Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Złote świadectwo pracy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Świadectwo pracy to ciekawy dokument, którego współczesny 25 latek praktycznie nigdy nie widział na oczy.

Świadectwo pracy to ciekawy dokument, którego współczesny 25 latek praktycznie nigdy nie widział na oczy. Podczas gdy młodzi ludzie zawierają umowy o dzieło, zlecenie, lub po prostu wystawiają faktury - postsocjalistyczne pokolenie traktuje świadectwo pracy jak list żelazny z zastawem na złoto. Najnowszy pomysł partii rządzącej polega na wprowadzeniu kary do 30 tysięcy złotych za nie przestrzeganie wykluczających się wzajemnie zasad wydawania świadectwa pracy.

Nowelizacja Kodeksu pracy wchodzi w życie 1 stycznia 2017 roku. Natomiast 1 czerwca 2017 roku wchodzi w życie nowelizacja nowelizacji, która przywraca częściowo przepisy sprzed nowelizacji, tworząc normy prawne sprzeczne z tym, co wprowadzono w nowelizacji. Punktem charakterystycznym, otwierającym furtkę do różnego rodzaju kontroli i kar, jest brak przepisów przejściowych.

Na podstawie art. 282 § 1 pkt 3 Kodeksu pracy, pracodawca, który nie wydaje pracownikowi świadectwa pracy, podlega grzywnie od tysiąca do 30 tysięcy złotych.

Oczywiście otwiera to kolejną furtkę do manipulacji również np. w przypadku toczącego się postępowania w Sądzie Pracy. Absurdalne są również założenia nakazujące pracownikowi trzymanie kartki papieru przez następne 50 lat, jak również pracodawcy zaświadczenia, iż pracownik takie świadectwo odebrał.

Lista absurdów jaka mnoży się w Kodeksie Pracy sięga już w tej chwili zenitu. Nikt ze współcześnie prowadzących działalność gospodarczą, nie ma wątpliwości, że Kodeks Pracy jest stosowany przede wszystkim w celu wyciągnięcia jak największych korzyści finansowych dla budżetu państwa. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej pracodawców jako warunek współpracy stawia samozatrudnienie.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]

Błąd w nowelizacji kodeksu pracy

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031