćwiczenia, w których udział bierze około 35 000 żołnierzy, skoro jednocześnie Rosja co roku mobilizuje do ćwiczeń 130 000 - 250 000 ludzi ? Czy my naprawdę jesteśmy jak małe dzieci skłonni zaadoptować się do koncepcji : tu jest skrzynia drewniana, ale wyobraź sobie, że to prawdziwy czołg ?

W jaki sposób cztery bataliony na flance wschodniej mają zapewnić bezpieczeństwo w regionie Europy Środkowo-Wschodniej ?

Oczywiście "batalion" brzmi dumnie - dlatego powtarzany jest w mediach publicznych na okrągło. Zupełnie inaczej kształtuje się percepcja odbiorcy, gdy uświadomimy mu, że amerykanie do obrony przed Rosją przysyłają nam 300-700 żołnierzy, bo tyle właśnie liczy batalion. Cztery bataliony to zatem 1200-2800 żołnierzy łącznie z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Kanady. Rotacyjne bataliony dodajmy - w ilości umożliwiającej natychmiastową ewakuację autobusami podmiejskimi. W tunelu metra byłaby to już zapewne szpica.

Te piękne deklarację i płomienne przemówienia nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. W Europie Środkowo-Wschodniej nie ma sił zbrojnych, które byłyby w stanie stawić skutecznie opór i utrzymać obronę w ciągu 10 dni przed atakiem Rosji. Nie mamy ani obrony przeciwlotniczej, ani marynarki wojennej, ani tym bardziej odpowiedniej piechoty czy kawalerii pancernej.

Obecność amerykanów w NATO jest czysto symboliczna. Kilkaset osób robiących sztuczny tłum przed kamerami. Zerowa wartość bojowa, ale jednak wystarczająca liczba do operacji typu "false flag". Nietrudno bowiem wyobrazić sobie jakie konsekwencje mogłyby nas spotkać, gdyby nagle w ramach nieporozumienia pomiędzy żołnierzami NATO a Federacji Rosyjskiej doszło do wymiany ognia na granicy Obwodu Kaliningradzkiego. Zasadne jest zatem pytanie, czy takie siły rotacyjne stanowią dla nas wsparcie bezpieczeństwa, czy też podniesienie zagrożenia.

Dlaczego zamiast umieścić w Polsce np. trzy dywizje zmechanizowane (Białystok, Lublin, Rzeszów) - amerykanie decydują się na kilkuset osobowe oddziały piechoty pomiędzy Rosją a Białorusią ?

Należy sobie wyraźnie odpowiedzieć na kluczowe pytania nie na podstawie propagandy i pustych deklaracji polityków amerykańskich, ale na podstawie twardych danych liczbowych.

Podsumujmy bilans tych stosunków, które dobitnie nazwał Radosław Sikorski :
- brak funkcjonującej tarczy rakietowej do dnia dzisiejszego,
- brak uzbrojenia dla myśliwców F-16,
- brak szpicy NATO (cokolwiek to miało być i gdziekolwiek to miało być),
- dywizje pancerne obecne w Europie Zachodniej (Niemcy, Holandia, Norwegia), a nie w Polsce,
- brak stałej obecności wojsk NATO w Europie Wschodniej,
- amerykańskie więzienia dla muzułmanów na terenie Polski,
- brak technologii ofensywnych (nadal bazujemy na Niemieckich Leopardach),
- forsowanie unieważnienia przetargu na śmigłowce celem uzależnienia technologii i dostaw od USA

Do tego należy dodać następujący kontekst polityczny :
- amerykanie współpracują z Rosją na terenie Syrii,
- komandosi USA w przebraniu kurdyjskich bojowników walczą z Turcją (NATO przeciw NATO),
- uwaga Stanów Zjednoczonych coraz bardziej odwraca się ku Azji i Chinom na niekorzyść Europy Środkowo-Wschodniej,
- amerykanie nie dostarczyli Ukrainie żadnych środków umożliwiających skuteczne wyparcie sił rosyjskich z Ukrainy,

W tych okolicznościach Polska w kontekście szczytu NATO mówi : sprawdzam.

Do tej pory pokazaliśmy nasze pełne zaangażowanie we wszystkie operacje USA zarówno na Bliskim Wschodzie jak również w Afganistanie i wielu innych miejscach na świecie. Antoni Macierewicz ogłosił decyzję o wysłaniu polskich okrętów na morza południowe, aby mieć argument, iż jesteśmy z Wami obecni proporcjonalnie do naszych środków i możliwości. W podobnym kontekście należy rozpatrywać decyzję o wysłaniu sił specjalnych i myśliwców F-16 do walki z ISIS. Dla każdego analityka jest jednak oczywiste, że zanim nasze siły się tam znajdą - najpierw rozpocznie się szczyt NATO.

