Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Pożegnanie z portalem Neon24

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W okresie gdy rozpocząłem współpracę z portalem Neon24 byłem zainteresowany przede wszystkim wymianą różnych poglądów, w tym również tych skrajnie odmiennych.

Szalom kochani !

Moim celem było przede wszystkim poznanie punktu widzenia rzeczywistości, który jest tak odmienny od uznawanych przeze mnie wartości.
 

Niestety, w ostatnim okresie czasu stałem się tutaj przede wszystkim obiektem ataków antysemickich jak również celem zarzutów o prowadzenie dezinformacji. W Polsce obecnie rozgrywa się swojego rodzaju wojna propagandowa, która dotknęła swoim zasięgiem niestety również media społecznościowe. Niemal każdy kto reprezentuje poglądy odmienne od partii rzadzącej - natychmiast staje się ruskim trolem lub agentem rosyjskim siejącym propagandę.
Jednocześnie nikomu nie przeszkadza jawny antysemityzm lub zachowania wyraźnie wskazujące na zaburzenia psychiczne.

Nie jestem w stanie dłużej tłumaczyć się ze swoich poglądów i artykułów umieszczonych pomiędzy antysemickimi komentarzami, a postami do pustych linków YouTube samozwańczych piratów uznanych przecież nie raz za osoby niepoczytalne. Jednocześnie moja skrzynka pocztowa jest wprost zalewana nienawistnymi komentarzami, rasistowskimi groźbami i całą masą innej treści od osób, które nie potrafią z siebie wykrztusić odrobiny racjonalnych argumentów. Mam również wrażenie, że większość komentujących artykuły to osoby z ogromną tęsknotą za PRL lat 50-tych, które nie potrafią odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. Nie byłoby w tym bowiem jeszcze żadnego problemu, przecież każdy ma prawo mieć swoje poglądy, gdyby nie fakt, że swoją złość i frustrację wyładowują na ludziach z odmiennym punktem widzenia.

Naprawdę, nie ma sensu dla mnie pisanie i publikowanie tekstów w medium, w którym pod każdym tekstem znajdują się antysemickie epitaty pod moim adresem. Mogę Was jedynie zapewnić, że moja postawa względem Izraela nie zmieni się, niezależnie od tego jakie pomyje będziecie na mnie wylewać. Przeczytałem Torę nie raz od deski do deski, podobnie jak Biblię i Koran. Mój szacunek do Żydów, Chrześcijan i Muzułmanów zbudowany jest na wiedzy o ich kulturze, historii i tradycji, natomiast nie zmienia to faktu, że każdego człowieka osądzam indywidualnie - po czynach, po dokonaniach, po słowach.

W związku z powyższym zdecydowałem się zakończyć współpracę z portalem Neon24.

Jednocześnie chciałbym na koniec serdecznie podziękować redakcji za umożliwienie mi przedstawiania odmiennych poglądów w ciągu tych ostatni kilkunastu miesięcy.
Być może w przyszłości będziemy mieli jeszcze okazję do ciekawej współpracy.

Tymczasem, życzę Państwu wszystkiego dobrego w Nowym Roku !
 

Na koniec dodam jeszcze raz : Szalom! Szalom ubracha ! :)

KOMENTARZE

 • Autor
  ale chyba nie z powodu Honoru Kazia Misia papuśnego budynia prosiaczka... zbyt łatwa byłaby to dezercja
 • hmm
  //Przeczytałem Torę nie raz od deski do deski, podobnie jak Biblię i Koran. Mój szacunek do Żydów, Chrześcijan i Muzułmanów zbudowany jest na wiedzy o ich kulturze, historii i tradycji//

  a Talmud żeś Waść czytał, bo jeśli nie, to zachęcam...oczy się otwierają bardzo szeroko...wtedy można cokolwiek powiedzieć o tzw żydach i ich stosunku do chrześcijan...tutaj w pdf

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/Talmud-zdemaskowany.pdf
 • Szanowny Kolego Blogerze
  Nie zawsze się z Kolegą zgadzam, ale zachęcam po pozostania u nas - nie nalezy bowiem tak łatwo rejterować - jak się czlek zajmuje polityką, to musi mieć grubawą skórę ;)

  Jest wsród nas kilku blogerów niepotrafiących zdania napisac, żeby słowa 'Zyd" nie użyć i jest to cokolwiek męczące.
  Z mojego pktu widzenia równie męczące są wpisy 'rodzimowierów" piszących bzdury o chrześcijaństwie, ale niech im tam będzie.

