Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Feudalizm rosyjski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Współczesna Rosja znajduje się na krawędzi swojego upadku.

Rosja nie ma pomysłu na swoją gospodarkę. Od wielu pokoleń funkcjonuje model feudalny oparty na eksporcie surowców naturalnych i przeznaczanie pozyskanych środków na rozbudowę potencjału wojskowego. W nowoczesnej, zglobalizowanej gospodarce takie działania prowadzą do bankructwa. Współczesna Rosja znajduje się na krawędzi swojego upadku.

Reakcją na pogłębiający się kryzys gospodarczy jest zapatrzenie Rosji w "wielkiego przywódcę" w podobny sposób jak ma to miejsce w Korei Północnej. Za upadek gospodarki obwinia się siły zewnętrzne natomiast motorem zmian jest przede wszystkim nacjonalizacja. Tym samym Rosja, podobnie jak Polska, zatacza głębokie, zamknięte koło wracając do punktu wyjścia. Świat natomiast nie stoi w miejscu i coraz bardziej zostawia Rosję w tyle. Gospodarka jest globalna. Jesteśmy częścią wielkiej sieci i w naszym interesie leży budowa jak największej ilości połączeń z innymi podmiotami. Zatem kluczem do rozwoju państwa jest usunięcie wszelkich barier rozwoju dla obywateli - wolna gospodarka, wolne media, uwolnione umysły.

Współczesny wskaźnik korupcji w Rosji jest na poziomie niestabilnych republik w Afryce. Sankcje gospodarcze pogłębiają ten kryzys, a Rosja stara się robić dobrą minę do złej gry. Co pewien czas słyszymy jednak o masowych czystkach i zwolnieniach w administracji publicznej. Uniwersalnym sposobem Rosji na walkę z korupcją jest radykalizacja i upartyjnienie państwa. Władze na Kremlu sukcesywnie usuwają wszystkich swoich przeciwników politycznych.

Średnia długość życia, jak również wskaźniki demograficzne - również umieszczają Rosję poza Europą, a nawet Azją. Wysoka śmiertelność, brak nowoczesnej służby zdrowia, brak perspektyw dla ludzi młodych - to czynniki zapadającej się demografii rosyjskiej. Tymczasem w jej bezpośrednim otoczeniu kraje islamskie rozrastają się w sposób błyskawiczny. One również nie mają innego modelu gospodarczego, jak właśnie rozrost przez konsumpcję dóbr naturalnych. Dlatego w dłuższej perspektywie czasu konflikt cywilizacji zachodniej z islamską jest nieunikniony, a Rosja, która została zawieszona pomiędzy Europą i Azją, będzie pierwszą ofiarą tego konfliktu.

W ciągu ostatnich 20 lat w Rosji umarło ponad 7 milionów ludzi. To wskaźnik wyższy, niż w Brazylii i Turcji o 50%, a w porównaniu z Europą - kilkukrotnie wyższy. Co roku Rosja traci tyle ludności, ile mieszka w Obwodzie Pskowskim, lub w dużym mieście o takich rozmiarach, jak Krasnodar. Ktoś odpowie - Rosja zawsze była biedna. To prawda. Jednak Rosja nie zawsze żyła w globalnej gospodarce. Dzisiaj mamy taką rzeczywistość a pełzająca czwarta rewolucja industrialna nie pozostawia złudzeń co do przyszłości Rosji.

Alkoholizm w Rosji to nie choroba cywilizacyjna, lecz element rosyjskiej kultury. "Ruskie nie zakuszaju" to swojego rodzaju punkt honoru rosyjskiego mężczyzny i kobiety. Liczbę samobójstw w Rosji, otruć (alkoholowych), morderstw i nieszczęśliwych wypadków można porównać z poziomem śmiertelności w Angoli lub Burundi. Można powiedzieć, że całe państwo jest albo na przemian na haju, albo na kacu.

Pod względem średniej długości życia Rosja jest na 160 miejscu na świecie. Lepiej wypada nawet Bangladesz zmagający się ze strasznymi klęskami naturalnymi. Nic dziwnego zatem, że pod względem tempa spadku ludności Rosja zajmuje pierwsze miejsce na świecie.

Prognozy demograficzne mówią, że do 2025 roku ludność Rosji zmniejszy się ze 143 milionów do 121-136 milionów. W przypadku kryzysu militarnego "po drodze" - szacunki mówią o spadku ludności do 80 milionów lub całkowitym rozpadzie federacji.

W Rosji, zwłaszcza na wschodzie ostrożne szacunki mówią o 2 do 5 milionach bezdomnych dzieci (po wojnie było ich 700 tysięcy). W liczących 1,4 mld ludności Chinach bezdomnych jest "zaledwie" 200 tysięcy dzieci, czyli proporcjonalnie 100 razy mniej niż w Rosji. Ponownie kłania się problem alkoholizmu, albowiem 80% dzieci umieszczonych w domu dziecka - ma żyjących rodziców. Kolejne programy socjalne nie mobilizowały ludzi do pracy, lecz pogrążały całe rodziny w alkoholizmie. Rosja zajmuje pierwsze miejsce wśród państw, gdzie rodzice porzucają swoje dzieci. Jedyną przyszłością dla większości z nich - jest wojsko albo kryminał.

