Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Rozpoczyna się masowa emigracja przedsiębiorców

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na Słowacji i w Czechach, nowe polskie spółki powstają jak grzyby po deszczu.

Zapowiedzi zmian nadchodzących zarówno w przyszłym roku, jak również od początku 2018 roku, zmuszają przedsiębiorców do likwidowania firm w Polsce i przenoszenia ich za granicę. Ponieważ nadal nie jest jasna sytuacja otoczenia biznesowego dla Wielkiej Brytanii w przyszłości - na pierwsze miejsce wysuwają się nasi najbliżsi sąsiedzi - Czechy, Słowacja i Niemcy. W przypadku Niemiec nadal poważną przeszkodą jest bariera językowa. Nic dziwnego zatem, że zwłaszcza na Słowacji, nowe polskie spółki powstają jak grzyby po deszczu.

Dla naszych małych sąsiadów ten nagły wzrost liczby firm na rynku ma same plusy. Nie tylko biura rachunkowe, ale również tłumacze notarialni, doradcy podatkowi, wirtualne biura oraz setki innych firm świadczących pochodne usługi - przeżywają istne żniwa. Warunki prowadzenia działalności gospodarczej są u naszych sąsiadów nieporównywalnie bardziej korzystne niż w Polsce.

Pierwszym znaczącym udogodnieniem jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej na terenie całej UE bez zbędnych formalności. Jako miejsce prowadzenie działalności firmy rozumie się miejsce siedziby, albo wręcz - adresu do korespondencji - a nie tak jak w Polsce, dowolnie w zależności od interpretacji lokalnego US. Nikogo nie dziwi zatem, że pod jednym adresem znajduje się kilkaset spółek, wynajmujących de facto wyłącznie skrzynki pocztowe.

Nie lada wyzwaniem będzie w Polsce kwestia obsługi medycznej przedsiębiorców. Jeszcze dzisiaj zdarzają się w większości trudności z rejestracją na podstawie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Powszechną praktyką jest bowiem sprawdzanie w ZUS, czy dany obywatel jest ubezpieczony. W momencie, gdy pacjent przedstawia Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego - zderza się z pytaniem : a co to jest ?

Każdy obywatel Unii Europejskiej ma prawo zarejestrować się do ubezpieczenia zdrowotnego w kraju, w którym prowadzi działalność gospodarczą. Na podstawie tego ubezpieczenia, ma prawo do korzystania z opieki medycznej w kraju UE, w którym przebywa. Wynika to bezpośrednio z przepisów Unii Europejskiej o wspólnej polityce socjalno-zdrowotnej. Ubezpieczeniem tym objęci są również członkowie rodziny (żona i dzieci), nawet w sytuacji, gdy nie pracują. W Polsce niestety nadal powszechną praktyką jest odsyłanie z kwitkiem, co de facto jest niczym innym, jak łamaniem prawa.

Ubezpieczenia zdrowotne i drastyczny spadek wpływów do ZUS to jednak będzie nie jedyny problem rządu od stycznia 2017r. Nieprawdą są bowiem stwierdzenia niektórych polityków o tym, że prowadząc działalność gospodarczą za granicą, muszą oni odprowadzać podatki w Polsce. Na mocy umowy międzynarodowej, dochody z działalności gospodarczej podlegają opodatkowaniu w kraju ich uzyskania. Wynika to bezpośrednio z zasady ograniczenia podwójnego opodatkowania.

Wysokość kwoty wolnej od podatku skazuje praktycznie Polskę na masowy odpływ małych przedsiębiorców.

Z tych dwóch powyższych wynika również, że od stycznia czeka nas prawdziwa rewolucja w bankowości. Powstanie ogromna ilość nowych, biznesowych kont bankowych, dla przedsiębiorców prowadzących działalność za granicą.

Spodziewam się zatem, że to właśnie tutaj rząd niedługo skieruje swoją uwagę, co doprowadzić może również do odpływu kapitału do krajów bardziej przyjaznych przedsiębiorcom.

