Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Giełda nurkuje

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Indeks WIG20 spadł na warszawskiej giełdzie od 16 listopada o ponad 11,5%. Nie jest to zjawisko charakterystyczne dla regionu, ani tym bardziej o charakterze globalnym.

Wystarczy wspomnieć, że w tym samym czasie giełda węgierska zanotowała wzrost o ponad 34,5%. Nawet giełda rosyjska wzrosła o 17%, a Niemiecka lekko spadła o 0,1%.

Nieprawdą jest twierdzenie, że przyczyną są wybory prezydenckie w USA. To nasze lokalne działania doprowadziły do takiej sytuacji. Za spadki na giełdzie odpowiada rząd ze swoimi socjalistycznymi decyzjami oraz pomysłami typu 500+, mieszkanie+, państwowy samochów, czy likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa.

Te wszystkie decyzje oraz działania przekładają się na zachowania rynku. Masowe przenoszenie firm do Czech, Wielkiej Brytanii i Słowacji jest jedną z reakcji na wdrażany karkołomnie narodowy socjalizm. Symetryczną reakcją jest spadek akcji należących do Skarbu Państwa, które straciły na wartości we wspomnianym okresie ponad 12 miliardów złotych. Wartość akcji Skarbu Państwa w PGE spadła o 5,7 mld zł, w PGNiG o 5,6 mld zł, a w Państwowym Zakładzie Ubezpieczeń o 3,1 mld zł.

Skąd takie wyniki ? To efekt haraczu płaconemu związkom zawodowym za spokój w górnictwie. Rząd nadal finansuje deficytowe górnictwo kupując tym samym spokój społeczny i wgniatając wszystkich podatników w długi generowane przez kopalnie.

Drugim czynnikiem jest repolonizacja sektora bankowego za pieniądze PZU. Efekty tych działań wyraźnie dadzą się we znaki w pierwszym kwartale 2017 roku.

Giełda raguje tak samo jak reaguje rynek. Można wręcz powiedzieć, że giełda jest lustrzanym odbiciem rynku. Partia narodowo-socjalistyczna nie rozumie tych mechanizmów, a co gorsza - nie traktuje poważnie trendu, który podtrzymywany doprowadzi do zapaści gospodarczej.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • @Autor
  Pan prezes odpowiedział szanownemu Autorowi na podany zarzut we wczorajszym wywiadzie. Po prostu:

  "przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi, którzy kiedyś mieli tę +rentę władzy+, można powiedzieć, niezależnie od normalnej renty rynkowej, dzisiaj po prostu nie chcą podejmować się różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych, zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, że wrócą te dawne czasy"

  Zatem wszystko jest jasne!
 • Aleś Pan naiwny:-)
  jak można się eksajtować jakimś sztucznym tworem dla naiwnych, gdzie sznurki pociągają wielcy gracze, którym potrzebni są naiwni frajerzy. Nie dostaje Pan na maila całych stosów rożnych reklam, jak to ktoś tam za darmo nauczy Pana grać na giełdzie, jak to dostaje Pan jakieś bonusy do gry na giełdzie, nawet jakieś książki o rynkach kapitałowych chcą dać za darmo itd, itp
  Czyżby ubywało im frajerów, skoro tak intensywnie napędzają ludzi do grania na giełdzie, czytaj: tracenia co jakieś czas swoich oszczędności na takie właśnie sterowanych przez gigantów wzlotach i upadkach, zwanych oczywiście dla niepoznaki bardzo naukowo:-), indeksy, wigi, sryty, tyty, by ludzie myśleli że biorą udział w czymś wielkim:-). A po prostu naiwnie są zwykłymi frajerami. Trochę się pobawią, trochę coś tam wygrają itd a potem i tak wszystko stracą, gdy wielcy postanowią znowu zarobić:-)
  Daj Pan spokój, nie ma Pan innych zmartwień?
 • @Jan Paweł 10:42:06
  Wielcy wykorzystują okazję by się nafutrować na niskich cenach. Dolar też kosztował kiedyś nawet ok. dwa złote , jak "robiono rynek " dla kredytów walutowych. Że też są jeszcze ludzi traktujący te spekulacje i sztuczne kreowanie kursów na poważnie. Majątek firm jaki był taki jest, zmieniła się tylko koniunkturalna wycena, bo ktoś chce na tym po prostu zarobić.
 • @zadziwiony 17:33:52
  frajerów nie sieją, sami się rozmnażają:-)
 • Panie Prezydencie (org.pl)
  WIG20 spadł od 16. listopada 1766,31 do 17. listopada 1739,73 o 26,58 punktów czyli 1,5048321 % - żaden ewenement ani nurkowanie. Wszystkie światowe indeksy wahają się po kilkanaście procent w ostatnich miesiącach zwłaszcza FTSE250, "...giełda jest lustrzanym odbiciem rynku..." - chyba w krzywym zwierciadle. Giełda służy spelukantom, finansjerze i... frajerom. NIE MA SIĘ CO EKSCYTOWAĆ !!!
 • @Gregorius-M 17:47:57
  sądzę, że każdy średnio rozgarnięty czytelnik skonstatował, że autor ocenia pisowski #dobryrok czyli zmianę indeksów GPW na przestrzeni jednego roku. Zabrakło przy 16 listopada dopisku o który rok chodzi, ale z tego powodu NIE MA SIĘ CO EKSCYTOWAĆ !!!
 • @prawi co wiec 09:17:34
  Dziękuję za uświadomienie, że znajduję się poniżej średniej krajowej rozgarniętych czytelników. Trochę się na giełdzie znam i nurkowanie to zjawisko dotyczace dni/tygodni a nie roku. Co tam autor miał na myśli - nie wiem. Staram się czytać ze zrozumieniem ale... nie zawsze wychodzi. Pozdrawiam wszystkich prawych, żałuję lewusów, co to marnują Boże Dary.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031