Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Zrzutka na program 500+

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W nowym pomyśle partii PIS, wszystkie osoby z zarobkami powyżej 10 tysięcy złotych miesięcznie będą płacić większe składki emerytalne, ale nie będą mieli proporcjonalnie wyższych emerytur.

W nowym pomyśle partii PIS, wszystkie osoby z zarobkami powyżej 10 tysięcy złotych miesięcznie będą płacić większe składki emerytalne, ale nie będą mieli proporcjonalnie wyższych emerytur. Te nowe zamiary budzą oczywiste wątpliwości natury prawnej. Nie istnieje bowiem racjonalne uzasadnienie, dla którego część społeczeństwa byłaby w tak niesprawiedliwy sposób dyskryminowana.

Decyzje i pomysły podejmowanie w zakresie finansowania programu 500+ są coraz bardziej surrealistyczne i coraz wyraźniej sprzeczne z prawem. Nie można bowiem tak daleko odchodzić od zasady równości wszystkich obywateli wobec prawa. Oczywistą konsekwencją takiego pomysłu będzie ucieczka od polskiego systemu podatkowego do innych krajów.

Ważna jest tutaj informacja, że osoby zarabiające powyżej 10 tysięcy złotych to nie jest elektorat PIS. Należy się oczywiście zgodzić z tą opinią, podkreślając jednocześnie, że są to głównie ludzie pracujący w takich zawodach jak lekarz, prawnik, informatyk, a nawet pracownik budowlany. Zasadnicze pytanie w tym momencie brzmi, co zrobi PIS, jak wszystkie te osoby przeniosą swoje biznesy za granicę kraju, a w konsekwencji ceny usług w tym zakresie - drastycznie wzrosną. Nie trudno bowiem wyobrazić sobie sytuację, gdy kardiolodzy, dentyści, okuliści, czy inne grupy zawodowe - podniosą ceny swoich usług co najmniej o połowę. W konsekwencji to właśnie świadczeniobiorca programu 500+ zapłaci za różnice w cenie.

Inny pomysł pozyskania pieniędzy polega na dodatkowym obciążeniu podatkowym osób, które zapłaciły wymaganą na dany rok pełną kwotę składek ZUS (limit 30 średnich pensji). Autorzy pomysłu wcale nie kryją, że celem jest pozyskanie więcej pieniędzy od obywateli bez obowiązku wypłacania wyższych emerytur.

Próby utrzymania post-socjalistycznej piramidy finansowej, czyli ZUS, będą z miesiąca na miesiąc coraz bardziej dramatyczne i absurdalne. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno obciążenie fiskalne obywateli, jak również struktura demograficzna państwa, wskazuje jasno iż ten system musi zbankrutować.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]

Pomysł PIS : osoby zarabiające ponad 10 tyś. zł. zrzucą się na program 500+

KOMENTARZE

 • No i bardzo dobrze, by w końcu bogaci...
  podzielili się z tymi którzy nie zdążyli, albo raczej nie mieli w sobie tyle atawistycznego egoizmu by załapać się na ten globalistyczny wyścig szczurów.
 • @Jan Paweł 12:01:24
  taaaa...komuno wróć!!...

  a pomyślał ty, że każdy, kto będzie musiał zapłacić większą składkę bez gwarancji większej emerytury, to weźmie dupę w troki i przeniesie biznes w inne, mniej bandyckie miejsce? Ruszyć łepetyną, a nie pierdolić głupot...

  jak chcesz, aby było goowno ale po równo to się przenieś do Korei Północnej, tam wszyscy się dzielą ze sobą.. :))kraj wiecznej szczęśliwości...
 • Po pierwsze
  Ci, którzy mają zarobki powyżej 10 tys. miesięcznie żadnego 500+ nie powinien otrzymywać. Państwo powinno pomagać najuboższym, a nie wszystkim jak leci z migrantami włącznie.PiS rozdał 500+ bez żadnego pułapu właśnie po to, żeby mieć elektorat. Teraz się widocznie połapali, że ich na to nie stać. Trochę za późno.
 • @trybeus 14:11:00
  Ty jesteś katolikiem, czy egoistycznym komuchem, tzn kapitalistą globalistycznym, (lub sługusem takiego kapitalisty)?
  W tej wolnorynkowej Polsce jest 65%-towe wykluczenie społeczne dzieci i młodzieży, zjawisko nieznane za tzw (niesłusznie*) komuny.
  * - niesłusznie, bo prawdziwa komuna, dobijająca tych najsłabszych jest właśnie teraz.
  P.S. guzik mnie obchodzi, gdzie weźmie swoją d..pę w troki, jakiś jeden z drugim kapitalista, bo on i tak weźmie tą d..pę w troki jak już wyeksploatuję nasza przestrzeń gospodarczą
 • @Lotna 15:26:57
  Co do imigrantów 200% racji, bo nie chcemy "się ubogacać" jak Niemcy czy Francja...

  Natomiast nie wiem, czy wzięłaś pod uwagę, że "dając coś" ZAWSZE mamy "narzut administracyjny". I im bardziej rozbudowane kryteria uznaniowości przydziału, tym ten narzut siłą rzeczy WIĘKSZY (więcej urzędasów, więcej papierów, więcej czasu straconego przez beneficjentów).