Dlatego Rosji, nie można traktować jak państwa. To zbita grupa barbarzyńskich plemion, dla których jedyną drogą "rozwoju" jest napadanie sąsiadów i kradzież ich majątku. Początek Federacji Rosyjskiej to tak naprawdę moment oddania władzy przez Jelcyna. Do tego momentu Rosja wciąż mentalnościowo i gospodarczo była jeszcze Związkiem Sowieckim. Koniec epoki Putina i Medwiediewa, będzie końcem Federacji Rosyjskiej jaką znamy.

Jednak zanim do tego dojdzie, czeka nas nieuchronna wojna z Rosją, która wciąż potrzebuje zasobów do dalszego przetrwania. Nie ma możliwości pozyskania ich na wschodzie, północy czy południu, więc nieustannie łupi to, co znajduje się na zachodzie. Sowieckie marzenia o odbudowie ZSRR zderzą się z rzeczywistością w podobny sposób, jak aspiracje Napoleona III Bonaparte o powrocie świetności Cesarstwa Francuskiego.

W obu przypadkach - finałem był rozpad państwa.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Żydowskich "prawd" ciąg dalszy !
  Czemu wy żydzi tak nienawidzicie współczesnej Rosji ? Czy dlatego że wasze rządy w tym kraju się skończyły, a przykład szybkiego rozwoju bez "kierowniczej roli żydowskiej partii" może się rozlać na inne kraje. Mało wam chińskiego przykładu ?
 • 0*
  Panie Narymunt
  i Pan to wszystko tak sam płodzi, z własnej głowy - no, no...?

  A poważniej:
  powszechne żydowskie media systematycznie kreują obraz Rosji podobny do pańskich nieporadnych prób w tym zakresie. Ale skoro one nie są w stanie zaczarować rzeczywistości, to tym bardziej pańskie próby skazane są na niepowodzenie.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/4e79e7c5c0f2ce881b47f5ccf93d72f200.png
 • @Drab61 12:11:14
  Gdy brakuje argumentów merytorycznych, pojawia się agresja, antysemityzm, rasizm. Ja zrobiłem testy DNA, które wykazały, że nie jestem ani Słowianinem, ani Żydem... a Pan ?
 • @Rzeczpospolita 12:11:56
  Może tak pokażemy pełny obraz ?
 • @Rzeczpospolita 12:11:56
  Tutaj pełne dane porównawcze :

  http://www.skybuffer.com/blog/15/

  PKB USA jest 9x większe od Rosji.
 • @Rzeczpospolita 12:11:56
  Rosja – Katastrofalna sytuacja w systemie emerytalnym
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-katastrofalna-sytuacja-systemie-emerytalnym-2016-10

  Generał Konstantin Siwkow o zniszczeniu Rosji
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/general-konstantin-siwkow-o-zniszczeniu-rosji-2016-10
 • @Narymunt 12:29:04
  A co to jest PKB (produkt krajowy brutto) - proszę wyjaśnić. Czym różni się od DN (dochodu narodowego)?
 • @Narymunt 12:28:13
  Proszę bardzo

  A zatem, z danych statystycznych wynika jeden zasadniczy wniosek: Rosyjska gospodarka (od czasu rządów Putina, a więc od powstrzymania żydowskiego procesu jej "demokratyzacji", czyli demontażu i rozkradania) wykazuje stałe tendencje wzrostu. W USA mamy sytuację odwrotną.
 • @Narymunt 12:26:03
  "Ja zrobiłem testy DNA, które wykazały, że nie jestem ani Słowianinem, ani Żydem..."

  >> kosmitą ? ;)
 • @Rzeczpospolita 12:32:42
  Dane o PKB, czyli Alicja w Krainie Czarów
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/134387,dane-o-pkb-czyli-alicja-w-krainie-czarow-16-10-2016
 • @Rzeczpospolita 12:32:42
  Proszę sprawdzić w podręcznikach.
 • @Rzeczpospolita 12:36:09
  To ma się nijak do przyczyn jej kryzysu.
 • może nie zauważyłwm
  ale wszędzie Pan widzi podboje Rosji, natomiast nieustanne napady na inne kraje przez USA jakoś uchodzą pańskiej uwadze. Rosja nie jest moim idolem, ale z pewnością nie jest nim najbardziej agresywne państwo na świecie - Ameryka. A ponieważ USA z Izraelem , to najbardziej bandycki tandem w świecie , często kibicuję własnie Rosji.
 • @Narymunt 12:26:03
  Wyglądasz jak żyd, gadasz jak żyd, prezentujesz żydowskie interesy i działasz w interesie syjoniozmu, testy pewnie w Izraelu zrobiłeś w laboratorium Mossadu ...
 • @ekoludek 13:18:34
  Ha, ha wzrost PKB powoduje np. zmiana gaci z różowych na niebieskie - wskaźnik hedonistyczny
 • @zadziwiony 13:27:59
  Ja nigdzie nie napisałem, że USA są moim idolem.

