Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Partia przejmuje ZUS, media padają do stóp

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pod pretekstem uproszczenia struktur w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Prawo i Sprawiedliwość przeprowadzi masową wymianę kadry na swoich działaczy.

Wszystko zaledwie 12 miesięcy przed deklarowanym terminem ujednolicenia świadczeń wraz z nowym jednolitym podatkiem. Partyjni działacze nie tylko zatem otrzymają nowe stanowiska, ale jeszcze w tym samym roku załapią się zapewne na bogate odprawy.

Konsolidacja szeregów i swojego rodzaju kaganiec partyjny służy przede wszystkim mobilizacji przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Fundamentem elektoratu będą bowiem masowo zatrudnieni działacze partyjni uzależnieni od posady w aparacie państwowym. Jest to taka sama strategia jaką do tej pory stosowały wszystkie obozy rządzące, z tą różnicą, że w tej chwili wprowadza się to na skalę nie spotykaną do tej pory od czasów PRL.

W ostatnich tygodniach zostali już odwołani wszyscy regionalni dyrektorzy ZUS a informacja ta była sukcesywnie zwalczana przez propagandę partyjną. Pod każdym artykułem dotyczącym upartyjniania państwa pojawiają się setki komentarzy popierających nacjonalizację i jedyną słuszną nomenklaturę partyjną. Każdy, kto nie zgadza się z głosem partii, jest zdrajcą narodu i rosyjskim trolem - taką zasadą kierują się nie tylko komentujący, ale również większość działaczy PIS.

Tym samym na naszych oczach robimy kolejny krok w kierunku narodowo-socjalistycznej dyktatury. Upartyjnienie wszystkich stanowisk państwowych, wprowadzenie monopolu na zarządzanie kadrami w administracji, zatrudnienie przez partię swoich wyborców - to metody działania państw komunistycznych i faszystowskich.

Do tego wszystkiego dochodzi wszechobecny strach prasy i mediów przed zemstą partii. Redaktorzy naczelni, dziennikarze, blogerzy, właściciele małych portali - usuwają treści nieprzychylne władzy, zmieniają ich kontekst poprzez dodanie własnych ilustracji lub upychają krytykę pomiędzy artykuły o spaniu na brzuchu i wpływu ziemniaka na zdrowie człowieka. Ten ostatni bastion wolności powoli zmienia się w potulnego psa, liżącego pod stołem palce swojego pana, licząc że z litości pod stół wpadnie czasem jakaś kość lub ochłap tego, czym zajada się partia kosztem reszty obywateli.

Historia znów zatacza swoje koło. Demokracja zawsze prowadzi do objęcia władzy przez populistów, nacjonalizacji a następnie dyktatury. W dziejach ludzkości kolejnym etapem jest bieda a wraz z nią represje polityczne i ucisk. Później obserwujemy zawsze powstanie ruchu oporu, obalenie władzy i decentralizację oraz liberalizację, która doprowadza do władzy ponownie populistów wracając do początku swojego cyklu.

Na którym etapie jesteśmy obecnie ?

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Faszyzm korporacyjny pełną gębą
  Jedynie słuszna partia i rządy korporacji. PiS i CETA. Będzie jazda bez trzymanki.

  5*
 • @Autor
  Nad czym szanowny Autor ubolewa?
  Czy nad tym, że "zataczane przez historię koło" jest w innym miejscu niż by się szanownemu Autorowi podobało?
  Bo przecież "partia" po prostu nie wyłamuje się z tej dziejowej konieczności którą szanowny Autor nakreślił i czyni tak jak ją ta dziejowa konieczność prowadzi.