Podsumowując należy zauważyć, że wszystkie te rządowe pomysły socjalistyczne obnażają biedę intelektualną i kompletny brak programu rządu. Nieudolność gospodarcza będzie zakrywana aferami wyciąganymi w mediach jak króliki z kapelusza. Niestety nie zmienia to faktu, że praktycznie cały dorobek Polski od 1989 roku - rząd rozniesie w pył w ciągu zaledwie kilku miesięcy.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • To chyba tylko propaganda PO i pokrewnych pokemonów.
  Przy okazji nasuwa się poważna refleksja.
  Mówi się że "biznes nie zna granic", "kapitał nie zna granic".
  To tylko ładne stwierdzenie bardzo brzydkiego faktu.

  Tłumacząc na prosty język można inaczej sformułować te ładne propagandowo prawdy.
  Biznes i kapitał to rzeczy martwe one mają swoich właścicieli i to oni podejmują decyzje.
  Inaczej mówić możemy powiedzieć że "właściciele biznesów i kapitału" mają głęboko w d.. własne kraje czyli nie są patriotami.
  Więcej, bo przecież nie można powiedzieć że kochają te kraje do których wyprowadzają biznes czy kapitał. Oni tam wyprowadzają kapitał by się obłowić by obskubać tamte kraje (podatkowo czy tanią siłę roboczą, albo surowcowo..).
  Jednym słowem biznes jest chciwy i pasożytuje na narodach jak tylko może a jak mu prawo tą chciwość przykróca i każe się dzielić ze społeczeństwem to biznes się obraża.
  Biznes jak widać jest chciwy, aspołeczny i całkiem nie patriotyczny.

  Jak widać z powyższego biznesowe "elyty" to towarzystwo zdrady narodowej.

  A jak budować gospodarkę bez chciwych zdrajców ?
  Trzeba ją opierać na fachowcach od biznesu pracujących na etatach dla Państwa dla narodu a nie przeciw państwu i przeciw narodowi.
  Biznes prywatny to jest chciwy, amoralny, niepatriotyczny, nepotyczny z natury rzeczy (dziedziczenie biznesu)... korupcjogenny (szukanie kontraktów państwowych czyli tuczenie się na państwowej kasie).
  Taką Polskę (biznesmenów) mieliśmy od 89r.
  Znani oligarchowie prawie wszyscy utuczeni na kontraktach państwowych.

  Biznes prywatny jest wrogi państwu i narodowi i jedyne czego chce ten biznes od państwa i narodu to żeby państwo i naród dały się ograbić "biznesowi".

  Dlatego państwo nie może polegać na wrogim biznesie i podstawowe potrzeby społeczne powinno zapewniać w oparciu o własne a nie prywatne (wrogie) struktury. (produkcja żywności, dystrybucja żywności, energia, woda, infrastruktura, budownictwo...obronność..)
  Biznes powinien istnieć bo są tacy ludzie ale powinien być drobny a nie silniejszy od państwa. Duże i rosnące firmy wyrosłe z prywatnego biznesu powinny posiadać z urzędu udziały państwa tym większe im większa firma. Wielkie koncerny powinny być państwowe, wielkie sieci handlowe, transport kolejowy....elektrownie, autostrady, kopalnie, ...
 • Pan raczy żartować.
  "Podsumowując należy zauważyć, że wszystkie te rządowe pomysły socjalistyczne obnażają biedę intelektualną i kompletny brak programu rządu."

  Program gospodarczy jest bardzo prosty:
  grabić co się da, obdzielać swoich, grabić do gołego, a przy okazji skończyć z Polską na amen.
  Rozwalić ją ekonomicznie na strzępy zbliżając się do umiłowanej ukrainy.