  Tekst jest o feudalizmie Rosji, nie polityce kolonialnej USA.

  Odwracanie uwagi na USA nie zmienia faktu, że Federacja Rosyjska chyli się ku upadkowi, tak jak wcześniej ZSRR.
 • @Drab61 13:30:24
  Proponuję wizytę u psychiatry.

  ... a gdzie Pan tu widzisz jakieś interesy ? ;)
 • @zadziwiony 13:32:29
  Rosyjscy weterani, gdy przyjeżdżają do Niemiec, żałują że III Rzesza nie wygrała II Wojny Światowej. Nigdy nie doczekają czasów takiego standardu życia w Rosji jak w Niemczech.
 • Tradycyjny polski feudalizm
  Tak jakbym słuchał dawnej rozgłośni Radio Wolna Europa. W rzeczywistości feudalizm panuje przede wszystkim w Polsce. To taka stara polska tradycja. Niestety, w innych krajach UE jest niewiele lepiej.
  Obecnie w Polsce można pracować praktycznie wyłącznie w budżetowce albo za grosze dla jakiejś zachodniej korporacji lub zachodniego koncernu. Jak spróbujesz otworzyć swoją firmę, to ZUS i US zjedzą ciebie na śniadanie. A trzeba tu jeszcze pamiętać o różnych koncesjach, pozwoleniach, certyfikatach itp.
  Pracownicy budżetówki pełnią w Polsce rolę dawnej zdemoralizowanej szlachty polskiej z XVIII wieku. Tylko oni mają normalne umowy o pracę, na dzień dobry zaklepane 2.000 na rękę, ponadto zapewnione wolne soboty, niedzielę i święta, a czasami im się zdarza nawet "długi weekend" jak np. 1, 2, 3, 4, 5 Maja.
 • @Narymunt 12:29:04
  "PKB USA jest 9x większe od Rosji."
  Niewiele ponad rok po zadłużeniowej osiemnastce, Amerykanie obchodzą dziewiętnastkę. Według danych udostępnianych przez Departament Skarbu, amerykański dług publiczny wynosi już 19 030 024 473 090,85 dolarów (słownie: dziewiętnaście bilionów trzydzieści miliardów dwadzieścia cztery miliony czterysta siedemdziesiąt trzy tysiące dziewięćdziesiąt dolarów i osiemdziesiąt pięć centów).
  Amerykański dług wynosi już 104% PKB, co stawia światowe supermocarstwo obok takich krajów jak Hiszpania, Belgia czy Francja. Relacja ta byłby zapewne jeszcze wyższy gdyby nie zmiana sposobu liczenia wzrostu gospodarczego, która podbiła mianownik wskaźnika. Wskaźnik ten wciąż dzieli kilkanaście punktów procentowych od historycznego maksimum (121% PKB w 1946 r.).
  W przeliczeniu na głowę mieszkańca, dług ten wynosi ponad 58 tys. dolarów, co również jest jednym z najwyższych wyników na świecie (choć np. za Japonią).
  W Rosji :
  Dług publiczny: 176.79 (USD) (miliardy)
  Produkt krajowy brutto: 1.858 (USD) (biliony)
  Dług publiczny / Produkt krajowy brutto: 9,5 (%)
  Dług publiczny / Liczba ludności: 1.237 (USD)

  Podając dane o PKB w mediach zwykli zjadacze chleba nie mają wiedzy jaki wskaźnik jest naliczany i na ile jest wiarygodny.
  PKB nie uwzględnia majątku państwa, nie uwzględnia rezerw surowcowych, potencjału naukowego, zaciągniętych kredytów (zadłużenia), potencjału armii .... i wielu innych czynników decydujących o bogactwie państwa.
  W tych relacjach Rosja nawet gdyby nic nie robiła, i podzieliła tylko ziemię (areał) na swoich obywateli tak jak leci, śnieg, jeziora, lasy, Rosjanie byli by najbogatszymi obywatelami. Żaden kapitał zgromadzony przez Rothschildów nie jest zdolny do pokrycia wartości areału samej rosyjskiej ziemi.
  Bogactwo Państwa nie zabezpieczają tylko rezerwy złota, ale tez majątek państwa tj: jego surowce, fabryki, kosmodromy, inwestycje, a nawet rynki zbytu.
  Uwzględniając wszystkie składniki rankingu państwa, a nie definiowane przez PKB, Rosja z kopciuszka rankingowego stała by się krezusem.

