Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Delegalizacja organizacji komunistycznych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minister Zbigniew Ziobro przymierza się do delegalizacji Komunistycznej Partii Polski.

Minister Zbigniew Ziobro przymierza się do delegalizacji Komunistycznej Partii Polski. To długo oczekiwana decyzja, która powinna swoim zasięgiem objąć nie tylko tę organizację. Dekomunizacja powinna objąć również niektóre związki zawodowe, fundacje i stowarzyszenia jawnie nawiązujące do komunizmu i socjalizmu.

O ile głęboko nie zgadzam się z wieloma aspektami polityki rządzącej partii, o tyle postulat delegalizacji organizacji komunistycznych popieram w całej rozciągłości. Nigdy nie wolno nam zapominać, że komunizm był złem tak samo wyniszczającym społeczeństwo jak nazizm czy faszyzm. Absolutnie niedopuszczalna jest dla mnie sytuacja, gdzie w państwie prawa poprzez media społecznościowe, odzież młodzieżową czy publicystykę, promuje się takie postacie jak Lenin, Stalin czy Che Gevara. Należy wyraźnie podkreślić, że w Polsce nie ma akceptacji dla ideologii, na której budowano ZSRR czy PRL. Paradowanie w koszulce z radzieckim sierpem i młotem jest nie mniejszą hańbą niż wznoszenie okrzyków "Sieg Heil" czy odzież ze swastyką. Nie może być przyzwolenia prawnego dla żadnego z powyższych.

Absurdem polskiej rzeczywistości społecznej jest również zapraszanie polityków będących w przeszłości prominentnymi działaczami PZPR. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że częste pojawianie się tego typu postaci w mediach wynika bezpośrednio z ich wpływów na kształtującą się przestrzeń polityczną i nadzieję na powrót do polityki pod parasolem wsparcia ze strony Rosji. Niektórzy nawet wprost przyznają się do swoich poglądów komunistycznych i orientacji pro-rosyjskich argumentując je korzyściami z relacji polsko-rosyjskich.

W takich wypadkach musimy nieustannie przypominać : ZSRR napadł na Polskę, okupował ją również po 1945 roku, narzucił nam komunizm i mordował polskich obywateli. Delegalizacja powinna objąć nie tylko partie polityczne nawiązujące do komunizmu, ale również wszelkiego typu NGO. Najwyższa pora przestać tolerować w przestrzeni prawnej to rozdwojenie jaźni i podjąć uchwalenie przepisów eliminujących z życia społecznego gangrenę komunizmu.

- Jarosław Narymunt Rożyński,
www.prezydent.org.pl

KOMENTARZE

 • I nic tu nie ma do dodania
  // ZSRR napadł na Polskę, okupował ją również po 1945 roku, narzucił nam komunizm i mordował polskich obywateli.//

  http://www.nop.org.pl/old_www/img/art/535.jpg

  5+
 • @Narymunt
  Ty głupi czy głupszy . http://gosc.pl/doc/3598043.Cala-Polska-z-was-sie-smieje-komunisci-i-zlodzieje
 • Może trzeba zacząć od organizacji Sorosa ?
  Upss... przecież on ci płaci z pieniędzy polskiego i norweskiego podatnika, wszak za darmo yakich bzdur byś nie wypisywał Szanowny AUTORZE !
 • Ukrainizacja Polski ma się dobrze.
  Jak jest dekomunizacja na Ukrainie, Polska musiała tak samo uczynić.
  A agenci CIA=Mossad hulają po naszym kraju jak chcą podobnie jak i na Ukrainie.
 • @Husky 21:49:33
  http://rusvesna.su/sites/default/files/styles/node_pic/public/ukrainskiy_troll.jpg
 • Dziecinna, sterowana przez kaballah swiadomość
  "Delegalizacja" - magiczne hasło, które skutkuje dobrym samopoczuciem agentury i lemingostanu, ale w państwie pozornym jest tylko moderatorem destrukcji. Komunizm jest daleko silniej skuteczny w Izraelu, Unii, czy USA...
  Tu nad Wisłą to eksperyment destrukcji tożsamości silnej narodowości. Coś na kształt realizacji doktryny Hegla.
  Oczywiście nie można zaprzeczyć, że delegalizacja jest słuszna, ale jednocześnie jest jedynie maskaradą w systemie państwa pozornego, jakim jest obecnie Polska.
 • A kiedy zakaz ideologii i syboliki banderowskiej w Polsce?
  A może by tak szanowny autor zająłby się, tak dla odmiany kwestią debanderyzacji w Polsce? Czyli zakazu propagowania ideologii i symboliki banderowskiej w Polsce? W tym delegalizacji neobanderowskiego Związku ukrów w Polsce i ich ideologii, która stanowi fundament ich istnienia? To w chwili obecnej jest o wiele bardziej paląca kwestia niż te pierdoły, którymi raczy nas autor powyżej. Odrodzony i rosnący z każdym dniem banderyzm w Polsce i ukraińska mniejszość, która w większości zarażona jest wirusem tej ukraińskiej odmiany nazizmu, stanowi na dzień dzisiejszy o wiele większe zagrożenie dla Narodu i Państwa Polskiego niż rzeczony komunizm, który stanowi zagrożenie dla nas jako Narodu i Państwa w wersji podrzucanej nam nie ze wschodu ale z zachodu Europy przez różnych Sorosów i jemu podobnych, i jeśli już pan Ziobro chce tutaj czegoś zakazywać i delegalizować, to przede wszystkim należałoby uznać za osoby i przedstawicielstwa niepożądane w Polsce tego rodzaju persony jak ten osobnik i jemu podobni i ich tuby propagandowe takie jak np. gwiazda śmierci z czerskiej.
  Wracając do kwestii ukraińskiego banderyzmu, jak też litewskiego nazimu, to właśnie patrioty z PiSu 22 czerwca przegłosowały pokraczną ustawę, z której wcześniej dosłownie majchrem wyrżnęły zapis o zrównaniu z właśnie ukraińskiego banderyzmu i litewskiego nazimu z ideologią niemieckiego nazizmu i rzeczonego komunizmu. Dywagowanie więc w takiej wersji nad zakazem komunizmu, w takiej formie w jakiej przytoczył to autor w powyższej formie jest bezczelną hucpą i zwyczajnym naśmiewaniem się z ludzkiej inteligencji. Z powoływaniem się na tą ustawę i wynikające z niej zapisy prawne, przegłosowanej właśnie 22 czerwca. A co do zapraszania różnych osób do telewizji, to trzeba byłoby na dzień dzisiejszy wyrzucić z niej również wszystkich przedstawicieli partii rządzącej, wygadującego codziennie niestworzone brednie, że banderzym na Ukrainie to marginalny problem, a wszystkie ataki ukraińskich nacjonalistów na polskie miejsca pamięci w tym kraju, to rzecz jasna nie robota lokalnych banderowców, ale rzecz jasna wyłącznie ruskich agentów. Szanowny autorze, nie rób z nas idiotów, jeśli mogę Cię o to prosić.
 • @Łabaja 00:44:26
  System pozornego państwa, kulawo działa i bardzo drogo w systemie równowagi trójki.

  Przykładem jest praca czterocylindrowego silnika na trzech tłokach:
  1. Praca poniżej 3/4 mocy.
  2. Większe koszty na paliwo.
  3. Nie wspominając o wolnej jeździe.
 • @
  Zdjęcie przewodnie... sama elita, śmietanka towarzystwa, wierchuszka.
  A ten dziadek z brodą to pewnie politruk...
  I dobrze ci tak podły proletariuszu, morda w kubeł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031