Stosujemy obecnie taktykę : mówisz - masz. Dajemy Wam z siebie wszystko, a co dostajemy od Was w zamian ?

Jeżeli zamiast konkretnych decyzji o pełnym i bezpośrednim zaangażowaniu USA w politykę bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej usłyszymy puste obietnice i wypowiedzi o promowaniu wartości demokracji i tolerancji - Polska będzie zmuszona dokonać przekształcenia swojej doktryny bezpieczeństwa. Plany na takie okoliczności zostały już opracowane i uderzają one bezpośrednio w interesy Stanów Zjednoczonych ponieważ opierają się na szukaniu wsparcia na linii Turcja - Chiny, które w przeciwieństwie do USA graniczą bezpośrednio z Rosją i mają możliwości zarówno projektowania bezpośrednio sił jak również oddziaływania gospodarczego. Z całą pewnością zbliży to do siebie również Polskę i Ukrainę w obronie przeciw "wspólnym wrogom".

Polska jednak stara się też wysłać USA czytelny sygnał : nie jesteście naszą jedyną opcją, mamy alternatywne rozwiązania. Dlatego właśnie doszło wcześniej m.in. do spotkania Andrzeja Dudy z Xi Jing Ping, jak również do wysłania części naszych wojsk na ćwiczenia wojskowe w Turcji. Po części staramy się pokazać, że mamy alternatywny plan i nie jesteśmy skazani na pełne uzależnienie się od dobrej woli USA.

Na te okoliczności właśnie Jarosław Kaczyński ogłosił, że Polska dokona we wrześniu pełnej wymiany kadry w samorządach jak również w swoich strukturach regionalnych. Jeżeli będziemy do tego zmuszeni - zmieniona będzie również Konstytucja proporcjonalnie do stojącego przed nami zagrożenia. Czy dokona takiej zmiany - nie wiadomo. Ale może dokonać... w końcu podobny manewr wykonał z Kazikiem Marcinkiewiczem w poprzednim rozdaniu.

Pozostaje zatem pytanie - dlaczego nagle pojawiły się oskarżenia w stosunku do Antoniego Macierewicza o współpracę z WSI ? Oskarżenie jest tak absurdalne i groteskowe, że nie wiadomo jak je skomentować. Oto bowiem media oskarżają Ministra Obrony Narodowej o współpracę z Wywiadem Wojskowym... który zresztą sam zlikwidował.

Z jednej strony chciałoby się powiedzieć, że wniosek o wotum nieufności w takich okolicznościach mógł wymyślić tylko człowiek o tak przestrzennej i pojemnej wyobraźni jak mistrz wiejskiej intrygi czyli Grzegorz Schetyna. Jednak z drugiej strony należy oczywiście znaleźć motywy stojące za wymianą ministra. Jest bowiem oczywiste, że dla PO czy Nowoczesnej zmiana figury z jednej osoby na drugą jest w kontekście politycznym bez znaczenia. Niezależnie kto pełniłby w tej chwili to stanowisko - nadal będzie to polityk PIS czyli koalicji rządzącej. Antoni Macierewicz jest jedynie figurą w roli "buzi do mówienia" w mediach publicznych, natomiast decyzje i strategie wdrażane są na zupełnie innym poziomie. A tutaj właśnie chodzi przede wszystkim o odblokowanie pewnych kanałów i możliwości.

Wyobraźmy sobie zatem dwa scenariusze - odwołanie i brak odwołania ministra.

W przypadku odwołania ministra - otwarte zostaje pytanie, kto miałby go zastąpić na tym stanowisku. Zwykle w pierwszej kolejności spogląda się na jego współpracowników czyli wiceministrów. W przypadku Antoniego Macierewicza mamy do czynienia z ciekawą postacią Tomasza Szatkowskiego, który przygotowany do tej roli został przez samych amerykanów. Co ciekawe, pan Tomasz pełniący obecnie obowiązki podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej na zaproszenie Departamentu Stanu USA odbył program stypendialny.


Myślę, że niewiele osób w Polsce dostąpiło zaszczytu zaproszenia na program stypendialny Departamentu Stanu mając jednocześnie doświadczenie w komisji weryfikacyjnej WSI. Jeszcze bardziej zastanawia mnie nagły zwrot w karierze i w zainteresowaniach naszego przyszłego ministra, który w latach 2006–2008 zasiadał w Radzie Nadzorczej, a w 2007 był wiceprezesem Bumaru. Jednak już od 3 listopada 2009 do 18 grudnia 2009 pełnił obowiązki prezesa TVP.

Specjalnie wybrałem zdjęcia z oficjalnych publikacji Ministerstwa Obrony Narodowej, na których pana Tomkach widać wyraźnie, aby nie zasłaniały go czyjeś plecy.