  Nie zastanawiał się Pan, jak to możliwe, że zarówno w Czechach, jak i na Słowacji, a nawet w zbiurokratyzowanych Niemczech, nie mówiąc o Wielkiej Brytanii czy Rumunii nawet, warunki prowadzenia działalności gospodarczej, czy w ogóle życia są lepsze jak w Polsce???
  Jak to możliwe, że małe Czechy i Słowacja, o niekorzystnych warunkach gospodarczych, mniejszym zapleczu surowcowym, mają lepszy klimat inwestycyjny i w ogóle do życia????
  Jak to możliwe, że lekarze Czescy śmiejąc się robią operację zaćmy na bieżąco, podczas gdy w Polsce trzeba czekać dwa lata???
  I to operację, za którą płaci im polski NFZ.

  To jest celowe i zamierzone, a nie wypadek przy pracy kolejnych rządów.
  A obecny wszystko zaora.
 • @Oscar 12:42:38
  Ani zasrańcy z PO ani z PiSu tego nie zmienią. Przeciwnie- zagłosowali za przyjęciem umowy CETA w zasadzie zgodnie, bo 300 posłów. Nikt nie publikuje danych, jaki kapitał jest wywożony z Polski przez obce korporacje, a przeciętny Polak zamierza jący założyć własną, małą działalność nie ma szans, bo ZUS, US, wynajmy na to nie pozwalają. Dlatego
  jak widzę w większych miastach to tylko biura rachunkowe, pośrednictwa kredytowe albo lokale do wynajęcia.
 • @wercia 13:17:00
  Zgadzam się z pojęciem "ci zasrańcy" czyli postsolidaruchy...
  Jednak PIS moim zdaniem dostał pozwolenie od "oficera prowadzącego"
  z i tu nie wiem z której ambasady (USA czy Izraela).. na uporządkowanie wprost grabieżczej polityki gospodarczej PO.

  Moim zdaniem PIS głosi słuszne cele gospodarcze (replonizacja banków, gospodarki, zatkanie dziur którymi ucieka z polski kapitał, wyeliminowanie patologii podatkowych....itp)
  Program 500+ to pierwszy w Polsce program prospołeczny, jest potrzebny i działa.

  Z drugiej strony PIS w polityce zagranicznej jest całkowicie bezwolnym wasalem USSraela. (na zmiany gospodarcze pewnie dostał od nich pozwolenie).

  Popieram program gospodarczy PISu a nie popieram programu w zakresie polityki zagranicznej, wschodniej, historycznej, smoleńskiej.

  Gospodarka to jednak realne wartości
  Niestety CETA itp i ewentualna wojna na terenie Europy wschodniej to wartości jeszcze bardziej realne.
 • Autor/ "...praktycznie cały dorobek Polski od 1989 roku - rząd rozniesie w pył w ciągu zaledwie kilku miesięcy."
  .
  A to by sie przydalo, bo ten "dorobek", to likwidacja i grabiez calego mienia gospodarczego powojennej Polski. Przydalaby sie rekonstrukcja tego, co na naszych szeroko otwartych oczach nam zdekonstruowano.
  Ale tego nie moga zrobic ci, ktorzy dokonali zniszczenia, to zadanie czeka na ludzi nieskazonych polityka.
 • @Oscar 13:40:21 //Popieram program gospodarczy PISu a nie popieram programu w zakresie polityki zagranicznej, wschodniej, histor
  .
  Wobec krokow w kwestiach: Ukrainy, Rosji, baz USA, CETA, ustawy 1066, GMO, przymusowych szczepien, ustawy o "ochronie" ziemi rolnej, wyplat odszkodowan obywatelom Izraela za szkody wojenne (wyrzadzone im przez Niemcow), aborcji... trudno od PiSu oczekiwac cudow gospodarczych.
 • @Czartoryski 14:05:02
  zgoda.... i to mnie martwi.
 • @Oscar 12:42:38
  To co Pan tutaj przedstawia to czysty narodowy-socjalizm. Nie uda się.
 • @Oscar 13:40:21
  Nie wierz w to , co głosi ale patrz, co robi. Po owocach ich poznacie.
 • @Narymunt 14:46:55
  Nie wiem czy czysty ale narodowy i socjalizm to nie zbrodnia.
  Zbrodnią Hitlera była skrajna, zbrodnicza dyskryminacja narodowa i podboje. Socjalizm Hitlera był rasistowski, czyli wybiórczy.
  Ja tego nie postuluje.

