Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Masowa ucieczka kierowców do Czech i Słowacji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Polsce z dnia na dzień pojawia się coraz więcej pojazdów zarejestrowanych na czeskich i słowackich tablicach.

Przyczyną tego stanu rzeczy jest szkodliwe prawo polskie, które zmusza przedsiębiorców do przenoszenia swojego biznesu poza granice ojczyzny. To, co obecnie wyprawia rząd można porównać do komunistycznej polityki sowieckiej, która zmuszała Polaków do emigracji, nauki języków obcych i asymilacji w państwach sąsiednich.

W Czechach i Słowacji panuje zupełnie inna kultura administracji. Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że stawianie kolejnych barier przed przedsiębiorcami to nic innego jak podcinanie sobie żył. Rząd PIS robi to z takim uporem i determinacją, że skutki tego będziemy odpracowywać przez najbliższe dekady.

Skończyły się już dawno czasy gospodarki narodowej i centralnego planowania. Żyjemy w globalnej wiosce i o pozycji państwa decyduje przede wszystkim siła jego biznesu. PIS traktuje przedsiębiorców jak wrogów narodu przyklejając im często łatki "żydo-komuny", która okrada państwo. Tymczasem w całej Europie państwa przekształcają swoją administrację tak, aby w jeszcze skuteczniejszy sposób przyciągnąć inwestorów. W wolnej gospodarce, konkurencja podatkowa jest naturalnym elementem ewolucji gospodarczej. Nic dziwnego zatem, że w Polsce idziemy w dokładnie odwrotnym kierunku, skoro celem partii rządzącej jest nie budowa silnej gospodarki, lecz budowa narodowo-socjalistycznej dyktatury z jedną partią kontrolującą wszystkie aspekty życia społecznego i gospodarczego.

Proszę zwrócić uwagę na inne, proste przykłady w tym zakresie.

Gdy Francja ogłosiła wprowadzenie 75% podatku - Anglia przedstawiła francuzom ofertę przeniesienia swojego biznesu na korzystnych warunkach do Wielkiej Brytani. Część obywateli wolała nawet przyjąć obywatelstwo rosyjskie, byle tylko nie poddać się represyjnemu systemu podatkowemu Francji. W efekcie Francja szybko musiała wycofać się ze swoich pomysłów, ale część strat pozostała już nie do odrobienia. Nie jest bowiem tajemnicą, że dla wielu firm była to decyzja nieodwracalna.

Podobnie Austria szybko dostrzegła możliwości związane z "przejęciem podatników" z sąsiadujących państw. Wprowadzili bardzo korzystne przepisy dla dużych przedsiębiorstw, coś jakby produkt dedykowany dla niemieckiego przemysłu. Jednakże ku nie małemu zaskoczeniu, to właśnie Czesi i Słowacy stracili na tym najbardziej. Okazało się bowiem, że dla części biznesu korzystniejszy był powrót do strefy "niemiecko-języcznej" niż utrzymywanie biznesu w krajach naszych sąsiadów. Cóż to były za zmiany ? Wprowadzenie kwoty wolnej od podatku 11 000 euro (w Polsce około 680 euro), roczne rozliczanie przychodów, 10% obniżona stawka podatku dochodowego, zwolnienie z podatku usług bankowych i ubezpieczeniowych, rozbudowany system ulg i odliczeń podatkowych oraz wiele innych.

Czy to naprawdę tak wiele? Nie. Myślę, że Polska bez najmniejszego problemu mogłaby stać się najbardziej atrakcyjnym miejscem do inwestowania w Europie, gdyby nie zachłanność partii politycznych.

Co ciekawe, w internecie znajdziemy wiele materiałów wiążących bezpośrednio zarówno Platformę Obywatelską jak również Prawo i Sprawiedliwość z Luksemburgiem.

Dlaczego zatem w Polsce tak masowo pojawiają się samochody zarejestrowane w Czechach lub Słowacji ? To bardzo proste - ze względu na możliwość odliczenia pełnego VAT od paliwa. Taki jeden, niby mały czynnik potrafi zdeterminować przeniesienie całej firmy poza granice Polski.