Założyciel fundacji Narodowe Centrum Studiów Strategicznych jest bliskim współpracownikiem, a złośliwi powiedzieliby "wychowankiem", amerykańskiego ośrodka STRATFOR nazywanego powszechnie "cieniem CIA". Jego notki biograficzne zniknęły z wyszukiwarek internetowych, jednak jak powiada społeczność Wykopu - w sieci nic nie znika. Żona Ci zapomni a Internet - nigdy.

Gdy cofniemy się bowiem do archiwum 2014 roku, znajdziemy takie o to informacje o naszym kandydacie na Ministra Obrony Narodowej ...

(źródło : https://web.archive.org/web/20140912053103///ncss.org.pl/o-nas/prezes-zarzadu-tomasz-szatkowski.104)

Mielibyśmy zatem człowieka na stanowisku, o którym amerykanie mogliby śmiało powiedzieć : to sprawdzony sojusznik, taki "swój człowiek".

Po przeczytaniu tak pięknego i bajecznego życiorysu zacząłem zastanawiać się, skąd John Landis czerpał swoje inspiracje do filmu "Szpiedzy tacy jak my" (1985r). Nota bene, świetny film - polecam.

Wróćmy jednak do tematu. Tomasz Szatkowski zasłynął w przestrzeni publicznej po wypowiedziach na temat potencjalnego użycia broni jądrowej przeciwko Rosji. Szczerze mówiąc wolałbym, aby nasza polityka zmierzała do zmniejszenia napięcia pomiędzy Rosją a Unią Europejską, a nie nowego wyścigu zbrojeń, a już z całą pewnością unikałbym konfrontacji przy użyciu broni jądrowej. Nie jestem przekonany, czy Tomasz Szatkowski jest najbardziej odpowiednią osobą na stanowisko Ministra Obrony Narodowej. No, ale to ja, zwykły obywatel, co ja tam mogę wiedzieć o wielkim świecie.


Rozważmy teraz scenariusz odwrotny - czyli minister Antoni Macierewicz uzyskuje wotum zaufania. Rozmowy z USA, w których pada argument dotyczący troski o naszą demokracje zostaje skwitowany krótkim stwierdzeniem : minister otrzymał tydzień temu potwierdzone wotum zaufania od parlamentu. Jego pozycja jako negocjatora przy stole jest w takim kontekście w sposób oczywisty silniejsza.

Czy nie o to tutaj chodzi ? No, chyba, że za plecami ministra dzieje się coś, czego on jeszcze nie widzi.

- Jarosław Narymunt Rożyński

ps. proszę mnie nie straszyć w mailach kontrwywiadem, bo to dziecinne, a wszystkie te informacje są powszechnie dostępne w internecie. Skoro ja to widzę i potrafię wyciągnąć proste wnioski, to widzą to również "oni". I "tamci" też.
ps2. powodzenia Szatek ;) "Polska wstaje z kolan" ...

[źródła]

//www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/bron-nuklearna-w-polsce-sprzeczne-opinie-ekspertow-i-politykow,600648.html
//niezalezna.pl/73640-nowy-temat-mainstreamu-bron-jadrowa-co-powiedzial-wiceminister-co-oni-uslyszeli
//wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Polska-bedzie-miala-dostep-do-broni-nuklearnej-Szatkowski-w-MON-trwaja-nad-tym-prace,wid,18025519,wiadomosc.html?ticaid=1173ad
//www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1554003,Bron-atomowa-w-Polsce-Jest-oficjalna-odpowiedz-ministerstwa-obrony
//wiadomosci.onet.pl/polska-pracuje-nad-dostepem-do-broni-jadrowej-oswiadczenie-mon/zc70ye
//wyborcza.pl/1,75968,19302536,polska-pis-atomowa.html
//wpolityce.pl/polityka/274179-polska-bedzie-zabiegac-dostep-do-broni-jadrowej-ministerstwo-obrony-narodowej-rozwazamy-to
//www.tvp.info/22948798/mon-nie-ma-rozmow-o-broni-atomowej-na-terenie-polski
//www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/1643381,1,bron-atomowa-w-polsce-pis-spalilo-ten-pomysl-na-wstepie.read
//www.fronda.pl/a/czy-polska-bedzie-miala-wreszcie-bron-jadrowa,61717.html
//mon.gov.pl/ministerstwo/kierownictwo/podsekretarz-stanu-tomasz-szatkowski/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Szatkowski
//www.polskatimes.pl/artykul/182264,prezes-tomasz-szatkowski-lojalny-zolnierz-partii-pis,id,t.html
//www.nowakonfederacja.pl/author/tomasz-szatkowski/
//wyborcza.pl/1,75398,19192909,kownacki-i-szatkowski-ida-do-mon.html
//tv-trwam.pl/film/polski-punkt-widzenia-tomasz-szatkowski-4
//www.europeanleadershipnetwork.org/tomasz-szatkowski_2412.html
//www.globsec.org/globsec2016/panellist/tomasz-szatkowski-1
//cybersecforum.pl/ff-portfolio/tomasz-szatkowski/

