Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Solidarność : Więzienie za handel w niedzielę

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najnowszy pomysł PIS i związkowców przypomina czasy inkwizycji. Za handel w niedzielę żądają 2 lata pozbawienia wolności. Wmawianie ludziom, że to dla ich własnego dobra jest siarczystym policzkiem dla ludzkiej inteligencji.

Dla wielu osób niedziela to w zasadzie jedyny wolny dzień od pracy. Nic dziwnego zatem, że zarówno galerie handlowe, jak również małe sklepy osiedlowe, mają w tym okresie wyższą sprzedaż. To wolny rynek powinien napędzać popyt i podaż, godziny pracy, stawki wynagrodzenia za pracę i wiele innych, a nie urzędnicze postanowienia. Cofamy się do epoki gospodarki centralnie planowanej, jak w czasach sowieckiego socjalizmu.

Nie mam nic przeciwko cudzym przekonaniom religijnym, ale nie zgadzam się, aby ingerowały one tak daleko w życie społeczne i gospodarcze. Jeżeli Twoje przekonania zabraniają Ci handlu w niedzielę, nie kupuj. Nie wolno jednak narzucać "jedynej słusznej drogi" innym, bo sposób w jaki to się teraz robi w Polsce - zaczyna graniczyć z faszyzmem.

Nieprawdą jest, że projekt ten wymierzony jest w hipermarkety. Wielkopowierzchniowe sieci podzielą się na małe spółki i niczego to dla nich nie zmieni. Natomiast tradycyjnie, to właśnie mały i średni biznes najbardziej odczuje skutki "dobrej zmiany".

Jeszcze większe zdumienie budzi sama treść projektu :

Kto dopuszcza się handlu oraz wykonywania innych czynności sprzedażowych w niedziele oraz wigilię Bożego Narodzenia i Wielką Sobotę zakazanych w Ustawie podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat.

Co to są "inne czynności sprzedażowe" ? Czy korzystanie ze stacji benzynowej w niedzielę będzie dozwolone ? Gdzie jest granica tego absurdu ?

Od kiedy w polskim prawie istnieją takie terminy prawne jak "Boże Narodzenie" ? Czy dotyczy to również święta prawosławnego ?

Oczywiście, jak to w przypadku tego typu projektów, istnieją wyjątki. Wybrane podmioty gospodarcze na podstawie specjalnego zezwolenia będą mogły prowadzić normalnie działalność gospodarczą w niedzielę. Tradycyjnie już, jak w innych projektach, to kryteria zadeklarowanej przynależności partyjnej będą decydowały o tym kto może, a kto nie może.

Nie prawdą jest natomiast stwierdzenie, że zakaz ten będzie dotyczył tylko firm. Również osoby prywatne, gdy będą chciały np. sprzedać grunt, samochód lub sprzęt rtv i agd w niedzielę - muszą liczyć się z karą pozbawienia wolności.

A jak w przypadku internetu ? Co będzie z serwisami aukcji internetowych, ze sklepami internetowymi i innymi portalami tego typu ?

W zamyśle ustawodawcy - wybrane adresy internetowe mają zostać w niedzielę zablokowane. Od takich pomysłów już tylko krok do wprowadzenia pełnej cenzury i kontroli nad siecią. Do kompletu brakuje już tylko publicznych potępień, palenia na stosie i nocnych marszów z pochodniami.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]
Za handel w niedzielę do więzienia? Takie zapisy ma ustawa "Solidarności"
Zakaz handlu w niedziele coraz bardziej realny. Obejmie też internet. A kara? Dwa lata więzienia
Więzienie za złamanie zakazu handlu w niedzielę? "Solidarność" proponuje projekt
Zakaz handlu w niedzielę: Za sprzedaż samochodu sąsiadowi pójdziesz do więzienia
Kontrowersyjny przepis - więzienie za złamanie zakazu handlu
Dwa lata pozbawienia wolności za handel w niedzielę? "Solidarność" coraz agresywniej walczy o zakaz handlu w święta
Dwa lata więzienia za handel w niedzielę? Taki zapis jest w projekcie ustawy
Projekt ustawy NSZZ Solidarność. 2 lata więzienia za handel w niedzielę
Sejm będzie dalej pracował nad projektem ograniczającym handel w niedzielę

