Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Relacje na linii Chiny - Japonia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 2007 roku Japonia, Chiny oraz Korea Południowa postanowiły wspólnie, że raz do roku odbywać się będzie wspólne spotkanie ministrów spraw zagranicznych celem omówienia rozwiązania dla sporu o niektóre wyspy.

Od tamtego czasu minęło prawie 10 lat. Spotkania odbywały się regularnie, za wyjątkiem 2013 i 2014 roku. Dzisiaj spór o wyspy nie tylko nie został rozwiązany, ale również samych wysp pojawiło się po prostu więcej. Nakład pracy Chin w budowę nowych obiektów rośnie równie szybko jak japońskie inwestycje we flotę marynarki wojennej.

Dzisiaj zapewne cały świat zadaje sobie pytanie, na ile możliwa jest "proxy war" pomiędzy Japonią i Koreą Południową a Koreą Północną, co byłoby wstępem do konfliktu USA - Chiny.

Myślę, że nie będzie przesadą, jeżeli powiem, że współczesna Azja jest beczką prochu w nie mniejszym stopniu niż kiedyś Bałkany.

Pomimo faktu, że obie strony mimo wszystko chłodno kalkulują swoje pozycję i przygotowują odpowiednią strategię, może się okazać, że wojna wybuchnie poprzez działania jednego człowieka, który absolutnie nie kieruje się zdrowym rozsądkiem lub tymbardziej właściwą strategią. Jako żywo przypomina to historię II Wojny Światowej, gdzie wszystkie państwa zachodnie szukały dialogu z szaleńcem, nie rozumiejąc, że na czele państwa stoi wariat. Gdyby w odpowiednim momencie usunięto chorych psychicznie ludzi, zarówno na zachodzie jak i na wschodzie - być może Europa nigdy nie doświadczyłaby horroru II wojny światowej.

Tego typu decyzje wymagają jednak wyjątkowej determinacji i niebezpiecznego przekroczenia czerwonej linii, gdzie dla lepszego dobra większości, trzeba poświęcić życie jednostki.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • tak na moje oko
  jednego wariata zastąpiono by innym. Wg. niektórych znawców polityki w niej nic nie dzieje się z przypadku. A jeżeli tak to wygląda, to zostało to z wyjątkową perfekcją przygotowane. Walce historii mielą powoli, ale jadą nieustępliwie w wytyczonym kierunku, pokonując skutecznie wszelkie napotkane przeszkody.
 • *
  //(...) jak japońskie inwestycje we flotę marynarki wojennej //
  // Jako żywo przypomina to historię II Wojny Światowej, gdzie wszystkie państwa zachodnie szukały dialogu z szaleńcem, nie rozumiejąc, że na czele państwa stoi wariat.//
  --------------------------------------------------------------------------------------------

  To Japonia ma marynarkę wojenną?!! a przecież jak wiadomo nie powinna wogóle posiadać armii.
  Aż nie chce mi się wierzyć że będąc od 1945 pod "szczelną" kuratelą USA Japońcom jakoś po kryjomu udało się zbudować armie i flote? Czyżby? czyżby prymusi w przestrzeganiu umów międzynarodowych jakimi bez wątpienia są Amerykanie,dali na to ciche przyzwolenie? wielki boże! już sama myśl o tym jest świętokradztwem. To po pierwsze.
  A po drugie;dlaczego właśnie na tym blogu nazwano Hitlera "szaleńcem" ? prawo do takiej klasyfikacji ma Białas czy inny Jaznach, ale akurat autor tego bloga jest (podobnie jak Hitler) nazistą więc nie rozumiem skąd ten "epitet".
  Niech kto znajdzie jakąkolwiek różnice między teoriami Rosenberga a opiniami wygłaszanymi przez Narymunt - Jarosława Narymunta Rożyńskiego ://ROSJA TO NIE SŁOWIANIE ALE MIESZANKA URGO-FINÓW I TATARO-MONGOŁÓW
  JA NIMI GARDZĘ.UWAŻAM ICH ZA PRYMITYWNE BARBARZYŃSKIE PLEMIĘ nimi gardzę. //
 • @ikulalibal 18:14:55
  nie wiem czy powinienem podpowiadać ale Narymunt skoro ma chrapkę na prezydencki stolec ( prezydent.org.pl) to powinien cytat...:
  "ROSJA TO NIE SŁOWIANIE ALE MIESZANKA URGO-FINÓW I TATARO-MONGOŁÓW
  JA NIMI GARDZĘ.UWAŻAM ICH ZA PRYMITYWNE BARBARZYŃSKIE PLEMIĘ "
  ...uczynić swoim sztandarowym hasłem wyborczym... i tym sposobem przebić w rusofobii wszystkie PIS-owskie autorytety z Macierewiczem na czele :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031