Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Co w konstytucji chce zmienić PIS ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Demokracja kochani, to już była i dawno się skończyła. Wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciw państwu. Teraz pora na narodowy-socjalizm z krzyżem w zębach.

Skąd nagle taki pośpiech w kierunku zmiany konstytucji, skoro aktualny układ sprawowania władzy z tylnego siedzenia tak dobrze sprawdza się w przypadku partii narodowo-socjalistycznej ? Jakie konkretnie zmiany chce wprowadzić Prawo i Sprawiedliwość w swoim nowym projekcie Konstytucji ? Czy można połączyć deklaracje obecnego Prezydenta Andrzeja Dudy z zapowiedziami niektórych ministrów, iż PIS będzie rządzić przez najbliższe 30 lat ?

W Internecie można znaleźć bez trudu projekt ustawy zasadniczej, nad którym politycy Prawa i Sprawiedliwości pracowali już wcześniej. Wyraźnie widać jednak, że aktualne założenia do nowej konstytucji wyraźnie różnią się od projektu, który obecnie powstaje w kuluarach, głównie dzięki pracy osób powiązanych ze środowiskami "Gazety Polskiej". Mamy zatem wyraźnie wykuwający się model państwa, któremu znacznie bliżej do narodowo-socjalistycznej dyktatury partyjnej z Fuhrerem na czele, niż do nowoczesnego państwa europejskiego opartego na fundamentach wolności swoich obywateli.

Co zatem rządząca partia przedstawia w swoich postulatach w zakresie zmiany konstytucji ?

1. Program 500+

Takie deklaracje padały z ust wielu czołowych polskich polityków partyjnych, którzy traktują ten program jako największe dokonanie obecnego rządu. Jeszcze nie wiadomo skąd będą na to pieniądze w przyszłych latach, ale nie stanowi do problemu dla aktualnego ministra od prezentacji, gdyż przyjął on założenie, że dowolne kwoty można po prostu wydrukować. Przekroczona magiczna bariera długu 1 biliona złotych nikogo tutaj nie zraża. Najważniejsze jest przyjęcie założenia, że Naród zagłosuje za marchewką, aby w projekcie można było przepchnąć również kij. Gdyby magnes 500+ przestał działać, rząd ma w odwrocie jeszcze obietnice w postaci Mieszkanie+, Emerytura+, Samochód+, a jak to nie pomoże to nawet Samolot+, Rakieta+ lub Wieczne i Doczesne Szczęście+.

2. Cała Polska śpiewa z nami, wypierdalać z uchodźcami

Tak w skrócie można podsumować politykę aktualnego rządu względem mniejszości narodowych oraz uchodźców. Bronimy się tutaj jakoś jeszcze moralnie argumentując, że przecież do Polski przeprowadziły się miliony osób z Ukrainy na terenie której toczy się otwarty konflikt zbrojny. Nie zmienia to jednak faktu, że muzułmańscy uchodźcy stali się symbolem zagrożenia, jakim straszy się społeczeństwo. Przekaz medialny w tym zakresie jest prymitywny i prosty: jeżeli partia straci władzę, to będą wybuchać szkoły i kościoły, a muzułmanie i murzyni będą zabijać wasze dzieci i gwałcić wasze kobiety. Ta iście plemienna retoryka trafia na bardzo podatny grunt, zwłaszcza w perspektywie transmitowanych na żywo zamachów z Europy Zachodniej. W żadnym wypadku nie przeszkadza to politykom partyjnym przyjmowaniu z Arabii Saudyjskiej pieniędzy na budowę meczetów, ćwiczeniom żołnierzy polskich w Turcji, wspieraniu Czeczeńców w ich ruchach separatystycznych na terenie Federacji Rosyjskiej, czy sprowadzaniu gazu z Kataru. Moralność Kalego nakazuje brać kasę i pluć muzułmanom w twarz.

