Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Gdzie wylądowały polskie śmigłowce Black Hawk ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto nie szanuje armii swojej, będzie musiał szanować cudzą. - Sun Tzu

W zeszłym roku została zerwana umowa na Caracale, co odbiło się negatywnie na naszych relacjach w Unii Europejskiej. Minister Macierewicz zapewniał, że leży to jednak w naszym interesie narodowym oraz, że jeszcze w tym samym roku zobaczymy polskie śmigłowce Black Hawk. Nie pozostaje nam dzisiaj zatem nic innego, jak zapytać - gdzie one wylądowały ?

Pokaż mi Pan palcem gdzie te śmigłowce, bo nie uwierzę, że ten obiekt znajduje się w zasięgu mojego wzroku. Czy wylądowały obok szpicy NATO ? A może w okolicy tarczy antyrakietowej ? Czy polskie Black Hawki będą transportować cały batalion USA stacjonujący w Polsce ? Wszystkich 4000 amerykańskich żołnierzy ? Tyle samo, co 1/4 kibiców na stadionie żużlowym w Bydgoszczy ?

Pierwsze zapowiedzi ministra w tym temacie pojawiły się w październiku ubiegłego roku. Mowa była wtedy o dwóch śmigłowcach na potrzeby Obrony Terytorialnej. Oczywiście już wtedy było wiadomo, że jest to bzdura wyssana z palca, w którą uwierzą tylko ludzie najbardziej prymitywni. Nie po to mamy zamiar kupić profesjonalny sprzęt, by powierzyć go ludziom, którzy z wojskiem mają do czynienia tylko w weekendy. Samo szkolenie pilotów, ćwiczenia i procedury - to co najmniej kilka tygodni intensywnej pracy.

Jednak trzeba tutaj wrócić do początku. Ten rząd nigdy nie miał w planie zakupu jakichkolwiek śmigłowców, a jedynie zerwanie umów, które do tej pory były negocjowane. Priorytetem są wydatki socjalne i rozbudowa aparatu partyjnego, a nie obronność Ojczyzny.

Co charakterystyczne dla tego człowieka - nie jest to pierwsze kłamstwo, które oznajmił publicznie i które, o zgrozo, przeszło bez reakcji ze strony społeczeństwa. Najbardziej przerażające w tym wszystkim jest to, że Antoni Macierewicz od lat opowiada absurdalne teorie i nadal znajduje miejsce w polskiej polityce. Jego poparcie społeczne opiera się głównie na stałej grupie ludzi wierzących ślepo we wszystkie jego historie.

Pozostaje tylko spuścić głowę i zastanowić się, jak chore musi być polskie społeczeństwo, skoro nadal toleruje takiego człowieka na czele jednego z najważniejszych resortów.

Otwarte pozostaje również pytanie, jak zatem postrzegają nas nasi partnerzy w Unii Europejskiej oraz NATO, skoro bez problemu przechodzą u nas takie absurdy kojarzące się bardziej z Koreą Północną niż państwem prawa w Unii Europejskiej.

Czasem zastanawiam się również, jak słabe moralnie i kalekie intelektualnie musi być w tej chwili Wojsko Polskie, skoro toleruje na czele resortu obrony człowieka tak bardzo chorego psychicznie lub też jak to sugerują inni - działające świadomie wbrew interesowi narodowemu.

Czy naprawdę w imię "bierności politycznej" żołnierze są gotowi na wszystkie decyzje, wszelkie poniżenia i co najważniejsze - demontaż obronny Ojczyzny ? Czy do nikogo nie dociera, że żołnierz składa przysięgę na konstytucję wobec Narodu, Boga i Ojczyzny a nie wobec partii rządzącej ?

Ile warte jest dla partii rządzącej życie żołnierza, który nie przestrzega własnej przysięgi : "Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego..." ?

Zero. Nic. Puste słowa. Każdy debil, który dostanie się do Sejmu może odebrać teraz żołnierzowi prawo do emerytury, stopień wojskowy czy stanowisko niezależnie od jego zasług wobec Narodu i Ojczyzny. Pedofile, terroryści i bandyci w więzieniu mogą liczyć na większe poszanowanie ich prawa niż żołnierz zawodowy w Polsce. Taka jest prawda, nawet gdy rozdziera nam ona serce.

Ostatnie decyzje polityczne pokazały wyraźnie, że żołnierz może liczyć na sprawiedliwość za granicą, przed Trybunałem w Strassburgu, ale nie w Polsce. Pokazały również, że wojsko nie potrafi chronić własnych interesów i siebie samego, nie mówiąc już o ochronie innych.

