Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Pokój z Mińska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Konflikt we wschodniej Ukrainie zniknął z głównego nurtu zainteresowania światowych mediów.

Tam jednak nadal toczy się wojna, a kolejne proby porozumienia nie prowadzą do pokojowego rozwiązania konfliktu. Otwarta agresja Rosji na Ukrainę toczy się przy bierności całej międzynarodowej wspólnoty.

Chyba nikt dzisiaj nie ma wątpliwości, że tzw. "Porozumienie z Mińska" jest martwym frazesem, którego jedynym zadaniem jest tworzenie sztucznego wizerunku, jakoby w jakiś sposób ten konflikt był kontrolowany i zmierzał ku zakończeniu. Przeciwnie, wszystkie sygnały świadczą o tym, że jest to nadal wstęp do dużego konfliktu, a intensywność wojny na wschodzie Ukrainy dostosowana jest do relacji Rosji z Niemcami i Francją, a nie rzeczywistymi zamiarami. Od momentu wybuchu konfliktu ukraińska hrywna znacząco spadła na wartości w stosunku do wszystkich walut zachodnich, tymczasem rubel rosyjski sukcesywnie umacnia się pomimo zadeklarowanych sankcji gospodarczych i innych mechanizmów wpływu na Rosję. Nikt przecież nie ma dzisiaj wątpliwości, że koncepcja działania w tym regionie świata polega na tym, aby doprowadzić do "połknięcia" Ukrainy przez Rosję, a w konsekwencji zapaści budżetu Federacji Rosyjskiej ze względu na ogromny kryzys społeczno-finansowy na Ukrainie oraz nieustanne walki z partyzantami. Sam projekt nosi nawet nazwę "Afganistan Bis".

Rosja natomiast ma tego pełną świadomość i dlatego właśnie postępuje w taki sposób. Czas płynie nieubłaganie a Ukraina znajduje się w coraz większym kryzysie. Jak długo jeszcze trwać będzie taka sytuacja ? Ile czasu pozostało Ukrainie ? Na to pytanie szukają odpowiedzi chyba wszyscy pragmatyczni politycy Ukrainy.

Niestety odpowiedź nie napawa optymizmem. W marcu 2018 roku odbędą się kolejne wybory prezydenckie w Rosji. Przed wyborami potrzebny będzie "spektakularny sukces" by skonsolidować moskiewskie społeczeństwo. Po wyborach, prezydent federacji będzie miał w znacznie swobodniejszą rękę i będzie mógł wdrożyć w życie swoje bardziej ambitne plany. W obu przypadkach przyszłość Ukrainy rysuje się w czarnych barwach.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • Panie Rożyński!
  " Otwarta agresja Rosji na Ukrainę toczy się przy bierności całej międzynarodowej wspólnoty. " - ponieważ wspólnota międzynarodowa już wie, co to jest ta "otwarta agresja Rosji na Ukrainę", Pan nie wie, bo Panu error 404 wyskakuje.
  Jedź Pan do Doniecka czy Ługańska i tam Pan opowiadaj swoje dyrdymały mieszkańcom. Może ich Pan przekonasz, że to Rosja ich ostrzeliwuje a nie ukraińskie wojsko czy ochotnicze bataliony.
 • Panie Rożyński!
  Masz tu Pan i sobie poczytaj:
  https://adnovumteam.wordpress.com/2017/06/16/wojna-domowa-na-ukrainie-16-06-2017r-841-dzien-od-nowego-rozejmu/
 • @lorenco 17:46:02
  Myślałem że tylko za szekle pisze , a tu taka niespodzianka hrywna też mile widziana . Jak tak dalej bzdury będzie pisał to jak nic też się załapie https://marucha.files.wordpress.com/2015/04/sakiewicz-mem.jpg No czekam tylko kiedy powie że Przemyśl z okolicami należy oddać banderopitekom http://www.glosgminny.pl/oddajcie-nam-przemysl-zadaja-ukraincy/ . Do tego pewnie powie że Lwów to banderopiteki . Pewnie też optuje że Wołyń to Putin zmajstrował . Tyle w autorze Polskości co majtek na prostytutce z pigalaka . Ave Amigo . https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 21:44:21
  To jest też bardzo ciekawe:
  https://youtu.be/jG2gtR35J_I
  Pozdrowionka:)
 • @lorenco 22:23:59
  Wyobraż sobie że żyjemy między faszystami i banderopitekami . Prosi się o zdrowy rozsądek , ale widać mamy dalej robić za dojną krowę i wspierać wrogów Ojczyzny . https://www.youtube.com/watch?v=Lz6C6VD5Kqk .Wnuki pomordowanych idą razem z wnukami mordujących . Q...a nie wiem czasami gdzie żyjemy . Ave Amigo. https://www.youtube.com/watch?v=OxSfnrh1l8Y

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031