3. Nasza partia, nasz prezydent

Nie jest tajemnicą, że Prawo i Sprawiedliwość szuka możliwości prawnego wykluczenia Donalda Tuska ze startu w wyborach prezydenckich. Prezydent miałby być zatem wybierany nie w wyborach powszechnych, lecz przez zgromadzenie narodowe. Oznacza to, że prezydenta wybierałby Sejm, a Senat zatwierdzałby ten wybór. Przy aktualnym rozkładzie sił w parlamencie oznacza to de facto, że prezydent byłby tylko figurantem partii, gdyż rzeczywistą władzę sprawuje nadal prezes partii rządzącej.

4. Generał Dyktator na czele armii, Feldmarszałek Antoni

Kolejne zmiany mają dotyczyć przede wszystkim pełnego przekazania zwierzchnictwa nad wojskiem i służbami szefowi MON. Po czystkach jakie miały miejsce w ostatnich miesiącach, przychodzi kolej na utworzenie nowego wojska, bardziej zdyscyplinowanego wobec Ministra Obrony Narodowej. Rządząca partia nie ukrywa, że spodziewa się protestów społecznych w miarę dalszego konsolidowania władzy, a swojego rodzaju zabezpieczeniem przed utratą władzy ma być również partyjna armia i partyjne służby. Przede wszystkim chodzi również o to, że ma to być armia bezwzględnie posłuszna partii, nie kwestionująca ram prawnych wydawanych rozkazów, odpowiednio umotywowana ideologicznie. Marszałek Antoni i Superagent Mariusz z wyrokiem karnym na karku będą tworzyć fundamenty ramienia zbrojnego partii, zorientowanego przede wszystkim na wroga wewnętrznego a nie zewnętrznego. Kilka spektakularnych sukcesów w postaci tłumienia demonstracji KOD lub rozbicia szajki rosyjskich agentów zasiadających w parlamencie z ramienia totalnej opozycji podkreślą znaczenie i sposób funkcjonowania nowego aparatu władzy.

5. Dług państwa bez limitu

Do zapewnienia władzy wiecznej partii rządzącej potrzeba jeszcze zniesienia zapisanego w konstytucji limitu zadłużenia. Sprzedajemy już obligacje chińczykom i wietnamczykom, niedługo nawet będziemy zadłużeni w Kambodży i w Laosie. Nigdy wcześniej Polska nie miała tak sprzyjającej koniunktury w swoim otoczeniu rynkowym i nigdy wcześniej nie trwoniła tak pieniędzy jak dzisiaj. Drogi nadal są dziurawe, wojsko i policja nadal nie mają sprzętu, służba zdrowia nadal jest w zapaści, ale wszystkie media państwowe od rana do wieczora trąbią o tym jak Polska jest bogata oraz mlekiem i miodem płynąca.

6. Każdy jest podejrzany

Na wzór amerykańskiego programu "Patriot" PIS chce utworzyć polski odpowiednik w postaci permanentnej inwigilacji swoich obywateli. Narodowy Program Ochrony to przede wszystkim podsłuchy, cenzura, prewencyjne zatrzymania, przeszukania, konfiskaty majątków i inne formy represji znane z reżimów autorytarnych. Chcesz mieć spokój - nie wychylaj się. Partia utnie łeb każdemu, kogo postrzegać będzie za potencjalne źródło zagrożenia dla swojej autorytarnej władzy. Już w tej chwili w publicystyce w mediach publicznych dominuje przekaz o tajnych radzieckich służbach inspirujących media społecznościowe współpracujących z totalną opozycją. Zatrudniono na etatach zwykłe kurwy partyjne, które zastąpiły dziennikarzy niezależnych otwarcie wyrażających swoje sceptycznie podejście do informacji prezentowanych przez partię. Na każdego członka pełniącego funkcje w ramach aparatu partii, służby partyjne mają odpowiedniego haka, gwarantującego bezwzględne posłuszeństwo linii programowej partii. Mamy zatem sytuację, gdy mąż prezenterki telewizyjnej ma nad sobą perspektywę odbycia wyroku za kradzież i oszustwa, syn innego dziennikarza perspektywę wyroku za sprzedaż narkotyków, a redaktor małego portalu społecznościowego gwarantowany brak okien w celi gdy z dnia na dzień oskarżony będzie o współpracę z wywiadem Irańskim, Chińskim lub Paragwajskim w zależności od potrzeb, niezależnie od braku jakichkolwiek dowodów. Na każdego partia znajdzie sposób przed miesięcznicą smoleńską. Morda w kubeł Obywatelu i do szeregu.

