Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
177 postów 160 komentarzy

Narymunt

Narymunt - Jarosław Narymunt Rożyński

Demokracja czy populizm ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jarosław Kaczyński w swoim przemówieniu zagroził, że gdyby Prawo i Sprawiedliwość przegrało najbliższe wybory, to demokracja w Polsce zostałaby zniesiona.

Warto zatem pochylić się nad tym, czym naprawdę dzisiaj jest demokracja jako pojęcie w słowniku, a czym jest naprawdę w otaczającej rzeczywistości prawnej i ustrojowej.

Najczęściej pojawiającym się komentarzem dotyczącym systemu demokracji jest ten mówiący o tym, że "demokracja nie jest idealnym systemem, ale nikt nie wymyślił do tej pory lepszego". Ta sama wersja z niewielkimi modyfikacjami funkcjonuje w Korei Północnej, gdzie twierdzi się, że "komunizm nie jest idealnym systemem, ale nikt nie wymyślił do tej pory lepszego". Innymi słowy nikt nie podejmuje się merytorycznego bronienia systemu demokracji, ponieważ taka dyskusja z góry skazana jest na porażkę. To nie system decyduje o jakości rządzenia, lecz ludzie sprawujący władzę. Pomiędzy monarchią w Wielkiej Brytanii a Arabii Saudyjskiej jest nie mniejsza różnica niż pomiędzy demokracją we Francji a demokracją w Rosji.

Większość ma zawsze rację

"Demokracja ateńska, na którą tak często się powołujecie była obrzydliwa. Pozwalała na odebranie jednostce jej praw, własności a nawet jej wygnanie, jedynie dzięki woli ludu."
- Ron Paul

Skoro większość ma rację, to dlaczego na jednego wykładowcę przypada kilkuset studentów ? Czy Albert Einstein zrobił słusznie nie zgadzając się z większością ludzi z ówczesnego środowiska naukowego odkrywając nowe teorie i prawa fizyki ? Czy rację ma profesor matematyki twierdzący, że 2+2=4 czy dwóch analfabetów głosujących za tym, że 2+2=5 ? Dowodów na absurdalność tego twierdzenia możnaby przytoczyć tysiące, jednak jeden fakt jest tutaj bezsporny - siła stoi po stronie większości. Historia pokazuje nam, że to właśnie siła jest czynnikiem determinującym zachowanie społeczne. W demokracji zatem rządzi umysł, intelekt, który jest w stanie tą siłę w odpowiednim kierunku umodelować i nakierować. Dzięki tabloidom, politycznym celebrytom, oraz wiernym żołnierzom propagandy, prawdziwy kierownik wydarzeń nigdy nie opuszcza pola bitwy i nigdy nie musi wychodzić z cienia i poddawać się ocenie publicznej.

Każdy dzisiaj posłem zostać może, trochę lepiej lub trochę gorzej

"Demokracja to rząd większości prostaków; komunizm to rząd małej grupy prostaków; a dyktatura to rząd jednego prostaka. W tradycyjnym i jednomyślnym społeczeństwie rządzi dziedziczna arystokracja, której funkcją jest utrzymanie istniejącego porządku, opartego na wiecznych wartościach, a nie narzucanie poglądów czy woli (w najbardziej dosłownym znaczeniu tego słowa, woli tyrańskiej) jakiejkolwiek partii czy grupy nacisku."
- Ananda Coomaraswamy

W mediach pojawiają się nieustannie twarze około 50 osób. Tymczasem w Sejmie zasiada 460 osób. Skoro te 50 większość czasu spędza na występowaniu w mediach, to kto za nich wykonuje pracę ? Czym zajmuje się pozostałe 420 posłów, skoro nie mają nic do powiedzenia w mediach ? Dzisiaj żeby zostać reprezentantem Narodu nie potrzeba żadnych kwalifikacji, wystarczy być lubianym przez pewną grupę społeczną. Analogiczna zasada występuje w przypadku ministrów czy senatorów. Rzeczywisty aparat sprawowania władzy pozostaje tak naprawdę w rękach administracji, nad którymi teoretycznie te postacie sprawują opiekę, oraz w znacznie większym stopniu w rękach grup nacisku znających dokładnie poszczególne gałęzie biznesu. Wielokrotnie zadajemy sobie pytanie poznając nowe absurdy i nowe przepisy prawne - czy nikt o tym wcześniej nie pomyślał ? Owszem, pomyśłał i wie doskonale jak zrobić na tym pieniądze. Pomyśleli wszyscy oprócz tego, który swoją twarzą i wizerunkiem przeforsował daną ustawę.