  Nie jest sztuką żyć na kredyt. Gdyby dolar nie był walutą światową, to USA nie istnieją...
 • @Narymunt 13:53:49
  O jakich standardach mówisz ? Bo dla jednych, jet to kawior, homar i szampan, a dla drugich sało i samogon.... I o ile ci pierwsi są zblazowani i dekadenccy, to ci drudzy cieszą się z życia każdego dnia i Bogu za nie dziękują. A za swoją Rodine życie bez wahania oddadzą, co w przypadku tych pierwszych byłoby aberracją.
  A pierdoły typu : "żałują że III Rzesza nie wygrała II Wojny Światowej."
  opowiadaj podobnym tobie oszołomom. Nie znam narodu tak dumnego ze zwycięstwa nad hitlerowcami, jak Rosjanie. Bez odbioru.
 • @NewMentor 14:00:33
  To jest tekst o Rosji, a nie o Polsce. Nie rozumiem zatem tej paraboli "a u nas jest gorzej niż w Rosji".

  Jak jest gorzej, to niech się Pan przeprowadzi do Rosji.
 • @SZS 14:02:10
  ... ale jest.

  A upada gospodarka Rosyjska, a nie USA. W USA dług pewnie się podwoi, w Rosji... raczej nie.
 • @SZS 14:19:31
  Proponuję zapoznać się z tym, co sami Rosjanie sądzą o swoim dzisiejszym losie. Np. czy podoba im się to, co dzieje się w Ługańsku czy w Donbasie...
 • @Narymunt 14:25:34
  Chłopie, ty powinieneś pisać w takich miejscach gdzie mogą się nabrać na takie pierdoły.
  Tutaj tracisz tylko czas...
  Może do Sakiewicza?
 • @Narymunt 13:51:28
  Widzę że słowo psychiatra jest u żyda argumentem. Pytanie - dlaczego ulubieńcy żydów - Amerykanie nie są w stanie sami polecieć w Kosmos tylko muszą używać wrażych ruskich rakiet ? Bo niemieccy uczeni wymarli ... A teraz sław dalej amerykosyjonizm i poniżaj Rosję - wszak tylko to umiesz żydzie !
 • @Narymunt 14:25:34
  Ty jesteś nie tylko żyd ale żyd idiota - przynosisz wstyd swojej nacji !
 • Tela-vizja Polin Info
  Program wodogłowie Studio Wschód na neonie24.pl uważam za otwarty

  Program przygotowują Maria Przełomiec, Bartosz Skiba i Wojciech Tymiński.
 • @Robik 14:50:09
  Proszę o przytoczenie źródeł danych, które wskazują, że przytoczone fakty mijają się z rzeczywistością.
 • @Drab61 14:50:13
  Podobnie jak wyżej - proszę podać źródła tych rewelacyjnych informacji.
 • @Drab61 14:52:17
  Czyli w końcu której ? Pogubiłem się w tych inwektywach pod moim adresem ;)
 • Ten feudalizm-pelna zgoda
  Tyle ze w odwrotnym kierunku.Znajomy wrocil z Rosji.2 tyg. zmienilo sie na 3 miesiace.Objechal wiele.Jaki wniosek?.Jego jest nastepujacy-zamienie Francje na Rosje.Otoz znalazl on...miasteczko francuskie w Rosji.Ludzie zyja jak we Francji czasow przedwojennych z tym ze wszyscy maja komputery czy komorki.Porzadku pilnuje kilku milicjantow , ktorzy sa jak rodzina.W kazdym domostwie maja mysliwskie karabiny bo wokol same lasy.Nikt nie mysli strzelac do wladzy, pomimo ze karabinow wiecej.I poczucie wolnosci.Ludzie nie zyja polityka, glodnych nie ma , prawdziwa Francja na tej ziemii.To co widzial bylo dla niego szokiem bo kilkadziesiat lat chowany byl na propagandzie zachodu o tej barbarzynskiej Rosji.
 • @Narymunt 14:25:34
  //Np. czy podoba im się to, co dzieje się w Ługańsku czy w Donbasie...//

  Podoba im się, ogromnej większości.
  Mają tylko o jedno pretensje - że Putin jeszcze nie nie przyłączył Noworosji do FR.