  Uważam że mniejszości narodowe mają swoje prawa i obowiązki obywatelskie.
  Ale też uważam że Państwo to nie obora do której każdy może wleźć i nażreć się siana (jak głoszą PO KODowcy, Merkel...itd).
  Uważam że Państwo ma gospodarza i jest nim naród (rządzący realizują wolę narodu) i to naród powinien decydować w kluczowych dla państwa decyzjach.
  Tak więc imigranci tylko na zaproszenie i z ograniczonymi prawami w stosunku do obywateli.
  Dzisiaj jet dokładnie odwrotnie,
  Ukraińcy i żydzi mają w Polsce socjal na zupełnie innym poziomie niedostępnym dla Polaków w Polsce (edukacja, opieka medyczna, wsparcie państwa).
 • @wercia 15:37:29
  No patrze..krytycznie, nie jestem hurra optymistą.
 • @Oscar 12:42:38
  ciekawy wywód typowy dla socjalistycznej mentalności :) Bardzo łatwo za czyjeś ciężko zarobione pieniądze kupować sobie głosy rozdając leniom i obibokom kasę.Nie mówię żeby nie pomagać ale trzeba dać wędkę a nie rybę :) Dlatego gdy usłyszałem od swojego pracownika "że już więcej nie będzie mnie dorabiał bo te 2 tyś które u mnie zarabiał ma z 500+ i nie potrzebuje już pracować" przeniosłem firmę za granicę ! NIE BĘDĘ WIĘCEJ DAWAŁ KASY NA LENI !!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Narymunt 14:46:55
  Dodam że Niemcy pokochali Hitlera za narodowy socjalizm a znienawidzili za
  nazizm czyli rasizm (Niemcy Uber alles) i zbrodnie dokonywane na tym tle.
  łączenie tych dwóch spraw to zabieg mający zdyskredytować socjal dla ludzi, taki zabieg dla pożytecznych idiotów bo w bogatych kraja zachodu socjal jest całkiem tłusty, ale kto`s musi na to zapracować .. pracują kolonie tych bogatych państw w tym Polska bardzo fajna blisko położona kolonia zachodu gdzie obywatele mają mniej praw (socjalnych czyli bytowych) niż nadludzie z bogatego zachodu.
 • @Adam45 16:06:56
  Biznesmen potrzebuje tanich niewolników którzy by na jego bogactwo zapracowali.. Biznesmen nie martwi się losem niewolników interesuje go wyłącznie jego własna korzyść.
  I na tym polega problem. Biznesmen chce żeby niewolnicy dużo pracowali na zyski biznesmena i najlepiej za darmo bo każdy grosz wydany na niewolnika to utracony zysk biznesmena.