KOMENTARZE

 • @
  kluczem do zrozumienia "w co gra Antoni Macierewicz - i kto tę grę ustawił" jest odnalezienie odpowiedzi na pytanie o przyczyny dla których nieustannie i konsekwentnie mataczy on w tzw "śledztwie smoleńskim". Mataczy równie zawzięcie, jak ekipa Tuska, Laska i kolesi - choć z innych pozycji

  A może wcale nie z innych pozycji - tylko tak ma się nam wydawać?

  więcej:
  http://att.neon24.pl/post/130948,smolenski-tryptyk
 • Autor!
  O i to jest bardzo dobra praca.
  Obiektywna ocena , bez emocji.
  Młody człowiek nie zarażony wścieklizną. :)

  Dla części niewygodna dlatego te e-maile.
 • @Andrzej Tokarski 17:16:29
  Skąd to podejrzenie że mataczy?
  Raczej myślę że sprawdza przyjaciół . On wie że USA ma zdjęcia satelitarne .
  To bardziej podobne do Macierewicza.
 • Autor!
  Pani premier Szydło nie ruszy żadnego ministra .
  I tak trzymać.

  Wygraliśmy z Ukrainą !!!
 • @klementyna 19:15:29
  "Skąd to podejrzenie że mataczy? "

  - skąd podejrzenie, że to podejrzenie a nie pewność? Proszę poczytać więcej o tzw "katastrofie smoleńskiej" - zwanej czasem "zamachem warszawskim"
 • @Andrzej Tokarski 20:02:16
  Już to ze trzy razy czytałam.
  Czekamy na ustalenia obecnej ekipy maja być ekshumacje . Poczekajmy .
  Nie róbmy z nikogo morderców , zamachowców bez dowodów.
  Ja lubię fakty. Poczekam, jak będzie trzeba nie oszczędzę.
 • No to
  wychodzi mi na to że wszyscy Ministrowie ON to agenci amerykańscy,bardziej lub mniej gorliwi służeniem swoim panom zza oceanu.
 • @klementyna 19:59:59
  tak,tak.. za miliard euro(Duda dał)
 • @All
  Jak zabić nas i nasze dzieci ?. Bardzo prosto . Pozdrawiam . http://ocdn.eu/images/pulscms/ZWY7MDMsMzQ4LDAsMSwx/96d34643f8e598ed800ccf7788391cae.jpg
 • @Repsol 23:06:58
  http://cdn10.se.smcloud.net/t/photos/t/479527/edmund-janniger_25138873.jpg
 • @Olka P. 22:20:35
  Szkoda ? A widzisz nie dostałeś od wujka Millera miał w pudełkach po butach.
  Szkoda bo teraz trzeba zapłacić z podatków.
 • @Husky 23:11:55
  Chciało by się tak przejechać ? I co nie biorą. Oj nie ufają.
 • @klementyna 23:23:58
  Doskonale wiesz Piso- Klementyno, że normalizacja stosunków pomiędzy Polską a Rosją jest niemożliwa.
  Dlaczego nie jest możliwa?
  Ruski na nas napadali od dawien dawna i za cara i za sowietów.
  Okupowali Polskę non stop, oprócz paru wyjątków, kiedy to było, każdy wie.
  Te wyjątki trzeba wynosić na piedestały, choć po tych wyjątkach i tak później Ruskie nas okupowały.
  Ruski, to wróg nr JEDEN, zawsze i wciąż.
  Izaak Singer tak twierdzi.
 • @lorenco 00:50:50
  Za cara i za sowietów to tylko prawie 180 lat łącznie.