  Wydaje mi się się, że jesteś dość mocno oderwany od rzeczywistości a tekst jakby pisany na zamówienie.
 • @Robik 14:50:09
  //Może do Sakiewicza?//

  No i jeszcze na "niepoprawnych" (inaczej).
 • autor
  5+
 • @Narymunt 15:17:53
  Czy dla żyda nazwanie go żydem ta inwektywa ?
 • @prese 16:10:34
  Indywidualne doświadczenia nie wpłyną na perspektywę rozwoju PKB czy też kryzysu gospodarczego.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:00:07
  Nie ma takiego tworu jak "Noworosja", to wymysł Putina, który odbije mu się czkawką gdy na wschodzie powstanie Republika Syberii.
 • @Husky 17:31:38
  thx
 • @Drab61 17:42:32
  Nie znam się na Żydach, ale nazwanie mnie Żydem - nie uwłacza mi.
 • Ruska propaganda wojenna jest
  ...tak potężna, aż głowa boli.
  Gdy już wojna na drugi dzień będzie miała wybuchnąć, to Putin w ostatniej chwili ją odwoła i...dostanie pokojową nagrodę Nobla.
  Rosjanie wówczas, obwołają go carem.
 • @Narymunt 19:56:30
  No tak , niektórym jak widzę całkiem się pozajączkowało . : ))) http://novorossia.today/pl/
 • Tak oczywiście...
  /Współczesna Rosja znajduje się na krawędzi swojego upadku/

  https://i1.wp.com/replygif.net/i/1485.gif

  Niech Pan założy sektę, bedzie lżej ...

  http://mesjasz.info.pl/wp-content/uploads/nauczania-polecane/sekta.jpg

  ma Pan już tu kilku chętnych braci ...

  http://mesjasz.info.pl/wp-content/uploads/nauczania-polecane/sekta.jpg

  pozdrowił Polaków;)
 • @Talbot 19:57:35
  :))))) http://static1.money.pl/i/ag/1634422_1797210479.jpg
 • @Repsol 20:07:10
  Obama gada o zbliżającym się zdarzeniu kosmicznym, Niemcy i Rosjanie gromadzą żywność i szykują schrony, wybudowali tunel w Szwajcarii...
  Czytałem niedawno, że Nibiru jednak istnieje i zbliża się do Ziemi. Sztorm w ziemskiej magnetosferze już jest prawie codziennie, co ma zapewne związek z tą planetą,
  Ciekawie się robi...
 • @Talbot 20:37:56
  Ciekawie się robi... https://www.youtube.com/watch?v=qwzvh9At67U
 • @Narymunt 19:57:29
  Stwierdzenie faktu nie uwłacza, bycie żydem to nie powód do dumy, chociaż w dzisiejszej syjonistycznej Polsce to zajęcie raczej zyskowne chociaż na okrągło trzeba ściemniać, za to ma się przychylność wszelkich "urzędników państwowych" - ale żydzie tak będzie tylko do czasu ...
 • ----Autor
  --Rosja ! daleki kraj ... co nam do niej ? . Co ona, ta Rosja nas obchodzi ?.

  My tu w POLIN mamy swoje problemy Autor ich nie widzi ?. np ten problem !

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/03/09/bezrobocie-zabija-tuz-przed-emerytura/
 • @Zorion 20:05:30
  Gdy w 1989 roku mówiono o upadku ZSRR to też były śmiechy-chichy i szyderstwa.
 • @Drab61 22:45:50
  To co Pan pisze jest żałosne i wystawia haniebne świadectwo. To właśnie na takich postawach powstają później zamazany obrazy wyolbrzymiające polski antysemityzm.
 • @ninanonimowa 23:06:36
  Przymilanie się Rosji, zapominanie o rozbiorach, Katyniu, wojnach, łagrach, sybirakach itd. (lista jest długa), to albo brak wiedzy, albo brak umysłu.
 • @Narymunt 23:59:34
  --NIE ! to brak wiedzy ! historycznej wiedzy !. SŁOWIANIE zostali podzieleni i to skutecznie . UBRAŁ SIĘ DIABEŁ W ORNAT I NA ŚW MSZĘ OGONEM DZWONI.

  ----------W NICH ! szukaj przyczyny !! nie w Rosji ! to zwyczajnie inny kraj

  https://www.google.pl/search?q=FAWLEY+COURT&client=firefox-b-ab&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjTtLXdx9LMAhXBCywKHbDSAAcQsAQIIg&biw=1366&bih=631
 • @ninanonimowa 00:37:35
  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1023192,Ksiaze-Adam-Czartoryski-wierzyl-w-szlachetnosc-cara-Aleksandra

