Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Permanentna inwigilacja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Większość prywatnych przedsiębiorstw zamierza przenieść się w tych okolicznościach poza granice Polski.

Od początków czasów historycznych (…) na świecie istnieją trzy warstwy ludzi: górna, średnia i dolna. (…) Cele poszczególnych warstw są absolutnie nie do pogodzenia. Celem górnej jest utrzymanie swojej pozycji, średniej – zamiana miejsc z górną. Celem dolnej, jeśli akurat go ma – gdyż na ogół jej przedstawiciele są zbyt ogłupieni ciężką pracą fizyczną, aby myśleć o czymkolwiek poza żmudną codziennością – jest znieść przywileje i stworzyć społeczeństwo, w którym wszyscy będą równi. Na przestrzeni dziejów wciąż toczą się boje, w ogólnych zarysach przebiegają identycznie. Przez długie okresy górna warstwa pewnie dzierży władzę, lecz prędzej czy później następuje moment, kiedy traci wiarę we własne siły, albo w swoje umiejętności sprawnego rządzenia; czasami dzieje się to równocześnie. Wówczas obala ją warstwa średnia, która angażuje warstwę dolną wmawiając jej, iż walczy o wolność i sprawiedliwość. Zaledwie osiąga cel, spycha warstwę dolną na dawną, podrzędną pozycję, a sama przeistacza się w górną. Po pewnym czasie z jednej lub z obu tych warstw wykuwa się nowa warstwa średnia i bój zaczyna się od nowa. Z trzech warstw tylko dolnej nigdy nie udaje się choćby na krótko zrealizować upragnionych celów.
- (fragment Księgi Emmanuela Goldsteina, George Orwell, Rok 1984)

Nowy pomysł Ministerstwa Finansów to dziennie przekazywane wyciągi z konta bankowego wraz z pełnym opisem uzupełniającym. Przepis, który teoretycznie wprowadza obowiązek wyłącznie dla podmiotów gospodarczych, w praktyce służy również inwigilacji społeczeństwa, bo przecież ktoś te towary w sklepach kupuje. Co ciekawe, na podstawie tych wyciągów administracja skarbowa będzie typować podejrzanych. Nie policja, nie prokurator, ale to nowa służba działająca w interesie partii będzie prześladować obywateli i konsolidować elektorat.

W Korei Północnej i Federacji Rosyjskiej trwa debata, dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł oraz ile czasu potrzeba na zastosowanie takiego mechanizmu również w tamtych reżimach. Gdzie tutaj ochrona tajemnicy handlowej, gdzie ochrona danych osobowych ?

Większość prywatnych przedsiębiorstw zamierza przenieść się w tych okolicznościach poza granice Polski.

A może to obywatele odwrócą ten proces i poproszą o dziennie wyciągi z konta partii ? Dlaczego takie informacje nie są publikowane w internecie ? Jaki będzie następny krok inwigilacji i ucisku społeczeństwa przez rządzącą partię narodowo-socjalistyczną ? Codziennie meldowanie się przedsiębiorców na lokalnej komendzie policji ?

Najprawdopodobniej takie zapisy, jeżeli zostaną wprowadzone w życie, spowodują przeniesienie płatności na okresy 2 tygodniowe lub miesięczne. W ten sposób większość firm będzie rozliczać się tylko 10-tego, 20-tego i 25-tego dnia miesiąca, kiedy przypadają okresy zapłaty dla ZUS, CIT i PIT oraz VAT. Pozostałe zobowiązania będą rozliczane wyłącznie na koniec miesiąca wraz z wynagrodzeniami dla pracowników, a przez pozostałe dni w miesiącu nie będzie żadnego ruchu na kontach.

Alternatywnym rozwiązaniem jest przeniesienie płatności na obce waluty w gotówce lub pośrednie środki płatności typu kryptowaluty lub papiery wartościowe.