Demokracja telewizyjna

"Amerykańska demokracja przetrwa do czasu, kiedy Kongres odkryje, że można przekupić społeczeństwo za publiczne pieniądze."
- Alexis de Tocqueville

Wizerunek każdego człowieka może być w dzisiejszych czasach pernamentnie zniszczony lub stworzony od zera dzięki środkom masowego przekazu, a przede wszystkim telewizji. Nie przez przypadek zatem w większość przekazów pojawiają się non-stop te same twarze, aktorzy których zadaniem jest wypełnienie luki rozrywkowej i nadanie poczucia bliskości i obcowania z władzą. Partie polityczne kojarzą się nam przede wszystkim z aktorami i żyjemy w przekonaniu, że to właśnie Ci aktorzy sprawują władzę. Za pomocą żywych kukiełek kształtuje się naszą sympatię lub antypatię do poszczególnych rozwiązań politycznych. Jednocześnie przeciętny Polak nie jest w stanie wymienić ani jednego nazwiska radnego ze swojego regionu, nie ma również pojęcia kto jest wojewodą w jego województwie. Ponad 99% Polaków nie jest w stanie wymienić nazwiska jakiegokolwiek wojewody.

Władza jest celem samym w sobie

"Byłem młody i nie mogłem dopuścić do głosu innych prawd niż moje własne ani przyznać przeciwnikowi prawa do jego prawd, do chełpienia się nimi lub ich narzucania. To, że partie mogą się zmagać i siebie nie unicestwiać przekraczało moje pojęcie. W ustroju parlamentarnym dopatrywałem się hańby Gatunku, symbolu ludzkości wykrwawionej, bez namiętności i przekonań, niesięgającej absolutu, pozbawionej przyszłości, ograniczonej w każdym punkcie, niezdolnej do wspięcia się ku wyższej mądrości, która pouczała mnie, że celem sporu jest zniszczenie oponenta."
- Emil Cioran, O swojej młodzieńczej sympatii do faszyzmu

Jak można być prezesem partii, która od 8 lat z rzędu nie jest w stanie wygrać żadnych znaczących wyborów i jednocześnie deklarować, że będzie się sprawować funkcję przez najbliższe 10 czy 15 lat niezależnie od tego jakie zostaną osiągnięte wyniki ? Skoro celem partii nie jest zdobycie władzy i wprowadzanie zmian zgodnych ze swoimi przekonaniami i doświadczeniem - to co jest celem partii ? Dla większości urzędujących dzisiaj polityków partyjnych, celem jest władza sama w sobie. Alternatywą jest brak możliwości zdobycia pracy na wolnym rynku z powodu braku odpowiednich kompetencji. Im dłużej utrzymuje się status quo, w którym niezależnie od wyników wyborów i niezależnie od wyników gospodarczych, partiom udaje się utrzymać władzę, tym dłużej te partie będą cementować istniejący system, bo poza nim nie mają żadnej racji bytu. Dobro Narodu, bezpieczeństwo Państwa, gospodarka, służba zdrowia - jest sprawą całkowicie nieistotną dla partii politycznych. Liczy się wyłącznie poczucie stabilizacji wynikające z przelewu wpływającego na koniec miesiąca na konto bankowe. Nic innego nie ma tutaj znaczenia.

Sprawiedliwość społeczna, czyli narodowy socjalizm

"Bolszewizm jest doprowadzoną do absurdu ideą demokratyczną."

