Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 153 komentarze

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Dobra zmiana : koniec MO i ZOMO !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeżeli chcemy podnosić jakość służby w Policji to tego typu zmiany są niezbędne.

O ile głęboko nie zgadzam się z programem gospodarczym Prawa i Sprawiedliwości, o tyle decyzję o usunięciu byłych funkcjonariuszy MO i ZOMO z szeregów Policji popieram całym sercem i muszę ją podkreślić. Taki krok należało co prawda zrobić 20 lat temu, ale w końcu doczekaliśmy się konkretnych decyzji. Funkcjonariusze MO czy ZOMO - nigdy nie powinni mieć miejsca w Policji po 1989 roku.

Jak podaje wiceszef SWiA Jarosław Zieliński do końca roku ze stanowisk kierowniczych w Policji odejdzie 474 funkcjonariuszy, którzy swoją służbę zaczynali w MO lub ZOMO. Część z nich będzie mogła przejść na emeryturę lub dosłużyć na stanowiskach wykonawczych.

Zmiany dotyczą 19 komendantów miejskich, rejonowych i powiatowych oraz 159 naczelników wydziałów w tych komendach. Dotyczyć one będą również m. in. 36 komendantów komisariatów i ich zastępców.

Jeżeli chcemy podnosić jakość służby w Policji to tego typu zmiany są niezbędne.

Współczesne oczekiwania społeczeństwa wobec Policji to przede wszystkim przyjazna obywatelom postawa i wysoki poziom przeszkolenia. Na te wszystkie elementy - niezbędne są środki finansowe.

Zamiast zatem utrzymywać ludzi z poprzedniej epoki - powinniśmy inwestować w nowe pokolenie, aby faktycznie doszło do pełnej wymiany pokoleniowej w służbach. Nie da się bowiem zbudować nowoczesnej, profesjonalnie działającej służby bez odpowiednich zasobów kadrowych, szkoleniowych i finansowych.

Najważniejszym czynnikiem jest jednak zaufanie społeczne i wzajemny szacunek do Policji, bez którego nie da się skutecznie walczyć z przestępcami.

Ze swojej strony zawsze potępiałem wszelkie ataki na funkcjonariuszy Policji, zarówno przy okazji różnego rodzaju manifestacji, jak również wydarzeń sportowych.

Każdy funkcjonariusz nosi na sobie godło Polski i nikt kto podnosi rękę na funkcjonariusza - nie może nazywać się patriotą.

Człowiek w mundurze Policjanta, pełni służbę w obronie naszego bezpieczeństwa i decyduje się w razie konieczności nie szczędzić zdrowia i życia pomimo wynagrodzenia nie współmiernie niskiego w stosunku do ponoszego ryzyka. Policjanci nie są politykami, a mimo tego często na nich spada gniew społeczeństwa za polityczne i administracyjne zmiany. W codziennej służbie sami zderzają się z biurokracją, której efektywność oceniają nie inaczej niż cała reszta społeczeństwa. Często również w ciszy i spokoju znoszą absurdy politycznych decyzji, braki budżetowe, naciski zewnętrzne, zwykłe ludzkie chamstwo i brak szacunku dla państwa.

Jednakże to Policja i tylko Policja, jest na codzień pierwszą barykadą pomiędzy tym co prawe i słuszne, a tym co złe i niegodne. Nie wolno nam zapominać, że Ci ludzie zdecydowali się poświęcić zdrowie i życie w służbie w obronie obywateli i nie tylko z tego względu, należy im się szacunek za służbę i naprawdę ciężko wykonywaną pracę.

Usunięcie ludzi z przeszłością w MO i ZOMO - jest długo oczekiwanym krokiem we właściwym kierunku.

Mam nadzieję, że następnymi krokami będzie poprawa warunków pracy w Policji, szkolenia i podniesienie płacy do poziomu godnego wynagrodzenia, adekwatnego do cięzaru codziennie wykonywanej służby.