  -----------------WATYKAN !!!!!!!!!!! // TWOJA ZGUBA W RZYMIE //
 • @Narymunt 23:57:52
  Parę miesięcy temu we "Wprost" przewodnim tematem numeru był polski antysemityzm. Wypowiadało się na ten temat (a właściwie piętnowało coś co rzekomo Polacy ssą z mlekiem matki) czterech dyskutantów - wszyscy pochodzenia żydowskiego - tak to jest z tym polskim antysemityzmem który żydzi używają jako ostatecznego jako ostatecznego argumentu gdy wszystkie inne zawiodą ...
 • @Narymunt 23:59:34
  Katyń to zbrodnia żydowska a nie rosyjska - bo sowieci to wszak żydzi byli - czyż nie ? A w Katyniu połowa żydowskich oprawców mówiła nie tylko w ydish ale i po polsku - tak to plugawstwo wypasło się na II RP !
 • @Narymunt
  Był czas , kiedy podobnie jak Ty teraz oceniałem rzeczywistość poprzez pryzmat głównie ekonomiczny - finansowy.
  Dzisiaj po wielu przejściach, stałem się bardziej człowiekiem więc empatia i humanizm w dużo większym stopniu niż kiedyś decyduje o mojej ocenie przebiegających wokół nas procesów. Z tej perspektywy nie mogę dzisiaj być po stronie największych rozbójników świata. A to że są tak bogaci wynika przede wszystkim z ich rozbójniczego trybu życia i bezpardonowego rozprawiania się z państwami nie chcącymi się podporządkować wytycznym. To, że do tej pory nie zostaliśmy najechani i do końca zniszczeni jest skutkiem służalczej polityki naszych polityków wobec hegemona , a nie dobrym sercem imperialistów. Tym bardziej, że do realizacji imperialnych planów Ameryki i militarnej konfrontacji z Rosją wybrali nasz kraj. Choćby z powodu położenia geopolitycznego. Przez polskie równiny przetaczają się bowiem wojska wszystkich imperialnych potęg gdy dochodzi do konfrontacji między wschodem i zachodem. Tak będzie zatem i tym razem. Działania wojenne jak zwykle ominą terytorium USA, a zniszczą nasz kraj. A rządzący którzy wspierają te działania ? Z pewnością mają już przygotowane procedury ewakuacyjne do Londynu, a my Polacy jak zwykle pozostaniemy z ręką w nocniku i znowu zostaniemy wybici. Dlatego optuję za światem wielobiegunowym z silnymi kilkoma państwami będącymi w stanie równowagi. Wtedy nadzieje na pokój są znacznie większe.
  Nie rajcuje mnie w tym kontekście " większa dynamika gospodarcza i poziom życia". Wolę PRL z jej przaśnością i pokój niż High - tech okupiony zbrodniczą wojną o hegemonię w wyniku której i tak zostaniemy totalnie zniewoleni - przez zwycięzców.
 • @Drab61 08:50:15
  "Katyń to zbrodnia żydowska a nie rosyjska - bo sowieci to wszak żydzi byli -"

  Sowieci to byli Rosjanie, a naziści byli Niemcami.
 • @Talbot 09:29:11
  Mylisz się - jest tak jak napisałem, Rosjanie byli bardziej zniewoleni przez sowietów (żydów) niż Polacy. W Katyniu jest więcej ofiar rosyjskich niż polskich ... prawda wyjdzie wkrótce na jaw !
 • @Drab61 10:38:34
  Rosjanie zniewalali i mordowali swoich ludzi. W Katyniu nto Rosjanie wydawali żydom rozkazy do strzelania polskim oficerom w potylicę.
  Ci ludzie posługiwali się rosyjskim językiem i pismem i byli obywatelami wielkiej Rosji. Jeżeli chodzi już o żydów, to na Kremlu obecnie jest ich cała masa.
 • @Drab61 10:38:34
  “Po upadku Związku Radzieckiego w końcu 1991 roku, Federacja Rosyjska została uznana przez społeczność międzynarodową jako państwo-sukcesor Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich [7] i zajęła jego miejsce w Radzie Bezpieczeństwa ONZ [8].

  [7] – Termin “państwo-następca Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich” w stosunku do Federacji Rosyjskiej został użyty w ustępie 3 artykułu 1 i w ustępie 7 artykułu 37 ustawy federalnej “O traktatach międzynarodowych Federacji Rosyjskiej” z dnia 15 lipca 1995 roku.

  [8] – 13 stycznia 1992 roku MSZ Rosji wysłał do szefów misji dyplomatycznych w Moskwie notę, w której stwierdzono, że Federacja Rosyjska nadal będzie korzystać z praw i wypełniać obowiązki wynikające z wszystkich umów zawartych przez ZSRR. Na podstawie przedmiotowej noty społeczność międzynarodowa milcząco przyznała Federacji Rosyjskiej status państwa-następcy prawnego ZSRR.”

  Zatem Rosja dzisiejsza, to prosta kontynuacja Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, a na dodatek sukcesor prawny całego byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich."