KOMENTARZE

 • Ciekawi mnie, jak ten pomysł ma wyglądać
  gdy np. 1 listopada wypadnie w niedzielę? Nie będzie kwiatów i świeczek przy cmentarzach? Myślę, że na niedzielę należy również wygaszać wielkie piece i inne urządzenia o ruchu ciągłym. Przykładowo, rozpalanie wielu pieców technologicznych trwa kilka dni, a pozostawienie bez nadzoru jest bardzo niebezpieczne. Tak więc w Polsce wprowadzimy stosowania takich energochłonnych urządzeń. Czy ustnieje granica debilizmu dziś nami rządzących?
 • @Zawisza Niebieski 12:22:11
  --znowu te więzienia -DEVELOPERZY NACISKAJĄ ? .
 • @ninanonimowa 12:37:13
  O czym on pisze? Czy Banki kooperacje instytucje są otwarte w sobotę i w niedzielę? Jeżeli nie to niema powodu do otwierania sklepów albo wszyscy albo NIKT koleszko Narymundski.
 • @Zawisza Niebieski 12:22:11
  ciekawe, kto jest debilem?

  jestem za przymusowym celebrowaniem dnia wolnego od pracy,
  i nic, co nie musi, nie powinno funkcjonować,
  np. stacje benzynowe winny być zamknięte,

  a przy piecach, i innych uciążliwościach zasada winna być taka,
  że za pracę w niedzielę ma się cały tydzień wolny, tj. z następną niedzielą.

  Wtedy niedzielna praca hutnika byłaby należycie doceniona.
 • Idiotyzm napędzany przez KK.
  Ja bym zaproponował żeby KK nie odprawiał mszy w dni wolne od pracy bo księża cały tydzień tyrają przy pogrzebach i ślubach to należy się im czas wypoczynku.
  Z drugiej strony ludzie też powinni odpocząć w weekendy, wyjechać gdzieś za miasto, pójść do parku a nie tłoczyć się kościołach i wzajemnie zarażać chorobami dróg oddechowych.

  Polska to ciągle jeszcze za sprawą KK i wasalnych solidaruchów nie jest cywilizowany kraj.
 • @interesariusz z PL 13:19:02
  Jedyne rozsądne i zrównoważone rozwiązanie to wysokie dodatki za pracę w dni wolne i święta, podobnie jak praca w nadgodzinach.

  I taki system obowiązuje dzisiaj.
  Można manipulować tylko wysokością dodatków.

