Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Wybory samorządowe 3 maja 2018

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe wybory samorządowe, wraz z referendum dotyczącym nowej konstytucji i nowego ustroju państwa, odbędą się 3 maja 2018 roku.

Według aktualnego kalendarza wypadają co prawda w Święto Niepodległości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby termin ten po prostu zmienić.

Szerokim echem w całej Polsce odbiła się propozycja Prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie referendum konstytucyjnego. Nikt nie ma tutaj jednak wątpliwości, że podstawową motywacją do podjęcia takiej inicjatywy jest przede wszystkim konflikt Prezydenta z Ministrem Obrony oraz rosnące zadłużenie kraju, które dawno już przekroczyło alarmującą granicę. W zamierzeniu pomysłodawców nowa konstytucja miałaby być aktem, który przekazuje więcej władzy premierowi, natomiast Prezydent miałby większe uprawnienia w zakresie obronności kraju. Nie jest też tajemnicą, że Prawo i Sprawiedliwość dąży do wprowadzenia wyborów prezydenckich przez Sejm i Senat, z pominięciem głosu suwerena. Chodzi oczywiście o zabezpieczenie się przed wyborami prezydenckimi, w których zmierzyliby się Andrzej Duda i Donald Tusk.

Wydaje się, że opozycja przecierająca oczy ze zdumienia, zaczyna rozumieć, że perspektywa zmiany rzeczywistości w kraju poprzez wybory jest złudzeniem. Rządząca partia narodowo-socjalistyczna tak zmieni regulaminy wyborów, obowiązujące prawo, jak również wszelkie inne instytucje będące fundamentami dotychczasowego ustroju, że zwycięstwo w wyborach będzie jedynie formalnością. Niestety, są to konsekwencje naiwności i pazerności wszystkich partii politycznych, które kolejno sprawowały władzę po 1989r.

Na czele partii stoi człowiek, który nie ma nic do stracenia i z racji swojeg owieku nie obawia się również jakiegokolwiek sądu. Współczesna Europa zna wiele przypadków takiej politycznej zachłanności, wspominając chociażby Slobodana Milosevica czy Wiktora Janukowicza. Niestety za każdym razem kończyło się to tragicznie dla rządząnego narodu.

Polska jednak stoi przed wyjątkową szansą. Oto bowiem, partia przekonana o swojej doskonałości i świętej misji dziejowej, oddaje "dla formalności" głos suwerenowi. Czy rzeczywiście te deklaracje zostaną spełnione, jest jeszcze sprawą otwartą. Nie ujawniono do tej pory zakresu tego refenrendum, nie wiadomo jakie projekty konstytucji będą podlegać rozpatrzeniu.

Najprawdopodobniej Prezydent Andrzej Duda nie zdaje sobie jeszcze sprawy, jakiego ducha wypuścił z lampy Alladyna. Może się bowiem okazać, że będzie to dla całego obecnego partyjnego systemu politycznego skok na główkę do basenu bez wody.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

[źródła]

PKW
Wybory w setną rocznicę odzyskania niepodległości

KOMENTARZE

  • Zwiększa się kultura, to wyższy poziom.
    .
    Zasada naczyń połączonych.

    Przy większej możliwości osiągnięcia celu działania prawdziwej demokracji, koniecznie trzeba opracować, bezpieczny schemat ordynacji wyborczej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031