A sprawa jest niezwykle poważna, bo dotyczy przecież fundamentalnego sektora gospodarki jakim jest transport.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Panie liberal litości naprawdę litości.
  Takie brednie wciskali Polakom od 27 lat Balcerowicz, Buzek, Donek i inne liberały spod żydowskiej gwiazdy.
  Trzeba zmienić przepływy finansowe w Polsce. Teraz te przepływu mają charakter kolonialny.
  Od 27 lat pieniądze uciekają z Polski szerokim strumieniem jako nienależne zyski z wyzysku wielkiego zagranicznego kapitału Polskiego rynku.
  Jest wyzysk zarówno konsumencki (gigantyczny import na rynek Polski zabijający rodzimą gospodarkę) jaki i wyzysk pracowniczy (śmieciowe umowy, najniższa w Europie kwota wolna od podatku, zarobi kilka razy niższe niż na zachodzie na takim samym stanowisku) .

  Zachodzi pytanie jak na zachodzie egzystują firmy skoro ceny ich produktów są takie jak w Polsce a płace pracowników 3 razy wyższe ?

  Odpowiem bo liberał nie wie... tam zyski są godziwe a nie bandyckie jak w Polsce. Jak widać trzeba ukrócić w Polsce pazerność prywaty usiłującej się szybko dorobić na wyzysku pracowniczym i konsumenckim.
  Trzeba by prywata płaciła w końcu w Polsce podatki, by zagraniczny kapitał dzielił się z Polakami zyskami osiągniętymi na Polskim rynku dzięki Polskim pracownikom i polskiemu rynkowi konsumenckiemu.

  Tu chodzi o miliardy zagrabione w istocie w Polsce przez zagraniczne koncerny.
  MIty liberałów że jak nie damy się grabić koncernom to one pójdą grabić gdzie indziej ...to tylko mity , propaganda dla pożytecznych idiotów.

  Czasy grabienia naiwnych się skończyły.
  Globaliści już nie mają gdzie grabić, świat się skutecznie broni.

  Nie chciałbym żeby przez takich jak Pan liberałów Polska była ostatnim rynkiem który globaliści mogą swobodnie grabić.
  A tak to wygląda. Ostatnia ostoja globalnych liberałów to kraje bałtyckie, Ukraina i Polska no może jeszcze Rumunia i Bułgaria.

  Racją stanu Polski jest nie dać się ograbiać obcym.
  A rząd podatki konsumuje na cele społeczne, te pieniądze zostają w Polsce. (jedyny wyjątek to bezsensowne zbrojenia w w drogą, skandalicznie drogą broń z importu, które Polski nie uratują a wzmacniają jedynie siłę globalistów).

  Przyszłość świata to socjalizm taki w stylu zachodnim lat 70tych.
  Ta przyszłość jest możliwa jedynie wtedy gdy ograniczy się możliwości globalnych oligarchów którzy dzisiaj s`a silniejsi niż całe Państwa i to oni w istocie rządzą a na stołkach Państwowych ustawiają swoje marionetki.

  Takiego zakłamanego świata już nikt poza globalistami i ich sługusami, nie chce.
 • to jest normalny odruch...
  ...ja przede wszystkim mam utrzymać rodzinę, a nie polskojęzyczne biurwy, które okupują mój kraj...

  pisałem o tym...mam taka możliwość bo do granicy ze Słowacją mam niecałe 30 km

  http://www.mpolska24.pl/post/8068/slowacja-rajem-podatkowym-patriotyzm-vs-biznes-

  poza tym odległość teraz naprawdę nie jest przeszkodą...
 • @Oscar 13:21:08
  następny socjalista się objawił :)))

  pierwsze trza mieć polski rząd, który Polakom da wszelkie ulgi a obcym większe obciążenie..nie tak jak do tej pory, gdzie korporacje są zwolnione z dochodowego a Polak musi ododać 19 %...

  wpierw trza mieć polski rząd, a nie figurantów, przechrzty z żonami żydówkami...
 • @Autor
  "Skończyły się już dawno czasy gospodarki narodowej i centralnego planowania. Żyjemy w globalnej wiosce i o pozycji państwa decyduje przede wszystkim siła jego biznesu."