  Jednym się to podobało innym nie i dlatego ma pan wolność .
  Jak panu śpieszno do poziomu ruskiego życia .
  Mnie nie.
  Ja pamiętam . I wiem że lepiej w Rosji nie używać polskiego języka?
  A my na nich napadliśmy tylko raz .
  Putin ostatnio walczy o federacje narodowa widzę to szanuję , podziwiam
  Podziwiam, także Rosjan bo stoją murem za swoim przywódcą.
  Polskojęzyczni powinni się wstydzić że piszą obelgi i nie ufaja swojemu prezydentowi , rządowi.
 • Przypominam żydom że Słowiańska Rosja nas Słowian WYZWOLI !
  Przywitamy Rosjan jako wyzwolicieli z brudnych zydo-mafijnych łap !!!
  Wkroczenie Rosjan do Polski to będzie radosny dzień wyzwolenie z niewoli żydo- syjonisto-głobalisto-lewaków ! Dosyć żydowskiego Apartheidu !!!!!!! Dosyć rasistowskiej niewoli u żydów !!!!!!
  !
  CHWAŁA ROSJI SŁOWIAŃSKIEJ ! CHWAŁA CHWAŁA CHWAŁA !
  !
  https://www.youtube.com/watch?v=s5P-qA22bUE
  !
  Bracia Słowianie ! żydzi i muzułmanie sa naszymi WROGAMI !!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH ! Precz z żydo-lewacką Okupacją !!!
 • @Andrzej Tokarski 17:16:29
  Całkiem możliwe. Warto zwrócić na znikające otoczenie DT tuż po wydarzeniach.
 • @klementyna 17:45:47
  Dziękuję, staram się :)
 • @klementyna 19:15:29
  Dowolne zdjęcia można przedstawić i powiedzieć, że to są te jedyne prawdziwe, satelitarne. Kto i jak miałby takie twierdzenie obalić ? Pole do manipulacji jest tutaj ogromne.
 • @klementyna 19:59:59
  Nie małym zaskoczeniem jest natomiast postawa Rysia Petru.
 • @Olka P. 22:19:40
  Ja tego tak nie napisałem.
 • @Repsol 23:06:58
  Tan pan w tle po prawej wygląda znajomo. Kto to jest ?
 • @lorenco 00:50:50
  Moskale to nie "ruskie", tylko mieszanka po mongołach.
 • @klementyna 08:50:31
  Ja nimi gardzę. Uważam ich za prymitywne, barbarzyńskie plemię.
 • @ele 12:13:33
  Rosja to nie są Słowianie ale mieszanka Urgo-Finów i Tataro-Mongołów.
 • @Narymunt 13:19:12
  Wie pan ja tego Petru to już pisałam, byle jeszcze nie w mojej lodówce :)
  Może wpływ opinii , przecież z tym projektem obywatelskim , a inne też .
  Internet kpi.
  A na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego to pewnie nie był już opozycją.
  Sprawy państwa to nie ulica.
  To pajac nie biorę go pod uwagę. Tak jak kiedyś Palikot.
 • @Narymunt 13:23:27
  "Ja nimi gardzę. Uważam ich za prymitywne, barbarzyńskie plemię."
  Cieszy mnie pana postawa. Konkretna , rzeczowa , tak trzymać. :)
 • Do @Narymunt 13:26:44
  Bez Obrazy Narymut ! ale jesteś totalny żydowski DEBIL !
  !
  https://www.youtube.com/watch?v=8zxGJHgIaJw

