Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Rusza przetarg na śmigłowce - widmo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polski śmigłowiec bojowy z bronią magnetyczną na pokładzie... Cóż, Azja ma swoją Koreę Północną, a Europa ma swoją Polskę.

Wielokrotnie w zeszłym roku Minister Obrony podawał daty, kiedy do Polski dostarczone będą śmigłowce bojowe. Do dnia dzisiejszego żadna z obiecanych maszyn nie ujrzała polskiego nieba. Podobnie jak w przypadku budowy polskich okrętów, polskie śmigłowce to kolejny przykład tego jak Polakom można kłamać prosto w oczy nie ponosząc z tego tytułu żadnych konsekwencji.

Trudno poważnie traktować państwo, w którym władzę sprawuje Minister Finansów deklarujący z uśmiechem, że prawo nie jest najważniejsze, a na czele Ministerstwa Obrony stoi osoba, która od wielu lat po prostu kłamie i opowiada bajki, co ślina na język przyniesie. To co dzieje się na codzień w Polsce jest tak abstrakcyjne i nie do pojęcia przez mieszkańców zachodniej Europy, że po prostu przestali te wszystkie kwestie traktować poważnie. Ot, taki dziki kraj na wschodzie, gdzie jakiś półtorametrowy wariat przestawia Premiera i Prezydenta wedle uznania, a na czele wojska stoi wariatuncio.

Czy ktokolwiek będzie ryzykował pogorszenie stosunków z Rosją z powodu partykularnych interesów nieprzewidywalnych wariatów ? Z całą pewnością nie. Polska jest na marginesie politycznym całego cywilizowanego świata i to na dodatek na własne życzenie.

Dziwić się tylko można, że takie rzeczy mają miejsce w Europie. Cóż, Azja ma swoją Koreę Północną, a Europa ma swoją Polskę. Na każdym kontynencie znajdzie się swojego rodzaju "dom wariatów", w którym mieszkańcom wydaje się, że świat się kręci wokół ich burdelu.

Czekamy na kolejne deklaracje... zakupu 98 myśliwców F-16, zbudowania korwety w tym roku (budujemy już 16 lat!), oraz polsko-ukraińskich śmigłowców bojowych z bronią magnetyczną na pokładzie. Śmiejemy się z przywódcy Korei Północnej, a na własnym podwórku mamy dokładnie to samo w wydaniu europejskim.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Trochę nie zgadzam się z autorem,
  pomijam kwestię koreańskości Korei, ale gdyby doszło do wojny z Polską to kim nakryłby nas czapkami i swoimi rakietami w parę minut, z tą koreańskością Polski to bym jednak uważał, w europie to nie wiem czy dalibyśmy radę np. Finlandii.
 • Najśmieszniejsze z tego wszystkiego jest
  Że rozpisali przetarg, a każdy wie, które kupią. Macierewicz mówi, że to po to, by polskie zakłady miał pracę, tylko nie ma polskich zakładów produkujących śmigłowce. One są tak samo polskie, jak polskie były obozy koncentracyjne.

  Ciekawe jaki offset wytargują, za ile kupią, w stosunku do poprzedniej oferty, bo wszystko wygląda na to, że szykuje się nam jedna z największych afer korupcyjnych.
 • @provincjał 10:22:46
  Andrzej Sapkowski napisał kiedyś historię o tym, jak Polskę podbiła Litwa :) I dzisiaj to opowiadanie wcale nie jest takie sci-fi jak się pierwotnie autorowi wydawało ...

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W_leju_po_bombie
 • @autor
  Nie wpadajmy w takie panikarskie tony.

  Np. nasz pierwszy okręt w technologii "stealth" typu Gawron- ktoś go do dzisiaj widział? Wot ,tiechnika.

  A do obalenia Finlandii wystarczy paru Polaków. I to najczęściej cywilów-rezerwistów!

  Tak że tragicznie nie jest ;)

  Rozwiązaniem tego bałaganu może być próba wejścia w środowisko MON. Na pewno jest tam TERAZ wielu niezadowolnych z pana Me. , może warto ich wybadać?Mogą poprzeć nowych ludzi. Oczywiście nie na jakieś wysokie stanowiska ale na te niższe na których będzie można uprawiać pracę u podstaw? Od czegoś trza zacząć...