Argumenty, że osoby niewinne nie powinny obawiać się represji są co najmniej nie trafione w tym przypadku. Oczywiście, że nie chodzi o ukrywanie płatności, ale o zachowanie tajemnicy biznesowej przedsiębiorstwa. Urzędy mające dostęp do pełnej wiedzy o tym, gdzie i w jakiej cenie przedsiębiorca kupuje towary oraz komu i z jakim narzutem te towary sprzedaje, mogą wprost udzielać porad prawnych zaprzyjaźnionym osobom, które będą otwierać konkurencyjne biznesy. Nie jest przecież przypadkiem fakt, że rządząca partia narodowo-socjalistyczna jest ściśle powiązana ze SKOK, a swoje środki trzyma na kontach w Luksemburgu.

W tej całej sytuacji warto dostrzec również i pozytywny aspekt całej sprawy. Z takimi pomysłami partia szybko pogrzebie całe swoje poparcie społeczne, gdyż przedsiębiorcy mogą przerejestrować swoje biznesy poza granicę, a szybujące w górę ceny i spadający poziom życia szybko sprowadzi kreatywnych ministrów na ziemię.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Autor
  "Argumenty, że osoby niewinne nie powinny obawiać się represji są co najmniej nie trafione w tym przypadku. Oczywiście, że nie chodzi o ukrywanie płatności, ale o zachowanie tajemnicy biznesowej przedsiębiorstwa. Urzędy mające dostęp do pełnej wiedzy o tym, gdzie i w jakiej cenie przedsiębiorca kupuje towary oraz komu i z jakim narzutem te towary sprzedaje, mogą wprost udzielać porad prawnych zaprzyjaźnionym osobom, które będą otwierać konkurencyjne biznesy".

  To tylko zaostrzenie. Każdy kto korzysta z kredytu bankowego już ujawnia bankom ogrom swoich danych wrażliwych i tajemnic handlowych, a nawet technicznych. Często przedsiębiorca aby mieć pewność że tajemnica handlowa nie wyfrunie do potencjalnej konkurencji musi w ogóle nie wykazywać części swoich kosztów, choć to go kosztuje większy podatek.
  Bywa że kredytu nie dostaje tylko z tego względu, że byłby groźną konkurencją dla firmy niemieckiej z danej branży. Dobre pomysły padają, bo po takiej próbie i inne banki już odmawiają. A nie tylko o niemieckie tu chodzi.
  Czyż jest możliwe, że skoro korupcja już istnieje, to te dane i tak nie trafiają do firm konkurencyjnych?


  "Nie jest przecież przypadkiem fakt, że rządząca partia narodowo-socjalistyczna jest ściśle powiązana ze SKOK, a swoje środki trzyma na kontach w Luksemburgu".

  Całkiem błędne skojarzenia. Jeżeli "narodowo-" to nie polskiego narodu. Dowodzi tego już sprawa szczepionek i GMO, które są ludobójcze.

  Rządzi banksteria. Morawiecki to namiestnik banksterów przy którym Kaczyński i Szydło to dzieciaki.
  Wszystkie dane z US miałyby trafiać do banksterii i tylko dla jej potrzeb, a dla ostatecznego dognębienia zwykłej polskiej przedsiębiorczości
 • @AgnieszkaS 18:18:03
  Bardzo zaciekawiła mnie informacja, iż przepis nie dotyczy firm zatrudniających poniżej 10 osób. Mogę prosić o źródło ?
 • Z tym przenoszeniem firm za granicę
  to sprawa przereklamowana. To niemało kosztuje, szczególnie jesli chodzi o firmy produkcyjne, a u usługodawców to prawie niemożliwe. Na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić Ci co pracują na komputerze, a nie firmy potrzebujące bazy produkcyjnej w postaci np. maszyn i urządzeń.
 • @zadziwiony 20:58:40
  Zawsze mogą przenieść za granicę firmę FAKTYCZNIE a nie tylko FORMALNIE...

  Ale wtedy "władza" będzie miała obie łapki w nocniku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031