Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
176 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Smok i samuraj

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 2007 roku Japonia, Chiny oraz Korea Południowa postanowiły wspólnie, że raz do roku odbywać się będzie wspólne spotkanie ministrów spraw zagranicznych celem omówienia rozwiązania dla sporu o niektóre wyspy.

Od tamtego czasu minęło ponad 10 lat. Spotkania odbywały się regularnie, za wyjątkiem 2013 i 2014 roku. Dzisiaj spór o wyspy nie tylko nie został rozwiązany, ale również samych wysp pojawiło się po prostu więcej. Nakład pracy Chin w budowę nowych obiektów rośnie równie szybko jak japońskie inwestycje we flotę marynarki wojennej.

Dzisiaj zapewne cały świat zadaje sobie pytanie, na ile możliwa jest "proxy war" pomiędzy Japonią i Koreą Południową a Koreą Północną, co byłoby wstępem do konfliktu USA - Chiny.

Myślę, że nie będzie przesadą, jeżeli powiem, że współczesna Azja jest beczką prochu w nie mniejszym stopniu niż kiedyś Bałkany.

Pomimo faktu, że obie strony mimo wszystko chłodno kalkulują swoje pozycję i przygotowują odpowiednią strategię, może się okazać, że wojna wybuchnie poprzez działania jednego człowieka, który absolutnie nie kieruje się zdrowym rozsądkiem lub tymbardziej właściwą strategią. Jako żywo przypomina to historię II Wojny Światowej, gdzie wszystkie państwa zachodnie szukały dialogu z szaleńcem, nie rozumiejąc, że na czele państwa stoi wariat. Gdyby w odpowiednim momencie usunięto chorych psychicznie ludzi, zarówno na zachodzie jak i na wschodzie - być może Europa nigdy nie doświadczyłaby horroru II wojny światowej.

Tego typu decyzje wymagają jednak wyjątkowej determinacji i niebezpiecznego przekroczenia czerwonej linii, gdzie dla lepszego dobra większości, trzeba poświęcić życie jednostki.

KOMENTARZE

 • @
  Cyt://Jako żywo przypomina to historię II Wojny Światowej, gdzie wszystkie państwa zachodnie szukały dialogu z szaleńcem, nie rozumiejąc, że na czele państwa stoi wariat.//


  Daruj pan sobie takie durne uwagi i poczytaj...


  http://arjanek.neon24.pl/post/125344,1939-scisle-tajne-raporty-ministerstwa-spraw-zagranicznych

  http://arjanek.neon24.pl/post/131917,mein-f-hrer-dlaczego-uderzyl-pan-na-polske

  http://arjanek.neon24.pl/post/131804,f-d-roosevelt-zydzi-wojna

  http://arjanek.neon24.pl/post/140193,winston-churchill-nigdy-nie-myslelismy-o-pokoju

  http://arjanek.neon24.pl/post/140260,franklin-d-roosevelt-swastyka-i-nagi-miecz
 • A kto jest tym szaleńcem?
  Może Pan wyjaśnić?
 • @
  "może się okazać, że wojna wybuchnie poprzez działania jednego człowieka, który absolutnie nie kieruje się zdrowym rozsądkiem lub tym bardziej właściwą strategią."

  Netanjahu?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:16:39
  Osobnik będący autorem wpisu zwyzywał nas kiedyś od antysemitów (coś mi to przypomina) i sobie poszedł. A teraz wrócił... Chyba zmienił zdanie
  ;-DDD

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031