7. Biznes tylko państwowy

Biznes prywatny a w szczególności małe przedsiębiorstwa są solą w oku rządzącej partii narodowo-socjalistycznej. Nie jest tajemnicą, że to przede wszystkim organizacje zrzeszające małych i średnich przedsiębiorców stały się nowym ogniskiem zagrożenia dla partii narodowo-socjalistycznej. Na spotkaniach z klubami "Gazety Polskiej" padły deklaracje otwartej wojny z małymi przedsiębiorcami. Powróciła retoryka skierowana przeciwko "prywaciarzom" w podobny sposób jak w III Rzeszy pojawiła się retoryka o żydo-komunie okradający dzielny i niezłomny naród niemiecki. To nie zatem zachodnie korporacje stanowią teraz zagrożenie dla bezpieczeństwa ekonomicznego Polski, ale właśnie mali i drobni przedsiębiorcy. Potrzebny był kozioł ofiarny do uzasadnienia polityki nacjonalizajci takich branż jak usługi finansowe, apteki, hotelarstwo, a w dalszej perspektywie gastronomię, turystykę oraz przede wszystkim handel. Delegaci związkowi na wzór wcześniejszych rad pracowniczych dopilnują bankructwa w trybie przyśpieszonym.

8. Narodowy Kościół Powszechny

Tworzenie nowej historii, a w zasadzie jej fałszowanie, nie oszczędzi również Kościoła Katolickiego. Już w tej chwili od dawna jesteśmy świadkami otwartej krytyki postawy Watykanu, a imprezy z okazji świąt organizowanych przez jedyne słuszne radio, bardziej przypominają okultyzm i wydarzenia z udziałem dzieci-kwiatów w latach 70' niż rzeczywistą wiarę katolicką. Ojciec dyrektor stawia sobie pomniki, witraże i szereg innych konstrukcji podkreślających jego boskość i nadludzkie atrybuty. Jedna jest tylko wiara słuszna i płynie ona z jednego telewizora i z jednego radia. Życie chronione od poczęcia, zakaz środków antykoncepcyjnych, zakaz protestowania, zakaz demonstrowania. Każde dziecko należy do Fuhrera a każda kobieta winna dać Fuhrerowi w służbę swojego potomka. Podział na dobrych i złych Polaków zaczyna powoli sięgać również po kapłanów i już w tej chwili widzimy wyraźniej, że w polskim Kościele pojawiają się podziały na księży "z platformy" i "narodowych". W każdym normalnym, cywilizowanym państwie, człowiek palący kukły Żydów na rynku miasta lub nawołujący do agresji wobec innych religii, zostałby doprowadzony do aresztu. W Wielkiej Polsce jednak jest to początek bogatej kariery medialnej, wywiadów telewizyjnych, życiorysu celebryty, a w dalszej części początek kariery politycznej. Wątpliwości niewiernych zostaną co niedzielę stłumione w rytm glanów po mszy niedzielnej uderzających w ziemię przy okrzykach : Czołem Wielkiej Polsce !