- Marian Zdziechowski, Z psychologii bolszewizmu

Gdy ktoś zostaje ukarany ponad przewidziane prawem normy - uzasadnia się to sprawiedliwością społeczną. Można również uniewinnić zdrajcę, złodzieja lub nawet zbrodniarza komunistycznego uzasadniając to sprawiedliwością społeczną. Nakładanie coraz większych podatków, po to aby 10% z tej kwoty przeznaczyć na rzeczywiste wydatki celowe, a zdecydowaną większość skonsumować na bierzące potrzeby - również politycy partyjni chętnie nazywają sprawiedliwością społeczną. Innymi słowy wszystkie, które w oczywisty sposób są niesprawiedliwe, ale forsowane przez ośrodek sprawujący władzę lub masę naciskającą na ośrodek pełniący władzę, nazywamy najchętniej sprawiedliwością społeczną. Tych samych argumentów używali wcześniej dyktatorzy przed agresją na inne państwa. Sprawiedliwość społeczna jest bowiem zawsze niesprawiedliwością wobec jednostki.

Rządy większości z poszanowaniem prawa mniejszości

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją."
- Benjamin Franklin

Co oznaczają rzady większości z poszanowaniem prawa mniejszości ? Jeżeli większość ludzi przegłosuje, że należy wyciąć las by wybudować drogę, a pozostałe 10% będzie opowiadało się za ochroną lasu, to zamiast autostrady wybudujemy ścieżkę rowerową dookoła lasu by poszanować prawa mniejszości ? Czy jeżeli większość Polaków wypowie się przeciwko budowie meczetów w Polsce to nadal będziemy je budować ? Dlaczego, gdy Sejm zagłosował przeciwko legalizacji uboju rytualnego, ministrowie zapowiedzieli, że będą szukać innej drogi na zalegalizowanie takiego uboju ? Gdzie leży ta cienka linia, za która w demokracji decyduje prawo mniejszości a nie prawo większości ? Kto decyduje o tym, kiedy należy przestrzegać prawa mniejszości ? Być może kiedyś w Polsce nadejdzie taki dzień, gdzie muzułmanie będą domagać się uznania poligamii. Czy szanując prawa mniejszości zgodzimy się tylko na dwie żony, a może trzy ?

Równi i równiejsi

"Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej."
- Edward Abramowski

Wszyscy jesteśmy równi wobec prawa. Z wyjątkiem posłów, którzy nie odpowiadają za niektóre czyny. Z wyjątkiem kobiet, które zarabiają mniej od mężczyzn. Z wyjątkiem mężczyzn, których wiek emerytalny był wyższy od kobiet. Z wyjątkiem dzieci, które pomimo gwarantowanej w Konstytucji nietykalności cielesnej nie mają swoich obrońców praw. Z wyjątkiem emerytów, którzy jeżeli chcą prowadzić działalność gospodarczą to niemal automatycznie pozbawiają się emerytury. Ilość sprzeczności i niekonsekwencji jest ogromna. Z wyjątkiem 30 latków, którzy nie mają prawa do zniżek jakie mają 25 latkowie. Z wyjątkiem 40 latków, którzy nie mają prawa do dopłaty do kredytu mieszkaniowego, które mają 30 latkowie. Każdy nowy przepis wprowadza kolejne nierówności, a jednocześnie żaden z nich nie poprawia warunków życia ogółu społeczeństwa. Działa tu bowiem bardzo prosta zasada - im mniej państwo miesza się w życie swojego obywatela, tym lepiej on na tym wychodzi.