  http://mercurius.myslpolska.pl/2011/12/uklad-bialowieski/
 • @Talbot 10:55:40
  "Mylisz się - jest tak jak napisałem, Rosjanie byli bardziej zniewoleni przez sowietów (żydów) niż Polacy. W Katyniu jest więcej ofiar rosyjskich niż polskich ... prawda wyjdzie wkrótce na jaw !" - nie rozumiesz to powtórzę, może zrozumiesz ... pod rozkazem rozwiązania problemu oficerów polskich znajdujących się w niewoli sowieckiej było 7 podpisów w tym 4 ( słownie cztery ) żydowskie, pozostałe to 2 gruzińskie i jeden rosyjski ...
 • @Narymunt 12:29:04
  A dług ten z ukrytym to 550% ich PKB, CZYLI NIE 19 A PONAD 120 BILIONÓW$
 • @Drab61 10:38:34
  Ponad 40 tys Rosjan tam i okolicy. Moja Mama, jej jeden z dwu braci bo drugi wyszedł z gen. Andersem i Babcia z Dziadkiem gdy żyli choć przeżyli Syberię, złego słowa na Rosjan nigdy nie powiedzieli, dzięki ich pomocy przeżyli, Babcia dzięki Rosjance lekarce która wyleczyła ją tam z wylewu! W tamtych czasach!. Zawsze powtarzali, że Rosjanie mieli tam gorzej niż oni zesłańcy, dzielili się wszystkim co mieli a mieli nie wiele, Babcia z nimi dzieliła się paczkami przysyłanym przez syna/mego Wuja z Anglii, był w PSZ. Sowieci/bolszewia to byli chazarscy żydzi a Rosjanie ich nienawidzili. Dopiero Żukow z żydostwem zaczął po wojnie się rozprawiać, wybił cały moskiewski garnizon NKWD, kilka tysięcy chazarstwa.
 • @kula Lis 66 21:23:13
  Brał w tym udział płk. Kulikow późniejszy marszałek, jako jego podwładny, Żukow zastrzelił osobiście chazara Berię.
 • @Narymunt 23:59:34
  To teraz napisz w których zaborach, było najwięcej wykształconych sławnych Polaków, inż, konstruktorów, budowniczych mostów, etc...Podpowiem, bo tylko w rosyjskim zaborze mieli tę możliwość. Na dalszą polemikę z tobą szkoda klawiatury.
 • Autorze po przeczytaniu poniższego o wg. ciebie bankrutującej Rosji, napisz co Polska produkuje.
  A oto garść przykładów osiągnięć dzisiejszej Rosji wbrew temu co się pisze o jej zacofaniu, biedzie, etc..Chciałbym by Polska miała choć część takich osiągnięć, czyli "zacofania"!.
  1. Energetyka atomowa – „Rosatom” opanował 16% światowego rynku budowy bloków nuklearnych. Wartość podpisanych umów to 74 miliardy dolarów w roku 2013.
  2. Usługi finansowe – „Alpari” to jeden z pięciu największych brokerów na świecie. Obroty ponad 1 bilion dolarów rocznie. File w w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach.
  3. Grupa transportowa „Wołga-Dniepr” – światowy lider w segmencie superciężkich i ponadgabarytowych transportów powietrznych z obrotem powyżej 1 mld USD rocznie.
  4. Usługi w dziedzinie IT – „Russoft”. Obroty 4.6 mld dolarów w roku 2012, z czego około połowa przypada na sprzedaż gotowych produktów, a połowa na usługi opracowywania oprogramowania na zamówienie.
  5. Budownictwo za granicą – „Mosmetrostroj” wygrała przetarg na budowę tunelu hydraulicznego pod Bosforem w Turcji o średnicy 6 metrów i długości 3,4 km i jest obecnie zaangażowana w budowę metra w Chennai (Indie) i szybkiej magistrali z Tel Awiwu do Jerozolimy.
  6. Inżynieria kosmiczna - Rosja jest światowym liderem w produkcji komercyjnych pojazdów kosmicznych, wynoszących na orbitę satelity, ładunku i osoby; dochód ok. 1 mld dolarów rocznie.
  7. Inżynieria lotnicza - „Progresstech” jest liderem w Europie Wschodniej w dziedzinie inteligentnych usług dla przemysłu lotniczego i transportu lotniczego. Od 1998 r. „Progresstech” aktywnie uczestniczy w tworzeniu wszystkich najnowszych wersji Boeing Commercial Airplanes (777 i 737), jak również w projektowaniu nowego samolotu Boeing 787 i Boeing 747-8. Świadczono też usługi inżynieryjne i konsultingowe w ramach programów budowy m.in. samolotów Airbus A320, A330, A350, A380; Gulfstream G250, G650; Cessna Columbus; Mitsubishi Regional Jet; Bombardier CSeries, Learjet 85.
  8. Analityka i Konsulting Biznesowy – „Prognoza”, międzynarodowa firma z siedzibą w Permie wdrożyła już ponad 1500 projektów do wprowadzenia oprogramowania analitycznego dla 450 klientów w ponad 70 krajach. Wśród jej klientów – MFW, WHO, Coca-Cola, 3M.