  Inne rozwiązania to czysty ręcznie sterowany zamordyzm forsowany przez aktualnych lobbystów (bliskich ucha prezesa) czyli przez KK.
  To lobbyści albo wręcz szantażyści.
 • @dlaczego ja 13:15:04
  Takie "wszyscy albo nikt" to bolszewia. Niech każdy decyduje za siebie.
 • @Oscar 13:36:59
  Uciekacie od tematu towarzysze dlaczego jedna kasta ma zawsze SOBOTY WOLNE?Dodatkowo niedziele?
 • @Oscar 13:36:59
  Każdy niech sam ustala ze swoim pracodawcom warunki. Jeden będzie chciał w niedzielę dodatkowe 50% wynagrodzenia, inny 500%. Nie ma uniwersalnych rozwiązań i nie da się cofnąć do gospodarki centralnie planowanej bez gospodarczego samobójstwa po drodze.
 • @Narymunt 13:54:30
  Bolszewia to ty koleżko wybrani maja zawsze koniec tygodnia wolne a hołota do roboty?Jak już ruszyłeś temat to mi wytłumacz dlaczego muszę kupować w niedzielę a nie mogę nic załatwić w banku w biurze etc?Jeżeli wolne miewam tylko w sobote , zawsze pięciodniowy tydzień pracy dla kogo? i w niedziele to powinienem mieć możliwość załatwienia spraw bieżących w biurach szczególnie komornicy powinni mieć dyżury CAŁODOBOWE W [WEKENDY] SOBOTY I NIEDZIELE.!!! i banki cały tydzień czynne z obsadą managerską.
 • @interesariusz z PL 13:19:02
  Rozumiem, lubisz mieć pałkę nad głową. Na rozkaz odpoczywać, na rozkaz pracować, kochać się z żoną pewnie też na rozkaz, zgodnie z grafikiem ustalonym z góry. Proponuję również w niedzielę zamknąć szpitale, nie wolno chorować w niedzielę, a jak ktoś umrze, widocznie Bóg tak chciał. Ale pójdźmy jeszcze dalej, ksiądz też człowiek, nie godzi się, by w niedzielę msze odprawiał.
  Niedziela nie jest jakimś szczególnym dniem. Chodzi o to, by człowiek miał jeden dzień wolny od pracy, to pozwala na regenerację organizmu. Inna sprawa to dni świąteczne, wtedy rzeczywiście liczbę pracujących należy ograniczać do absolutnego minimum.
 • @Zawisza Niebieski 14:29:05
  Wielu studentów chodzi do pracy w sobotę i niedzielę, mają okazję dorobić sobie do studiów, w weekendy duże sklepy potrzebują więcej pracowników i chętnie zatrudniają studentów.
  Po ustawie PIS studenci stracą taką możliwość.
 • @lorenco 15:16:33
  Jest wiele grup ludzi, dla których ten pomysł jest szkodliwy. Dlatego odgórne sterowanie jest niewłaściwe. Związki zawodowe od dawna myślą tylko kategoriami wielkich zakładów pracy, a to co możliwe w dużym zakładzie pracy jest absolutnie nie do uzyskania w małym. Przykład, kobieta w ciąży powinna mieć możliwość odpoczęcia w pozycji leżącej. OK, w dużym zakładzie są takie pokoje socjalne, ale co zrobić w sklepie zatrudniającym 5-8 osób? Związki zawodowe to ostoja myśli komunistycznych, do tego też zdąża PiS. PiS jest bardziej lewicowa niż SLD.
 • @dlaczego ja 14:02:00
  skoro widzisz lukę w gospodarce, to załóż firmę i korzystaj.
 • @Zawisza Niebieski 14:29:05
  A co z tymi, co nie pracują od poniedziałku do piątku, ale chcą pracować w weekend ?
 • @lorenco 15:16:33
  Dokładnie tak. Efektem pomysłów typu płaca minimalna 2k, zakaz pracy w niedzielę etc - będzie radykalny wzrost bezrobocia i ponowna masowa emigracja.
 • @Zawisza Niebieski 15:45:02
  Komunizm z krzyżem w zębach.
 • @Narymunt 13:56:31
  Tak się nie da że każdy sam ustala stawki za niedziele.
  Pracodawca ma na to prostą metodę. zwolnienia z powodu nieprzydatności.

  Jedyne rozwiązanie to ustawowe stawki w postaci % pensji pracownika.
  Wtedy pracodawca nic nie może z tym zrobić.
  Może np nie pracować w weekendy.
 • @Narymunt 15:59:00
  Mniej więcej tak. PiS obecnie jest najbardziej populistyczno - socjalistyczną partią w Polsce, zaś to co prezentowali w wyborach to już było kuroiozalne. Już dziś wiadomo, że nie wywiążą się z pomocy frankowiczom, łamią obietnice składane górnikom, reforma oświaty, choć w pewnych elementach dobra to jednak doprowadzi do obniżenia i tak już niskiego poziomu wykształcenia. Dodatkowo, obciążone tym pomysłem samorządy po prostu bedą musiały rezygnować z realizacji innych potrzeb. Leżą inwestycje, program "kumotrzy i rodzinka na państwowym" spowodował, że nie korzystamy z funduszy europejskich. Nikt nie remontuje dużego domu zaczynając remont we wszystkich pokojach, po prostu robi się to systematycznie. Oni tak chcieli, totalna obsesja, by zmienić wszystko, co zrobił poprzedni rząd.
 • @Narymunt 15:59:00
  Socjalizm nie komunizm
  Komunizm to pełna rawniłowka i brak produkcyjnej własności prywatnej.
  Socjalizm to to samo co socjal a to to samo co prawa człowieka dp przeżycia (micha, woda, dach nad głową, opieka medyczna, dostęp do edukacji...)