  PS

  współczesny judaizm to raczej talmud niż Tora ( będąca wszak częścią Starego testamentu ), zaś islamu nie da się zrozumiec na podstawie samego Koranu, bez 'biografii" ich proroka

  pozdr
  McG
 • zapomniałem dodać
  przeciez ja tez jestem ruskim agentem i nikt mi z tego powodu na neonie wstretów nie czyni

  pozdr
 • Narymut to ciekawy egzemplarz. MONGOLSKI !!!
  On zasłynął powiedzeniem że Rosjanie to mongołowie !!! on która jego twarz to 100 % twarz mongoła kałmuka [ zdjęcie jego jest w górnym prawym rogu ]
  !
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-3qmG-PKrsA
  !
  do Narymuta juz ci raz mongole pokazałem ROSJAN ! dzis ci mongole wysyłam następny film o SŁOWIAŃCE O ZIELONYCH OCZACH !! !!!
  !
  MY SŁOWIANIE JESTEŚMY ARYSTOKRACJĄ wśród narodów świata !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin LACH !
 • Autor
  Jest pod każdym komentarzem odnośnik - nadużycie- więc jeśli czuje się Pan w jakikolwiek sposób poniżony komentarzem - można to zgłosić. Taki koment zostaje wówczas usunięty. Bardzo rzadko ale zdarzają się takie chamskie komentarze i zapewniam, że jeśli są osobiste to są usuwane.
  Zgłaszał Pan takie nadużycia?
  Co do antysemityzmu to w ogóle co to jest? bo nie wiem...
  Istnieje tzw mowa nienawiści ale ona dotyczy wszystkich nacji raczej, czy nie?

  "Mogę Was jedynie zapewnić, że moja postawa względem Izraela nie zmieni się, niezależnie od tego jakie pomyje będziecie na mnie wylewać"

  Ma Pan do tego prawo :)
  Ale czy jeśli ja napiszę: NIECH ŻYJE WOLNA PALESTYNA! to jest Pan w stanie przynajmniej zrozumieć mój punkt widzenia?

  Namawiam jednak do pozostania na NEonie... tutaj piszą oprócz kilku chamów niewątpliwie, także inni blogerzy z którymi warto dyskutować a Pana wpisy są niejednokrotnie na wysokim poziomie, tak uważam.

  Pozdrawiam
 • @ Autor
  Jest pan , gospodarzem na swoim blogu ma pan narzędzia które ułatwiają panu pisanie tu . Proszę z nich korzystać . Polecam też : http://zezem.salon24.pl/328788,masc-na-trolle-i-inne-pozyteczne-rady Pozdrawiam.
 • Tylko na neonie24.pl można wyjaśnić trudne sprawy..
  Zaciemniaczy poważnych spraw jest tu bardzo dużo, jak twierdzi Andrzej Madej promując niekompletne zarysy przyszłego JOW.

  Niestety, ludziom potrzebny jest czas na rozważenie prawdy:)
  Też zachęcam do pozostania.
  Pozdrawiam
 • Trochę dużo, ale niech tam...
  Naród żydowski podlega, jak wiadomo, prześladowaniom, które trwają od tysięcy lat - antysemityzm istnieje od co najmniej czasów starożytnego Egiptu, a przejawiał się u Aleksandra Wielkiego, Cycerona, Franciszka Bacona, Marcina Lutra, Woltera, Denisa Diderota, George'a Washingtona, Tomasza Jeffersona, Napoleona Bonapartego itp. Lista jest bardzo długa i sięga głęboko w czasy najnowsze.
  Oczywiście zjawisko zwane antysemityzmem jest wynikiem trwającego przez tysiąclecia spisku, spisku rozciągającego się na wszystkie epoki, przekraczającego zarówno granice państw i kontynentów, jak i ras i religii. Innego wyjaśnienia tego zjawiska być nie może, gdyż jak każdy rozumny i przyzwoity człowiek wie, w sporze między Żydem a antysemitą rację ma zawsze w stu procentach Żyd. Żyd reprezentuje bowiem zawsze prawdę, honor i uczciwość, a antysemita wyłącznie nienawiść, podłość i kłamstwo.
  Aby wzbudzić u naszych czytelników szlachetne uczucie nienawiści i odrazy do antysemitów, pozwalamy sobie przytoczyć szereg podłych wypowiedzi pochodzących od ludzi znanych, a nawet sławnych. Oczywiście żaden z nich nie miał nawet krztyny racji.

  Cycero: Żydzi należą do sił ciemności i zła. Wiadomo, jak liczna jest ich klika, jak się popierają i jaki wpływ wywierają. Jest to naród łobuzów i oszustów.