Argumenty za i przeciw demokracji, republice i monarchii były przez setki lat wyliczane przez filozofów, prezydentów, posłów, senatorów, pisarzy i duchownych. Chyba nie ma innego ustroju, jak demokracja nad którym przeprowadzonoby tak wiele debat. W mojej ocenie jednak, to nie nazwa czy forma ustroju decyduje o jego skuteczności i sprawiedliwości, ale ludzie którzy ten ustrój reprezentują i są jego wykonawcami. Tym samym zatem zróżnicowany Sejm i republika parlamentarna jest formą uśrednioną wartości moralnych, duchowych i intelektualnych jaką przedstawia całe społeczeństwo, czy nam się osobiście, subiektywnie ten wynik podoba czy nie. Mamy taką demokrację i takich reprezentantów jakich jesteśmy w stanie tolerować i zaakceptować. System prezydencki czy też monarchia przemieszcza tylko ten środek władzy z masy - na jednego człowieka, który powołuje swoje mechanizmy wykonawcze. Tym samym zmiana ustroju może pociągnąć nas w górę lub w dół. Ten sam ustrój przy innych ludziach sprawujących władzę może przynieść zupełnie inne wyniki. Znacznie łatwiej jest jednak ocenić jednego człowieka i wyciągnąć z tego odpowiedzialność niż znaleźć winnego wśród legionu, w którym każdy za winę obarcza tego stojącego obok. Dlatego właśnie mówimy, że Król jest Pomazańcem, ponieważ Naród nie podąża za człowiekiem (to byłby faszyzm!), lecz Naród podąża za wizją, za wartościami jakie ten człowiek reprezentuje. Dlatego również w Polsce wierność przysięgano Koronie Rzeczypospolitej Polski, a nie głowie, na której ta korona się obecnie znajdowała. Wynika z tego również to, że Pomazańcem może być liberalny i demokratyczny Król pełniący władzę w monarchii, lub Prezydent wybrany okresowo przez Naród w republice parlamentarnej, lecz nigdy nie będzie nim dyktator lub władca absolutny. Zasadniczą różnicą jest również to, że dla Króla sprawowanie władzy to odpowiedzialność za Państwo i Naród, która jest kwestią życia i śmierci, nie tylko swojej ale również przyszłych pokoleń. Dla partii politycznych, dla posłów, senatorów czy radnych - sprawowanie władzy jest formą zarobkową, gdzie za błędy nie ponosi się innej konsekwencji jak utrata pieniędzy. Tym samym dla Króla sprawowanie władzy jest życiowym poświęceniem, dziełem życia, sposobem życia, każdym biciem serca. Natomiast dla polityka partyjnego sprawowanie władzy jest pracą, której poświęca tylko część swojego czasu, po to, aby móc utrzymać oczekiwany status życiowy i społeczny przede wszystkim swojej rodzinie.

Los Króla nie jest zatem wyróżnieniem, zaszczytem, czy też sukcesem lub powodem do radości. Los Króla to los pierwszego sługi Narodu, odpowiedzialnego za każde nieszczęście w Ojczyźnie, odpowiedzialnego za każde życie człowieka w Narodzie, dbającego o bezpieczeństwo, wolność i niepodległość dzieci wszystkich ojców i matek. To również wizja i determinacja do osiągnięcia celu jakiego nie jest w stanie wyraźnie sprecyzować demokracja parlamentarna, ponieważ w samym założeniu, demokracja parlamentarna reprezentuje różne wizję wielu przedstawicieli różniących się grup społecznych, których interesy są często sprzeczne ze sobą. Warto się zatem zastanowić, czy ostatnie 300 lat, podczas których szukaliśmy kompromisu pomiędzy różnymi grupami społecznymi - przyniosły nam szczęście i rozwój, czy biedę i wyzysk ? Czy szukanie kompromisu z Niemcami i Rosją doprowadziło do rozwoju i bezpieczeństwa Polski, czy do rozbiorów, Holokaustu i dwóch wojen światowych ?

Jak długo jeszcze będziemy zgadzać się na kompromis ?

- Jarosław Narymunt Rożyński,

KOMENTARZE

 • Jak słyszę Demokracja to myślę żydzi !
  Od 30 lat słowo Demokracja kojarzy mi się nieodłącznie z żydami ! bo to żydzi z lubością odmieniają Demokracje przez wszystkie przypadki ! czasami mam nieodparte wrażenie że żydzi żyją tylko dla Demokracji !
  a to jest wierutne kłamstwo żydów za którym stoi żydowskie złodziejstwo
  żyd pasożyt !

  Słowianie ! żydowska polityka propagandowa ukuła taki slogan !

  GDY ŻYDZI NIE RZĄDZĄ TO JEST REŻIM ! A JAK RZĄDZĄ ŻYDZI TO JEST DEMOKRACJA !

  Apel do Słowian ! wszyscy żydzi z Polski muszą być deportowani do Izraela ! bo po to społeczność międzynarodowa stworzyła dla żydów Izrael by żydzi mieli Obowiązek w nim mieszkać ! bez wyjątku !!!