  Ktoś kto pogardza prawami człowieka to albo ciężki idiota albo patologiczny świr. Takie świry rządzą Polską od 89r (prawa dla bogatych i dla niewolników potrzebnych bogatym do bogacenia a reszta niech zdycha).
 • @Zawisza Niebieski 14:29:05
  Jest bardzo łatwo zakazać handlu w niedziele, wystarczy, że z ambon zabroni się wiernym chodzić do sklepów, ;-)))
  Już to widzę ;-))
  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 17:00:39
  Ty się chłopie zdecyduj czy popierasz plany PIS uważasz że trzeba je realizować czy wręcz przeciwnie ?
  Bo jak przeciwnie to powinieneś się cieszyć że nie wprowadzą ich w życie
  a jak popierasz to powinieneś się martwić że te potrzebne reformy słabo idą i są przeszkody np finansowe.

  A ty dokładnie odwrotnie .
  Reform nie popierasz i krytykujesz PIS że ich nie wdraża.

  Typowe wrogie (nieobiektywne) podejście....

  Ja np popieram gospodarcze plany PIS ale zdecydowanie nie popieram PIS w zakresie polityki zagranicznej (to wprost zdrada narodowa Polskiej racji stanu i narażanie na ryzyko wojny Państwa Polskiego) i uległości wobec KK (odwiecznego kolonizatora Polski ogłupiacza narodu Polskiego) .
 • @roux 17:09:06
  Bardzo dobry pomysł, podobnie powinno być z aborcją.
  Ambona swoim zabrania i może ich sobie karać kościelnymi karami.
  A do normalnych współczesnych ludzi XXI wieku ambona się niech nie wtrąca.
 • @Oscar 13:36:59
  nie jedyne,

  pracę w niedzielę można traktować jako profanację dnia wspólnoty, a więc obrazę
 • @Zawisza Niebieski 14:29:05
  po prostu Ty chcesz żyć na przekór społeczeństwu,
  a ja razem z nim,

  a więc, ten siódmy dzień jest dniem wspólnym, w którym mamy okazję zawrzeć pokój na następny tydzień,
 • @lorenco 15:16:33
  NIech idą do kościoła, a nie do pracy, i w kontakcie z Bogiem dojdą do tego, jak współżyć z banderowcami
 • @Narymunt 15:57:26
  na drzewo
 • @Narymunt 15:58:24
  a może to, że zaczną zatrudniać Polaków, zamiast banderowców
 • @Zawisza Niebieski 17:00:39
  jakiej pomocy frankowiczom??????
  przecież to byłoby złodziejstwo, i obciach, pomagać kombinatorom kosztem uczciwych i lojalnych
 • @Oscar 17:14:47
  mówisz o aborcji pyskatych żon?
 • tak
  Chcą nam zamknąć sklepy w niedzielę, katole przebrzydłe .