  Seneka: Obyczaje tej najbardziej zbrodniczej nacji osiągnęły takie wpływy, że dosiegają wszelkich krajów.
  Jezus Chrystus: Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma.

  Voltaire: Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw. Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich innych narodów.

  Denis Diderot:Ty zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma... Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie!

  Maria Teresa: Nie znam gorszej zarazy dla państwa od narodu, który poprzez oszustwa doprowadził lud do stanu żebraczego.

  Johann Wolfgang von Goethe: Naród żydowski nigdy nie był wiele wart... Mało posiada cech szlachetnych, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów.

  Franciszek Liszt: Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia - problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.

  Stanisław Staszic: Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza dla Polski, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swoich ojców... tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.

  Napoleon Bonaparte: Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości.

  Geroge Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga... Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i najwiekszych wrogów szczęścia dla Ameryki.

  Helmut von Moltke: Żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboko jątrzącą raną na ciele tego pieknego kraju.

  Benjamin Franklin: W jakimkolwiek kraju by się osiedlili w większej liczbie, Żydzi demoralizowali go, niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj.

  George Sand:Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata.

  Ryszard Wagner: Żydzi zdobyli wpływn na nasze życie umysłowe, co objawia się w załamaniu i sfałszowaniu naszych najwyższych tendencji kulturowych.

  Jan Matejko: Wy hebrajczycy, żyjąc w naszym kraju od wieków, nie poczuwacie się do szlachetniejszych dla kraju uczynków, wynoście się!

  Otto von Bismarck: Bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla Żydów.

  Wilhelm II: Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie może czynić szkody. Nawet za pomocą pogromów.

  Henry Ford: Żydzi zawsze kontrolowali biznes. Wpływ kina amerykanskiego jest pod wyłączną kontrolą Żydów, manipulujących umysłami obywateli.

  Roman Dmowski: Antysemityzm to prostest przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwo europejskie.

  Michał Bakunin: Marks jest Żydem, otacza go tłum zręcznych Żydów, z jedną nogą w banku, z drugą w ruchu socjalistycznym, z tyłkami usadowionymi w prasie.

  Charles Lindberg: Irytują nas bardzo wpływy żydowskie na kino, prasę i radio.

  Norman Davies: Wśród kolaborantów i donosicieli, jak i personelu sowieckich sił bezpieczeństwa, był szokująco wysoki procent Żydów.

  Ja To to durny i niedouczony jestem więc mogę nie mieć racji.

  JUz nie chce mi się szukać co powiedzieli żydzi o sobie, ale to niezmiernie ciekawa lektura .
 • @zadziwiony 13:57:42
  Jak Autor zapozna się z internetową rzeczywistością , to szybko do nas wróci . Pozdrawiam.
 • agencie Rotschilda!!!
  Kolego!!!
  Kiedy mnie oskarżano że jestem ruską agentką, napisałam notkę "Ja, ruska agentka"i ciągle podkreślam że jestem osobiście zadaniowana przez samego Władimira Władimirowicza. I wtedy te prymitywne ataki się skończyły.
  Dziwię się że Pan nie pisze że jest Pan agentem zadaniowanym przez rodzinę Rotschildów.
  Każdy by Panu zazdrościł
 • @Ślepa Mańka 14:57:11
  :))))) Pozdrawiam Serdecznie .
 • Autor napisał
  "Mam również wrażenie, że większość komentujących artykuły to osoby z ogromną tęsknotą za PRL lat 50-tych, które nie potrafią odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości. "

  To ja mam coś dla miłośników okresu PRL

  https://www.youtube.com/watch?v=vQTo_doa9Dg
 • Rada starego czlowieka
  Przestań człowieku się mazgaić, ściśnij dupę w troki i działaj dalej.

  Każdy pogląd, niezależnie od jego słuszności ma swoją wartość i oddziaływanie. Gdyby misiek samym miodem się żywił to by zdechł.
  Tak więc powodzenia życzę i czekamy na Neonie na nowe posty.
 • Wow... dobrze że 'Husky' z 'Rzeczpospolitą' się nie żegnają,bo nudno by było...
  .
 • Z tolerancją nie jest lekko
  Jednym z wyróżników Krakowa na mapie świata jest spotkanie ulicy Bożego Ciała spotyka się z ulicą Rabina Meiselsa. Kiedyś (do czasów hołdów Żydowskich wobec Cysorza Franka Józefa), była nawet na ulica "Katolicko-Żydowska" (od końca XIX wieku nazywa się ul. Józefa).

  Faktyczne, dość się na NEon24 namnożyło epitetów anty Żydowskich.
  Jakaś brudna fala intelektualnej dewiacji.