  Tymczasem bardzo dużo Polaków uważa, że to "skończenie" było spowodowane wyłącznie jakimś "spiskiem" i dobrobyt nastanie właśnie wtedy gdy te czasy powrócą. PiS zaś po prostu dostosował się do tych poglądów i swoje obietnice realizuje "z takim uporem i determinacją, że skutki tego będziemy odpracowywać przez najbliższe dekady. "

  Także ważne jest by nadal powtarzać i wyjaśniać przyczyny "skończenia" gospodarki narodowej i centralnego planowania, gdyż nie są one powszechnie uznawane przez Polaków.
 • @trybeus 13:43:20
  Zgadzam się.. trzeba mieć Polski rzad.
  Od 27 lat nie mieliśmy ani jednego Polskiego rządu.
  Olszewski nic nie zrobił bo go odwołano, Miller maiła związane przez Kwaśniewskiego oraz solidaruchów z PO i PIS ręce...jak się stawiał to go odwołano w trybie prowokacji Rywina.
  Oleksy też szybciutko został odwołany w trybie zamachu stanu.
  Potencjalnie Polski rząd Leppera został w zarodku unicestwiony w trybie piątkowego samobójcy...

  Pozostałe rządy to już "sami swoi" górale...i ich marionetki.

  Trzeba Polskiego rządu.
  Była szansa wybrać kandydatkę Ogórek... "sami swoi" nie pozwolili.

  Trzeba Polskiego rządu.
 • @Oscar 13:21:08
  Myli się Pan i to bardzo.

  Niemcy są fabryką, z której samochody jeżdżą po całym świecie, samoloty latają po całym świecie, etc.

  Warunki prowadzenia firmy w Polsce są takie, że przegrywamy z europejską konkurencją. Nie jest rozwiązaniem nacjonalizowanie wszystkiego dookoła.

  Czesi mają 4,5% bezrobocie, Rumunia zmniejszyła VAT i wzrosły wpływy do budżetu - takie są fakty.

  A to co Pan przedstawia to zwykła utopia, która nie ma pokrycia w rzeczywistości. Dlatego PKB spada i spadać będzie dalej.

  Na końcu oczywiście wszystkiemu winni są Żydzi, a nie Polacy, którzy sami się urządzili.
 • @trybeus 13:40:03
  Dokładnie tak ! Zwłaszcza, że wiele biur rachunkowych na Słowacji zatrudnia teraz Polki do pomocy.
 • @programista 14:02:33
  Zgadza się. Niestety proces edukacji kierowany jest w zupełnie inną stronę.
 • @Oscar 14:19:55
  a kto rządził ? Tatarzy ?
 • Autor
  "To, co obecnie wyprawia rząd można porównać do komunistycznej polityki sowieckiej, która zmuszała Polaków do emigracji, nauki języków obcych i asymilacji w państwach sąsiednich." - Ty naprawdę w to wierzysz ? Czy może tak ci dobrze płacą za wypisywanie takich kretynizmów ?
 • @Oscar 13:21:08
  Socjalizm właśnie bankrutuje. To żadna przyszłość.
 • @Narymunt 15:02:33
  oj naiwny naiwny.
  To po co Niemcy przenoszą swoje montownie do Polski ?
  To dlaczego większość hipermarketów jest zagraniczne ?
  Czego szukają w tej nienormalnej Polsce skoro tak fajnie maja u siebie ?

  Odpowiem szukają nadzwyczajnych, kolonialnych zysków i je znajdują za sprawą zdrajców narodowych.