9. Sądy partyjne

Nie jest przypadkiem fakt, że to właśnie wymiar sprawiedliwości stał się celem ataku rządzącej partii. Po zmianach konstytucyjnych dowolnego sędziego będzie można zdyscyplinować, a każdy wyrok zmienić lub uchylić. Sędzia zobowiązany będzie do postępowania zgodnie z wytycznymi naczelników partyjnych pilnujących sprawiedliwości społecznej, a przede wszystkim przestrzegania wartości narodowo-socjalistycznych. Już w tej chwili sędziów traktuje się jak przestępców, a orzekane wyroki w zasadzie przestają mieć znaczenie prawne. Polska w oczach Europy Zachodniej nie jest państwem prawa, lecz państwem Prawa i Sprawiedliwości. Sytuacja dotycząca Trybunału Konstytucyjnego to były zaledwie niewinne igraszki w porównaniu z wyrokami jakie będą zapadały przy świetle kamer wobec polityków totalnej opozycji, niepokornych dziennikarzy, zdrajców Brukseli, zwolenników zdrajcy Tuska. Nikt nie odważy się zagłosować wbrew woli partii, nikt nie odważy się podnieść krytyki wobec partii, nikt nie zakwestionuje zbrodni przeciw ludzkości w Smoleńsku, ani tym bardziej zakwestionować łaski bożej jaka płynie z ust Naczelnika Państwa.

10. Kult śmierci

Nie wykluczone, że miesięcznice Smoleńskie staną sie świętem państwowym lub zostaną dołączone do istniejących świąt państwowych. Absurdalne celebrowanie śmierci jednego człowieka, przy pełnym pominięciu dramatu wszystkich ofiar, tworzenie historii o ocalałych na potrzeby propagandy partyjnej, umieszczenie na Wawelu zwłok obok grobów Królów Polski, jest jawnym pluciem w twarz ponad 1000 letniej historii Rzeczypospolitej. Jednakże wydarzenia te skutecznie konsolidują elektorat partii, a drabinkowy Fuhrer kreuje się w tym spektaklu na ojca zbawiciela narodu, podczas gdy w rzeczywistości jest on nikim innym, jak małym zawistnym skurwysynem. Od pewnego czasu widzimy jednak wyraźnie, że każdy kto sprzeciwia sie kazaniom Naczelnika Państwa, ten jest wróg publiczny i agent rosyjski, który stoi tam, gdzie stało ZOMO. Towarzysz Piotrowicz może to w każdej chwili potwierdzić, a jak zajdzie taka potrzeba, to partia znajdzie wroga, osądzi go i skarze. Jest jedna tylko prawda najprawdziwsza i głosi ją Prezes jedyny prawdziwy. Polska już dawno stała się Koreą Północną Europy.

Ile czasu zatem jeszcze minie, zanim Naród zorientuje się, w którym kierunku zmierza partia faszystowska ? Czy naprawdę dopóki działa prąd, woda i Internet w domach, Polacy biernie będą przyglądać się jak na ich oczach upada cały dorobek ostatnich 25 lat ? A może po prostu nie zauważyliśmy, że Naród stał się już bierny i obojętny na swój los, a protestująca garstka ludzi na ulicach tak naprawdę stanowi mniejszość w kraju, który zdecydował iż przyszłość swojego losu widzi w rękach jednej partii?

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • WTF???
  2. Cała Polska śpiewa z nami, wypierdalać z uchodźcami

  - to znaczy powinniśmy ich przyjmować w ramach odgórnych nadziałów z Berlina? Póki co jest to jedna z niewielu dobrych rzeczy, które PiS przypadkiem czy nie robi dobrze.

  Przy okazji - nie pamiętam, czy otrzymałem odpowiedź na pytanie, czemu obudził się Pan dopieropo przejęciu władzy przze PiS, zaś za rzadów złodziei i folksdojczy z PO jakos było na tym blogu spokojniej?

  pozdr
 • Dlaczego dwie żydówki !!! decydują o Polskim i Polaków losie ?????!!!!!
  NATYCHMIAST ARESZTOWAĆ TE NIEROZGARNIĘTE żydówki ! jako obca agentura która ma za zadanie ZNISZCZENIA RASY SŁOWIAN !
  !
  UWAGA ! żydzi z TVP przechodzą na stronę żydowskiej globalnej mafii !
  Karnowski , Zienkiewicz i inni coraz nachalnie sugerują zaproszonym gościom przyjęcie 7.tyś bandytów muzułmanów do Polski !