  Szkoda, że taką trudność sprawia wyrwanie się z takiego wygodnego "historycznego determinizmu" i rozważenie przyczyn które skłaniają ludzi do poparcia takiego właśnie zachowania rządzących.
 • @programista 12:39:07
  Ubolewam nad tym, że najgorsze przed nami. Pełna kontrola nad administracją, sądami, prokuratorami, mediami - czym to pachnie w połączeniu z wygrażaniem wszystkim dookoła pięścią ?
 • @Narymunt 12:50:44
  Los zabrał ci włosy,ale ,mam nadzieję, że nie rozum! Trzeba poczekać jeszcze parę miesięcy i dopiero wtedy można oceniać działania partii rządzącej!!! Sięgnij do danych w sieci i poczytaj, jak rządził "nieżondził" ryży matoł naszym krajem!!!
 • Narymunt.
  Dodam jeszcze, że nie masz pojęcia o "władzy absolutnej", bo taka jest w Turcji!!!
 • @Narymunt 12:50:44
  Autorytaryzmem, za którym Polacy ogromnie tęsknią.
 • @Narymunt 12:50:44
  Niby dla czego stare wyjadacze z PO mieli by pozostać przy korycie?
 • @Narymunt 12:50:44
  Spoko. Ta władza utonie we własnych odchodach. Jakże bowiem można nazwać finansowanie programu 500+ dochodami uzyskiwanymi ze sprzedaży obligacji dla beneficjentów programu 500+. No piękna piramidka finansowa. Sam Belzebub miałby problem aby takie perpetum mobile wymyśleć.
 • @Lotna 12:21:49
  Ty zostawiłbyś ZUS w rękach twoich politycznych wrogów czy raczej zastąpiłbyś ich ludźmi do których masz zaufanie ?

  PO obstawiło swoimi kolesiami wszystkie stołki w Państwie.
  PO sabotuje działania PIS na wszystkich możliwych frontach.

  Niestety nie widać innej możliwości obrony przed wrogi sabotażem.
  Jeżeli PIS ma sterować Państwem, a ma, to musi mieć swoich ludzi przy wszystkich kierownicach.
  Poniżej kierownicy (czyli kierownictwa politycznego) już powinni pracować bezpartyjni fachowcy (a pracują szwagry PO i PSL)
 • @nikander 15:36:31
  Nie rozumiesz mechanizmu.
  Te mechanizm to tylko obniżanie kosztów bezpośrednich programu 500+.
  Rząd się zadłuża u obywateli (nie u lichwiarzy) i daje im niewielkie korzyści za niekorzystanie z 500+ na bieżąco.

  W sumie mechanizm korzystny dla budżetu szkoda tylko że korzyści po stronie obywateli czerpią tylko bogatsi bo biedni wydadzą 500+ na życie.
 • @Oscar 16:13:59
  Zadłużanie się u obywateli będzie miało jeszcze gorsze skutki niż zadłużanie się u banksterów. Banksterzy - jak dotąd - zadowalają się odsetkami od długu i na kwoty główne dawno machnęli ręka. Obywatelom trzeba będzie oddać kwotę główna wraz z należnymi odsetkami!!!!!!!!! Skąd weźmie??????? Ja mam szansę na to, że tego czasu nie dożyję. Tak też chyba kombinuje super idiota ekonomiczny Kaczyński ze swoją sforą pensjonarek.

  Bawmy się dalej.
 • @Oscar 16:10:37
  ,,Jeżeli PIS ma sterować Państwem, a ma, to musi mieć swoich ludzi przy wszystkich kierownicach."

  PiS głosując za CETA udowodnił właśnie wszem i wobec, że absolutnie nie powinien sterować państwem!!!

  I nie będzie, a na pewno nie do takiego stopnia jak do tej pory, bo będą to robić korporacje, a z instytucji i organów państwowych pozostanie jedynie szkielet. Dla niesubordynowanych będzie policja, straż miejska, gwardia Macierewicza, seryjni samobójcy, więzienia i psychuszki. A jeśli by się znalazła ich większa ilość - to i bratnia pomoc też się znajdzie dzięki ustawie 1066. Nie zapominaj o sędzim i komorniku, który będzie odbierał resztki polskiej własności indywidualnej.

  ,,Poniżej kierownicy (czyli kierownictwa politycznego) już powinni pracować bezpartyjni fachowcy (a pracują szwagry PO i PSL)"

  A będą szwagry PiSu. Żaden bezpartyjny fachowiec się nie prześlizgnie.
 • @zibi 14:35:53
  Widzę, że wciąż powtarza Pan ten sam argument.

