Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Honor

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityk, który okazuje szacunek swoim wyborcom, z całą pewnością może liczyć na odwzajemnienie.

Kazimierz Michał Ujazdowski opuścił szeregi Prawa i Sprawiedliwości wskazując przede wszystkim na kwestię Trybunału Konstytucyjnego. Europoseł, który jest również doktorem habilitowanym nauk prawnych i nauczycielem akademickim Uniwersytetu Łódzkiego, dał tym samym jasny sygnał, że nie zgadza się na łamanie kręgosłupa Polski kosztem swoich wyborców.

Warto podkreślić, że pan Ujazdowski jest politykiem doświadczonym z wieloletnim stażem. W latach 2000-2001 był Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rządzie Jerzego Buzka. Piastował to stanowisko również w latach 2005-2006 w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza oraz 2006-2007 w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Był wicemarszałkiem Sejmu IV kadencji w latach 2004-2005 oraz posłem na Sejm I kadencji w latach 1991-1993. Uzyskał poparcie swoich wyborców będąc również posłem w III, IV, V, VI oraz VII kadencji a od 2014 roku eurodeputowanym do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Co ciekawe, Kazimierz Michał Ujazdowski w przeszłości zrezygnował ze stanowiska protestując przeciwko odwołaniu Lecha Kaczyńskiego z funkcji ministra sprawiedliwości. O ironio, wiele lat później rezygnuje z członkostwa PIS protestując przeciwko polityce uprawianej przez brata zmarłego prezydeta - Jarosława Kaczyńskiego.

Odważna decyzja pana ministra daje promyk nadziei na przyszłość. Jest to chyba pierwszy polityk koalicji rządzącej, który tak jasno dowiódł, że honor i obowiązek odpowiedzialności wobec Ojczyzny stoi przed dążeniem do zdobycia i utrzymania władzy za wszelką cenę.

Stara szkoła, jak to mówią, nazwisko zobowiązuje !

Kazimierz Michał Ujazdowski jest wnukiem Kazimierza Cypriana Ujazdowskiego, adwokata z okresu dwudziestolecia międzywojennego, który był obrońcą w procesach politycznych, m.in. w procesie brzeskim. Ojciec pana ministra – Kazimierz Mieczysław Ujazdowski – był posłem w latach 1989–1991.

Z całą pewnością wyborcy nie zapomną panu Kazimierzowi tego odważnego kroku. Ostatecznie przecież - w państwie demokratycznym, poseł odpowiada przed swoimi wyborcami, a nie prezesem partii.

Jestem przekonany, że jeszcze nie raz zobaczymy pana Ujazdowskiego na stanowisku ministra.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]

Ujazdowski odchodzi z Prawa i Sprawiedliwości, mandatu Europosła jednak nie odda
Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z PIS
Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z PIS
Dlaczego Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z PIS ?
Ujazdowski: mam prawo i obowiązek pełnić funkcję Europosła

KOMENTARZE

 • Ujazdowski karierowiczowski
  Czy jeśli uzyskał mandat z partii, to powinien ustąpić?


  Hmm....... brak jest związania instrukcjami wg Konstytucji.

  Z drugiej strony jestem za klasycznym pojmowaniem honoru - powinien złożyć mandat. Bo na razie to Palikot bije go na głowę.
 • No jaki tam honor Panie...
  Jak to mówi Michalkiewicz: za coś trzeba "wypić i zakąsić" a honoru na talerzu nie położy.. Ma zapewnione syte wiktuały w "oświeconej unii" to może wypiąć się na prezesa - (tak jak sierakowski powiedział że prezes może mu skoczyć bo go -znaczy "kretynkę polityczną" - finansuje zagranica). Teraz ujazdowski nakarmiony i ubrany za unijne eurosy będzie mógł wygłaszać w mediach ochy i achy jak tu nas Kaczyński tłamsi i demokrację dusi....
 • Honor?
  Do tego daleka droga.Gdyby autor napisał-nie ugiął się pod presja własnej partii.Autor jednak o honorze.A z niego wynika ze Ujazdowski startował z listy PiS. Jeżeli przyjmujemy określenie lewactwo,jako określenie współczesnej klasy politycznej w Europie, to śmiało można Ujazdowskiego do tej grupy zaliczyć. Lewak to nie lewica, ani liberał. To także nie prawica. Koniunkturalny i bardziej ciemnoskóry aniżeli Obama. Przechodzi na pozycje wroga, popierając europejskie lewactwo.
  Droga wyboru eurokolchoznikow, dopiero przed nami.20 stycznia, będzie to symboliczna data nowego rozdania w świecie. Ujazdowski wybrał już swoja drogę. Pozostanie niektórym okopać się w Brukseli czy Berlinie, broniąc dalej(już w osamotnieniu) lewackiej Europy.
 • UWAGA ! żydzi nie posiadają HONORU !
  żydzi nie posiadają poczucia wstydu czy zażenowania !!! widzimy obecnie w sejmie jak żydostwo z PO PSL Nowoczesnej z sejmu robią chlew !!
  !
  Czy żydowska posłanka Nowoczesnej Lubnałer ! łgała w poniedziałek że Petru jest na służbowym wyjedzie w Portugalii a już we wtorek razem z Petru uśmiechnięta [ cała w skowronkach ] twierdziła że Petru był na prywatnym wyjedzie !!!
  Słowianie ! Ja w swoim życiu Nie spotkałem żadnego żyda żydówkę która by miała poczucie wstydu ! ta nacja żyje tylko ze złodziejstwa oszustwa pasożytnictwa rasizmu nepotyzmu !!! i dlatego żydostwo generalnie jest najbardziej pogardzaną nacja na świecie !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie to arystokracja wśród narodów świata ! Słowianie to piękno dostojność odwaga !!!!!!
 • Polityk i honor!
  W jakim to świecie autor żyjesz. To tylko zajęcie pozycji politycznej w oczekiwaniu na określone zmiany . Nic więcej.
 • Autor
  Pan to na poważnie napisał - czy jaja Pan sobie robi?

  proszę sobie przypomnieć trzech muszkieterów: Dornbaum, Zaleski, Ujazdowski - trzy miernoty żądne jedynie przyssania się do jakiegoś źródełka...
 • TyPOwy krzywy, wschodni ryj jeszcze z UD-komuny.Polityczny Wańka-Wstańka .
  Popisowy numer PiS i ich prezesa K.
 • 1*
  Czy o rudym osobniku, członku UD założonej przez Icka Dickmana, do której należeli sami Żydzi, można mówić jako o polityku polskim?
  Panie Narymut, nie rób Pan niepotrzebnej hucpy.
 • To koniec.
  Po odejściu Ujazdowskiego PiS się już nie podniesie.
  To koniec.
 • @Husky 20:14:52
  ...wesoło ci Husky...co?He,he,he...
 • @Husky 20:14:52
  "Po odejściu Ujazdowskiego PiS się już nie podniesie.
  To koniec."

  - ze śmiechu
 • @Seth 20:57:42
  He,he,he...
 • Ale milutki!
  Taki pupsik. Dajcie mu jakiegoś smoczka.
 • @fretka 08:13:24
  http://shop.navasyart.com/163-thickbox_default/pupsik12.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031