  Nie wiem czy to kogoś może pocieszyć, ale Katolikom też dowalają.

  Do zobaczenia ...
 • syjonistyczny wiec poparcia dla jajwajców w państwie PISrael
  W stolicy odbył się proizraelski wiec. Wśród uczestników było wielu chrześcijan. Miała też miejsce kontrmanifestacja.

  Proizraelscy demonstranci wyrazili sprzeciw wobec niedawnej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, która zażądała od Izraela wstrzymania osadnictwa na tzw. okupowanych terytoriach na Zachodnim Brzegu Jordanu. Rezolucja została przyjęta, bo sojusznik Izraela, Stany Zjednoczone, wstrzymał się od głosu.

  Na wiec na pl. Zamkowym, pomimo bardzo niskiej temperatury, przybyło ponad 100 osób. W większości byli to chrześcijanie, ale do tłumu dołączali również niektórzy przechodnie.

  Jeden z organizatorów spotkania, Edward Ćwierz, wygłosił przemówienie krytykujące wspomnianą rezolucję. Wymienił też 15 państw, które poparły rezolucję w RB ONZ. Podkreślił jednak, że manifestacja nie jest przejawem "wrogości wobec kogokolwiek".
  - Jesteśmy tu, bo wyczuwamy zapach podnoszącego się antysemityzmu również w tak znamienitej organizacji jak ONZ. Powiedzmy to wprost: rezolucja ONZ jest antysemicka.

  https://www.youtube.com/watch?v=WHOwviqhrWU


  https://chnnews.pl/kraj/item/3647-warszawa-odbyl-sie-wiec-poparcia-dla-izraela-oto-co-sie-dzialo-wideo.html
 • @kfakfa 19:03:54
  Hmmmm, zastanawiam się dlaczego nazwanie czegoś "antysemickim" brzmi ładniej niż nazwanie tego samego "antyżydowskim"?
  Tak sobie bez powodu dumam.
 • @Krystyna Trzcińska 17:10:28
  Wow! Ale kolorki.
  Totalny odlot.
 • @Stara Baba 19:14:57
  O to trzeba zapytać chazarskich mongołów.
 • @Katana 19:33:42
  Daje a masz


  Sojusznicy NATO,USA,Izraela i PISraela

  http://i.alalam.ir/news/Image/original/2016/04/15/alalam_635963484473813356_25f_4x3.jpg
 • Przysłowia są mądrością narodu
  Złodziej najgłośniej krzyczy "Łapaj złodzieja" A żyd....???
  Rzeczywistość podzielona na sort Kaczyńskiego i sort Polaków (zomowców, gorszy) rodzi takie stwory. Dobrze radzi Stara Baba "Przestań człowieku się mazgaić, ściśnij dupę w troki i działaj dalej. " Zera zwykle zbierają się w grupy licząc, że wiele zer będzie coś stanowiło. Dlatego Kaczmarski śpiewał w słynnej balladzie "Mury". Kto sam, ten nasz największy wróg, a śpiewak także był sam. Pod nawałem zer czasem człowiek się zatrzyma, zamyśli a potem idzie dalej, bo inaczej to zera zaczynają być tym kimś. A jeśli zera będą rządziły, to biada nam wszystkim.
 • @kfakfa 19:41:45
  :..pan Narymut Torę przeczytał od deski do deski...w Torze nie ma nic o CIA, NATO, USA, Izraela i PISraela...więc według pana Narymuta tematu nie ma:))...no!!!:))
 • Mr Narymunt
  Coz, prosze sie nie przejmowac i dalej pisac na NEonie, gdzie jeszcze panuje jaka taka swoboda wymiany mysli !
  Nawet wowczas, gdy ktos tam, kiedys tam zapomina sie i pokazuje swoje wlasciwe oblicze ...
  https://www.youtube.com/watch?v=ac3UJl1QPV0
  Oto piekna piosenka - depresja w ogrodach ...

  https://www.youtube.com/watch?v=6dycRDDVplY
  Tutaj zas kolorowa wersja smutkow ... smetkow ...

