Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Bilion długu państwa na Sylwestra !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Politykę zadłużania państwa prowadzą wszystkie partie polityczne od 1989 roku.

Na podstawie danych z Ministerstwa Finansów, we wrześniu dług Skarbu Państwa wzrósł o 3,5 miliarda złotych i osiągnął poziom 902 mld 705 mln złotych. Od 2014 roku do 2016 roku dług wzrósł mniej więcej o taką samą kwotę jak w latach 2011-2013. Jednak spływające dane makroekonomiczne, siła naszej waluty, jak również szeroki program socjalny, nie budzą najmniejszych wątpliwości, w którym kierunku zmierzamy.

Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2016 roku zadłużenie wzrosło o ponad 68 mld zł, czyli o 8,2 procent. Nie wykluczone zatem, że nasz dług od przyszłego roku będzie rósł w tempie 10% rocznie. Wynik to w głównym stopniu konsekwencja finansowania deficytu budżetu państwa, deficytu budżetu środków europejskich, gromadzenia środków na finansowanie potrzeb pożyczkowych oraz różnic kursowych.

Politykę zadłużania państwa prowadzą wszystkie partie polityczne od 1989 roku. Pomimo skoku na OFE nie uda się najprawdopodobniej zachować zadłużenie poniżej 1 bln złotych. Przeciwnie, dalsze prowadzenie ustrojowych przemian w kierunku narodowo-socjalistycznym doprowadzi do emigracji biznesu i powiększenia zadłużenia Skarbu Państwa.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Długi są dobre...
  Ten bilion długu państwowego, toć to nie są prawdziwe pieniądze. To jest kwota w wirtualnych, niewymienialnych na nic walutach. Tem samem ów dług nasz też jest wirtualny oraz nierealny. Jest dług ten również niespłacalny, a więc właściwie nie istnieje. To dobry dług, darowizna właściwie.

  Na Europie nie ma państw niezadłużonych. Monako może i Luxemburg się trzymią jeszcze, ale też co to za państwa, które każdy pies w pòł godziny obleci i na każdej rogatce naszczać zdoła. Normalne państwa są zadłużone, wszyscy są zadłużeni u wszystkich, a na samej górce tej piramidy zadłużeń żydłaki z Wall Street siedzą i właśnie w dzisiejszy, piątkowy wieczór świeżą macę na szabas sobie warzą.

  Długi państwowe już kilka dekad temu przestały być spłacalne, ilość piniądza zadłużeniowego przekracza wartość materialną tej całej planety naszej nieszczęsnej. Po cóż się wiec abstrakcyjnym długiem przejmować, lepiej go więcej jeszcze nabrać, skoro niespłacalny jest.

  Gdy do mego kaprala-konfidenta komornik zawitał, by mienie zająć na poczet niespłaconych rat za samochód osobowy, to za bardzo nie było co zajmować. Auto dawno sprzedane, wymienione zostało na dwutygodniowe wszasy w ciepłym kraju, all-inclusive, lot z Warszawy. Sprzęty wszelkie na kwaterze u kaprala w większości służbowe, stolik polowy składany z jednostki wyniósł, prycze też, łoże małżeńskie z europalet sam sobie zrobił. Małżonka jego ciuchy swoje i babskie utensylia u mamy trzyma, rowery dwa mają dobre, aluminiowe z przerzutką, ale nie przyznają się. Konto w niemieckim banku, w szparkasie na niemieckiej części Zgorzelca założyli, karta i u nas na Ojczyźnie działa. To co im tam może egzekutor zająć? Gówno może, krwiopijca.

  Tak i żydłak swoich pieniędzy nam użyczonych nigdy już nie zobaczy. Pan Bóg miłościwy w mądrości swej żydłaczą, banksterską chciwość w nasze dobro przemienił, sprawiedliwość zatriumfowała. Narody świata pod lichwiarskim knutem cierpiące budzą się, Islandia pierwsza poszła sprawiedliwą drogą anulowania wszelkich międzynarodowych zobowiązań. Na wojnę światową nadchodzącą stawimy się już bez zadłużenia i bez kompleksów.i
 • "żydłak" wcale nie chce tych pieniędzy.
  "Żydłak" chce znacznie więcej. On chce władzy wynikającej z tego długu.
  Taki dług to możliwość nieustannego szantażu w każdej sprawie.
  Taki dług to możliwość wymuszania czego się tylko chce byle mniej niż wynosi dług w ka~dej sprawie z osobna choć razem to jest wielokrotnie więcej niż dług.
  Taki dług to niewola u "Żydłaka".

  "Żydłak" przy pomocy swoich sługusów, agentów i pożytecznych idiotów celowo zadłuża swoje ofiary.
  Dzięki temu on może występować jako ofiara .. i domagać się sprawiedliwości (spłaty długu) a następnie jako "dobry wujek" zgodzi`c się na kolejne ustępstwa i koncesje na jego rzecz...(przejęcie kolejne porcji majątku ofiary)...
  A dług pozostaje i ciągle rośnie...

  To finansowe "perpetum mobile" albo jak kto woli Piramida finansowa.

  A wszystko zawdzięczamy Solidaruchom którzy Polskę oddali w niewolę tym globalnym zbrodniarzom (obalając PRL).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031