- Jarosław Narymunt Rożyński ... i Kinia ;)
www.prezydent.org.pl

[źródła]
PAP
Zmiany w policji. Ze stanowisk kierowniczych odejdzie 474 funkcjonariuszy
Ze stanowisk kierowniczych w policji odejdzie 474 funkcjonariuszy

KOMENTARZE

 • @Autor
  Zmiany na lepsze ?. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/ukraincy-w-polskiej-policji/
 • Codzienna porcja propagandy ajwaj na neonie
  Zastąpią ich upa-ińcy ,sojusznik PO/PIS-i. Tak samo jak w WP.
 • @Repsol 10:39:59
  bez przesady. czym innym jest rola "człowieka od środka" a czym innym rola komendanta.
 • @kfakfa 10:54:45
  bzdury Pan opowiada. chodzi o wymianę pokoleniową.
 • Zmiany w Policji
  "Współczesne oczekiwania społeczeństwa wobec Policji to przede wszystkim przyjazna obywatelom postawa..."

  Panie Narymunt, o ile zgadzam sie z wieloma Pańskimi opiniami, to z tą absolutnie nie można sie zgodzić. Bo jaka jest różnica pomiędzy dawnym ZOMO a dzisiejszymi oddziałami prewencyjnymi? Czy ostatnie zajścia w Poznaniu, gdzie przeciwko demonstryjacycm w sprawie ustawy antyaborcyjnej (głównie kobiet) wystawiono poddodziały policji z tresowanymi psami i poważnie poturbowano kobietę, o tym świadczą?
 • @ Autor
  Nim zacznie waszmość wypisywać podobne bzdury, radzę uprzednio zasięgnąć informacji, ilu takowych funkcjonariuszy jeszcze pracuje , a jesli tak, to od kiedy są zatrudnieni. Po tym artykule dochodzę, że czytać podobne wypociny to strata czasu. Z powazaniem
 • wywody dziecka z przedszkola ...
  Tego nie można inaczej skomentować .

  Pacanie jeden ... dla poprawności skrzywienia ideologicznego ...wyrzućmy wszystkich co zaczynali w PRL-lu ...lekarzy profesorów na uniwersytetach itp.
  Tobie chłopie służba głupocie coś tam w głowie rozwodniła ...tyle głupot w jednym wpisie to naprawdę osiągnięcie .
  Przypomina mi się Piszczyk z Zezowatego Szczęścia ...............
 • @fabi 14:23:31
  Odnośnie kadry na uniwersytetach - zgadzam się. Czechy zrobiły porządną dekomunizację i wyszło im to na dobre.
 • @Playset 12:55:55
  Przeczytałem, sprawdziłem. Swoje zdanie podtrzymuję.
 • @s.r. 60 l. 11:54:07
  Nie znam zajść w Poznaniu, więc trudno mi się do tego odnieść.
 • @Narymunt 15:40:50
  Dekomunizacja powinna się zacząć przede wszystkim od polityków, ale tak się nie stanie, bo rządowe koryto by opustoszało. Trzeba by było tymczasowo sprzątaczki zatrudniać, bo i tak można, jeśli faktycznie się chce dekomunizacji.

  Jak chodzi o ,,dobrą zmianę" , to będzie ona o tyle dobra, że znając miłość Ukraińców do Polaków, będzie im łatwiej Polaków pałować, a na górze nie będzie już nikogo, kto by się takim rozkazom przeciwstawił.
  A protestów będzie coraz więcej, bo PiS rozkłada Polskę na czynniki pierwsze w zawrotnym tempie i to tylko kwesta czasu, kiedy Polacy poczują jak im ta ,,dobra zmiana" dopieka do skóry.
 • Doprawdy?
  ,,Każdy funkcjonariusz nosi na sobie godło Polski i nikt kto podnosi rękę na funkcjonariusza - nie może nazywać się patriotą.

  Człowiek w mundurze Policjanta, pełni służbę w obronie naszego bezpieczeństwa i decyduje się w razie konieczności nie szczędzić zdrowia i życia pomimo wynagrodzenia nie współmiernie niskiego w stosunku do ponoszego ryzyka. "

  Warto więc zacytować, jak to wygląda w praktyce.