  "Owszem oni kradną, ale tamci też kradli."
 • @zibi 14:37:37
  Nie przypominam sobie, żebyśmy byli "per Ty".
 • @programista 14:39:16
  Niestety tu jest właśnie środek ciężkości. Polska przyzwyczajona jest do zamordyzmu, czy to rękoma Piłsudskiego, czy to moskiewskiej Carycy.
 • @nikander 15:36:31
  Obawiam się, że pociągną wszystkich na dno.
  Historia podpowiada, że tym razem znów może to być na więcej niż 100 lat.
 • @Oscar 16:10:37
  ZUS powinien być zlikwidowany. To gangrena.
 • @Narymunt 17:46:17
  pełna zgoda...ZUS musi być zlikwidowany dla dobra Polaków...ciekawe kto się załapie na te pałace zusowskie, komu będą podarowane...Amber Gold przy plajcie Zusu porównałbym do kradzieży kajzerki z marketu...
 • @trybeus 20:05:59
  A to ogólnie będzie ciekawa sprawa... bo co się stało z budynkami KC PZPR ? :)
 • @trybeus & Narymunt
  Panowie zdziwicie się z NFZ-etem i ZUS-em ,tam dopiero są wziątki .Budynek KCPZPR to tylko pikuś , szkoda że koszerny . :)
 • @zibi 14:35:53
  Wina "Tuska" na słabe głowy, to dość mocny trunek. "zibi" jak widać jeszcze mocno zamulony. To co robiło PO-PSL to jest wzór uczciwości i praworządności w stosunku do tego co wyczynia Kaczyński wraz ze swoimi wazeliniarzami. Dziś obsadzają wszelkie stanowiska PiSiewiczami, czyli rodzinką, kumotrami bez doświadczania, bez wykształcenia, mierny ale wierny, to główne hasło. Oglądanie TV Kurski urąga naszej inteligencji. Ostatnio próbowałem zobaczyć program publicystyczny, zmieniłem kanał po 5 minutach, bo poziom mnie obrażał, a naprawdę się starałem. Realizacja obietnicy 40 mln zł dla polskojęzyczych mediów, w formie zleceń dla zawodówki Tadeusza R. (poszanowanie prawa wymaga, by nazwiska nie wymieniać). Dziś zawodówka ta wygrywa wszelkie konkursy, gdy nie może, zmienia się kryteria. Korupcja osiągnęła nowy nieznany w Polsce, znany tylko w republikach bananowych poziom. A dług rośnie, myśli (nie)rządu, jak ściągnąć doprowadzić polskie przedsiębiorstwa do bankructwa podatkami. Obiecywali, że za ich pomysły zapłacą banki i sklepy wieklopowierzchniowe, dziś kombinują, by zapłaciły za to firmy jednoosobowe, firmy rodzinne próbujące konkurować ze sklepami wielkopowierzchniowymi w internecie i każdy z nas. Mamy to co powiedział Korwin Mikke, by (nie)rząd dał wybranym po 500, każdy musi z nas zapłacić 700 zł.
 • Odspawać
  kanalie od koryta. Osiem lat niszczyli kraj! To już była gangrena!
  Dosyć tego!
 • @Lotna 12:21:49
  Do faszyzmu jeszcze bardzo daleko! Tych co wspierali obcą, wyjątkowo podłą i wredną agenturę, wylać na pysk!
 • @Narymunt 17:46:17
  ZUS zlikwidowany - pełna zgoda!
 • @Casey 01:04:19
  "Do faszyzmu jeszcze bardzo daleko!"

  Lotna ma 100% racji, a Ty nie wiesz co to faszyzm, skoro nie widzisz, że właśnie dochodzimy do jego szczytowania, do jego pozycji nadludzkich i nadnarodowych, i to na ogromną skalę.