  http://www.cyfraplus.pl/ms_galeria/fotobase/10836_c.jpg
 • @Zorion 17:32:10
  Wydaje się, że jednak nie chcą bo nie wydają wiernym polecenia z ambon.
  Czyżby bali się o swój "autorytet"?
 • @Oscar 17:12:23
  Ja już dawno zrezygnowałem z podziału na to plan PiSczy nie PiS, podziałów na różne sorty, czy też patriotów i Zomowców. Niech się Kaczyński w tym specjalizuje. Jeśli PiS będzie miał dobry plan, to go poprę. Takim planem jest przekopanie Mierzei Wiślanej i jemu będę kibicował. Zaś 500+ jest totalną porażką i rozdawnictwem pieniędzy. Dawanie wszystkim i tym, co dla nich te 500 zł to na cukierki i tym, co dostając 500 zł zastanawiają się czy zrezygnować z pracy to jest głupota. Pomoc społeczna winna być kierowana do tych, co jej potrzebują. Z reformą szkolnictwa jest tak, że myślę, iż powrót do 8 klas podstawówki i 4 liceum to dobry pomysł, zaś reszta od czapy, nawet rząd ją odrzucił jako radosna twórczość bez realiów finansowych. Polityka zagraniczna to totalna porażka, nawet jak na niskie standardy jakie ustanowiła Fotyga. Spłacanie Rydzyka, ostatnio dostał 3 mln zł z Ministerstwa Sprawiedliwości na szkolenie rzeczników prasowych to korupcja. Obsadzanie stołków ludźmi miernymi a wiernymi też kompromitacja. Nie dzielmy na to co PiS a co nie PiS a na to co dla nas dobre a co złe.
 • @interesariusz z PL 17:26:12
  Oczywiście, że frankowicze to ludzie, co chcieli zakombinować, podobnie jak ci z Amber Gold. Tylko czy kłamliwa Szydło tego nie widziała, gdy im obiecywała? Nie trzeba pomagać, trzeba jednak pilnować, by banki nie naciągały. Ale nie wolno kłamać wyborcom. Kłamstwa wyborcze należy rozliczać i karać do bólu. Jeśli nie będziemy karać polityków za kłamstwa wyborcze, to będziemy mieli festiwal obietnic a po wyborach kopa w d...

  A co do niedzieli, jestem za wolną wolą człowieka. Idąc do pracy już nas za rączkę nie trzeba prowadzać.
 • @Autor
  He,he,he

  Nie jestem obrońcą PIS-u,ale widzę że autor powiela kłamstwa żydowskich łżemediów.Jakiś pseudodziennikarzyna doszukał się jakiegoś wątku że w ustawie może się znaleźć zapis o karaniu za pracę w niedzielę.
  Przecież ustawy jeszcze nie ma.Na razie są propozycje które albo zostaną przyjęte,albo odrzucone.A tu jak widzę czarna rozpacz nad tym czego jeszcze nie ma.Ale to nic,ważne żeby dop......ić tym wstrętnym pisiakom
 • @interesariusz z PL 17:18:13
  Mogą nie pracować, obowiązku nie ma. Tyle ze pracodawca może z takich pracowników zrezygnować jeżeli uzna to za korzystne dla biznes.

  To podobnie jak z lekarzami którym sumienie nie pozwala dokonywać pewnych operacji. Powinni zostać zwolnieni z pracy w miejsca gdzie takie operacje się wykonuje.

  To tak jak z rzeźnikami którym sumienie (religia) nie pozwala stykać się ze świniami, nie mogą pracować w chlewni ani w rzeźni.

  To tak nauczyciele którym religia narzuca światopogląd np na historię ziemi, tacy nie powinni nauczać tych bredni w szkole (świat ma 600o tys lat, ziemia jest płaska, Bóg stworzył ludzi i zwierzęta, ....bo to sprzeczne z oficjalna i zweryfikowaną dowodowo nauką.


  itd itp.
 • @Zawisza Niebieski 17:49:53
  Tak właśnie sugeruję. Ciesze się że się zgadzamy.
  Trzeba oceniać każde działanie osobno i obiektywnie a nie w kontekście tego kto to proponuje.
  Co innego wiara w udaną realizację.. tu trzeba wiarygodności i fachowców.
 • @Zawisza Niebieski 17:56:02
  Frankowicze chcieli zakombinować ?
  Chcieli tak samo ja każdy kupujący w sklepie produkt oferowany jako tani.
  Potem okazało się że sprzedający okazał się oszustem i tanie produkt wcale nie był tani a wręcz przeciwnie.

  Każdy codziennie tak "kombinuje", cwaniakuje... chce kupić tanio dobry produkt.
  A kapitalizm stoi na oszustwie , zysk jest wtedy gdy uda się drogo sprzedać produkt reklamowany jako tani, niezawodny, niezwykłe, cudowny, uzdrawiający (np finanse).

  Frankowicze to ofiary klasycznego oszustwa banksterów na wielką skalę.
  Każde oszustwo w istocie polega na mamieniu frajera bajońskimi korzyściami. Banksterzy mają możliwości manipulowania walutami.