  9. Usługi telekomunikacyjne - „Komunikacja Satellite” zapewnia dostęp do segmentu kosmicznego użytkownikom z 35 krajów i jest jednymi z dziesięciu największych na świecie operatorów satelitarnych w zakresie łączności satelitarnej. Warto też wymienić „Rostelekom”, który wraz z trzema operatorami zagranicznymi bierze udział w realizacji nowego projektu na dużą skalę – budowy szybkiego połączenia „Europa-Persja” (EPEG), o pojemności łącza do 3,2 Tbit/s.
  10. Turystyka i podróże służbowe – ich obsługa przynosi ponad 7 mld dolarów rocznie.
  11. Metalurgia - eksport osiągnął 40 mld dolarów. W niektórych dziedzinach Rosja jest kluczowym eksporterem na świecie – np. tytanu, niklu, aluminium, nie tylko surowców, ale i zaawansowanych technologicznie wyrobów.
  12. Przemysł chemiczny – Rosja jest światowym liderem w produkcji kauczuku syntetycznego, niektórych nawozów i chemikaliów. Roczny eksport – ponad 30 mld USD.
  13. Rolnictwo i żywność – w 2013 r. eksport produktów rolnych z Rosji wyniósł 15 miliardów dolarów. Sąt to głównie zboża – pszenica, ryż, kukurydza.
  14. Przemysł zbrojeniowy – Rosja to drugi na świecie, po USA, eksporter broni (15.7 mld dolarów w 2013 r). Sprzedaje się głównie pojazdy opancerzonych, systemy obrony powietrznej, samoloty bojowe i śmigłowce oraz uzbrojenie okrętów wojennych.
  15. Ciężkie maszyny – „Hydropress”, „Tiażmekpress”, „Uralmasz” eksportują do wielu krajów prasy hydrauliczne, urządzenia do kucia metali i tłoczenia blachy, lokomotywy, wagony, statki, silniki itp. Wśród odbiorców znajduje się m.in. USA.
  16. Urządzenia wydobywcze – statki wiertnicze, tankowce, masowce.
  17. Lotnictwo – samolot krótkiego zasięgu „Suchoj SuperJet 100″, eksportowany jest do 12 krajów. Holding „Wiertolety Rosii” to największy na świecie producent w segmencie średnich i ciężkich śmigłowców (14% całkowitego światowego rynku śmigłowców, 35% światowej floty helikopterów bojowych, 74% floty światowej super ciężkich śmigłowców powyżej 20 ton, 56% światowej floty śmigłowców o masie od 8 do 15 ton).
  18. Optyka – cały szereg firm produkujących urządzenia optyczne na eksport. Np. główne, dwumetrowe zwierciadła dla trzech teleskopów Royal Greenwich Observatory (UK), czy lustro 1,23 m do teleskopu Instytutu Maxa Plancka w Heidelbergu (Niemcy).
  19. Sprzęt i instrumenty naukowe – m.in. Nowosybirski Instytut Fizyki Jądrowej – od skanerów medycznych do akceleratorów przemysłowych i defektoskopów.
  20. Oprogramowanie antywirusowe „Kasperski”, z przedstawicielami za granicą i 500 firmami partnerskimi w ponad 60 krajach. Wśród klientów - Cisco Systems, Lufthansa, McKinsey & Company, Oracle, Siemens, Novell, General Electric, Bayer i in.
  21. Frezarki, obrabiarki, lasery przemysłowe dużej mocy. Firma „IPG Photonics” jest jednym z trzech wiodących producentów laserów przemysłowych (kapitał ponad 1 miliard USD, a w segmencie superlaserów jest monopolistą.
  22. Dobra konsumpcyjne – odzież, żywność, meble, samochody pancerne.
  23. Elektrotechnika – 30% produkcji firmy „Ruselprom” (samochody elektryczne) idzie na eksport. Także urządzenia elektryczne dla dużych obiektów energetycznych, firm hutniczych, firm inżynieryjnych.
  24. Elektronika – spółka „TransAsia” to światowy lider w produkcji systemów nawigacji morskich i profesjonalnych symulatorów dla flot handlowych. Opanowała 45% światowego rynku symulatorów morskich, 35% systemów elektroniczno-kartograficznych. Rosja produkuje także urządzenia do nawigacji morskiej, systemy zarządzania ruchem, rejestratory, dyktafony, czujniki, systemy zasilania energią słoneczną itd.
  25. Energetyka – eksport paliwa jądrowego, usługi wzbogacania uranu, sprzęt dla elektrowni wodnych, gotowe elektrownie.
  I to by było na tyle w dużym skrócie.
  I jeszcze jedno pytanie: jakiego programu antywirusowego w swoim komputerze używacie lemingi opluwając Rosję, że zacofana, etc..? Bo jeśli Kaspersky'ego to gratuluję trafnego wyboru! Wydaje mi się, że pokazałem waszą puste i zacietrzewione lemingi z urobionymi przez żydostwo pustymi łbami, mimo posiadania przez część z was "dyplomów" wartych tyle co papie na których je wydrukowano, kosztem podpisów i pieczęci, ignorancję, zaślepienie, chamstwo, tandetę, głupotę polityczną, kosmiczną rusofobię a przede wszystkim waszą małość....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031