  Może (!) tym razem ktoś REALNIE estymował, że TANIEJ będzie "dać jak leci"? Oby.

  Coś podobnego aż mnie zdziwiło w temacie likwidacji NFZ, że RÓWNIEŻ (dzisiejsi) "nieubezpieczeni" będą mieli prawo do POZ, bo to TANIEJ niż leczyć ich POTEM w szpitalu...
 • Skandalem to jest
  własnie takie rozwarstwienie w zarobkach jakie jest w Polsce w takiej Norwegii taki lekarz czy adwokat zarabia w przeliczeniu na złotówki jakieś 25 tys zł a pracownik fizyczny 20 tys. zł Dzięki temu nikt kto nie czuje takiej potrzeby nie pcha się na studia bo po szkole średniej też będzie godnie zarabiał nie ma więc produkcji sztucznych magistrów robiących studia dla papierka który i tak niewiele daje. chore jest to że jedni tyrają za 1800 zł a lekarze czy prawnicy mają 1000 zł za jeden dzień.
 • @Jan Paweł 16:35:17
  dalej kolego nie wiesz o co chodzi...to przedsiębiorcy wyrabiają zysk, to oni tak w zasadzie wypracowują wszystkie programy socjalne, to oni utrzymują te biurwy na urzędach, to oni im ozusowują ich wypłaty...jeśli wezmą dupę w troki to zostanie pustynia ...jarzysz kuźwa, czy dalej będziesz goopa walił?

  zostaną wam tylko korporacje w których będziecie zapierdzielać za miskę ryżu...wtedy powiecie, że jest wspaniale...

  wiem... ty może już pewnie na emeryturce, ale jak ta piramida pierdolnie to i emeryturki braknie i trza będzie do Biedronki na kasę zasiąść...:)))szczęść Boże:)))
 • @Lotna 15:26:57
  zgadzam się ...500+ tylko dla najbiedniejszych i nie dla imigrantów...
  to 500+ będą spłacać nasze dzieci, no chyba, że wcześniej rzydki upomną się o lasy, wody, kopaliny* (*niepotrzebne skreślić)
 • @trybeus 20:22:55
  A to mnie już znowu guzik obchodzi czy biurwy (5 razy liczniejsze niż za komuny) będą miały na wynagrodzenia. I nie śmiesz mnie z tymi programami socjalnymi wypracowywanymi przez kapitalistów. Sam jestem kapitalista (tfu, przepraszam, jestem indywidualnym przedsiębiorcą) i nie musisz mi mówić jak od czasów komuny (gdzie podatki zanosiło się z uśmiechem na twarzy, bo były tak niskie) dostajemy coraz bardziej w dupę. Na żadne programy socjalne dla pracowników, po prostu mnie nie stać.
  To wszystko już było i niestety z tego co widać już nie wróci.
  Emerytury gwarantowane przez państwo
  bezpłatna porządna edukacja
  bezpłatna porządna służba zdrowia (do specjalisty chodziło się tego samego dnia po otrzymaniu skierowania od lekarza rejonowego)
  tania (bo przewozy towarowe zarabiały na osobowe), wszędobylska komunikacja.
  Bogaty pakiet socjalny dla pracowników i rodziny (deputaty, wczasy, kolonie dla dzieci, paczki na święta, itd itp)
  Kolego... to juz było i dzięki takiemu myśleniu jakie uskuteczniasz Ty, juz nigdy nie wróci.
  Kiedy było łatwiej o zbawienie w Chrystusie za komuny która tępiła pornografię, satanizmy, okultyzmy, zboczenia, wszelkie deprawacje itd, czy teraz gdy ta "wolność" powoduje że to wszystko jest w kioskach, szkołach i przedszolach? Jesteś w końcu tym katolikiem czy nie?
  dalej będziesz chwalił ten wolny rynek?
 • @Jan Paweł 21:17:15
  nie wiem o co ci chodzi...piszesz jakbyś się nachlał...dobranoc...
 • @Miksa 18:45:50
  100% zgoda! Tu jest pies pogrzebany.
 • @trybeus 22:14:23
  Ty jesteś katolikiem? bo wychodzi na to, że raczej sługusem kapitalizmu globalistycznego. Chociaż, chyba nawet nie sługusem a pożytecznym idiotą, bo gdybyś był sługusem, to siedziałbyś na kanarach a nie na Neonie
 • @trybeus 22:14:23
  Zobacz sobie do czego doprowadził ten wychwalany przez Ciebie kapitalizm:
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/135582,chipowanie-ludzi-w-europie-ewa-pawela-i-witold-hake
  Kapitalizm wytworzył grupę ludzi, którym się wydaje że to oni są właścicielami tego świata i skutek jest taki że dążą do totalnego już zniewolenia wszystkich, także swoich sługusów, no bo przecież trzeba ich także kontrolować, by nie przejęli władzy. Więc widzisz, komu służysz. Czy jest to Jezus Chrystus czy szatan?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031