  Zobacz debilu zydowski tych mongołów na filmie !! sam jesteś kałmucki mongoł żydowsko-chazarski Narymut !!!
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! żydzi i muzułmanie są WROGAMI Słowian i Europy !!!
 • @ele 19:52:47
  Shalom ! :)

  Badania DNA mojej haplogrupy wykazały jasno, iż należę do grupy R1B, a dokładnie germańskiej R-L47 charakterystycznej dla Anglo-Sasów, którzy przybyli z północy około IV w. n.e.. Stanowi ona ważny element w historii żydów w Europie (Ivanhoe Cluster), ale nie należy bezpośrednio do "żydowskiej" (o ile w ogóle coś takiego jak żydowskie DNA istnieje).

  Nie mniej jednak nazwanie mnie żydem przyjmuję jako komplement.

  Uwolnić się spod jarzma cywilizacji, która budowała piramidy, przeżyć tysiące pogromów oraz Shoah - nie lada sztuka.
 • @iwonka 47 23:57:03
  Nie ma znaczenia kto jest ministrem. To tylko głowa do telewizora. Decyzje podejmuje układ władzy będący poza kontrolą wyborców. Czy Klich był lepszym ministrem, albo Siemoniak ? To wszystko tylko "słupy".
 • Skąd u prymitywnych żydo-chazarów tak nienawiść do Rosji i Rosjan ?
  Przyczyna nienawiści żydów do Rosjan jest prosta ! ta nędzna prymitywna
  żydowska zgraja mafijna już na widelcu miała ROSJĘ ! ale im Putin wywinął Numer i Rosja została STRACONA ! STĄD TA WŚCIEKŁOŚĆ !
  !
  Apel ! Słowianie nie dajcie się na tanie żydowskie numery że Rosja jest wrogiem Polski ! OWSZEM Rosja jest wrogiem ale złodziejom bandytom
  żydowskim którzy okupują Polskę ! Rosja nic nie ma do Polaków Słowian
  !
  TO żydzi i muzułmanie są NASZYMI POLITYCZNYMI WROGAMI !!!!
  !
  UWAGA na Srula Narymuta ! to typowy śmierdziel który chce nas zaczadzić swym żydowskim smrodem propagandowym !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska to wyłącznie SŁOWIANIE !!
  reszta do deportacji do swoich krajów ! WYNOCHA !
 • @@@!
  Donald Tusk kryptonim OSCAR akta MfS, STASI [Jeżeli chodzi o pana Tuska, to według naszego prawa jest on ofiarą Stasi i dlatego chroniony prawnie przed dostępem do materiałów dotyczących jego osoby (w IPN osoby poszkodowane nie są chronione). Owe materiały, jeżeli rzeczywiście znajdują się w naszym urzędzie, może Pan otrzymać, jeżeli dostanie Pan na to osobista zgodę premiera. W innym wypadku nikt tych materiałów nie dostanie, chyba że nielegalnie i to nie od nas. Wokół OSCARA agenta NRDowskiego Ministeirum fur Staatssihercheit w skrócie STASI narosło wiele legend i tak zwanych teorii spiskowych, wielki udział w mataczeniu i zamydlaniu sprawy OSCARA od samego początku maja także media polskojęzyczne, rożnego typu pseudo dziennikarzyny rozwiedki okrągłostołowej. Prawda jest jednak brutalna, obecny premier tak zwanej III RP Donald Tusk to pospolity bandyta i szubrawiec ,złodziej i sprzedawczyk z powodu którego wielu działaczy Solidarności nie tylko na Wybrzeżu Gdańskim traciło życie, zdrowie a w najlepszym wypadku wolność. Donald Tusk to płatny współpracownik STASI o pseudonimie OSCAR. Dokumenty znajdują się w niemieckim urzędzie o nazwie BstU .
  Dr. Hanna Labrenz Weiss - 1991 bis heute wissenschaftliche Mitarbeiterin in der Abteilung Bildung und Forschung der BstU
  http://www.bstu.bund.de/DE/Wissen/Forschung/Mitarbeiter/labrenz-weiss.html (Pani Dr. H.L Weiss pisząc według naszego prawa jest on ofiarą Stasi ma oczywiście na myśli prawo niemieckie.).. Chodzi mi także o kopie filmu - przesłuchania Donalda Tuska - wiem, że takowa znajduje się w archiwum STASI .Przesłuchanie zostało zarejestrowane w 1987 roku podczas zatrzymania Donalda Tuska przez STASI w Dreźnie w drodze powrotnej z RFN. - oryginał jest na taśmie 8 mm. W obiegu są screany - zdjęcia - właśnie z tego filmu. Ponieważ nie są one dla mnie wiarygodne, chciałbym zapoznać się z oryginałem.]...Merkel ma akta Oscara vel D.Tuska ...Bardzo wiele czasu i materiałów poświecili dziennikarze na temat osławionego agenta STASI, wschodnioniemieckiej odmiany SB. Agenta o pseudonimie OSCAR który największe szkody uczynił w Gdańskiej Solidarności i porównywać go można tylko do znanego agenta SB Olechowskiego, Myszka oraz Bolka. Nazwisko jakie pada w związku z agentem STASI i SB to oczywiście Donald Tusk, nikt nie jest w stanie przedstawić jakichkolwiek dowodów na piśmie, ale każdy pytany aparatczyk STASI z byłej NRD czy wysocy oficerowie SB z czasów PRL mówią wprost OSCAR to D.Tusk. Czy to sprawa ostrego konfliktu na linii socjalistów francuskich z obecnym rządem Niemiec, czy raczej zmiana kursu polityki Unii Europejskiej , nie jest to do końca jasne, ale zaczyna się demontaż układu Angeli Merkel.
  Ukazanie się w bardzo szybkim tempie książki Ralfa Georga Reutha i Günthera Lachmanna wywołało burze w Niemczech. Książka ta dotyczy życia i działalności Angeli Merkel w NRD i odsłania nieznane , a raczej utajnione dotychczas czarne strony życiorysu obecnej kanclerz Niemiec.
  … Wir können belegen, dass Angela Merkel dem DDR-System näher war als bislang bekannt. Während ihrer Tätigkeit an der Akademie der Wissenschaften der DDR war sie an ihrem ­Institut Funktionärin, beispielsweise von 1981 an als FDJ-Sekretärin für Agitation und Propaganda, was sie bis heute bestreitet. Außerdem saß sie in der Betriebsgewerkschafts-Leitung.“ …