  Rolą Państwa jest sprawić by całemu narodowi żyło się jak najlepiej.
  A to oznacza że ci bardziej zaradni powinni się dzielić z tym mniej zaradnymi (jak w rodzinie).
  Nie znaczy to że nieroby mają żyć lepiej od zaradnych (tak było w PRLu niestety) Jednym słowem trzeba spłaszczyć rozpiętość ekonomiczne obywateli i wyciąć aferzystów, karierowiczów, prezesów z kontraktami z klauzulą jak go wywalą to państwo ma mu zapłacić miliony...itd
  .
 • Pierdoły jakim wiele w internecie
  Chłopie, bo jak inaczej się zwracać do osoby, która ma myślenie jak chłop pańszczyźniany- mało wiesz, albo nic nie wiesz o działalności gospodarczej za granicą, o systemie podatkowym i ubezpieczeniowym w UE. Wierutne bzdury z których wielu tzw. przedsiębiorców korzystało przy optymalizacji ZUSu w UK, a które wprowadziły ich w długi egzekwowane obecnie przez komorników. Rejestracja firm osobowych za granica nie zwalnia z opodatkowania dochodowego w Polsce, jeśli ma się centrum życiowe w Polsce tj. dzieci, żonę i mieszkanie. Po drugie podatki i zusy europejskie są w większości wyższe niż w Polsce!!! A płacenie pod stołem pracownikom, nie płacenie np. niemieckiego zusu (Deusche Versicherung Bund) grozi nie tylko karami finansowymi, ale także więzieniem. Obciążenie kosztów pracy jest wyższe w wielu krajach UE niż w Polsce, jak również płace pracownicze. Chcąc działać na terenie Polski to też trzeba zarejestrować się do podatku VAT, spełniać przepisy administracyjno-skarbowe. Co do Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego to jest zasada, że zwrot za leczenie jest tylko takie jakie procedury medyczne są obejmowanie w kraju ubezpieczenia. Musi jeden z drugim "radca" zrozumieć, że np. w Holandii w ubezpieczeniu zdrowotnym jest tzw. udział własny np. 160 euro w roku pacjent pokrywa koszty leczenia, a następnie Kasa Chorych (prywatne ubezpieczalnie) pokrywa koszty, niektóre procedury są nie finansowane lub w niepełnym zakresie.
  Na zakończenie – jeśli cos przeskrobiesz w Niemczech w podatkach lub ubezpieczeniach to Polski Urząd Skarbowy zedrze ci skórę na rzecz Niemców i na odwrót. Pamiętaj, że np. Niemcy maja najbardziej skomplikowany system podatkowy na świecie a inne kraje też nie dają manny. Przeciętny przedsiębiorca musi płacić podatki od 42 % w górę, dotyczy to również spółek handlowych jeśli doliczymy opodatkowanie podziału zysku (dywidendy).
 • @Oscar 16:19:03
  Trzeba, trzeba, trzeba, a kto to ma zrobić? Miał niby dokonać tego PiS i co robi? Zaorze resztę, co z tego państwa teoretycznego zostało.

  Przeniesienie przedsiębiorstwa do innego kraju jest zdradą narodową według Ciebie? Nie, to jest walki o przetrwanie, bo ludziska nie chcą dać się ograbić do ostatniego grosza przez dobrą zmianę. Wolisz żeby fizycznie z kraju wyemigrowali i zostawili miejsce dla żydów i upowców walących do Polski drzwiami i oknami?

  Najwyraźniej nie odróżniasz wielkiego biznesu od małego przedsiębiorcy, ani mentalności, ani motywów, jakim się kieruje i bredzisz małemu przedsiębiorcy na temat wielkiego biznesmena.

  Polska ma rządy okupacyjne, a ich celem jest ograbienie i ewentualne unicestwienie Polaków, jak już kraść nie będzie czego. Patriotycznym obowiązkiem, a nie zdradą narodową, jest przetrwać na posterunku, przeżyć, a nie dać się zniszczyć i popełnić samobójstwo, jak to zrobiło wielu przedsiębiorców, których rząd doprowadził do bankructwa.
 • @Lotna 16:59:19
  Mały biznes cierpi z powodu działalności dużego najczęściej zagranicznego biznesu.I to nie tylko ze względy na konkurencje rynkową ale też przez systemową dyskryminację małych , podyktowaną rządzącym post solidaruchom przez wielki międzynarodowy biznes (zwolnienia, przewaga skali, przewaga kapitału, dostęp do tanich kredytów w żydowskich bankach, dostęp do żydowskich mediów i reklamy...)

  Trzeba wielkich utemperować odebrać im nieuprawnione zyski, oddać część rynku tutejszemu biznesowi, promować Polski biznes i twardo egzekwować Polskie prawa i należne korzyści od biznesów zagranicznych.
  Trzeba odbić od zagranicy Polski rynek zbytu to Polskie poletko na którym mają zarabiać Polscy biznesmeni i Polscy pracownicy.

  Zagranica w Polsce powinna być traktowana tylko w kategoriach korzyści dla Polski. (a jest traktowana w kategoriach robienia im laski przez rządzących zdrajców).
 • @Oscar 16:09:48
  Pana nie przekonam.
  Ale musi Pan wiedzieć, że Niemcy w swej masie kochali Hitlera.
  Kochali go za podboje, za niewolników do roboty, za łupy wojenne.
  Znienawidzili, gdy przegrał, a i to nie wszyscy.