  PRECZ Z BANDYTAMI żydowskimi i bandytami muzułmańskimi !!!!!!!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polskę i Europe okupuje mafia żydów
 • @MacGregor 17:15:37
  Autor się troszeczkę pogubił. :)

  A nachodźcy i tak są przyjmowani, nie tylko z Ukrainy:
  https://youtu.be/JBjkrm6PE_M

  a więc ten zarzut odpada (albo dochodzi, w zależności od punktu widzenia).
 • @MacGregor 17:15:37
  "Ja mam Stany Zjednoczone, w których wy wszyscy jesteście uchodźcami." - czyja to była dewiza i jak poszła za tym polityka ? Nie chodzi o branie na barki problemu, który nie my stworzyliśmy, ale o nie wykorzystywanie go do straszenia i szczucia społeczeństwa. Jak najlepiej zwalczyć rasizm? Przestać o nim mówić.
 • @ele 17:47:00
  Szalom Towarzyszu, po co te nerwy pod wieczór ? Torę czytajcie na wieczór, może zaduma sama przyjdzie.
 • @Lotna 17:57:23
  Chodzi oczywiście o używanie argumentów o uchodźcach do szczucia ludzi przeciwko sobie. W Polsce problemu uchodźców jako tako nie ma, więc nie ma o czym dyskutować.
 • a,1
  Stek bzdur paszkwilanckim językiem i co to ma do konstytucji, program 500 + może w preambule? (pis planuje?)
 • @rymark 23:22:40
  Dokładnie takie wypowiedzi padają z ust polityków PIS.
 • Do żyda kałmuka @Narymunt 19:48:22
  Słowianie ! uderz w stół a nożyce się odezwą !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! aresztować żydówki Kopacz i Piotrowską za sprowadzenie na Polskę niebezpieczeństwa !
 • @Narymunt 07:31:49
  Silnik czterocylindrowy demokracji prawdziwej, źle pracuje na trzech cylindrach.

  Trudno powiedzieć czy mamy demokrację skoro pracuje na 3/4 mocy od samego początku.

  Byłoby bezpieczniej, gdyby wszystkie cylindry demokracji pracowały.

  Ale 2500 lat, jest zapisana praca tylko dla 3 tłoków czy to zmienią teraz w konstytucji politycy?

  Cztery ramiona to prawdziwy schemat demokracji, niepotrzebnie autor straszysz ludzi krzyżem.
  http://m.neon24.pl/b4b1504dff5f15d92b847a57932ac493,14,0.jpg
 • Zacytuję znalezioną w necie sentencję,
  gdyż idealnie pasuje ona do artykułu (i autora - bez urazy):

  "PIS modlił się o głupią opozycję, ale Pan Bóg zdecydowanie przesadził".

  I to jest chyba największy problem polityczny Polski.
  Partie takie jak PO, Nowoczesna, w mniejszym stopniu o dziwo SLD, a najmniejszym PSL są tak głupie, że PIS niezależnie od konstytucji, po likwidacji LPRu, Samoobrony i zmarginalizowaniu Kukiza, ma rzeczywiście szansę na rządy może nie trzydziestoletnie, ale przynajmniej do bankructwa a może i rozbiorów państwa.

  Problemem nie jest PIS, tylko brak JAKIEJKOLWIEK realnej opozycji.

  I tak ad 2.

  "Nie zmienia to jednak faktu, że muzułmańscy uchodźcy stali się symbolem zagrożenia, jakim straszy się społeczeństwo."
  Nie straszy się społeczeństwo, ale są zagrożeniem o trudnych do przecenienia skutkach w przyszłości, to są po prostu najeźdźcy, co widać, słychać i czuć - tylko ślepy może tego nie zauważyć.