  Tłumaczenie:
  Jesteśmy w stanie udowodnić ze Angela Merkel systemowi NRD była znacznie bliższa aniżeli dotychczas jest nam to znane. Podczas swych zajęć na akademii nauk w dawnej NRD była funkcjonariuszka partii i tak w roku 1981 dla przykładu była szefem wydziału agitacji i propagandy FDJ oraz członkiem władz komisji zakładowej tejże uczelni. Wolfgang Schnur oraz Lothar de Maizière, wysoko postawieni działacze byłej NRD byli nie tylko opiekunami ale także osobami prowadzącymi Angele Merkel. Pod koniec bytu NRD byli tymi którzy tworzyli we wschodnich Niemczech oddziały zachodnioniemieckiej partii CDU. Autorzy książki zapewniają ze są w posiadaniu licznej dokumentacji potwierdzającej wcześniejsze życie pani kanclerz i są gotowi skonfrontować fakty z Angelą Merkel.
  Co na to pani kanclerz ?
  …Was sagt die Kanzlerin?
  „Das wollten wir natürlich von ihr wissen. Aber Angela Merkel ließ uns durch ihren Regierungssprecher mitteilen, Sie habe keine Zeit zur Beantwortung unserer Fragen.“
  Tłumaczenie:
  …to także chcielibyśmy wiedzieć. Niestety pani kanclerz powiadomiła nas przez swego rzecznika prasowego ze nie ma czasu na odpowiedzi….
  Wygląda na to, że model zwany okrągły stół nie był przygotowany tylko dla Polski lecz dla całego Układu Warszawskiego a wszelkie akta wszelkich służb służą obecnie do sterowania polityką nie tylko w Polsce. Spektakularna akcja z wdzieraniem się obywateli byłej NRD do budynków STASI i niszczenie akt, była równie dobrze wyreżyserowana jak egzekucja rumuńskiego dyktatora Caucescu. Chwilowo OSCAR jest bezpieczny, ale musi pamiętać ze w polityce nie ma żartów i spadają nie tylko samoloty, ale także łby zdrajców. Premier tak zwanej III RP Donald Tusk płatny współpracownik służb bezpieczeństwa komunistycznych Niemiec, dawnej NRD ma dużo lżej aniżeli kapuś SB Bolek Wałęsa. Nie musi kraść swych akt, niszczyć je i ciągać po sadach tych którzy ujawniają prawdę. Bandyta Donald Tusk jest chroniony prawem niemieckim i My Polacy możemy się jedynie pocałować w nos.
  Kariera Donalda Tuska w STASI...
  Zaczęła się bardzo banalnie, sztampowa kariera bandyty, czyli kręcimy lody. Solidarność po wprowadzeniu stanu wojennego otrzymywała potężne wsparcie finansowe z zachodu. Jedyny problem z tą kasą był taki, że musiała dotrzeć na miejsce. W tamtych czasach nie było banków takich jakie znamy dzisiaj. Nie było przelewów na konto. Zachód dawał miliony dolarów, a kasa nie tylko, że nie śmierdzi, ale także przyciąga wszelkie męty społeczne. Zjednoczyły się więc wszelkie męty społeczne, bandyci z SB, bandyci zakamuflowani w Solidarności i innych wielu organizacjach. W samej Solidarności wschodnioniemiecka STASI miała prawie 500 swych agentów, zwerbowanych przez długie lata na takiej samej zasadzie jak Donald Tusk.

  - fragment mej korespondencji do pani Weiss

  Poza tym wielu z nich - miedzy innymi Donald Tusk zajmowali się w latach 80 tych transportem do Polski wielkich sum pieniędzy. W sumie z zachodu do kieszeni działaczy wpłynęło ponad 6 milionów dolarów . Nikt nikogo nigdy z tego nie rozliczył. Spodziewam się wiec informacji z akt STASI na ten temat. Kasy było dużo więc starczało dla wszystkich. Dla SB dla STASI która kasowała za przejazd przez terytorium NRD i w końcu także dla samych bandytów zakamuflowanych w Solidarności lub usadowionych we wpływowych grupach decydenckich tak zwanej opozycji.
  500 Stasi-Agenten im kommunistischen Polen!!!(kłania się tu do dziś nieujawniony zbiór zastrzeżony IPN, pozostaje tylko zadać PiSowi pytanie dlaczego z tym zwleka? Czego i kogo się nadal boi?)
  In Polen waren während der kommunistischen Ära nach den Erkenntnissen der Berliner Stasi-Unterlagen-Behörde mindestens 500 Agenten der ostdeutschen Staatssicherheit im Einsatz. Gewerkschaft Solidarnosc infiltriert. Die Stasi habe vor allem die unabhängige Gewerkschaft Solidarnosc (Solidarität) infiltriert