  https://www.youtube.com/watch?v=yIMI_f-ma5k
  To zas prawdziwa strona ... czarno-bialy obraz rzeczywistosci !!
 • Via con Dios...
  Tak mawiają u nas na wiosce, że żydówy w poprzek mają. Jak pan to widzisz, Narymunt? Prawda to?
 • Nigdy cię tu nie powinno być!
  Jeśli twierdzisz że jesteś żyd i tu pastwią się nad toba jacyś anty-semici toś kłamca bo niema czegoś takiego jak ANTY-SEMITYZM ty po prostu nie znosisz żadnej krytyki. A nie wiem czy widziałeś napis pod logiem NEON24 ? jest tam wyraźnie napisane "forum Polaków" więc jeśli nie jesteś Polakiem nie powinieneś się tu nigdy wypowiadać bo to nie jest dla ciebie miejsce. A więc paszoł won! a nie szalom....
 • @Adam Czeczetkowicz 02:26:09 -Okazuje się, że przez wieki mieszkaliśmy razem w kraju "Polin"!"
  (Około ósmej minuty 45 sekundy). https://youtu.be/twd4cojsJaY , a tu my, jako te nieuki, wypisujemy głupoty o jakiejś Polsce, czy też Rzeczypospolitej. -Widocznie do tej pory uczono nas zafałszowanej wersji historii, a gdy zgłosi się ktoś tak "sprawiedliwy" jak Pan Narymunt, i chce nam powiedzieć prawdę,to jeszcze mu dokuczamy.:(((? -Niewiarygodne! -Natychmiast się pokajać i przeprosić!
 • @zadziwiony 13:57:42 -"JUz nie chce mi się szukać"-
  -Już to co podałeś może tak pogłębić schizofrenię, że najzdolniejszy uczeń Freud'a nie pomoże. -Odrobinę litości, proszę! :)))
 • @Andrzej Madej 18:56:40 -"Jakaś brudna fala intelektualnej dewiacji."
  -Kolejny przykład nowomowy?; -Teraz przynajmniej wiem że pisanie prawdy to "intelektualna dewiacja"! שלום וברכה
 • @Zawisza Niebieski 20:12:03 -"Zera zwykle zbierają się w grupy licząc, że wiele zer będzie coś stanowiło."
  -Dedykacja specjalnie dla Ciebie; https://youtu.be/JFHanoST-vI -:)))
 • -Widzisz, samotne zero jest zerem. -Można je lekceważyć.
  ale podane za cyfrą wzmacnia ją dziesięciokrotnie. -:)))
 • Lecz -:((( ;
  "...Zawodowi macherzy od losu
  Specjaliści od śpiewu i mas
  Choćbyś nie chciał i tak znajdą sposób
  Na swej wadze położą nie raz
  Choć to fizyce wbrew
  wskazówka cofa się

  Mniej niż zero
  Mniej niż zero
  Mniej niż zero
  Mniej niż zero
  Oooo oooo oooo oooo..."
 • -Wskazówka już się nie cofnie,
  Oooo... -Alleluja i do przodu! :)))
 • Autor
  „Plemię żmijowe! Jakże wy możecie mówić dobrze, skoro źli jesteście? Przecież z obfitości serca usta mówią. Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobro, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło”.
 • @Moher 07:59:36
  Nie martw się Moherku, ja z pewnością nie ucieknę, nie dam ci satysfakcji pogrążania się w ciepłym bagienku ciemnogrodu. Mądry człowiek powiedział, "Demokracja co rządy większości głupców nad mniejszością mądrych". Więc podążaj sobie w stadzie tych, co w swym zadufaniu uważają, że są więcej niż zero.
  Tobie zadedykuję wspaniałą balladę, https://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0

  Autorowi tego pożegnalnego wpisu zadedykuję Twój wpis, przed takimi jak Moher uciekać nie wolno, bo inaczej najazd Wandalów zatriumfuje nad Rzymską Cywilizacją, a my będziemy w cieniu akweduktów nosili w wiadrach wodę z rzeki. Takie odniesienie do czegoś co w historii określane jest "wiekami ciemnymi".
 • @Zawisza Niebieski 22:53:31 -"Nie martw się Moherku,-"
  -"Autorowi tego pożegnalnego wpisu zadedykuję Twój wpis, przed takimi jak Moher uciekać nie wolno, bo inaczej najazd Wandalów zatriumfuje nad Rzymską Cywilizacją, a my będziemy w cieniu akweduktów nosili w wiadrach wodę z rzeki. Takie odniesienie do czegoś co w historii określane jest "wiekami ciemnymi"."-
 • -Dziękuję Rzymskiemu Cywilizatorowi-Moraliście za ocenę! -To się nazywa być kulturalnym zerem.
  (Poza tym wyszło, że nie rozumiesz przesłania tej pieśni, zapoznany erudyto z przedmieścia Lubartowa.) -Lepiej byś się zajął handlem maścią na szczury, zamiast na siłę wmawiać ludziom -"Ja mam wiedzę" -Sądzę, że miałbyś przynajmniej szanse na sukces. https://youtu.be/IrqFoGSR_2w -"Moherek".
 • -Bez muzyki: -:)
  https://youtu.be/1gs1b5lB9Nw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031