  "W żadnym wypadku nie przeszkadza to politykom partyjnym przyjmowaniu z Arabii Saudyjskiej pieniędzy na budowę meczetów, ćwiczeniom żołnierzy polskich w Turcji, wspieraniu Czeczeńców w ich ruchach separatystycznych na terenie Federacji Rosyjskiej, czy sprowadzaniu gazu z Kataru. Moralność Kalego nakazuje brać kasę i pluć muzułmanom w twarz. "
  A to już kwintesencja debilizmu.
  Pluć muzułmanom w twarz - a oni nam nie tylko plują, ale jeszcze programowo w swej "świętej księdze" maja nakaz zrobienia z nas niewolników lub wyrżnięcia w możliwie okrutny sposób.
  Co robią w innych krajach.
  Co ma w ogóle wspólnego odmowa przyłączenia się polskiego rządu do dżihadu przez zasiedlenie z importem gazu, czy ćwiczeniami w Turcji????
  Takie upośledzone myślenie eliminuje całkowicie z poważnego traktowania CAŁY artykuł.
  I tak właśnie postępuje opozycja ustami kretynki tłumaczącej, że przecież 10 zarżniętych Polaków to nic w porównaniu z "uratowaniem" 7000 "uchodźców" (o których każdy wie, że nimi nie są).

  Tak, PIS nie mógł nawet marzyć o takiej głupiej opozycji.

  Ad 8.

  " Już w tej chwili od dawna jesteśmy świadkami otwartej krytyki postawy Watykanu, a imprezy z okazji świąt organizowanych przez jedyne słuszne radio, bardziej przypominają okultyzm i wydarzenia z udziałem dzieci-kwiatów w latach 70' niż rzeczywistą wiarę katolicką."

  Pełen odlot, jak u dzieci kwiatów po zaaplikowaniu podwójnej dawki.
  Głupia opozycja, która wykreowała sobie świat urojony w trakcie swoich rządów na użytek duraczonego społeczeństwa, sama weń uwierzyła i myśli, że to wszystko na prawdę.
  A dlaczegóż to polityka obecnego kierownictwa Watykanu nie może być krytykowana???
  Papież jest nieomylny w sprawach wiary tylko, a i to, jeśli naruszy którykolwiek z dogmatów popada w herezję tracąc urząd (takie zabezpieczenie w prawie kanonicznym i tradycji).
  Nie ma więc żadnego powodu, by nie kierować się zdrowym rozsądkiem i własnym interesem pomijając opinie żądnych awansu, zależnych od centrali urzędników.

  Zaś idiotyczne argumenty przecie toruńskim mediom, to już w ogóle szczyt (pik debilizma).
  Nie dość, że bezpodstawne i zupełnie nie mające odniesienia do Kościoła, to jeszcze samobójcze.
  Siłą rzeczy taka koncentracja mediów tworzy ośrodek władzy.
  Kiedyś uderzenia w Toruń miały za zadanie zlikwidowanie przecieku w monopolu informacyjnym i okazały się bezcelowe.
  Ale miały jakieś zadanie.
  A obecnie??
  Mogą tylko służyć cementowaniu i umacnianiu władzy PIS.
  Po prostu aż się wierzyć nie chce, jacy idioci nami rządzili przez 8 lat przed PISem.

  Ad 9.

  "Już w tej chwili sędziów traktuje się jak przestępców, a orzekane wyroki w zasadzie przestają mieć znaczenie prawne."

  A czyż jest inaczej???
  TK stwierdza, że jakieś prawo jest sprzeczne z konstytucją i daje rok na jego zmianę, przy czym konstytucja jest dalej łamana.
  A jak powinno być??
  Ano TK powinien był (teraz po ptakach) od chwili ogłoszenia wyroku zdelegalizować takie prawo, winnych jego uchwalenia zarekomendować Trybunałowi Stanu, oraz nakazać wypłacenie odszkodowań obywatelom.

  W systemie prawnym nie ma prawa powstać ani jeden nie naprawiony wyrok będący sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem lub funkcjonującym prawem.
  A jak było i jest?
  Temat morze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031