  Faszyzm to w wersji podstawowej związek korporacji prywatnych i państwa, ale zorientowany na budowę silnego państwa.
  W wersji dzisiejszej to też związek korporacji prywatnych i państwa, ale zorientowany na budowę silnych korporacji prywatnych.

  O ile dawniejszy faszyzm - teb Mussoliniego był oparty o miłość własnej ojczyzny i służbę narodowi, a później został przekształcony przez Hitlera w narodowy socjalizm, rozumiany jako szowinizm ideologiczny, zorientowany na niszczenie innych narodów i ideologii, tak dziś ten szowinizm ideologiczny wspiął się na szczyty korporacjonizmu-syjonizmu -globalizmu, a korporacje prywatne nie tylko wyrastają na nadwładzę państwową, ale i na nadwładzę narodową i międzynarodową.

  Korporacje prywatne dziś już przejęły władzę nad wszystkimi chyba instytucjami międzynarodowymi dążąc do ukoronowania swojego faszystowskiego dzieła superrządem światowym.
  Korporacje prywatne to najbardziej mordercze z mafii, do tego mające sobie podporządkowane rządy dostarczające im legalizujących ich procedery aktów prawnych, gwarancji bezkarności i jeszcze prawa do zysku z gwarancjami, że w przyszłości to już one będą dyktowały wszelkie prawodawstwo.
  To wszystko już mają w CETA, a to jeszcze nie koniec.

  Zostaje jeszcze Morawiecki - gwarant, że PiS dalej będzie niszczył, zniewalał, wywłaszczał i zadłużał Polskę, że będzie tylko narzędziem w rękach likwidatorów Państwa i Narodu Polskiego.

  Dzisiejsi faszyści już nie muszą się wybijać na władzę przy pomocy buciorów ulicznych, a umundurowanych huliganów.
  One to robią "w rękawiczkach" za pomocą np. umów typu CETA, które nie tylko spowodują zawłaszczenie przez nie całych państw, oraz wywłaszczenie i zniewolenie narodów.
  Oni są w stanie , a nawet już o tym wyraźnie mówią, "zdepopulować", czyli pozbawić życia 90% ludzkości.
  To już rząd setek razy więcej jak wszystkie ofiary hitleryzmu i stalinizmu razem wzięte.

  Zgadza się, że PO/PSL to zbrodniarze na skalę Hitlera/Stalina, ale to tylko skala zadrapania wobec śmiertelnej rany, którą nam chce zadać rząd PiS/korporacjonizm-syjonizm-globalizm.


  "Tych co wspierali obcą, wyjątkowo podłą i wredną agenturę, wylać na pysk".

  No i dobrze. Trzeba.
  Trzeba też odzyskać wszystko co nakradli i to również od szeroko rozumianych, zwłaszcza banksterskich paserów i zleceniodawców, oraz ich bezpośredniej agentury.

  Tylko że problem jest znacznie poważniejszy, bo ci, co mają ich ścigać, oraz ci, co dziś rządzą, to prawie sama agentura - i to już nie tyle złodziejska, co cynicznie mordercza, choć przy pustosłownej retoryce, jacy to oni dobrzy...
  I co mieliby się między sobą gryźć?

  Cejrowski już dawno powiedział: "Wszyscy won". - Po czym ustanowić rząd złożony z samych bezpartyjnych patriotów, a żeby demokracja się mogła zregenerować zabronić raz na zawsze jakiejkolwiek działalności partyjnej i żadnych elementów antynarodowych i niemoralnych.
 • @miarka 08:06:20
  W sumie to temat, który poruszyłem jest raczej pobocznym do tematu notki, a że jest też ważnym przed zbliżającym się Marszem Niepodległości, gdzie od lat spotykamy sie z opacznym rozumieniem faszyzmu i antyfaszyzmu (zwłaszcza "antify", która też jest faszyzmem, i to z tych najgorszych - szowinistyczno-ideologicznym), więc zaraz go spróbuję opublikować powyższy komentarz jako samodzielną notkę.
 • @miarka 08:06:20
  "Faszyzm to w wersji podstawowej związek korporacji prywatnych i państwa, ale zorientowany na budowę silnego państwa.
  W wersji dzisiejszej to też związek korporacji prywatnych i państwa, ale zorientowany na budowę silnych korporacji prywatnych."