  ,,Z komentarzy:

  Pragnę opisać jaki los spotkał wszystkich zatrzymanych przez Policję podczas i po Marszu Niepodległości. Otóż przesiedzieli oni na dołku 48 godzin. W tym czasie tylko raz dostali jeść, ale niestety nie pozwalano im spożywać posiłku, ponieważ po tym jak któryś z więźniów wziął kęs kanapki otrzymywał cios pałką. Również raz pozwolono im się umyć. Kiedy tylko więzień zanurzył ręce w umywalce i chciał opłukać sobie twarz, policjant popychał jego głowę w kierunku umywalki napełnionej głową, skutecznie tym samym zniechęcając osadzonego przed dalszym próbowaniem utrzymania higieny. Przez cały dzień i całą noc czuwali nad osadzonymi funkcjonariusze. Nie pozwalali nikomu zasnąć (zresztą nie było gdzie, więźniowie przysypiali na krzesłach). Każdemu przyłapanemu na spaniu przywalano pałką i krzyczano, że skoro miał siłę robić burdy, to teraz nie ma spania. Policjanci co chwila wyprowadzali z celi kolejnych więźniów, przesłuchiwali ich i poddawali torturom w formie bicia. Jeden z więźniów uderzony pałką zasadził głową o krzesło i stracił przytomność na dwie godziny. Wszystko to pomyślane tak, by złamać osadzonych. Wielu normalnych ludzi po takim potraktowaniu jest gotowych przyznać się do winy, byleby tylko opuścić areszt. Po dwóch dniach odbywały się sprawy w sądzie. Jeden z osadzonych został zaprowadzony przed oblicze sądu w zakrwawionej bluzie i spodniach. Sędzina uznała to za obrazę sądu i nakazała funkcjonariuszom ubrać oskarżonego. W jego przypadku sprawa została odroczona, gdyż na czas załatwiono mu pomoc prawną (adwokata). Tenże oskarżony nie miał na sobie plam z farby, którą opryskiwano agresywnych bandytów, a zakrwawienie wynikało z faktu, że znalazł się w nieodpowiednim czasie i policjant kopnął go w twarz, przez co złamał mu nos. Podczas zatrzymania złamano mu również żebro. Po rozprawie został bez dokumentów i pieniędzy wypuszczony na wolność. Kompletnie zdezorientowany i nie wiedząc gdzie się znajduje (pochodzi z małopolski) nagle stanął pod drzwiami sądu i nie miał pojęcia, co dalej zrobić. Dodam, że po takim maratonie człowiek znajduje się w stanie otępienia i zobojętnienia (tortury, głód, proces). Tylko dzięki zorganizowanej pomocy przez przyjaciół i organizatorów Marszu otrzymał pomoc i udało mu się wrócić do domu. Skończyło się nie tylko na poturbowaniu – chłopak ma również kłopoty w pracy, gdyż nie pojawił się tam siłą rzeczy przez dwa dni robocze. W nocy rzucał się niespokojnie, budził się, nie potrafił spokojnie zasnąć, jest w szoku. Dodam, że osadzeni mieli wrażenie, iż policjanci znajdują się w jakimś amoku. Tak wysoki poziom energii i agresji utrzymywany przez cały dyżur (choćby 8 godzin) jest niemożliwy do osiągnięcia przez normalnego człowieka. Każdy kto był skrajnie zdenerwowany i wkurzony wie, jak to wyniszcza organizm. Jak można taki stan utrzymywać przez długi czas bez oznak skrajnego wycieńczenia?

  Oczywiście po takim przeżyciu młody patriota obiecał swojej rodzinie (mamie, 6stce rodzeństwa i dziewczynie), że nigdy więcej na tego typu imprezie się nie pojawi. Okazało się, że zamanifestowanie publicznie swojego patriotyzmu jest w Polsce obarczone bardzo wysokim ryzykiem, człowiek musi wykazać wręcz heroiczną odwagę.

  Relację tę otrzymałem z pierwszej ręki (osadzony) i nie mam powodu, by nie wierzyć w przestawione informacje.