  Polska wolna od żydowskiej okupacji ! Polska Krajem Neutralnym !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Demokracja zgubiła Polskę
  Wprawdzie wtedy to była tylko demokracja szlachecka, ale nie ma wątpliwości, że ten ustrój zabił wolną Polskę. Do tej pory nie możemy się po tym upadku podnieść. Demokracja to ustrój bezbronny przed korupcją, dlatego jest ostatecznie niewydolny.
 • @rumpelsiltskin 12:12:20
  "Demokracja to ustrój bezbronny przed korupcją, dlatego jest ostatecznie niewydolny."

  Nie ma doskonałego ustroju, chociaż najlepszym jest monarchia z mądrym królem i uczciwym narodem.
 • @ele 11:55:39
  Demokracja to działający w równej pracy system żywych jednostek demokracji - ludzi.
  "demokracja jest idealnym systemem, nikt nie wymyślił do tej pory lepszego".

  Nic dziwnego, że nie słychać pracy systemu demokracji, bo jest zablokowany od 2400 lat.

  Aby utrzymać niewolnictwo w różnych wiekach, jak widać wystarczy blokada równej pracy działania systemu demokracji.

  Hamulcem stopującym działanie systemu pracy demokracji jest brak równowagi podziału władzy, jednostka demokracji jak chce stracić orientację i równowagę pije sobie np: cytryńca.

  Demokracja to system trzeźwy, doskonale obronny. Widać i słychać system kiedy równo pracuje. Jest oparty na liczbach parzystych.

  Mamy trójkę w konstytucji, niedostateczna równowaga daje fałszywą demokrację.
 • @goodness 14:33:28
  "Widać i słychać system kiedy równo pracuje. Jest oparty na liczbach parzystych.

  Mamy trójkę w konstytucji, niedostateczna równowaga daje fałszywą demokrację."

  Właśnie że nie. Trójnóg jest stabilniejszy niż krzesło o czterech nogach. Każdy wie to z doświadczenia - gdy podłoga jest trochę nierówna.
 • Autor prezentuje punkty widzenia wrogów demokracji.
  A wspólny mianownik tych zarzutów to "lud czyli naród jest zły i zbrodniczy".
  To filozofia z czasów masowego systemowego niewolnictwa kiedy to "szlachetnie urodzeni" pasożytowali na milionach niewolników.
  W demokracji takie pasożytowanie nie jest możliwe i stąd tyle zarzutów do demokracji a w istocie to Narody czyli ludu.

  Przy powszechnej edukacji Naród nie jest już ciemny i prowadzony przez ambonę.. naród potrafi pisać czytać i rozumie co się dzieje dookoła. Dla systemowych pasożytów to sytuacja nie do przyjęcia.
  Pasożyty system widzą tak "my pasożyty jesteśmy "elyty" naszym zadaniem jest rządzić motłochem czyli pasożytować na nim
  ("za 6 tysięcy to może żyć złodziej albo idiota" ... my pasożyty potrzebujemy, chcemy , wymagamy wielokrotnie więcej... i nieroby muszą na nas , "elyty" zapracować.. a pieniędzy na socjal niema i nie będzie... bo są potrzebne na futrowania nas pasożytów czyli "elyty").

  Napisałem to samo co autor tylko bezpośrednio dosłownie jawnym tekstem.
  A kto to są pasożyty .. rożnie zależnie od systemu ale to zawsze "elyty".
  Ogólnie pojęcie "pasożyt" i "elyta" to synonimy..

  Elita może być wyłącznie intelektualna, techniczna, artystyczna, sportowa, erotyczna.....ale zawsze są to wybitne zdolności własne...
  a nie wynikające z przynależności do grupy, rasy, wyznania, zawodu, partii...drużyny.

  Do elity nie można się zapisać w elitę nie można się wżenić..
  Elitą można się stać wyłącznie poprzez własne dokonania.
  I ten elitarny stan nie jest dziedziczony..

  I takie Elity powinny być wyłaniane do rządzenia poprzez demokracje
  (te elity które zawodowo są do zarządzania państwem przygotowane.. to nie może aktor, piosenkarz czy baletnica...)

  Elity kreują nowe idee dla Narodu a naród je ocenia pod kontem korzyści... i wdraża w trybie demokratycznego glosowania.
  Naród też może być źródłem nowych idei... a zadaniem elit jest ich weryfikacja i głębsza ocena skutków oraz nagłośnienie wyników by naród podjął decyzję racjonalnie.

