Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Niech żyje Pierwszy Sekretarz !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wzorem praktyk rodem z PRL przy Kancelarii Premiera powstanie specjalna rada do spraw spółek.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", Beata Szydło zastrzegła sobie wpływ na obsadę kluczowych stanowisk w spółkach Skarbu Państwa. Wzorem praktyk rodem z PRL przy Kancelarii Premiera powstanie specjalna rada do spraw spółek. To kolejna instytucja, w której PIS tworzy etaty dla członków swojej partii. W ZSRR również powstawały "rady" na skalę masową zapewniając poparcie społeczne partii.

Bez zgody premier oraz naczelnika państwa ministrowie nie będą mogli mianować władz podległych sobie przedsiębiorstw. Oznacza to w praktyce rozciągnięcie władzy pierwszego sekretarza na kadry w podległych mu ministerstw na wzór systemu totalitarnego.

PIS podkreśla, że chodzi przede wszystkim o to, aby o zatrudnieniu decydowały kryteria merytoryczne. Jednakże to właśnie ta partia zlikwidowała konkursy na stanowiska państwowe argumentując, że były one w większości fikcyjne. Powstaje zatem pytanie, jakie kryteria będą decydowały o powołaniu do rady pani premier i kto będzie przeprowadzał weryfikację tych kompetencji.

Jest to kolejny przykład zawłaszczania państwa przez partie polityczne bez jakiegokolwiek liczenia się z konsekwencjami gospodarczymi i społecznymi. W Polsce nie brakuje przecież osób kompetentnych z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, jednak w większości są to osoby apolityczne. Ludzie zainwestowali w siebie nie małe przecież pieniądze zdobywając wykształcenie oraz uprawnienia np. na kursie dla kandydatów do rad nadzorczych zdając nie łatwy (i płatny!) egzamin państwowy. W tej chwili nie ma nawet publicznej informacji na temat toczących się konkursów na członków rady nadzorczej spółek skarbu państwa, gdyż procesy te odbywają się w zamkniętym, partyjnym gronie.

Jedynym rozwiązaniem tej patologii jest całkowita prywatyzacja wszystkich spółek skarbu państwa. Rząd posiada wystarczający zasób instrumentów, aby inwestować środki w sposób bezpieczny i skuteczny bez tworzenia nowych państwowych konglomeratów. Nie jest przypadkiem fakt, że to właśnie w państwowych spółkach są największe zadłużenia, najliczniejsze związki zawodowe, największe patologie w zakresie zarządzania i egzekucji odpowiedzialności.

Niestety pierwszy sekretarz, lub też bardziej precyzyjnie - pierwsza sekretarka naczelnika - ma w tej kwestii niewiele do powiedzenia.

Wyraźnie widać, że zmierzamy w kierunku budowy systemu narodowo-socjalistycznego ze wszystkimi tego konsekwencjami.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Jedynym rozwiązaniem tej całej afery częściowego rabunku naszego majątku narodowego, zwanego...
  spółkami skarbu państwa, jest już całkowita ich prywatyzacja, czyli już ostateczny rabunek naszego wspólnego majątku narodowego, który kiedyś pracował na nasz, wszystkich Polaków dobrobyt...
  Gratuluję "jasnego" myślenia
 • Tak, tak... sprywatyzujcie już wszystko, sfeudalizujcie, pobudujcie czworaki...
  a wy ulokujcie się na tronach w rezydencjach. Teraz nie jest już potrzebna aż tak wielka populacja, więc podepopulujcie całe watahy pospólstwa, co zresztą już właściciele tego świata robią. Nic tylko pogratulować myślenia.
 • @Jan Paweł 12:24:29
  Pokaż mi ten dobrobyt palcem w kronice, bo nie uwierzę, że ten obiekt znajduje się w zasięgu mojego wzroku.

  Ten pisk tęsknoty za komunizmem jest żałosny.
 • @Jan Paweł 12:28:58
  W Japonii rządzi Cesarz, a w fabrykach pracują nie ludzie, ale roboty.