  Wedle mojej oceny w tym kontekście nie ma żadnej przesady w nazywaniu polskiej policji „gestapo”.

  Posted by Marucha w dniu 2014-11-14 (piątek)"


  Swoją drogą, to zdjęcie ilustrujące wpis z propagandowym hasłem ,,władza dba o ludzi" z pustymi hakami u rzeźnika i babciami wysłupującymi grosiki ze ,,starego portfela" na kawałek kaszanki, jest jak najbardziej adekwatne, bardziej niż kiedy to zdjęcie było robione, bo teraz te babcie by odwiedzały śmietniki na zapleczu sklepu, a nie sklep. Tak właśnie władza dba o ludzi, łącznie z jej służbami mundurowymi, które nosząc polskie godło je bezczeszczą.
 • Od stanu wojennego 1981 r Milicja -policja morduje Polaków !!!
  Słowianie ! milicja-policja to organ żydowskiej okupacyjnej władzy w Polsce ! są szkoleniu w biciu i mordowaniu Polaków którzy nie chcą być niewolnikami u żydowskich złodziei w Polsce !
  !
  Stan wojenny w 1981 r i pierwsze pozwolenia żydowskich władz na mordowanie Polaków ! niby nie ma kary śmierci w Polsce , ale policja dalej morduje Polaków !!! weszło im to w krew !
  !
  Polska to typowy żydo-rasistowski obóz koncentracyjny dla Polków Słowian
  gdzie około 10 % zgraja żydowska przy pomocy policji tajniaków sądów i prokuratury trzyma za mordę Naród Polskich Słowian ! i by utrzymać sie przy władzy żydostwo nie cofnie się przed niczym !!!!!
  !
  TYLKO ROSJA WYZWOLI NAS Z TEJ BANDYCKIEJ ZŁODZIEJSKIEJ OKUPACJI !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Piskorski więzień polityczny nadal jest przetrzymywany przez bandytów żydowskich pod byle pretekstem ! bo podobno miał czelność głosić miłość do Rosji !!!!!!
 • @ele 18:23:23
  Kolejny miłośnik Rosji, który wszędzie widzi Żydów. Rosja to nie państwo, nie zna takiego słowa jak "wolność" by móc kogokolwiek "wyzwalać".
 • heheheeee
  Panie autorze, u nas na prowincji, za czasów "komuny", z niektórymi gliniarzami po ich służbie chodziliśmy razem na piwo. Na rybki także czasami była okazja wyskoczyć. Jakiej większej przyjaznej obywatelom postawy
  Pan od Policjanta oczekuje? No faktycznie, kiedyś nosili te znienawidzone białe pałki. Teraz jest bardziej swojsko, po "hamerykansku", jak żółwie ninja.

  PS: od 1989 roku minęło 27 lat. Nie myślałem ze "starzy" jeszcze w Policji
  pracują. PiS mógłby 5 latek poczekać to w ogóle nie musiał by wywalać
  nikogo. Sami by sobie poszli.
 • Dałby chętnie 0*, a muszę dać minimum 1*
  Skąd Pan czerpie wenę do wypisywania ciągłych głupot.

  Czy według Pana jest jakaś istotna różnica, jeśli na rozkaz przełożonego policjanta dostaje Pan pałą po łbie w socjalizmie, czy w żydowskim kapitalizmie?

  W jednym i w drugim systemie milicja/policja jest organem pilnującym porządku wedle ustaleń rządzących (teoretycznie ustawodawcy).