  Banki powinny zostać ukarane ciężkimi miliardami i zwrotem wyłudzonych korzyści tak jak np WV za oszustwa przy badaniach czystości spalin silników.. jest wiele innych przykładów karania koncernów okradających klientów.
  Banki nie powinny być traktowane inaczej
  A jak są traktowane inaczej to znaczy że nie mamy demokracji tylko dyktaturę banksterów.
 • @Oscar 18:54:03
  Tu nasuwa się przykład OFE.
  Dziś wiemy ze to było klasyczne oszustwo na ciężkie miliardy polskich emerytów.
  A pamiętacie jakie były reklamy i zachęty by przystąpić do OFE ?
  (Palmy, plaża, hotele dla emerytów...)
  Klasyczne oszustwo ... i nikt za to nie poniósł kary.
  Politycy którzy to wprowadzili powinni wisieć na jednej długiej gałęzi za zbrodnie przeciw narodowi Polskiemu.

  I nie jest to jedyna zbrodnia post solidaruchów na narodzie Polskim po 89r.
  (prywatyzacje, udział zbrodniczych wojnach, wyprzedaż majątku narodowego, ulgi dla zagranicy, zniszczenie systemu opieki zdrowotnej, reprywatyzacje w Warszawie...wymuszenie emigracji milionów Polaków na zmywaki za chlebem...)
  Gałęzi by nie starczyło...
 • "projektanci" ustawy powinni pójść siedzieć
  za obrazę inteligencji, za obrazę innych religii, za kretynizm na za wysokim stołku.... za brak solidarności z narodem.... a przede wszystkim za zbrodnicze zamiary.... to coś jak zamiar pozbawienia życia, tyle że bandyteria spod znaku fałszywego krzyża z niczym tym razem się nie kryje, pewna swej bezkarności.... zapłacicie, bandyci, zapłacicie, prędzej czy później.... będzie zdziwko.... jak świat światem dzień bezrobocia był sabatem.... tylko ta fałszywa do podszewki religia pozmieniała i namieszała ludziom we łbach.... prócz tych co tworzyli ustawę należałoby zdelegalizować ten bandycki kościół, a biskupów pozamykać a klucz wyrzucić... a wy kato-licy się zastanówcie.... jak można było kto śmiał podmienić wam sobotę na niedzielę... toż to jawna zdrada wiary... i wy w to wierzycie w te głupoty, które oni wam wyśpiewują, i te durnoty tych ślepców powtarzacie i biegacie za nimi.... jakie kaprawe wartości wasza religia reprezentuje - ostatnie 25 lat kryzysu zawdzięczamy... katolikom... to oni zdradzali (wałęsa - matka boska w klapie była, czy nie była?).... co to za wartości, bo żadnych nie widzę...
  Porównać tę ustawę można do zasadzki organizowanej przez bandytów, tylko że bandyci nie chcą się narazić i majstrują ustawę, która zagwarantuje bezkarność napadowi i zbrodni... ba żeby napad wykonywali za nich policjanci...
  Z niedzielą jest sprawa prosta, albo katolik jest wierzący i odmawia roboty w niedzielę, bo niby to jest człowiek wierzący, co nie.... no i oczywiście polako-katolik nie robi w niedzielę zakupów.... gdyby nie katolicy nie byłoby niedzielnego handlu... zdechłby śmiercią naturalną... A jak katolik jest niewierzący, to co macie do niego za interes, żeby mu czas w niedzielę organizować....
  SZemrana zafajdana religia... zdaje się Jezus narażał się żydom a to zrywając kłosy w szabat a to uzdrawiając, czyli pracując.... katolickie plemię powinno za tym przykładem tym bardziej w niedzielę się do roboty przykładać.... tymczasem mamy taki śmierdzący po katolicku, po papiesku wielki smród.... kościoły, biskupi katoliccy mogą handlować w niedzielę sobie, na przykład obrazami świętych albo innymi obrazkami (co nawiasem powinno być zakazane bo jest sprzeczne z ich wiarą - katolicy ośmieszają pismo święte swoimi naukami i zrobili z chrześcijaństwa szopkę).... a reszcie się zakazuje handlu w niedzielę, ba, nawet włażą nam z butami jak czytam do domów, z butami ubecji religijnej policji politycznej hehe.... no tak prokuratorzy ruki pa szwam, policja ruki pa szwam, jak słyszę policaje twardzi niby tacy a zaiwaniają na pielgrzymki i odstawiają tam szopki przed biskupami .. iran, iran, panowie policjanci, jak wam waszym niemieckim mundurkom zwyczajnie nie wstyd....
  tAk naprawdę ustawodawcy za to, co wytwarzają w sejmie, powinni iść dawno siedzieć. Przede wszystkim cała ta katolicka sejmowa brać powinna oddać swoje pensje za ostatnie 25 lat sejmowych obrad.... bo złodziejom płaciło się za tworzenie prawa, a oni tworzyli polski koszmar.... pozamykać, 200 tysięcy największych szubrawców powiesić (w projekcie było 20ooo no ale w międzyczasie kraj się rozrósł, procentowo tego towarzystwa przybyło) ... może wtedy będzie dobrze...
 • Widzę
  że otrzeźwiał Pan z miłości do pis, znaczy jest jeszcze dla Pana nadzieja. Ciekawe co ze stacjami benzynowymi, restauracjami, kinami, teatrami etc... Na dobrą sprawę służby siłowe + służba zdrowia + straż pożarna też nie powinny pracować w niedziele. Jako rezun dobra rada poradzę albowiem spożywam :) Nie opieraj się Pan Panie Narymut w swoich publikacjach na onecie i wp.