  Proszę porównać poziom rozwoju Polski i Japonii.
 • @Narymunt 12:30:49
  Szanowny Panie, przede wszystkim nie za komunizmem (bo w Polsce nie było komunizmu) a zachwycony jestem polskim socjalizmem, który dał milionom młodych (i nie tylko młodych) ludzi wykształcenie, pracę, mieszkania (co roku milion ludzi wprowadzał się do nowych mieszkań), prawie darmowy wypoczynek, gwarantowane przez państwo emerytury i wiele innych tzw zdobyczy socjalnych. To wszystko powodowało, ze ludzie widzieli jasne i klarowne perspektywy swojego rozwoju, więc zakładali rodziny, rodzili dzieci, tak, że z 26mln po wojnie, pod koniec epoki Gierka przybyło nas Polaków do 40mln, co już chyba samo mówi za siebie.
  Jest Pan podobno monarchistą, więc rozumiem że jest Pan katolikiem, więc proszę sobie zadać pytanie: kiedy łatwiej było o Zbawienie w Chrystusie? za tego polskiego socjalizmu czy teraz za tej tzw "demokracji"?
  I proszę juz nie truć o odzyskaniu przez Polskę wolności, bo dobrze dookoła widzimy, że przeciętny okradziony z majątku Polak, tą "wolność" widzi tylko po gazetach pornograficznych w kioskach.
 • @Narymunt 12:32:03
  Chciałby Pan pracować tak niewolniczo jak w Japonii? Może tak jak w Chinach, bo tam jest jeszcze większy wzrost gospodarczy (oczywiście dla właścicieli Chin, którzy mają już grube biliony na koncie a niewolnicy pracują na ten wzrost gospodarczy za miskę ryżu), bo ja nie. Pan też uważa że człowiek powinien być uprzedmiotowiony w stosunku do pracy, tak jak w Japonii? czy jeszcze bardziej w Chinach?
  Otóż właśnie za tego polskiego socjalizmy, człowiek był (w stosunku do tego co mamy teraz) upodmiotowiony w stosunku do pracy. A chyba to chodzi, że praca była dla ludzi a nie odwrotnie?
 • @Jan Paweł 12:41:39
  Oh, uwielbiam retorykę, która tak gładko od socjalizmu przechodzi do chrześcijaństwa. Zaraz przypominają mi się naziści ze swoim "Got mit uns".

  Nikt nikomu nic nie dał. Dzisiaj spłaca Pan zaciągnięte ówczas kredyty.

  Dotacje unijne też trzeba będzie oddać i to w naturze, najlepiej w postaci ziemi.