  Być może Pan nie pamięta, ale w poprzednim systemie bezpieczeństwo publiczne zabezpieczała milicja i robiła to na tyle skutecznie, że mógł Pan zasnąć na ulicznej ławce i nikt Pana ani nie okradł, ani nie pobił.
  Dzisiaj, gdy czuwa policja bandyci mogą Pana zastrzelić w środku dnia w centrum miasta.
  Czy zatem według Pana usunięcie ludzi ze stażem w MO przyniesie jakieś spektakularne efekty i czego miałyby one być pochodna?
  A może to nie o nazwę służy chodzi, milicja, czy policja, ani o staż w jednej lub w drugiej, tylko o polityczny systemem państwa?
  Pan to sobie przemyśli w zimowe wieczory.
 • A propos zdjęcia Autorze
  Jeśli sięgnie Pan do roczników statystycznych z danymi o spożyciu mięsa i wędlin w PRL po 1980r. (to był socjalizm ponownie żydowski - stąd kartki na mięso) i obecnie w IIIżydo-RP, stanie przed Panem trudne do rozwikłania zadanie. Otóż nawet w tym ponownie żydowskim po 1980r. PRL spożycie mięsa i wędlin przez statystycznego Polaka było wyższe niż obecnie. Pomijam już taki szczegół jak jakość mięsa i wędlin przed 1989r. - znacznie wyższa niż obecnie.

  Oczywiście za współcześnie niską jakość winę ponosi Putin i imperialna Rosja.
 • Kadry ponad wszystką.
  Pod przykrywką czystki byłych komunistów, PiS promuje swoich ludzi. Bo tu chodzi o zwolnienie etatów, by promować swoich.
  A komuchą krzywda się nie stanie. Po 27 latach służbie III RP i iluś tam lat PRL-owi, mają prawo do policyjnych emerytur.
 • @Rzeczpospolita 19:23:48
  ,,Skąd Pan czerpie wenę do wypisywania ciągłych głupot.,,

  Trudno uwierzyć ale podaje takie namiary...

  ,,- Jarosław Narymunt Rożyński ... i Kinia ;)
  www.prezydent.org.pl ,,.
 • @Daro 20:45:05
  niestety ale masz rację , tyle ze to nie promocja tylko planowe wstawianie wiernych ideowo .
 • jak widac pan narymunt, mysli jakos obsesyjnie..
  Problem nowych kadr dotyczy nie tylko policji,ja smiem twierdzic ze czesc starej kadry dobrze sluzyla spoleczenstwu gdyz ci ludzie znali zycie,[nie mowie o tych ktorzy w sposob ekstremalny nadurzywali stanowisk] tak samo pozytywniejsza role odgrywaja roczniki przejsciowe ktore pamietaja tzw komune z autopsji i przekazow. Wiemy ze system edukacji mlodego pokolenia zostal zmodyfikowany w kierunku liberalnym a jakosc wiedzy ogulnej spadla nie dajac mlodemu czlowiekowi widzenia spraw jakmi sa ,oglad zeczywistosci wplywa na to ze mlody czlowiek stal sie bardziej plastyczny,uzaleniony od pieniadza , z malo jednoznacznym systemem wartosci i tym samym moze w warunkach legislacji zlego prawa,bezrefleksyjnie wykonywac procedury ktore beda spolecznie szkodliwe, najwiecej obaw mam w stosunku do mlodych ludzi ktorzy teraz wchodza w aktywnosc zawodowa czy to w policji czy to w innych sektorach administracji, pojawia sie obawa ze tacy ludze z latwoscia moga realizowac koncepcje kontroli spoleczenstwa nakreslane np gdzis za oceanem ktore nie koniecznie moga miec dobro polskiego spoleczenstwa na uwadze [np skrupulatne egzekwowanie kodeksu zywieniowego ,czy tez juz istniejacej ustawy o epidemiach zwierzat jednoznacznie sfabrykowanej przez koncerny anglo-amerykanskie . jesli pan narmot ta lepsza jakosc widzi np na ukrainie gdzie sluzby usa szkolily nowe kadry a mundury sa wrecz wziete stamtad to gratuluje braku rozwgi......Pisze autor o zmianie pokoleniowej jako czyms dobrym wszystko zalezy od swiadomosci i wiedzy taka zmiana moze miec rowniez tragiczne konsekwencjie bo czlowiek ktory niewie jak bylo niema punktow odniesienia ...
 • @ele 18:23:23
  Żadna Rosja ani żaden wódz:

  „Przyszłości państwa, ani jego potęgi, nie zabezpieczy żaden,
  choćby największy geniusz. Może to tylko uczynić cały,
  świadomy swych praw i obowiązków naród”.

