Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Koniec tajemnicy bankowej i skarbowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od przyszłego roku nie będziemy nawet mieć świadomości kto i kiedy sprawdza nasze konta bankowe, korespondencję, działalność gospodarczą lub charytatywną.

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt, w ramach którego Policja i inne służby uzyskają niekontrolowany dostęp do informacji o obywatelach. Nie będzie już wymagana zgoda sądu czy też prokuratora na dostęp do tajemnicy bankowej lub skarbowej. Od przyszłego roku nie będziemy nawet mieć świadomości kto i kiedy sprawdza nasze konta bankowe, korespondencję, działalność gospodarczą lub charytatywną.

Zmiany w dostępie do tajemnicy skarbowej i bankowej wynikają z planowanej nowelizacji Kodeksu Karnego oraz pobocznych ustaw. Ten sam projekt zakłada również możliwość konfiskaty dowolnego mienia w przypadku podejrzenia "nieuczciwego pozyskania". Dotyczy to zatem zarówno mienia pochodzącego z kradzieży, ale również mienia, którego udokumentowanego pozyskania nie posiadamy.

O ile do tej pory postanowienia w tym zakresie były wydawane przez sąd lub prokuraturę, to od nowego roku wystarczy już tylko decyzja komendanta. Ponadto policjanci będą mogli uzyskać dostęp do tajemnicy skarbowej lub bankowej w trybie uproszczonym, bez zgody sądu. Co ciekawe, dostęp dotyczy wszelkich tajemnic, w których wykorzystywany jest NIP lub inne dane osobowe kontrolowanego podmiotu.

Jak zareagują na takie zmiany przedsiębiorcy jest oczywiste. Większość przeniesie swoje rachunki i biznesy do strefy euro lub sąsiednich krajów, pozostawiając w Polsce jedynie niezbędne minimum do fukcjonowania. Z całą pewnością rząd nie zdaje sobie sprawy, jak duży odpływ gotówki z polskiego systemu bankowego i z kraju w ogóle to oznacza.

Nie ze względu na to, jak to przedstawia prezes partii opisując wszystkich przedsiębiorców jako złodziei i cwaniaków, ale dlatego, że to właśnie przedsiebiorcy operujący za granicą będą dyktować lokalnym biznesom i pracownikom warunki podejmowania współpracy. Wrócimy zatem do czasów, gdzie zachodnia Polska zabezpieczy się w Niemczech, południowa w Czechach i Słowacji, północna w krajach bałtyckich, a wschodnia zostanie "Polską B" wepchniętą przez partię w biedę.

Kto wpadł na takie pomysły wynaradawiania polskich obywateli ? Czy nie przypomina to polityki jaką stosowali zaborcy w trakcie rozbiorów Polski ?

Jak na ironię, zupełnie w świetle polskiego prawa, można być w Polsce bezdomnym, bezrobotnym, nie zameldowanym, będąc jednocześnie poważnym biznesmenem w Europie. Od tego już tylko krok dzieli nas do zmiany obywatelstwa.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • W polsce
  pozostanie tylko "bieda" której nie będzie stać na wymeldowanie się z tego systemu.
 • Kolejna dobra zmiana!
  Czy doprawdy nie ma sposobu, żeby wstrzymać tych bandytów przy władzy od rozbierania Polski, systematycznie i mozolnie, dzień po dniu, na czynniki pierwsze? Przecież to co oni wyprawiają wola o pomstę do Nieba!
 • @Lotna 20:58:11
  Pewien 60 latek przerobił na pochodnie 2 pracownice Urzędu Miasta... bo olały jego podanie o Dom Starców,

  ostatnio jakiś ciapaty ukatrupił córkę "kogoś znanego" w EU...

  "memento mori"?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031