  Może zaczniemy składać CV?
 • @Narymunt 10:54:04
  A propos Finlandii, co prawda mają 20 tys. armię ale są w stanie wystawić ok. 280 tys. Uzbrojonego luda / pamiętacie II WŚ, zsrr vs finowie /ze sprzętem też dają radę i to finansowo i czasowo w przeciwieństwie do "szybkich" decyzji pisiaków !
  http://www.defence24.pl/550647,finlandia-kupuje-haubice-z-korei
 • @kowalskijan584 11:03:16
  ... do której parafii to CV składać ?
 • @kowalskijan584 11:03:16
  No juz widze tych Polakow ktorym Finowie przetrzepia skore. Oni maja wlasna armie i wlasne dowodztwo. Nie musza czekac az im jankesy pozwola.

  Przeciez my nawet dowodztwa wojskowego nie mamy!!!!! Pozbylismy sie baaaaardzo wielu generalow.
  Zdaje sie, ze o Finlandii wiemy tyle, co o Korei Polnocnej.
  Kiedys w Polsce byla lepsza edukacja.
  Przynajmniej wiedzielismy, ze wojny sa zbrodnia.
  Polska nie brala udzialu w mordowaniu dzieci i kobiet po swiecie. I nie bralismy udzialu w rabowaniu ropy innym panstwom... dla innego panstwa.
  A teraz mamy wolnosc??
  Od czego?
 • @Tiamat 17:14:06 @Autor
  Wiesz, byłem na ćwiczeniach rezerwy w zeszłym roku i styknąlem się z tzw. "zawodową kadrą WP" - po tym stwierdzam, że bym wywalił nie 20 generałów a wszystkich oficerów od majora wzwyż. A przynajmniej zdegradował o 3 stopnie. W mojej opinii nie ma ich co żałować.
  W tej chwili, w mojej opinii, wojsko nie istnieje. Niższe szarże (szeregowi, kaprale ...) jeszcze pewnie do czegoś się nadadzą ale wyższe to już tylko na śmietnik.

  (a z obalaniem Finlandii to miał być taki żarcik :) chodziło mi o Finladię 0,7 l :), taką to każdy Polak obali :)

  @Autor

  Zwolniło się 20 etatów generalskich. A wiadomo, że jak przyjdą "nowe generały" to zacznie się czystka w kadrach. Można by spróbować się wśliznąć stamtądi zacząć "pracę u podstaw". Tak tylko poddaję ogólną ideę.
  Jak nie zaczniemy czegoś robić (niekoniecznie Ty i ja, tylko ogólnie, ludzie myślący o Polsce) to za 5 lat będziesz mógł ZNOWU umieścić ten tekst - zmienią się tylko nazwiska.
 • ???WTWF?? IVKA (I'm very kindly asking)??
  Czyżbym nieopacznie znalazł się w Wymiarze Równoległym?
  Bowiem w moim codziennym wymiarze euklidesowym, rzeczywisty (?!) Narymunt napisał nie tak dawno (właściwie nie wiem, czy w tym wymiarze, w którym czytam powyższe, szokująco odkrywcze tezy, pojęcie "niedawno" w ogóle istnieje) następujące słowa:
  "W związku z powyższym zdecydowałem się zakończyć współpracę z portalem Neon24."
  Pętla czasu, czy ki diabeł, że została zakłócona normalna struktura przyczynowo-skutkowa?
  Ten kulkowaty Critter wciiska się jak widać we wszystkie wymiary, obsikując zastane w nich portalowe płoty, szczynami, jakie tworzą się w wyniku przefiltrowania zastanej rzeczywistości - której nijak nie pojmuje - w jego narządzie moczowo-(bez)myślowym.
  P.S. Nie napisałeś nic merytorycznego, z czym dałoby się polemizować. Rzeczywistość bez twojej twórczości jakoś bardziej mi się podoba.
 • @provincjał 10:22:46
  Nawet Białorusi a dziś byśmy nie dali.
 • @kowalskijan584 19:22:57
  10/10! No i sprawność fizyczna się tu kłania tak żołnierzy jak i otłuszczonych przechlanych oficerów i generałów. Brak na dzisiaj sprawnego fizycznie narybku, są albo tzw. wyciory albo sterydowcy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031