  Jak widać propaganda to w demokracji najgorszy wróg demokracji...
  to usiłowanie oszustwa na narodzie (OFE i wczasy pod palmą, neoliberalizm i prywatyzacje to szansa na rozwój Narodu, wojny grabieżcze wojnami o demokrację...).
 • @Pedant 14:38:46
  Daj Pan spokój stołkowi, jakby człowiek miał jego stałą pozycję, to umarłby po kilku dniach z głodu.

  Człowiek żywa jednostka demokracji posiada uniwersalną równowagę jak żyje to go słychać.
  Większej jednostki zdrowej demokracji do tej pory nie słychać, bez własnego głosu to kaleka, zakneblowana, lub martwa.

  Niewiarygodne, aby porównywać prymitywną równowagę dwóch stołków o trzech i czterech nogach z powodu trochę nierównego terenu do równowagi podmiotu /żywego człowieka.
 • @Oscar 16:36:44
  Demokracja posiada stały wzór swojej jednostki demokracji.
  Kształt pojedynczej jednostki jest identyczny jak kształt większej jednostki.

  Dlatego zdrowy człowiek - jednostka demokracji jest podstawowym wzorem większej jednostki demokracji.
  Elity - to rozum człowieka, odpowiadają za życie, higienę proporcjonalny rozwój wszystkich komórek ciała.

  Zdrowa narodowa demokracja to zdrowe jedno ciało, bez koniecznych narośli pasożytniczych jak opozycja.
 • O monarchii można stwierdzić to samo, co o demokracji, jeśli chodzi o, ogólnie, efekty...
  Są elementarne prawa, których łamanie ZAWSZE powoduje zgubne efekty, a mianowicie m.in.:
  - brak pozytywnej selekcji płodów, dzieci, dorosłych!

  Zdzisio rencista
  [img]http://wolnyswiat.pl/21h5_pliki/image003.gif[/img]

  http://wolnyswiat.pl/21h5_pliki/image003.gif
  „Śmierć w ramionach matki albo operacja warta fortunę. Oliwce kończy się czas!
  Wsparło 230 868 osób
  5 267 362,70 zł (105,8%)”…!!

  „Są pieniądze na operację Dawidka.
  Darczyńcy wpłacili ponad 5 milionów 260 tysięcy złotych.”…!!

  www.o2.pl / www.sfora.pl | 18.07.2015 r.
  Pochodzący ze Śremu w woj. wielkopolskim dwuletni Kajtek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Pieniądze są potrzebne na jego leczenie w USA. TVP Info podaje, że widzowie stacji przekazali już na rzecz chłopca 7,5 mln zł...

  www.wp.pl /www.o2.pl / www.sfora.pl | 19.09.2015 r.
  Rekordowe odszkodowanie dla 5-letniego Wojtusia. Szpital będzie płacił rentę
  Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. Tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku (woj. mazowieckie) po tym jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł.
  Komornik już zajął pieniądze na koncie szpitala. To poważnie zachwiało jego finansami. Placówce z pomocą przyszło jednak starostwo, które nadzoruje jego pracę. Radni powiatu zdecydowali o poręczeniu 1 mln 200 tys. zł pożyczki. Gdyby tego nie zrobili szpital straciłby płynność finansową, a pracownicy najprawdopodobniej nie dostaliby pensji.
  Wojtek urodził się 5 lat temu, jest niepełnospraw­ny i wymaga nieustannej opieki. Podczas porodu otrzymał 0 pkt. w 10-stopniowej skali Apgar. Zanim dziecko przyszło na świat jego matka w krótkim czasie kilka razy trafiała do płońskiego szpitala i kilka razy była z niego wypisywana - mimo że jak się okazało miała m.in. tzw. zatrucie ciążowe. W domu dostała krwotoku, dopiero po tym zdarzeniu zdecydowano wykonać cesarskie cięcie.
  To nie koniec kłopotów płońskiego szpitala. W sądzie toczy się inna sprawa także związana z porodem z 2010 roku. Jeśli i tym razem placówka przegra to musi liczyć się z kolejnym ogromnym odszkodowaniem.