  Wincenty Witos
 • @Narymunt
  Proszę przeczytać i porównać statystyki ile zabiła/zastrzeliła na ulicy także przypadkowych niewinnych ludzi ta MO/ci tzw. krawężniki (nie ZOMO, SB...choć i im nie można było strzelać do wszystkiego co się rusza, w większości używali pałek)za tzw. komuny której tak naprawdę w Polsce nie było a obecna policja także niedouczone, marnej postury i intelektualne zera krawężniki, mające prawo strzelać do wszystkiego co się rusza w tym dzieci! i kobiet w ciąży! Rozumiałbym te uprawnienia gdyby polskie społeczeństwo było uzbrojone jak np. w USA, w naszym wypadku nie rozumiem. Kiedyś milicjant sam lub we dwu przychodzili do domu po aresztanta, bez wyłamywania drzwi, bicia/katowania domowników, bez mylenia mieszkań, dziś sam pan może oglądać jak to wygląda, wyczyny tępych osiłków. Na więcej klawiatury szkoda.
 • @kula Lis 66 08:51:20
  Ps...Dodam tylko to, że nawet ci zomowcy w stanie wojennym, patrolujący ulice, kałacha to na postrach mieli, bo bez amunicji, by im czasem gdyby popili nie odbiło a część to ostro popijała. Wiem ponieważ czasem z nimi piliśmy w Szczecinie i pokazywali nam magazynki, były puste. Mógłbym napisać więcej, lecz nie widzę sensu.
 • Do @Narymunt 18:52:08
  Panie żydzie [ chazar ? ] Narymut ! Rosja to Słowiańskie imperium i tylko Rosja zjednoczy nas SŁOWIAN ! wyzwolić nas Słowian od rządów bandytów światowej mafii żydowskiej ! od 1990 r w Polsce wszystkie rządy to rządy żydo-chazarskie podporządkowane światowej mafii żydów
  !
  Informuje panie żydo-chazarze ze jestem miłośnikiem UNII SŁOWIAN !!!
  i przeciwnikiem politycznym żydo-chazarskim rządom w Polsce !!!!
  czy ja się jasno wyrażam ? POLSKA MA BYĆ DLA POLAKÓW SŁOWIAN
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska Krajem Neutralnym !!!!!
 • Do @Lotna 22:42:43
  Fajnie napisał Wincenty Witos ! ale nie przystające do dzisiejszej sytuacji Polski i Polaków !!! dzis mamy TOTALITARYZM ZAMORDYZM żydowski !
  i tak jak totalitaryzm niemiecko-hitlerowski został pokonany przez koalicje
  USA-Anglia-Rosja ! TAK DZIŚ TEN żydowski światowy TOTALITARYZM MOŻE WYŁĄCZNIE POKONAĆ SŁOWIAŃSKA ROSJA !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Unia Słowian zamiast żydowskiej UE
 • zmiana
  Powiem tak!
  Kto miał wtedy pracować? Potrzebowali nas bo przyszły same nieuki bez praktyki i doświadczenia! Potrzebowali nas do roboty. Swoją drogą ten okres gdy czerwonych zastępowali czarni to najlepsze lata w policji można było robić co się chciało i tak "nowa władza" była robiona w h.... aż miło :)
 • @Playset 12:55:55
  powiem ci że ja już nie pracuję od 10 lat ale mój naczelnik odszedł dopiero teraz :))))
 • Dziesiejsza władza tak się kreuje na zbawców, że kilku komendantów wymieni, ale
  nie zajmie się bandytami w mundurach, którzy wykonywali bezprawne rozkazy swoich przełożonych i robili prowokacje policyjne na Marszach. Oczywiście herszta tych zleceń niejakiego Działdoszyńskiego nie ruszą. Po co ruszać milicjantów skoro nie wiadomo czy nie przydadzą się do katowania na zlecenie aktualnej władzy. Upozorowane okupacyjne ruchy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031