  Wielu z tych 500 poznać możemy dzisiaj, kierując się słowami zapisanymi w mądrej Księdze. Po czynach ich poznacie. Agent Bolek mawiał wiem ale nie powiem, agent Oscar nic nie musi mówić, bo po akta które są w archiwach niemieckich nikt nie sięgnie bez zezwolenia matoła Donalda. Ci którzy natomiast ze względu na zajmowane stanowiska w rożnych ważnych instytucjach nierządowych mogliby uzyskać akta Donalda Tuska vel OSCARA dobrze wiedzą o tym, że kilka zapisanych kartek z tych akt dotyczy ich samych. I tak już zostanie, dopóki cale to towarzystwo nie zdechnie. Dzieciaków Tuskowych i reszty bandytów nikt już ani z pieniędzy, ani z unsere mutter unsere father rozliczał nie będzie.
 • @@@!
  Komandosi z elitarnej niemieckiej GSG – 9 oraz Michał i Kasia Tusk pilnują STASI akta Donalda Tuska. Czyżby DT tym co mają na niego Niemcy trzymał za ryje wszystkich ? Absolutnie wszystkich w tak zwanej III RP ? Przedstawiłem oraz opublikowałem już korespondencję pracownika naukowego niemieckiego urzędu BtSU -urzędu archiwów państwowych republiki Niemiec potwierdzające istnienie akt obecnego premiera tak zwanej III RP Donalda Tuska , zarejestrowanego jako IM – inoffizieller mitarbeiter – nieoficjalny współpracownik STASI pseudonim OSCAR.
  http://costerin.wordpress.com/2013/07/12/donald-tusk-kryptonim-oscar-akta-mfs-stasi/

  Dzisiaj celem zrozumienia dlaczego tak trudno wyciągnąć je na światło dzienne , polecam zapoznać się z filmem, który rzuca światło na ten problem. Film ten pokazuje drogę oraz pajęczynę prawną jaką trzeba przebyć aby zapoznać z aktami tajnymi urzędu BtSU. Zaznaczyć należy , co zobaczyć można także na filmie, że nawet uzyskanie zgody urzędu nie gwarantuje pełnego wglądu w akta . Bohater filmu dostał prawo zapoznania się z aktami jednego z wierchuszki niemieckiej polityki, jednakże akta te w 99% zostały ocenzurowane, a resztę mógł przeglądać w towarzystwie urzędnika. Niemieckie prawo stanowi, że akta tajne mogą zostać udostępnione jedynie za zgodą osoby której te akta dotyczą. Po śmierci tej osoby, decydentami prawnymi zostaje najbliższa rodzina, żona, dzieci. Akta tajne urzędu BtSU dotyczące elity politycznej znajdują się pod szczególną ochroną i są zdeponowane w specjalnych magazynach na terenie elitarnej jednostki antyterrorystycznej o nazwie GSG – 9. znanej przede wszystkim z akcji odbicia porwanych przez terrorystów sportowców Izraela podczas olimpiady w Monachium. Właśnie w tym specjalnym depozycie znajdują się także akta kapusia STASI Donalda Tuska vel OSCARA. Dlaczego Polacy nie mogą, dotychczas nikt o to się nie starał, zapoznać się z aktami premiera kraju w którym żyją.
  Także na to pytanie odpowiada ten film. Sprawa akt Eichmana jako klucz.
  Gaby Weber redaktorka pracującą w Niemczech oraz Argentynie swego czasu postanowiła zapoznać się z aktami Eichmana, szybko jednak się okazało ze z akt Eichmana zrobiły się akta Adenauer. Okazało się , że kanclerz K. Adenauer oraz jego gabinet od samego początku ułatwiali życie zbrodniarzowi Eichmanowi, płacąc także rządowi Izraela łapówkę w wysokości 630 milionów marek niemieckich . Wszystko po to aby wszelkie powiązania Adenauera z Eichmanem nie ujrzały światła dziennego. Gaby Weber pozbawiona w końcu prawa przeglądania akt Eichmana od lat procesuje się z urzędem BtSU. Akta OSCARA vel Donalda Tuska, których kopie według danych BtSU posiada także urząd USA.
  Ja jestem przekonany, że także Putin ma je na swym biurku, to zapewne także wielka bomba zakazanych informacji. Dlatego zapewne nigdy od 1989 roku żaden rząd III RP, żadna kadencja sejmu, senatu oraz IPN, żadna partia polityczna, oraz żadne większe medium informacyjne nie ośmieliły się nawet dotykać tego tematu. Donald Tusk już nie posiada obywatelstwa niemieckiego i jak poinformowała mnie pracownik BtSU pani Weiss wystarczy osobista zgoda premiera tak zwanej III RP aby uzyskać pełny dostęp do jego akt STASI. Dlaczego więc milczą wszyscy dookoła i nie podejmują żadnych działań ? Czyżby DT tym co mają na niego Niemcy trzymał za ryje wszystkich ? Absolutnie wszystkich w tak zwanej III RP ? W mądrej księdze jest napisane Po czynach Ich Poznacie.
  Film http://www.youtube.com/watch?v=2tzDB7jgSlM
 • @kula Lis 66 12:39:16
  Dlaczego milczą chazary z PIS ?
  Tyle czasu- 8 lat wyli w sejmie- "nie zabijajcie nas" ?

  Łączy ich z Condonem Duckiem ,ciocią Merkel -chazaro-mongolski Światowy Syjon.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031