  W Polsce był komunizm, teraz jest socjalizm, narodowy socjalizm.
 • @Jan Paweł 12:46:33
  Trudno ze ślepym o kolorach rozmawiać.
 • @Narymunt 12:51:12
  Wszystko Pan myli. Za te 17mld $ Gierek wybudował ok 550 nowoczesnych zakładów pracy. Podam tylko jeden przykład (bo dzisiaj na tym wszystkim wiesza się psy): Unitra Diora z Dzierżoniowa, której wyroby na świecie, pod obcymi markami, notowane (i sprzedawane) były na najwyższych miejscach. Polacy budowali elektrownie, cukrownie, całe miasta, autostrady na Bliskim Wschodzie i zarabiali grubą kasę. Po przyjeździe kupowali np mieszkania własnościowe, samochody itd.
  Trudno własnie, z daltonistą gadać o kolorach. A przepraszam bardzo o jakich kolorach chciał Pan ze mną rozmawiać? o tych co to niby mamy teraz? O tym barku perspektyw, że 8mln Polaków musiało wyjechać za chlebem?, że nie będą oni mieli gwarantowanej przez państwo emerytury, bo rozkradziony nasz narodowy majątek nie będzie ich dla nas generował? o 65-cio procentowym wykluczeniu społecznym? o pladze zachorowalności na nowotwory i inne śmiertelne z powodu pauperyzacji i braku powszechnego dostępu do służby zdrowia? itd, itp... Takie kolory Pan widzi?
  O jakich dotacjach unijnych Pan pisze? o tych które z naszych pieniędzy dostaliśmy po odtrąceniu sobie na utrzymanie Unii?
  Co za demagogię Pan tu uprawia? Na czyje zlecenie?
 • @Narymunt 12:51:12
  Teraz jest w Polsce narodowy socjalizm? Co Pan pod tym rozumie?
  Bo ja rozumiem pod definicją narodowego socjalizmu to, że majątek narodowy (gospodarczy i każdy inny) jest w rękach narodu (a nie korporacji, jak jest teraz u nas). Oczywiście wszystkie tzw strategiczne gałęzi gospodarki narodowej są w rękach państwa a nie kapitalistów, których raczej nie interesuje tzw interes społeczny. Więc gdzie Pan widzi w Polsce ten narodowy socjalizm?
  Bo ja to w Polsce widzę raczej KAPITALIZM i to w tej najgorszej jego wersji: KAPITALIZMU GLOBALISTYCZNEGO, czyli KOLONIALNEGO.
  Jesteśmy niewolniczą kolonią Globalizmu, szkoda że Pan tego nie widzi. Radzę więc zdjąć te okulary, chyba różowe.
 • @Jan Paweł 13:20:51
  Tak jest ! Kto nie za PIS ten działa na obce zlecenie ! :)

  Dobrze, że w tym samym poście napisał Pan jakie efekty przyniósł rząd AWS / PO-PIS.
 • @Jan Paweł 13:27:09
  Okulary same pękają jak się włączy telewizję albo przeczyta wiadomości na portalach "głównego nurtu".
 • @Narymunt 13:35:01
  A kiedy to ja napisałem, że jestem za PIS-em, PO, AWS-em, UW czy jakimś innym antypolskim tworem?
  Proszę Pana, zaś co do socjalizmu i Jezusa Chrystusa, to z całą pewnością bliższy Jezusowi Chrystusowi jest narodowy (czyli katolicki) socjalizm który człowieka traktuje podmiotowo niż kapitalizm który traktuje człowieka przedmiotowo. Żeby się nie rozpisywać, to jako przykład narodowego socjalizmu podam może Tyrol, gdzie ziemia i gospodarka są w rękach tamtejszych lokalnych społeczności. Biznesy są przeważnie rodzinne, kolejne pokolenia żyją w poczuciu perspektyw, nie muszą wyjeżdżać za chlebem a całość (nie garstka kapitalistów globalistycznych) żyje w powszechnym dobrobycie. Wszyscy, jak wiemy są bardzo religijni, pozdrawiają się słowami Gruss Got, więc im Pan Bóg sprzyja.
 • Wyglądasz jak żyd
  i myślisz jak żyd, i piszesz jak żyd ... po doświadczeniach żydowskiej "transformacji" niewielu da się już na to nabrać ....
 • Sprawdzam !
  Czy autor tak jak pis, peło i nowoczesna jest za CETĄ ?
  Poniżej sala sejmowa w trakcie debaty o Ceta !
  https://twitter.com/tomaszmajka/status/783627925996314624
 • @provincjał 18:17:15
  jestem przeciwny CETA.
 • @Drab61 16:09:36
  Pewnie skoro "wyglądam jak żyd, myślę jak żyd i piszę jak żyd" to bliżej mi do Jezusa niż Panu ;)
 • @Narymunt 12:30:49
  ..za komunizmem a nawet faszyzmem...
  Wyraźnie widać, że zmierzamy w kierunku budowy systemu narodowo-socjalistycznego ze wszystkimi tego konsekwencjami. ("")
  To gdzie pierwszy obóz koncentracyjny przewidujesz?
 • Straszna rozróba
  po tym artykule. Ale mam pytanie. Co na ten temat mówią "ruscy agenci"?
  Czy ich ten temat nie interesuje?
  Dziwne.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031