  Black Hawk down, pis down...
 • @roux 17:09:06
  odprawianie wszy znaczy mszy w niedzielę to tez robota. Zabronić należy :D
 • @Zawisza Niebieski 17:49:53
  "Dawanie wszystkim i tym, co dla nich te 500 zł to na cukierki i tym, co dostając 500 zł zastanawiają się czy zrezygnować z pracy to jest głupota. Pomoc społeczna winna być kierowana do tych, co jej potrzebują."

  Jest jedno "małe ale": jak w przypadku (ściągania) podatków - zróżnicowanie wymusza istnienie APARATU, który to weryfikuje... I KOSZTUJE. I wymaga (też aparat i czas petenta) "tysiąca podkładek".

  Dawanie "po równo" wymaga najmniejszego narzutu. I JEDEN "kwit" - akt urodzenia...

  Trzeba by policzyć, która opcja jest per saldo, w skali kraju TAŃSZA.
  Burzysz się o "cukierki", ilu jest takich, w relacji do "rezygnujących z pracy"?
 • Solidarność : Więzienie za handel w niedzielę
  ...
  Ble,ble,ble.. i wiele, wiele innych wirtualnych ustaw można z powodzeniem tworzyć w sytuacji zapisu wirtualnej równowagi trójki art. 10 konstytucji.

  Celowa wina uszkodzonego systemu równowagi demokracji robi z usterki narzędzie zbrodni.