  A kto rządzi w Polsce ? to pisałem przecież...
  W Polsce rządzą Polacy tak samo jak Palestyńczycy w Palestynie.
  A ja ktoś nie rozpoznaje "tatarów" to nie znaczy że ich nie ma.
  Są i rządzą Polska, mediami , zachodem, USA, Ukrainą...a chcieli Rosją.
 • @Murzynio 15:36:28
  Bankrutuje zbrodniczy neoliberalizm.
  Patrz USA i zachód oraz jego zadłużenie.
  To zadłużenie to nie socjalizm tylko interes globalnych lichwiarzy.
  To rządowe marionetki lichwiarzy zadłużają swoje kraje u globalnych lichwiarzy oddając te kraje w ręce lichwiarzy.
  Lichwa to forma rabunku.

  Chciwość lichwiarzy doprowadziła w końcu do katastrofalnego zadłużenia prowadzącego do globalnego kryzysu finansowego.
  Chciwość lichwiarzy (optymalizacja podatkowa) doprowadziła USA to likwidacji klasy średniej i wyprowadzenia przemysłu do Chin.

  Socjalizm będzie funkcjonował pod warunkiem że zlikwiduje się globalnych oligarchów którzy są właścicielami wszystkiego.
  Oni nie chcą się z nikim (z narodem) dzielić tymi bogactwami oni chcą władzy nad Światem władzy absolutnej i nieodwołalnej.
  Taką władzę n a tzw zachodzie już mają (rządzą ich marionetki na wszystkich istotnych szczeblach "demokracji".

  Wybory w USA i komentarze do nich w sieci w pełni pokazują to zjawisko.
 • @trybeus 13:40:03
  Zus zoptymalizował możliwość kontaktu z sobą, dzwonisz na infolinię i słyszysz, że czas oczekiwania na rozmowę wynosi 29 minut! !!!!!!!
 • @trybeus 13:43:20
  "pierwsze trza mieć polski rząd, który Polakom da wszelkie ulgi a obcym większe obciążenie..nie tak jak do tej pory, gdzie korporacje są zwolnione z dochodowego a Polak musi ododać 19 %..."

  >> otóż to.
  Rząd PiS zaplanował też od 2017 obowiązkowe przelewy przy transakcjach +15.000zł.
  Jak ktoś zapłaci gotówką fakturę +15.000zł nie będzie mógł uwzględnić jej jako kosztu działalności firmy.
  Oczywiście PiS deklaruje niby walkę z 'szarą strefa gospodarczą' a tylko przypadkowo da zarobić obcym bankom na prowizjach od przelewów...
 • @roux 15:57:23
  A 62 latek "zoptymalizował" 2 biurwy z (M/G)OPS, które mu odmówiły Domu Opieki...

  No i dostał opiekę dożywotnio. Dostęp do lekarza i wyżywienie pewnie LEPSZE niż miałby w DO...

  Więc pytanie IMO brzmi: KIEDY i KOGO ktoś następny "zoptymalizuje ostatecznie"? (Już) nie CZY... Nie te pokolenia.
 • @ekoludek 17:47:31
  Masz lepszy pomysł na fikcyjne faktury służące do wyłudzania VAT.
  Problem jest w skali kilkudziesięciu miliardów rocznie.
  To cały Polski deficyt budżetowy.

  Przy tej skali koszta przelewów to nieistotny margines.

  I nie żebym popierał PIS bo w wielu sprawach nie popieram (np polityka zagraniczna...) ale pożyteczne działania popieram niezależnie od tego kto je inicjuje... byle skutecznie.
 • @Oscar 18:35:39
  a byłoby to prosto zrobić...obrót netto pomiędzy kontrachentami i problem wyłudzania VAT-u znika...ale to chyba nie o to chodzi bo przecież VAT nie wyłudzają płotki tylko rekiny powiązane z politykami...koło się zamyka...przelewy za tak niskie faktury to napędzanie banksterom kasy...nie na darmo Morawiecki porzucił dolary na rzecz orzechów...miszyn impasiboł panie:)) jeszcze nie zajarzyłeś, to zajarzysz jak ci ostatnie gacie ściągną z rzyci:))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031