Nie zrozumcie mnie tutaj źle - ja sam jestem synem żołnierza zawodowego, całe życie wychowałem się na wojskowych osiedlach, większość moich przyjaciół to żołnierze, z czego niektórzy z nich są już kalekami po misjach w Iraku czy w Afganistanie. Wiem doskonale jaki trud ponoszą na codzień i jak niewiele otrzymują w zamian. To ludzie z niezwykłym charakterem, którzy naprawdę kochają swoją Ojczyznę. Dlatego nie zgadzam się na takie skurwysyństwo wobec nich. To po prostu jest niegodne, nieludzkie, niesprawiedliwe i nieuzasadnione. Idąc dalej tą drogą, za kilka miesięcy będziemy bez wojska, ze stadem prywatnych bojówek bezwzględnie podporządkowanych jednej partii polityczne.

To nie pierwsza przecież taka kula w płot w karierze skrzydłowego prezesa PIS. Były przecież również zapowiedzi utworzenia Obrony Terytorialnej ze składem przynajmniej 5000 osób do końca roku. Liczba ta szybko poszybowała do ponad 50 tysięcy, a w praktyce na dzień dzisiejszy jest to tylko kilka dowódców oraz grono nieokrzesanych fundacji i stowarzyszeń, które czekają przede wszystkim na kasę.

Zarówno kwestia śmigłowców bojowych oraz tzw. "ustawy dezubekizacyjnej", jak również Obrony Terytorialnej spowodowała tragiczny skutek. Nasz potencjał obronny zamiast wzrosnąć - znacznie się zmniejszył. Czy ktoś z państwa naprawdę spodziewał się realizacji obietnic od człowieka, który zapewniał, ze część pasażerów przeżyła katastrofę smoleńską, a przyczyną była sztuczna mgła i rosyjska rakieta ?

Czy do nikogo nie dociera fakt, że gdy zginęły najważniejsze osoby w państwie, obecny minister poszedł spokojnie na obiad ?

Dzisiaj już nikt chyba nie ma wątpliwości, jak ogromną i wspaniałą pracę wykonuje minister Macierewicz dla wojska.

Niestety, bynajmniej nie dla Wojska Polskiego.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]

Gdzie są śmigłowce zapowiadane przez Macierewicza?
Szef MON Antoni Macierewicz o śmigłowcach Black Hawk
Black Hawk wylądował : nowojorsko-smoleński łącznik Macierewicza
Black Hawki dla polskiej armii : Macierewicz unieważnia obietnice
Co łączy lobbystę amerykańskiego przemysłu lotniczego z ludzmi Macierewicza?
Macierewicz : śmigłowce Black Hawk dla polskiej armii
Następca Caracala - Macierewicz : Śmigłowce Black Hawk dla sił specjalnych jeszcze w tym roku
Szef MON: polske siły specjalne dostaną śmigłowce Black Hawk
Black Hawk Macierewicza

KOMENTARZE

 • NIE MA JUŻ WOJSKA POLSKIEGO !
  Jest tylko najemna zawodowa armia opłacana przez żydów którzy okradając nas płacą z naszych podatków ! czy ktoś się pytał nas Polaków
  czy chcemy do NATO ? Nie !!!! czy chcemy zawodowej armii ? Nie !!!
  !
  Słowianie ! Polskie Wojsko zostało z prowadzone do roli najemników w interesie światowego żydostw i w interesie Izraela !!! nasza Słowiańska krew przelewana w imię światowego bandyckiego żydostwa !!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska Krajem Neutralnym ! to Polska bezpieczna i bogata !!! precz z żydowskimi okupantami Polski !!!
 • Antoś z psychuszki
  zapowiedział przecież że zamiast śmigłowców kupi tysiące dronów... Teraz dokonał interesu stulecia kupując 150 fińskich karabinów wyborowych Sako płacąc za sztukę ponad 200 tys złotych przy czym cena rynkowa takiej broni to 10500 $... Pomijam fakt że w Tarnowie produkowane są karabiny o podobnych parametrach tyle że polskie i tańsze a przecież piSS tyle mówił o wspieraniu polskiego przemysłu obronnego. I co? Pytanie za 100 pkt - ile misiewicze wzięli do łapy?

  http://www.eurooptic.com/sako-trg-m10-rifles.aspx
 • Bardzo celne
  i trafne spostrzeżenia.
 • @ele 11:45:44
  Proponuję wizytę u psychiatry. "Lachy" to obelga przyklejona nam przez moskali. Pomylił Pan z Lechitami.