  [Tak się przedstawia sytuacja m.in. z płodzeniem, rodzeniem, leczeniem, utrzymywaniem ludzi chorych, upośledzonych kosztem ludzi zdrowych, w tym gdy czasowo zachorują, ulegną wypadkowi, bo mają coraz bardziej utrudniony, z coraz większym opóźnieniem i coraz droższy dostęp do lecznictwa, kosztem ich degeneracji, zapracowywania się, zadłużania, zarażania, skażania, trucia, wojen o zasoby, że ludzie zdrowi nie mają wystarczających środków finansowych, czasu, warunków, w tym mieszkania do posiadania potomstwa, kosztem sprowadzania imigrantów, z tego skutkami i ich konsekwencjami, itp., itd... - red.]

  - nie dostosowuje się wielkości naszej populacji, do możliwości środowiska, przyrody/Natury!

  [Tagi: ilu ludzi umiera ilu ludzi choruje ilu ludzi ginie śmierć wojny wojen choroby rak]
  Trochę danych w skrócie:
  Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
  Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) co roku na świecie na gruźlicę umiera 2 mln ludzi. Ponad 10 mln rocznie zaraża się tą niebezpieczną chorobą.
  W Polsce ok. 1 os. na 70 (łącznie ok. 700 000) jest zakażona wirusem HCV powodującym zapalenie wątroby typu C (potocznie żółtaczkę)(1 gram zakażonej wydzieliny wystarczy do zakażenia 1 mln ludzi! – To nie pomyłka), a ok. 1 os. na 1 000 HIV – ze stałą tendencją wzrostową zakażeń w obydwu wypadkach!! Prawie 80% zakażeń wirusem HCV (powodującym WZW typu C) prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, zakażenie wirusem HBV (wywołującym WZW typu B) jest przyczyną ok. 80% przypadków raka wątroby!!
  www.o2.pl / www.sfora.pl | 24.11.2009 14:34 RAPORT, UNAIDS, WHO: Pod koniec 2008 roku z HIV/AIDS żyło na całym świecie 33,4 mln ludzi. Dwa miliony osób zmarło w ubiegłym roku na AIDS. 2,7 mln osób się zaraziło. Codziennie zaraża się tym wirusem 7400 osób, w tym 1200 dzieci.
  Każdego roku miliony ludzi, losowo, umiera z głodu (40 milionów)!!
  Z powodu wojen kilka-kilkaset tys.!! http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/mfutyra/Dokumenty_Local_WSIiZ/Biedy%20Afryki,%20A.%20Zwoli%C5%84ski.pdf
  Wg szacunkowych danych w 14 500 wojnach w historii ostatnich 5000 lat zginęło łącznie ponad 3,6 mld ludzi. Po II wojnie światowej do zakończenia zimnej wojny toczyło się na świecie 150-450 wojen (w zależności od zastosowanych kryteriów), w których zginęło 12-35 mln ludzi. Nadal może się powiększać liczba ofiar, nawet już zakończonych wojen, bowiem niektóre skutki, środki przemocy działają z opóźnieniem, jak np. nędza, wybuchy min.
  UNICEF: 663 mln ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody.
  Raport WHO podaje, że 8,2 mln ludzi umiera z powodu chorób nieprzenoszonych z człowieka na człowieka, ale z przyczyn związanych z zanieczyszczeniem powietrza. Są to w pierwszym rzędzie choroby układu oddechowego, krążenia i serca.
  Zanieczyszczone środowisko powoduje rocznie 23 proc. przedwczesnych zgonów na świecie. Informuje o tym najnowszy raport Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
  Co roku z powodu szeroko pojętego zanieczyszczenia środowiska przedwcześnie umiera około 12,6 mln ludzi. Chodzi zwłaszcza o zanieczyszczenie powietrza, wody i gleby, w tych sferach znajdują się bowiem szkodliwe dla zdrowia substancje chemiczne - wynika z raportu.
  Degeneracja: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa!!
  Choroby: 480 mln ludzi zmarło na raka w ubiegłym wieku! Rak wybija Polaków. Ponad 17 mld zł – tyle tylko w 2015 r. straciła polska gospodarka z powodu chorób nowotworowych, na które zapadli Polacy.1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!! Łącznie choroby są przyczyną śmierci co najmniej kilkunastu mln ludzi rocznie!!
  Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
  A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
  Narkotykami zabijają się następne miliony!!
  Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!