  To właśnie narodowy socjalizm (nazizm) doprowadził do wojny i zbrodni, bo musiał.
  Hitler rozpoczął wojnę, bo był bez wyjścia.
  Niemcy na skutek socjalizmu musiały zbankrutować jeszcze w 1939r.
  On musiał rozpocząć wojnę, bo za kilka miesięcy, może kilkanaście, znalazłby się w więzieniu, a później na szubienicy.

  Socjalizm narodowy czy międzynarodowy, to system zorganizowanej grabieży przy niespotykanej skali marnotrawstwa.

  Pan myśli, że zabiorą bogatym, koncernom, zagranicznym firmom.
  Tylko, że jest pan ślepy.
  Oni zabiorą mi, panu, przede wszystkim Polakom, tym którzy jeszcze coś mają.
  Nie na darmo Soros, właściciele koncernów, zawsze i wszędzie są za socjalizmem.

  To socjalizm sprawia, że nie muszą płacić robotnikowi, bo dostanie zasiłek, nie muszą się martwić konkurencją, którą załatwi socjalistyczny urzędnik.
 • @Oscar 16:19:03
  Urzędnik państwowy, polityk, potrzebuje tanich niewolników, którzy by na jego bogactwo zapracowali.
  Urzędnik i polityk nie martwi się losem niewolników, interesuje go wyłącznie własna korzyść.
  I na tym polega problem.
  Urzędnik i polityk chce żeby niewolnicy-Polacy dużo pracowali na podatki, z których się utrzymuje, i najlepiej za darmo, bo każdy grosz nie ukradziony niewolnikowi-Polakowi, to utracony przychód podatkowy, z którego czerpie urzędnik i polityk.

  A i szóste nie kradnij.
 • @Ntserver 16:43:00
  O tak.
  Opodatkowanie w Wielkiej Brytanii podatkiem dochodowym zaczyna się od 60-70 tys. zł, ubezpieczenie społeczne dla małych firm grosze, emerytura 4X większa niż w Polsce z realną szansą na wypłatę w przyszłości (nie jak w Polsce) po 10 latach płacenia składek się należy (w Polsce po 25 latach).
  VAT obowiązkowy po przekroczeniu 300 tys. zł.
  W koszty można wrzucić wszystko, co jest używane do pracy w firmie, a nie jakieś cuda, jak u nas z VATem od samochodów, z uznawaniem lub nie za koszt przez urząd.

  Jedynie VAT płacony ma być w miejscu wykonywania usługi.
  A centrum życiowe jest tam, gdzie się mieszka ponad pół roku, co nie dotyczy wyjazdów do pracy.

  Pan sobie wyszukaj w necie, bo mnie się nie chce, porównania opodatkowania i ozusowienia małych i średnich firm w WB w porównaniu z Polską.

  Myśli Pan, że stolarz, właściciel dwóch furgonów z mający firmę przewozową, hydraulik, elektryk, malarz czy fryzjer, nie mówiąc o lekarzach, dentystach, inżynierach prowadzących bardziej zaawansowane interesy, nie mogą tego robić za granicą????

  Nawet jak zapłacą podatek równy polskiemu, w takiej np. Szwecji lub Danii, to narobią się 3X mniej, 2X krócej, i na wszystko im starczy.
  A jak przyjadą do ukochanego obozu pracy, to jest Ojczyzny, to różnice kursowe sprawią, że będą bogaczami.
 • @AlexSailor 20:10:03
  Chłopie nie czerp wiedzy z "internetów", które powielają bzdury.
 • @Oscar 12:42:38
  "...Inaczej mówić możemy powiedzieć że "właściciele biznesów i kapitału" mają głęboko w d.. własne kraje czyli nie są patriotami...." albo właściciele biznesów i kapitału (kapitaliku) nie mają ochoty być ruchani na każdym kroku!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031