  A ten kompleks na punkcie żydów i swój antysemityzm proszę demonstrować gdzie indziej.
 • @czerwony baron 12:37:21
  Dokładnie tak - jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę.
 • @Katana 13:07:16
  Niestety to wcale nie jest takie nierealne jak nam się dzisiaj wydaje.
 • @Miksa 13:19:09
  Dzięki !
 • @ele 11:45:44
  Mądre słowa.
  Nie ma już Wojska Polskiego, są tylko Polscy najemnicy finansowani z budżetu Państwa w dyspozycji globalnej mafii żydowskiej.

  Do tego buduje się "obronę terytorialną" której zadaniem będzie pacyfikowanie lokalnej ludności czyli narodu Polskiego gdyby się zbuntował przeciw rządzącej Polską od 89r mafii żydowskiej.

  "Obrona terytorialna" jest potrzebna bo najemnicy zawodowi są potrzebni8 za granicą i jest ich za mało aby sterroryzować 30 milionowy naród.

  W rezerwie jest "przyjacielska" pomoc ze strony "zaprzyjaźnionych" banderowców.

  Mafia boi się narodu Polskiego i stąd takie wzmacnianie resortów siłowych.
  W Syrii pół kraju sterroryzowały bojówki terrorystów opłacanych prze Arabię saudyjską, USA, Izrael i inne agendy mafii.
  Tych bojówek jest kilkadziesiąt tysięcy i to wystarczy by sterroryzować kilkanaście milionów obywateli.
  I o uzyskanie podobnych proporcji w Polsce chodzi rządzącej mafii.

  Oni wiedzą że mając 1% zawodowych terrorystów mogą rządzić całym narodem i jeszcze wmawiać światu że to jest demokracja i walka z terroryzmem..
 • @czerwony baron 12:37:21
  Najgroźniejszy karabin snajperski świata - Barrett M82A1 kosztuje u producenta 10000$. Ten samopowtarzalny, wielkokalibrowy karabin wyborowy tworzony był głównie z myślą o likwidowaniu celów lekko opancerzonych i niewybuchów. Jest wykorzystywany często przez policję i jednostki specjalnie do zatrzymywania, samochodów podczas pościgów. Jednak to właśnie z tej broni zanotowano ostatnio najdalsze potwierdzone trafienie wynoszące 2815 metrów. Nie do końca wiadomo do kogo należy ten rekord. Po pierwsze ze względu na bezpieczeństwo, po drugie dwóch żołnierzy z oddziału snajperskiego oddało strzał w tym samym czasie, pocisk jednego z nich wyeliminował dowódcę oddziału talibów. Lufa karabinu jest karbowana i podłużnie żłobiona, a pociski 12,7 mm wylatują z niej z prędkością 854 m/s. Wszystko o tej broni i nie tylko na stronie producenta https://barrett.net/
 • Minister szanuje już cudzą
  .
  "Kto nie szanuje armii swojej, będzie musiał szanować cudzą. - Sun Tzu"

  - https://www.youtube.com/watch?v=sRzXm_zIwgM

  i to od bardzo dawna, czyli o piątej kolumnie.
 • Do żydowskiego agitatora @Narymunt 13:22:39
  To nie kompleks to pragmatyzm ! to realistyczna ocena rzeczywistości !!
  !
  Narumut ! popatrz na swoją żydo-kałmucko-chazarska twarz ! i zobacz na te piękne Słowiańskie twarze na you tube !!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=_vjNlJ_8yCA
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Narybut Polskę wyzwolimy z waszych brudnych łap ! POLSKA TO KRAJ SŁOWIAN ! CHWAŁA SŁOWIANOM !!
 • Do @Oscar 13:44:59
  100 % trafna diagnoza !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! UNIA SŁOWIAN zamiast żydowskiej Unii Europy
 • @kula Lis 66 14:45:33
  Widać że Tarnów jest już nie w Polsce . Ave. http://www.zmt.tarnow.pl/pl/oferta/uzbrojenie-strzeleckie-pokladowe-oraz-wsparcia-ogniowego/8-6-mm-karabin-wyborowy-alex-338.html
 • Przerzut wojsk okupacyjnych
  - http://wiadomosci.onet.pl/kraj/onet24-poczatek-operacji-usa-w-polsce/dc576d5

  do Polski. Obdarzeni zewnętrznymi oznakami władzy w Polsce bardzo cenią te wojska. Wojsko Polskie pełni jedynie funkcję najemników dla wojsk okupacyjnych. O to walczył NSZZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  i wywalczył. Ci "Obdarzeni zewnętrznymi oznakami" zostali przeszkoleni w NSZZ, nie mylić z NSZ, tych walcznych "wyklętych", których okupant wystawił nam ostatnio jako atrapę patriotyzmu i jego namiastkę. Taki jest powrót do macierzy.

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  czyli stosunków za starych dobrych czasów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031