  Ja proponuję by, bezboleśnie, umierali ci, których pozbycie się przyniesie same korzyści, czyli ich istnienie przynosi same szkody, w tym cierpienia, wydatki, długi, choroby, degenerację naszego gatunku, śmierć.
  PS1
  Dlaczego jak najszybciej oddziela się i wyrzuca zgniłe owoce, warzywa od reszty...

  PS2
  Kim są osobniki, które w obliczu faktu ciągłego ubywania zasobów, w dodatku coraz szybciej, coraz większego ich skażania, że ludzi mimo to przybywa, itp., itd., domagają się zwiększania produkcji, zwiększania wielkości naszej populacji, a osoby temu przeciwne nazywają ludźmi nienormalnymi, złymi i ich ratunkowym propozycjom są przeciwni... Jak to się skończy, jeśli dalej będziemy podporządkowywać się tym pierwszym...

  http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/201267,Milion-lat-temu-bylo-nas-18-tysiecy | 23.03.2010
  Genetycy z Uniwersytetu Utah ustalili, że ok. 1,2 mln lat temu na Ziemi żyło 18,5 tys. naszych przodków – mowa jednak o przodkach „aktywnych rozrodczo”, bo tylko oni zostawili swój ślad w genach. Jak się szacuje, całkowita liczba żyjących ludzi wynosiła wówczas trzy razy więcej, przynajmniej 55 tys. osób. Dla porównania: w tym samym czasie żyło 21 000 aktywnych rozrodczo szympansów i aż 25 000 goryli.
  Jednak liczba 18,5 tys. to i tak wysoki szacunek. W późniejszym okresie niejednokrotnie było dużo gorzej. Na przestrzeni ostatnich 100 000 lat populacja ludzi spadała poniżej 10 000 osobników.
  Trzeba jednak zaznaczyć, że milion lat temu nie istniał jeszcze nasz gatunek, tj. człowiek anatomicznie współczesny. Niezaludnione przestrzenie w Afryce przemierzał wówczas Homo ergaster, a Azji jego azjatycki odpowiednik – Homo erectus. Nie wiadomo, czy wynikająca ze współczesnego genomu człowieka liczba 18,5 tys. osobników ma dotyczyć obydwóch tych gatunków razem, czy tylko Homo ergaster. Wszystko bowiem zależy od tego, czy człowiek współczesny wyewoluował tylko z H. ergaster, czy też z mieszanki ergastera z erectusem.

  - produkuje się rzeczy zbędne, szkodliwe, nietrwałe rabując/marnując surowce, trując, skażając, przyczyniajac się do chorób, degeneracji wydatków, długów, wojen o zasoby!

  TO TYLKO... REALIZACJA UTOPII/ZBRODNIE PRZECIWKO NAM I NASTĘPNYM POKOLENIOM, NATURZE; ŻYCIU NA ZIEMI!!! (skrót)
  http://www.wolnyswiat.pl/14sh5.html

  ITP., ITD...

  Gdzie lądują pieniądze
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image004.gif

  Do koryta na katolika Kaczyński wszystko katolickie prawicowe
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image038.gif

  Tusk komiks zwiększanie wszystko kulturalnie
  Oczywiście, jeśli ktoś ma +fobię, to można powrócić do zwiększania...
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image034.gif

  Kaczyński PiS daje Programy PiS+
  https://images89.fotosik.pl/121/39a1bb221972eb64gen.png

  Demokracja=kontynuacja
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image042.gif

  M.in. polskie drogi
  http://wolnyswiat.pl/11h5_pliki/image073.gif

  Co to jest demokracja...
  https://racjonalizm.neon24.pl/post/147363,co-to-jest-demokracja
  _______________________

  Trzeba ustanowić obowiązujące wszystkich i raz na zawsze kluczowe, podstawowe, elementarne, naturalne, logiczne, etyczne, całościowo i całkowicie dalekowzroczne, proodpowiedzialne prawa i je bezwzględnie, przestrzegać, rygorystycznie egzekwować!!!

  Co to jest system racjonalny
  https://racjonalizm.neon24.pl/post/147366,co-to-jest-system-racjonalny

  Społeczny ruch polityczny 2019
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/147345,spoleczny-ruch-polityczny-2019

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031