  Gratulacje z powodu osiągnięcia szczytów "nowomowy"!
  Takie rozumowanie oznacza przecież że obrona i atak to to samo bo w obu przypadkach jest związek między agresorem i ofiarą!
  Nazywać próby zabezpieczenia swojej własności przez prywatne przedsiębiorstwa przed potencjalną państwową konfiskatą faszyzmem to jest naprawdę szczyt odwracania dawno określonych znaczeń konkretnych terminów.
 • @programista 09:32:29
  Jest już moja notka:
  http://miarka.neon24pl.neon24.pl/post/134811,za-umowa-ceta-stoi-najgorszy-faszyzm
  ...może więc dla porządku to tam udzielę odpowiedzi.
 • ...
  „Demokracja prowadzi do [destrukcyjnej] dyktatury.” - Platon (żył na przełomie V i IV wieku przed naszą erą)
  „Demokracja to rządy głupców; jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami.” „Głupcy są zawsze i wszędzie ogromną większością, a demokracja ma za podstawę większość.”*
  - Arystoteles (ur. 384 p.n.e., zm. 324 p.n.e.)

  Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. - Georg Orwell

  http://www.imagic.pl/files//24301/./PKB%21...%20GDZIE%20LADUJA%20PIENIADZE.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/./demokracja%20kontynuacja.png


  A przy okazji.

  [b]Polska składka do budżetu UE w 2017 r. wyniesie ok. 18 mld zł, a transfery z UE do Polski szacowane są na ponad 50 mld zł - poinformowało w czwartek Ministerstwo Finansów w komunikacie dotyczącym przyszłorocznego budżetu Unii.[/b]
  [50 mld - 18 mld = 32 mld zł. Reszta wyliczeń poniżej... - red.]

  http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarticle.php?show=article&article_id=22153 | 20-11-2014
  Polska jest w czołówce 20 krajów świata, z których nielegalnie wyprowadza się najwięcej kapitału. W?ostatniej dekadzie wypłynęło w ten sposób ponad 150 mld zł. Jeśli doliczyć do tego legalny transfer pieniędzy w postaci dywidend wypłacanych przez działające u nas spółki na rzecz zagranicznych central, okazuje się, że ta kwota sięga ponad [b]500 mld zł[/b].

  http://pressmania.pl/?p=23783 | 12.2015
  [b]Zagraniczne korporacje wyprowadzają pieniądze z Polski. PO-PSL przymykały oko[/b]
  Najnowszy raport Global Financial Integrity – międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki, w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. [b]Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie.[/b] Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy.

  Raport opublikowany na początku grudnia zatytułowany „Nielegalne przepływy finansowe z krajów rozwijających się: 2004-2013” został opracowany przez dwóch ekonomistów z Global Financial Integrity – Deva Kara i Joseph’a Spanjers’a. Jak ustalili – od 2004 r., kwota nielegalnych przepływów finansowych regularnie wzrasta i aktualnie wynosi ponad bilion dolarów amerykańskich łącznie w ciągu roku, czyli ok. 4 proc. światowego PKB. Tempo wzrostu nielegalnych przepływów na przestrzeni analizowanych lat wyniosło 8,6 proc. w Azji i 7 proc. w Europie.
  GFI określa jako „nielegalne” transfery finansowe z jednego kraju do drugiego przy jednoczesnym unikaniu np. podatku dochodowego, VAT czy cła.

  Jeśli przyjmiemy, że ok. 65 proc. eksportu-importu Polski jest wytwarzane przez firmy z kapitałem zagranicznym, z czego ok. 50 proc. to firmy niemieckie, można oszacować, że Niemcy nielegalnie wyprowadzają z Polski ok. 30 mld zł rocznie.

  [A oprócz nielegalnych transferów zagraniczne firmy wprowadzają pieniądze także legalnie. - red.]

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031