  Bez dyskusji, do samochodu ze zniszczonym system równowagi np u pijanego kierowcy nikt trzeźwy nie chce wsiadać:))
 • Solidarność, jak widać dalej się kompromituje...
  Ciekawe kto to wymyślił? oczywiście że handel w niedzielę powinien być zakazany, bo sprzyja to rozbijaniu rodzin, które przynajmniej niedzielę powinny spędzać razem. obecne kapitalistyczne, wynaturzone zdziczenie ma juz na sumieniu tyle rozbitych przez to rodzin, że już wystarczy. Więc słuszny jest wniosek skompromitowanej Solidarności, która do tego zdziczałego kapitalizmu doprowadziła.
  Co, oni tam w tej Solidarności nie wiedzieli, gdy obalali Gierka, co to jest kapitalizm? Równie dobrze mogli rządać wprowadzenia niewolnictwa, bo to na jedno wychodzi.
  Ale, ktoś tam w tym związku, chce tą z całą pewnoscią słuszną ideę ośmieszyć, tymi zakazami czynności sprzedażowych. Bo chyba nie ulega wątpliwości, że w niedzielę powinny być pełnione dyżury niektórych wybranych "czynności sprzedażowych". A tak na marginesie, to czym różni się to teraz współczesne kapitalistyczne pomylone słownictwo od tego wyśmiewanego kiedyś przez Solidarność za Gierka?
  "czynności sprzedażowe":-)
  Panie Autorze, ale na pytania czy zabraniać handlu w niedzielę i święta, odpowiedź jest jedna: ZABRANIAĆ... dla dobra polskich rodzin, dla dobra Polski.
  W dupie mam to, że Pan i Panu podobni chcę sobie w niedzielę ćwiczyć szoping.
 • @Jan Paweł 08:35:14
  A tak na marginesie, to gdzie są teraz te kabarety które kiedyś za Gierka wyśmiewały te ówczesne urzędnicze słownictwo. Dlaczego teraz nikt nie wyśmiewa się z takich dziwolągów jak np: marketing, target i inne idiotyczne pomysły i dobrane do nich idiotyczne słownictwo?
  Marketing... głupota wszechczasów - uświadamianie ludziom ich nieuświadomionych potrzeb:-) Jak się teraz w tym ogłupiałym kapitaliźmie okazuje, ja już nie wiem czego ja potrzebuję i musi mi to ktoś uświadomić... Kabareciarze, nie widzicie w tym idiotyźmie, idiotyzmu?!
  Target... następny kwiatek ogłupienia i zniewolenia niewolników...
  Panie Autorze, jesteście już tak przeżarci tym idiotyzmem kapitalistycznym, że erozja waszego pomyślunku, nie pozwala wam nawet uruchomić waszego instynktu samozachowawczego.
 • @dlaczego ja 13:15:04
  100/100!!! Urzędy, ZUS, także, bo mam czas w niedzielę załatwiać swe sprawy.
 • @Oscar 13:36:59
  Pan myli się..
  sobota płatna 150% i niedziela 200% to było i minęło..
  teraz mamy zrównoważony czas pracy, gdzie za niedzielę dostaje się poniedziałek wolny, a rozliczenie kwartalne, więc firma zdąży się zawinąć..
 • @Jan Paweł 08:47:14
  target to cel, łatwe do zamiany,
  marketing to już trudny temat; zamień proszę na jedno słowo polskie..
 • @Autor
  projekt uderza w duże sieci handlowe, o dziwo, które przestrzegają prawa pracy i zatrudniają na umowę o pracę..
  zyskają na tym polskie Janusze biznesu, co to w sklepie zatrudniają na umowę zlecenie, co jest nielegalne..

  Niemiecki Lidl płaci lepiej, niż polski franczyznobiorca Żabki..
 • @wk..ny 14:19:42
  Jak nie ma tego mechanizmu to źle.
  Znowu lobby wyzyskiwaczy wy..chało" pracowników.

  To był dobry mechanizm 150% za sobotę i 200% za niedzielę.
 • @wk..ny 14:39:13
  Sprzedajac za to towar jakosciowo gorszy i droższy od tego samego sprzedawanego w tej samej sieci na zachodzie.
 • @wk..ny 14:34:30
  Marketing jest zasadniczo nie przetłumaczalny w jednym słowie.Mimo bogactwa językowego i piękna języka Polskiego Słowiańskiego niektóre słowa z języków prostackich zachodnich są nie przetłumaczalne z tego względu że system Słowiański nie zawierał tego typu zachowań ,działań.
  Pamiętajcie o jednym jakby pięknie nie brzmiała przetłumaczona na język Polski poezja pochodząca z języków germańskich brzmi pięknie tylko dlatego że użyto do tłumaczenia cudownych słów z języka Polskiego co nie ma żadnego odniesienia do oryginału na ogól,Patrz na język śmieciowy napływający do nas z zachodu.
 • @wk..ny 14:34:30
  W Polsce nie było takich wyrazów, bo Polska nie ma tradycji oszukiwania ludzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031